کیست مویی یا سینوس پیلونیدال می تواند در نواحی مختلف بدن که در آنجا رویش مو باشد رخ دهد.


کیست مویی یا سینوس پیلونیدال به طور شایع در قسمت تحتانی ستون فقرات در ناحیه دنبالیچه می باشدکه بیماران با شکایت ترشح و درد در این ناحیه مراجعه می کنند. این از سن 15 تا 24سال شایع است و بعد از40سالگی غیر شایع می باشد. کیست مویی یا سینوس پیلونیدال که بیشتر در آقایان دیده می شودبه 2 عامل اصلی بستگی دارد:

 

عوامل ایجاد کیست مویی

1-ارثی بودن این بیماری
2-علت شایع تر فرورفتن موهای ناحیه به داخل پوست.برای همین این بیماری بین افراد پر مو و افرادی که شغل نشسته دارند بیشتر است از دیگر عوامل می توان به تعریق شدید در محل کیست مویی – شکاف عمیق بین دو باسن- چاقی و غیره اشاره کرد.

غالبا کیست مویی یا سینوس پیلونیدال تا هنگامی که به حالت حاد دچار عفونت نشده باشد؛ علامتی ندارد. در این حالت، فقط تظاهر بیماری، وجود حفره ای زیر پوستی در فاصله دو باسن و کمی بالاتر از باسن می باشد که احتمال دارد اندازه ای به قطر یک تا چند سانتیمتر داشته باشد؛ دارای تعدادی مو باشد و از طریق چند سوراخ ریز به سطح پوست راه داشته باشد. در این حالت، فقط در معاینه، سوراخ های ریز پوست در فاصله بین دو باسن قابل دیدن می باشد. با پدید آمدن عفونت، نشانه های زیر ظاهر می شود:
درد خود به خودی یا احساس درد با لمس کردن، قرمزی، تورم قسمت مبتلا، تب و لرز و ترشح چرک یا خونابه. اگر مجرای این سوراخها بسته شود؛ ترشحات چرکی درون حفره جمع می شود و منجر به پدید آمدن آبسه می گردند که با درد شدیدی توام می باشد.

تشخیص کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

تشخیص بیماری کیست مویی به صورت بالینی و به وسیله پزشک، به آسانی قابل انجام می باشد. اگر به هر علتی نمی توانید یا نمی خواهید به پزشک مراجعه کنید می توانید اطمینان داشته باشید که حتی در صورتی که در تشخیص شخصی خود هم دچار اشتباه شده باشید، با انجام دستورات درمانی این سایت دچار عارضه یا آسیبی نخواهید شد.

درمان های علامتی و تسکینی، به کارگیری از آنتی بیوتیک و تخلیه چرک با برش روی کیست مویی یا تخلیه کامل کیست مویی توسط جرّاحی، از درمان های شایع می باشند؛ ولی تجربه های اخیر نشان داده که تقریباً هیچ گاه احتیاجی به انجام درمان پرعارضه، پرخرج و پرزحمت کیست مویی از راه جراحی نیست.

اگر فردی با آبسه قسمت کیست مویی به پزشک مراجعه نماید بایست تحت عمل جراحی اورژانس تخلیه آبسه کیست مویی قرار بگیرد. در صورت وجود سلولیت و التهاب پوستی آنتی بیوتیک تجویز می گردد اما در صورت نبود آن نیازی به آنتی بیوتیک نیز نیست. هنگامی که آبسه تخلیه شد، رفع التهاب پوستی مدتی طول می کشد. زمانی که عفونت و التهاب پوستی به صورت کامل بهبود یافت می توان عمل اصلی خروج کیست مویی را انجام داد.
اگر در تشخیص پزشک درباره فردی که آبسه این ناحیه را دارد سینوس واضح پوستی مشاهده نگردد احتمال دارد این آبسه به علت کیست مویی نبوده و با تخلیه اولیه درمان شود. بنابراین بهتر است چند ماه به بیمار مجال داده شود. هنگامی که تشخیص کیست مویی برعهده بیمار  گذاشته می شود عمل جراحی اصلی بایست هرچه زودتر انجام شود. به این خاطر که با طی زمان دامنه کیست مویی زیاد می شود و عارضه های آن نظیر فیستول در روی پوست ظاهر می شود و آرام کردن درد کیست مویی دشوار می گردد، همینطور در مواقعی که کیست مویی رشد کرده درمان سنتی کیست مویی سفارش نمی گردد.
انجام آزمایش های رایج پیش از عمل جراحی، ناحیه عمل کیست مویی یا سینوس پیلونیدال بایست بدون مو باشد، عمل کیست مویی مناسب است در مرکز جراحی یا بیمارستان انجام شود تا عمل کیست مویی به صورت کامل بی حس انجام گردد تا همه قسمت های دچار شده به کیست مویی برداشته شود و دوباره برنگردد و بهتر است عمل با بی حسی از قسمت کمر یا بیهوشی عمومی انجام گردد.

