1395/02/23 12:11

جراحی کیست مویی به روش باز

این عمل با بی حسی موضعی و یا نخاعی و یا بیهوشی عمومی انجام میشود. در این روش، با ایجاد یک برش لوزی شکل کیست و منافذ آن را خارج می کنند و محل عمل بخیه نمی شود. در نتیجه حفره ای به جا خواهد ماند که تدریجا از کف پر خواهد شد.اندازه این حفره به اندازه کیست مویی بستگی دارد و به زبان ساده ممکن است به اندازه یک گردو و حتی یک پرتقال باشد.
از محل عمل تا حدود یک هفته ترشحاتی خارج می شود و پس از آن تدریجا ترشحات کم می شود و پس از حدود دو تا سه ماه، به طور کامل توسط بافت های اطراف پر خواهد شد.
در این روش بافت حاوی کیست باید بطور کامل خارج شود.اگر کیست بطور کامل خارج نشود احتمال عود زیاد است و به همین خاطر میتوان از تزریق مواد رنگی قبل از شروع عمل کمک گرفت.بعد از خارج کردن کیست ، زخم باز گذاشته شده و با گاز مرطوب پر میشود .یک تا دو روز بعد میتوان گازها را خارج کرده وزخم را با سرم نمکی شستشو داد.
گاهی میتوان از ژل یا پمادهای تسریع کننده رشد بافتی کمک گرفت.سپس زخم باید مجددا با گاز مرطوب پر شود.زخم ممکن است در روزهای اول ترشح زیادی داشته باشد که غیر طبیعی نبوده و عفونی نیست.اگر داخل زخم با گاز پر نشود ترشحات در این محل جمع شده وبوی بد میگیرد.قبل از انجام پانسمان بیمار میتواند حمام کرده و داخل زخم را شستشو کند یا در لگن اب گرم ونمک یا کمی بتادین بنشیند.در این روش بعد از ۳-۲ ماه زخم ترمیم خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل کیست مویی

در روش جراحی با زخم باز پانسمان اولیه معمولا بعد از24 تا 48 ساعت ترجیحا توسط جراح اولیه انجام میشود.زخم با سرم نمکی و گاهی بتادین شستشو شده ومجددا پانسمان میشود. البته باید سعی کرد کمتر از بتادین استفاده نمود . همانطور که قبلا گفته شد ممکن است زخم در روزهای اول ترشح زیادی داشته باشد که غیرطبیعی نیست.باید حداقل دو بار در روز پانسمان صورت گیرد و داخل زخم با سرم و مواد دیگری که باعث رشد بیشتر بافتهای ان ناحیه شود استفاده کرد .

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

نیکو

سلام من جراحی کردم به صورت باز ولی زخمم متاسفانه جوش نمیخوره
دکترم گفت که دیگه مشکل کیست مویی نداری و همه ش خارج شده
به نظر شما مشکلم چیه؟الان حدود 3 سال از عملم میگذره ولی همچنان زخمم باز مونده

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام مشکل شما بعد از گذشت این مدت اصلا طبیعی نیست وبهتر است به پزشکتان مراجعه کنید

پاسخ
برچسب ها :