من بخشی از علائم رایج کیست مویی را برای شما بیان می کنم تا در صورت مشاهده هر کدام از این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید. اما قبل از آن مایل هستم باز هم به ارثی بودن کیست مویی اشاره ای دوباره داشته باشم.

بخشی از علائم کیست مویی:

علائم کیست مویی یا سینوس پایلونیدال:

1-ایجاد عفونت  وتب و لرز و حالت تهوع با ترشح چرک و خونابه
2-احساس درد با لمس به روی ورح در ناحیه مبتلا به سینوس
3-ایجاد عفونت به همراه تورم قرمز رنگ به همراه درد خود به خودی
4-ایجاد آبسه به همراه درد شدید کیست مویی با معمولا با درد شدیدی همراه است.
5-ایجاد حفره های زیر پوستی در فاصله بین دو باسن و یا کمی بالاتر از مقعد
6-بوی بد ترشحات در کیست مویی
7-
ایجاد درد در هنگام نشستن

علت های بیماری کیست مویی 

علت کیست مویی دارای مولفه های متنوعی است که اصلی ترین آن مولفه ژنتیک می باشد و برخی اوقات بیماری در چند فرزند یک خانواده و یا پدر و فرزند دیده شده است. در حقیقت اصلی ترین مولفه در این بیماری ژنتیک و ژن ناقص می باشد که در موهای آن قسمت به جای آنکه از سمت ریشه به سمت پوست در بیاید به طور مستقیم بدون اینکه بیرون زدگی به سوی زیر و بافت زیر پوست روانه می شود و با نفوذ موها، باعث التهاب گشته و منجر به پدید آمدن حفره در بدن می گردند که کناره آن را با توده و سینوس پیلونیدال می گیرند و رفته رفته درون این توده ترشحات یکجا جمع می شوند و منجر به التهاب می گردند، برخی اوقات با ترشحات چرکی و برخی اوقات با دردهای خیلی اذیت کننده و یا تورم و چرک همراه هستند و یا برخی اوقات یک سوراخ کوچک در آن ناحیه ایجاد شده و این چرک شروع به بیرون آمدن می کند.

نخستین مولفه آن در حقیقت ژنتیک می باشد و اینگونه به نظر می رسد که دومین مولفه آن در اشخاصی پدید می آید  که موهای بیشتری دارند که این دلیل جندان دلیل محکمی نیز نمی باشد، ما شاهد بیماران بوده ایم که خانم یا دختر بوده اند و در آن ناحیه موی بیشتری نیز نداشته اند و یا اگر هم داشته اند موی کرکی بوده است، همینطور اشخاص پر مویی نیز بوده اند که به هیچ نحوی گرفتار این بیماری نشده اند. در نتیجه مولفه مو به تنهایی نمی تواند عامل و علت ابیماری کیست موئی باشد ..

علت های بیشتر کننده کیست مویی

امروزه همانند سابق که بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال در رانندگان جیپ زیاد رخ می داد، با نشستن های دراز مدت پشت میز و محل کار تشدید می گردد. اکثرا پرسش می پرسند که آیا این بیماری سابقا نیز وجود داشته یا نه و اکنون به چه دلیلی بیشتر از سابق گشته است؟ در گذشته نیز این بیماری وجود داشته اما میزان نشستن افراد آنقدر بیشتر نبوده و به ندرت مشاهده می شده است. به طور دقیق ما در دوران آموزشی شاید ماهی 5 یا 6 نمونه از این موردها را دیده ایم به این خاطر که  در آن مدت زمان حرکت و جنب و جوش بیشتر بوده اما امروزه هفته ای 20 تا 30 نمونه دیده می شود هنگامی که تحرکات کمتر گردد مسلما آن بافتی که التهابی می باشد خیلی زودتر خودش را ظاهر می کند.

مولفه دیگر هورمونال است که غالبا در زمان دوران نوجوانی و جوانی رخ می دهد که غدد ترشحی آن قسمت مقداری فعال تر می گردد، هنگامی که فعال گردد بزرگ تر و بزرگ تر می شود و احتمال دارد میکروبی نیز وارد بافت غده ای آن قسمت گردد و التهاب و تورم ایجاد کند. بیماران به دو حالت به ما مراجعه می کنند، یا به حالت تصادفی بوسیله خودشان یا آشنایان سوراخی در قسمت کمر قسمت فوقانی دنبالچه مشاهده می کنند و متوجه می شوند که برخی اوقات نیز نشتی دارد و یا متوجه نمی گردند و به طور تصاوفی با یک تورم بزرگ و بسیار سوزناک در آن قسمت روبرو می شوند که در این حالت دریچه بسته می شود و جمع شدن ترشح حاصله و میکروب نشسته و آبسه پدید می آید.

درمان ، معالجه و جراحی کیست مویی با لیزر

شیوه جراحی کیست مویی با لیزر
چه با چاقو و چه با لیزر می توان جراحی کرد اما از عیب های جراحی با چاقو ، احتیاج به جراحی، بیهوشی و چند هفته در خانه خوابیدن، درد و پانسمان کردن های بسیار است اما در جراحی با لیزر این ها اتفاق نمی افتد، می توان از برتری های درمان با لیزر برای کیست موئی به خوبی نام برد در این حالت جراحی بی حسی موضعی انجام می شود و همین بی حسی موضعی 24 تا 48 ساعت جلوی درد بیمار را می گیرد و پس از آن نیز درد زیادی اتفاق نمی افتد و احتیاجی به تراشیدن و بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار هر وقت که به حمام می رود با همان لیف و صابون بعد از چند روز می تواند داخلش را شسته و در نتیجه بعد از 24 ساعت یا نهایتاً 48 ساعت می تواند به آسانی نسشته و کارهای روزانه خود را انجام دهد.

مزایای به کارگیری از لیزر برای جراحی کیست مویی

احتیاجی به بیهوشی عمومی یا نخاعی و بستری شدن در بیمارستان نیست.
نبود درد در جراحی با لیزر به صورتی که بیمار از روز بعد از عمل می تواند راحت بنشیند، این در حالی است که در جراحی معمولی بیمار به مدت چند هفته باید در خانه بماند و از کار روزانه دوری کند.
در جراحی با لیزر احتیاجی به پانسمان درون زخم و تراشیدن زخم نیست و از روز بعد بیمار قادر است حمام بگیرد و درون زخم را با آب و صابون بشوید در صورتی که در جراحی معمولی پانسمان درون زخم و تراشیدن زخم لازم می باشد.
میزان بازگشت در هر دو شیوه جراحی و لیزر مساوی است و تقریبا  10% احتمال بازگشت است ولی اگر پس از جراحی با لیزر و بهبود زخم پوست قسمت عمل با لیزرهای از بین برنده مو تابش بگیرد میزان بازگشت به 2% تقلیل می یابد.

سفارش پس از عمل کیست مویی

بیمارانی که جراحی انجام داده اندد و پس از سلامتی مناسب  می باشد که هنگامی آن بافت ترمیم شد از لیزرهای از بین برنده بافت ریشه مو بهره بگیرند زیرا تا تعداد ریشه های مو در آن محل کمتر شود. این یک مزیت لیزر است به همین دلیل ما برای بیماران  خود پس از عمل جراحی هنگامی که بهبود یافته اند چند جلسه با لیزرهایی که بر روی ریشه مو و فولیکول مو اثر دارند به کار می بریم، در نتیجه موی دیگری رشد نمی کند و احتمال بهبودی که غالبا در جراحی 90% است به 95 تا 97% افزایش می یابد.
متاسفانه این بیماری شیوه پیشگیری ویژه و مخصوصی ندارد.

درمان ، معالجه و جراحی کیست مویی با داروهای گیاهی

در حقیقت درمان این بیماری جراحی است و تا هنگامی که کیست دارای مو با حاشیه ای از بافت سالم همراه آن برداشته نشود بیماری خود را به صورت بازگشت های دوباره توام با ترشح چرک و درد نشان خواهد داد و پس درمان داروئی مقامی در درمان سینوس مویی نخواهد داشت.

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال بازگشته

در نمونه هایی که در مدت عمل جراحی بافت کیست به صورت کامل برداشته نمی گردد و یا اینکه پس از جراحی موهای قسمت موردنظر با لیزر نابود نمی گردد احتمال بازگشت بیماری است.
در شیوه های سنتی درمان کیست مویی بازگشتبیماری خیلی زیادتر است در صورتی که به آسانی می توان با سوزاندن ریشه موهای موجود در قسمت موردنظر عمل جراحی احتمال بازگشت بیماری را تا ٩٠٪ پایین آورد بنابراین مناسب ترین شیوه برای درمان موارد بازگشت بیماری در مرحله نخست بهره گیری از لیزرهای سوزاننده مو است.

نتیجه گیری در درمان کیست مویی

در هر حالت درمان این بیماری در هر مرحله، جراحی است، به هیچ وجهی درمان دارویی در کیست موئی به هیچ نحوی درست نیست الا زمانی که به عنوان کار کمکی لحاظ شود، که جراحی صورت گرفته و یا بعد از اینکه جراحی صورت می گیرد به منظور آماده کردن بیمار آنتی بیوتیک و پس از عمل نیز آنتی بیوتیک تجویز می گردد اما خود آنتی بیوتیک به عنوان درمان قطعی به هیچ وجه موردی ندارد. بایست درمان جراحی انجام شود همان طوری که از صدها سال قبل عمل جراحی با شیوه برداشتن توده و دوختن زخم حاصله انجام می پذیرفت، ولی در کل جراحی کیست مویی به صورت باز ویا به صورت بسته با نظر جراح انجام پذیر است به به طور قطع نمیتوان برای همه از یک روش استفاده کرد با توجه به تجربه حاصله در این باره امروزه با بهره گیری از لیزراین جراحی به آسانی وبا درصد موفقیت بالا انجام پذیر است

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

اشکان

سلام . خسته نباشید. من ی زخم کوچک روی استخوان دنبالچه (نزدیک مقعد) دارم که هنگام نشستن برای مدت طولانی با خونریزی و چرک همراهه. احتمال داده میشه که کیست پالونیدال باشه! این کیست چطور کیستیه؟ وآیا جراحی سختی داره؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

بلی کیست پایلونیدال است و باید عمل شود عملش بسیار ساده است و چاره ای هم جز عمل جراحی ندارید .

پاسخ
نریمان

آیا مردها فقط در معرض بیماری کیست مویی هستند یا خانمها هم به ای بیماری مبتلا میشن؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

خدمت شما باید عرض کنم این بیماری زن ومرد وکوچک وبزرگ نمیشناسد همه افرادی که شرایط این بیماری را داشته باشند را میتواند مبتلا سازد

پاسخ
علیرضا


با سلام اگر کیست مویی عمل نشود و همه چیزش را تحمل کرد چه خطراتی دارد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام سوال شما در حقیقت این است که در صورت عدم جراحی سینوس پیلونیدال یا کیست مویی عوارض آن چه خطراتی داردبه طور خلاصه کیست مویی می توانددارای عوارض کوتاه مدت و دراز مدت باشد.

کیست مویی تا وقتی که عفونی نشود، علایم نداشته و معمول بیماران پس از عفونی شدن و ایجاد دردوالتهاب متوجه می شوند که کیست مویی دارند. عفونت عارضه کوتاه مدت کیست مویی است که می تواندطیف درگیری از یک عفونت ساده و قابل کنترل تا یک آبسه درد ناک که حتما باید جراحی شود ،تا یک عفونت وسیع سطحی و عمقی که آسیب و تخریب عفونی وسیع ایجاد کرده و خطر مرگ دارد، داشته باشد. مسلما عفونت ساده قابل تحمل است ولی آبسه ای که سر باز نکند و عفونت های وسیع تر نه قابل تحمل بوده و نه عدم درمان آن معقول می باشد.ضمن اینکه عارضه دراز مدت تمامی سینوس ها وفیستول های عفونی می تواند ایجادسرطان پوستی در محل التهاب طولانی مدت باشد، لذا به هیچ وجه علائم کیست مویی نباید تحمل شود و مراجعه به جراح و درمان مقتضی شدیدا توصیه می شود.

پاسخ
شهرام

آیا دارویی هست که کمکی به حل مشکل کیست مویی کند؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی


آنتی بیوتیک ها یکی از روشها و داروهای مرسومی هستند که استفاده میشن. حتما دوره درمان رو کامل کنید.. حتی اگه درد برطرف شده باشه.شما هم مثل خیلی های دیگه این اشتباه رو نکنید که میتونید با آنتی بیوتیک کیست پیلونیدال را رفع کنید.آنتی بیوتیک ها صرفا عفونت شعله ور شده رو خاموش میکنن.. اما دیگه نمیتونن کیست مویی حاوی اونها رو از بین ببرن... که میشه به آتش زیر خاکستر تشبیه کرد.

سعی کنید از محلول ید Iodex یا Iodine به همراه پانسمان استفاه کنید..چون عفونت فعال رو خاموش میکنه. اون محلول Iodex میتونه لباسها رو رنگی کنه.بهتره شب هنگام ازش استفاده کنید..و چه بهتر اینکه پس از استفاده یک دستمال گرم هم روی ضایعه بزارید تا درد رو کم کنه

پاسخ
مسعود

با سلام در ناحیه کمر من نزدیک به مقعد سوراخی ایجاد شده که بوی بسیار بدی میداد یه مدت پیش بر اثر ورمی که کرد بود فشار کمی روش اوردم که یه مقداری مو از داخل سوراخ ریز بیرون امد و هم ورم از بین رفت هم بوی بد از بین رفت فقط اون سوراخ ریز سرجاشه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

دوست عزیز شما مبتلا به کیست مویی هستیداین مشکل مجددا عود میکند حتما باید عمل شود . من با روشی که عمل میکنم ممکن است در کلینیک و بسادگی و با لیزر عمل شوید و بدانید که کیست باید یکجا خارج شود

پاسخ
بهرام

با سلام ، پسری 18 هستم. چیزی شبیه یک حفره ی کوچک بین دو باسنم وجود داره که یک بار خونریزی کمی داشته گاهی اوقات هم درد میگیره، می خواستم بدونم که کیست مویی هست؟ راه درمانش چیه؟ با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

به احتمال زیاد بله شما مبتلا به کیست مویی یا سینوس پایلونیدال شده اید . تا زمانی که مشکلی برای شما ندارد درمان نمیخواهد ولی اگر عفونت و درد شدید داشت باید جراحی شود.

پاسخ
علیرضا

سلام اقای دکتر.مدتیه موقع نشستن کمی پایین تر از کمر (ناحیه ی فیستول)درد احساس میکنم.ممکنه مستعده ابتلا به سینوس پایلونیدال باشم؟هنوز کار به جای باریک و عفونت نکشیده.با سونوگرافی میشه از وجود کیست مویی در زیر پوست با خبر شد؟میخوام اگه بشه قبل اینکه کار به جاهای باریک بکشه در صورته وجوده کیست خارج بشه .اگر به موقع اقدام کنم میشه مدته درمان رو کاهش داد؟من قبلا سابقه ی خارج کردن کیست مو در داخل نافم رو داشتم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

بلی اگر در این مرحله مراجعه نمائید شاید حتی بشود بخیه کرد و در عرض ده روز خوب و سالم به کارتان برسید . شما میتوانید یک سونوگرافی انجام دهید سپس برای درمان با لیزر مراجعه نمائید

پاسخ
کامران

با سلام/ در انتهای ستون فقراتم بین دو لگن تورم و احساس درد دارم به پزشک معالجه کردم گفت کیست مویی هست و کپسول سفالکسین و کپسول پیروکسیکام قرص امپرازول برام تجویز کرد گفت تا 72 ساعت اینها رو مصرف کن اگه درد بهبود نیافت دوباره بیا/میخواستم بدونم ایا امکان این هست که با این داروها تورمم بخابه و چرکش خشک شود و نیازی به عمل نداشته باشد و یه سوال دیگه هم اینکه در صورت نیاز به عمل ایا بعد از عمل ایجا حفره و سوراخ در پشتم باقی میمونه چون پزشکم گفت یه توده از پشتت برداشته میشه ممنون که کمکم میکنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

اگر هم تورمش بخوابد به ان معنی نیست که کیست درمان شده و مشکل شما حل شده باید عمل شود اگر این بار تورم کرد باید تشریف بیاورید تا مورد معاینه قرار گیرید

پاسخ
براتی

سلام و خسته نباشی . اقای دکتر من مشکل اختلال نعوظ الت دارم . متوجه شدم که کیست مویی دارم که باید عمل بشم میخواستم بدونم ایا ممکن از کیست مویی باشه که به عصب ساکرال (خاجی) اسیب رسونده باشه ؟ و باعث اختلال نعوظ بشه ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سوال بسیار مهمی است. درگیری پایین نخاع که بصورت اسپینا بیفیدا است می تواند همراه با کیست مویی باشد. قبل از عمل حتما با یک جراح اعصاب مشورت کنید

پاسخ
محمدرضا

باعرض سلام.من کیست مویی در قسمت خط باسنم دارم.زمانی که زیاد در حالت نشسته هستم و تحت فشار ویا استرس زیادگهگاه عود میکند درد وترشح دارد.ایا من نیاز به عمل دارم ؟ایا اگر بیخیالش شم و کارهایی ک باعث عودش میشه انجام ندم باعث افزایش سوراخ این کیست میشه و حتما باید عمل کنم؟ایا سکس از مقعد باعث عود مشکلم میشود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

همین الان در حال وسیع شدن است باید شما هر چه زودتر بفکر درمان باشید . تا تشریف اوردن شما به مطب فقط انجا را تمیز نگه دارید و اگر مو دارد بتراشید .سکس از مقعد هم به این بیماری ربطی ندارد و برای ان مشکل ایجاد نمیکند ولی مراقب باشید منجر به گشادی و صدمه به اسفنکتر نشود حتما باید با ژل و به ارامی انجام شود . بیماری شما درحال حاضر در حال وسیع شدن است و انتشار است لذا درمان هر چه زودتر باید انجام شود

پاسخ
حجت

سلام
بنده چند روز پیش برای گزینش ارتش رفته بودم که بعد از معاینه پزشک مربوطه از ناحیه مقعد رد شدم و علت را هم سینوس گفتند.در برگه پزشکی من هم به زبان انگلیسی نوشتند پیلونیدال سینوس.
آیا این همان کیست مویی است؟
با توجه به اینکه برای بنده مشکلی ایجاد نکرده نیاز به عمل جراحی دارد؟
منتظر پاسخ جنابعلی هستم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز پیلونیدال سینوس همان کیست مویی است بهتر است زودتر قبل از اینکه دردناک شود برای درمان آن اقدام کنید وهیچ راهی جز جراحی ندارد البته با تکنیکی که من با لیزر عمل میکنم شما به راحتی میتوانید به امور روزمره خود رسیدگی کنید بودن اینکه نیاز به بستری شدن داشته با شید

پاسخ
شناى

سلام،پسرخاله ى من بيش از ٦ بار عمل كرده ولى باز هم اين كيست در مياد؟چيكار بايد كنه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

ایشان حتما باید معاینه شوند متاسفانه در عمل های قبلی ایشان خوب کیست را خارج نکرده اند ومجددا کیست مویی رشد کرده است توجه فرمایید قبل از درمان قطعی کیست مویی از تخصص وسابقه کار پزشک خود مطلع شوید من این کار را با ضمانت انجام میدهم

پاسخ
فرشید

سلام . خسته نباشید.
شما کیست مویی رو به چه روشی عمل میکنید؟روش باز یا بسته؟
شما کیست رو کلا بر میدارید یا با لیزر میسوزونیدش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز من کیست مویی را هم به روش باز عمل میکنم هم به روش بسته بستگی به نوع کیست داردودر هر دو روش هم از لیزر استفاده میکنم اما نه برای سوزاندن مو از لیزر به جای چاقوی جراحی استفاده میشود که در این روش اثری از درد وخون ریزی نیست و نیازی به بیهوشی وبستری شدن ندارد وشما میتوانید بعد از عمل به زندگی روز مره خود بپردازید

پاسخ
افشین

سلام من کیست مویی دارم میخوام جراحی کنم .همه میگن اگه با لیزر جراحی کنم صد در صد دوباره سبز میشه
.البته این بار دوممه بار اول جراحی باز بود.حالا واقعا لیزر جوابگو هست؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز منظور از همه که میگن لیزر کابرد نداره چه اشخاصی هستند من هم اگر با این روش اشنا نبودم شاید اون رو رد میکردم ولی جهت اطلاع اون دوستانی که با این روش اشنا نیستن باید بگم من از لیزر به عنوان چاقوی جراحی استفاده میکنم وچون در تکنیکی که من انجام میدم بدون خون ریزی است کل کیست را خارج میکنم ودیگر برگشتی نداره در صورت لوزوم میتوانید تشریف بیارید با تعدادی از افرادی که سالیان قبل برایشان این عمل را کردم تماس بگیرید ومیزان رضایت عمل را از خودشان پیگیر شوید
بار دیگر از محاسن استفاده از لیزر در عمل کیست مویی را برای شما باز گو میکنم:
1-به علت بسته شدن عروق کوچک توسط لیزر خونریزی حین عمل کیست مویی به حداقل میرسد.
2-لیزر عصب های قطع شده ی حین برش جراحی را ترمیم میکند و به همین علت درد بعد از عمل کیست مویی کاهش میابد.
3-از همه مهمتر اینکه لیزر هنگامی که به بستر زخم تابانده میشود باعث از بین رفتن ریشه های باقیمانده احتمالی حین عمل کیست مویی میشود.
4-استفاده از لیزر درمانی بعد از عمل برای سرعت بخشیدن به ترمیم زخم
5-لیزر عروق لنفاوی باز شده ی حین عمل کیست مویی را میبندد و در نتیجه ورم بعد از عمل کاهش بسیار کاهش می یابد.

پاسخ
محمد

سلام.من 20 روزی هست از شروع این بیماری اول فقط استخوان دمبالچم درد میکرد بعد برآمدگی ایجاد شد و بعد عفونت سر باز کرد ولی ترشحات من هیچ بویی ندارد درد خیلی کمی دارم و به راحتی همه جا میتونم بشینم میخواستم ببینم این کیست مویی هستش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با توجه به علائمی که دارید به احتمال زیاد شما مبتلا به کیست مویی هستید ولی احتمالا در اوایل این بیماری به سر میبرید وهنوز علائمش حاد ودردناک نشده پیشنهاد میکنم سریعتر به پزشک مراجعه کنید

پاسخ
داود

باسلام- چند سال پیش عمل پیلونیدال داشتم و پس از گذشت مقطعی متوجه شدم که نزدیک محل قبلی و همچنین در قسمت پایین تر آن (یک یا دو بند انگشت نزدیک به مقعد) (هر دو در قسمت عمل شده قبلی می باشند)حفره ها وجود داشته و از حفره پایین تری ترشحات بیشتری دارم، کدام روش جراحی را پیشنهاد می کنید؟ آیا سینوس پینونیدال عود شده در ارتباط با مقعد یا داخل کانال نخاعی شامل بیماری من می باشد؟ باتشکر فرآوان.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام حتما تشریف بیارید باید شما رو معاینه کنم

پاسخ
پیمان

سلام اقای دکتر مرسی بابت زحماتتون من کیست مویی دارم و از عمل جراحی متنفرم خیلی وحشت دارم و تازه متوجه شدم درمان گیاهی هم برای این بیماری وجود داره نظر شما راجب درمان گیاهی چیه؟؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز درحال حاظر برای درمان قطعی کیست مویی به جز جراحی هیچ روش دیگری وجود ندارد در ضمن ترس شما بی مورد است چون روش وتکنیکی که من برای جراحی کیست مویی انجام میدم با روش های قدیمی وسنتی بسیار متفاوت است ودیگر نیاز به بیهوشی وبستری ندارد احتمالا ترس شما به خاطر نوع عمل های قدیمی است

پاسخ
مازيار

سلام ، خسته نباشيد!!! من مشكوك به كيست مو ناحيه كمر هستم ولي بخاطر دوره نقاهت سخت بعد از عمل باز واقعا از عمل فراريم و اينم ميدونم هيچ راهي جز عمل ندارم، شرايط شغليمم طوريه كه بيش از ي هفته نميتونم خونه نشين باشم !!! خواستم ببينم دوره نقاهت عمل با ليزر چند وقته و ايا مثل جراحي باز نياز به پانسمان هاي روزانه و دردناك هست؟؟؟ بعد از چند روز ميتونم زندگي عاديمو از سر بگيرم؟؟؟ ممنونم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام وقت بخیر من به شما این اطمینان رو میدم که بعد از عمل پشیمان میشوی که چرا زودتر نسبت به درمان کیست مویی خود اقدام نکردی این ادعای من نیست حرفیه که دوستانی که مثل شما پیش من مراجعه کردن وبعد از عمل به من زدن درتکنیکی که من با لیزر برای درمان کیست مویی استفاده میکنم بدون درد و خون ریزی وبیهوشی است و شما بعد از عمل میتوانید بلافاصله به امور روز مره خود برسید واحتیاج به بستری شدن ندارید

پاسخ
حسین

سلام، ببخشید من 35 سال سن دارم چند روزی هست که متوجه شدم بین دو باسنم یه جوش تقریبا به قطر یک سانتی متر زده که همراه با ترشح است که فعلا دردی ندارم، آیا این کیست مویی است و اگه این درست است راه جلوگیری از پیشرفتش چیه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی کیست مویی

سلام دوست عزیز من تا شما رو معاینه نکنم نمیتوانم جواب قطعی به شما بدم اما اگر کیست مویی باشد جزء جراحی راه دیگری نیست من این جراحی را به کمک لیزر بدون بیهوشی وبدون نیاز به بستری انجام میدم

پاسخ
ساناز18

سلام
خسته نباشید
من حدودا 1 ماه پیش در عرض دو روز یک ورم در ناحیه نشیمنگاه و حدودا نزدیک مقعدم ایجاد شد که نه چرک و نه خونریزی و نه رنگ قرمز داشت
و فقط هنگام نشستن و راه رفتن درد داشتم برای همین قسمت متورم رو فشار دادم که باعث شد خونابه از اون خارج بشه
و بعد با خوردن آنتی بیوتیک ورم بهبود پیدا کرد تا حدود سه هفته بعد از اون که باعث استفاده از تیغ محلی که قبلا متورم بود زخم و خونریزی کرد و مجددا مقدار کمی ورم کرد. الان هیچگونه درد و تورمی ندارم و فقط محل زخم همچنان باز هست و با استفاده از پماد ایپوزینک ورمی که دوباره ایجاد شده بود از بین رفته
می خواستم بدونم ممکن هست که کیست باشه و ورم این کیست با استفاده از پماد خوب شده باشه؟
یا ممکن هست که جوش بوده؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز شما رو حتما باید معاینه کنم یا یه عکس برام بفرست درضمن کیست مویی با دارو درمان نمیشود وحتما برای درمان قطعی باید جراحی شود من فکر نمیکنم شما مبتلا به کیست مویی شده باشید

پاسخ
ساناز18

حتما برای معاینه به مطبتون مراجعه می کنم
فقط ممکن هست چیز خطرناکی باشه؟
در ضمن تا به حال هیچگونه رابطه جنسی نداشتم که مربوط به این تورم باشه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دلیلی برای ترس وجود نداره در ضمن تشخیص شما هیچ ربطی به این تورم نداره

پاسخ
محمد

باسلام من مدت 2سال پیش عمل سینوس کردم ولی الان گوشت اضافی بالا اورده و دارد دو طرف باسن را به همدیگر متصل میکند البته در حد کم .و درد هم دارد لطفا مرا راهنمایی کنید.باتشکر و ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز در روشی که من عمل میکنم چنین مشکلی برای کسی ایجاد نمیشه احتمالا در عملی که شما کردید خوب کیست مویی خارج نشده وبیماریتان دوباره عود کرده حتما تشریف بیارید شما رو معاینه کنم مشکلتان طبیعی نیست

پاسخ
mohammad

سلام‌خسته‌نباشید ببخشید من رو بیضه ام یه حالت دونه مانند که متورمه هستش الان دو هفته ای میشه از هفته پیشم بزرگ تر شده یعنی میتونه کیست باشه یا نه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

سلام دوست عزیز بدون معاینه نمیتونم جواب شما رو بدم حتما برای معاینه تشریف بیارید

پاسخ
...

سلام.دختری 16 ساله هستم تمام علایم کیست مویی رو دارم و درد شدیدی هنگام نشستن و خوابیدن دارم اما نمیتونم این مشکل و با خانواده درمیان بذارم ایا راهی هست ک من خودم توی خونه این بیماری و درمان کنم?

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دخترم کیست مویی بیماری شایعی است که ممکنه برای خیلی ها اتفاق بیفته پس خجالت نکش و هر چه زود تر با خانواده ات در میان بزار ونسبت به درمانش اقدام کن در ضمن برای درمان کیست مویی هیچ دارویی وجود ندارد وحتما باید کیست را خارج کرد من در کمتر از یک ساعت بدون بیهوشی ودردوخون ریزی با کمک لیزر مشکلت را برطرف میکنم وبعد از عمل میتونی بدون نیاز به بستری شدن به خانه برگردی

پاسخ
تینا

سلام من تقریبا۱۵ سال پیش عمل جراحی باز کیست مویی انجام دادم و کامل کیست خارج شد الان مدت ۲ هفتست در ناحیه دنبالچم احساس درد شدید کمر دارم تصویربرداری انجام شد در کانال نخاعی کیست مادرزادی داشتم ولی ب شدت الان درد دنبالچه دارم ک این درد حتی به پهلوهامم سرایت میکنه اما هیچ گونه سوراخ ترشح یا عفونت بین دو باسنم ندارم آیا ممکن است که دوباره کیست مویی باشه؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز با علائمی که شما میفرمائید بعید میدانم مشکل کیست مویی داشته باشید اما هر وقت تونستید برای تشخیص دقیقتر ومعاینه تشریف بیارید

پاسخ
Nima

با سلام و خسته نباشید خدمت شما.من 2 روز پیش تحت عمل جراحی قرار گرفتم و کیست رو از بدنم خارج کردند.بعد بخاطر اینکه دکترم مسئله ای براش پیش اومد از بیمارستان رفت و هنوز نتونستم ببینمشون تا سوالاتم رو ازشون بپرسم.میخواستم از شما بپرسم که زخم بخیه خورده یا روش بازه(آخه پانسمان هست و نمیتونم ببینم)بعد اینکه هر روز باید پانسمان رو عوض کنم؟سوال آخر هم اینکه اگر پانسمان رو عوض کنم میتونم حمام کنم و بعد دوباره پانسمان کنم روی زخم رو یا نه؟ممنون میشم جواب بدید.باتشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

من نمیدانم دکترشما با چه روشی شما رو عمل کرده اگر به ایشان دست رسی نداری بیا تا ببینمت بعد خدمتتان عرض کنم چه باید بکنی

پاسخ
محمد

سلام دکتر من ازشهرکرد خدمت شماهستم کیست مویی پایین کمرم دارم ومتورم شده دیروز هم برای نوبت عمل جراحی رفتم وازبیهوشی میترسم کارمندبانک صادراتم خواستم بدونم اورژانسی بهم نوبت میدین ومطمین باشم خوب میشم وعود نداره وهزینه اش چقده وایابیمه میده

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا محمد در روشی که من با کمک لیزر عمل میکنم نیازی به بیهوشی نیست وچون این تکنیک بدون خون ریزی است من در یک جلسه کل کیست را خارج میکنم وشما بعد از عمل میتوانید به محل زندگی خود برگردید ونیازی به بستری شدن ندارید

پاسخ
ناشناس

با سلام و خسته نباشید.اگر میشه در مورد مراقبت های بعد عمل جراحی هم توضیح بدین(عوض کردن پانسمان و حمام و...)و اینکه پوشیدن شلوار تنگ مشکلی ایجاد میکنه یا باید شلوار راحت باشه؟؟با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام پس از جراحی کیست مویی در صورتی که زخم بسته شده است باید تا زمان بهبودی کامل، تمیز و خشک نگاه داشته شود. اگر زخم باید باز رها شود، استفاده از پانسمان ضروری می باشد. پانسمان به حذف ترشحات کمک کرده و به زخم اجازه داده می دهد تا از عمق به سمت سطح بهبود یابد. پس از بهبودی پوست ناحیه شکاف باسن باید تمیز و بدون مو نگاه داشته شود. این امر با تراشیدن موها یا با استفاده از موبر، هر 2 تا 3 هفته، تا سن 30 سالگی حاصل می شود.پس از 30 سالگی، ساقه مو باریک تر و نرم تر شده و از عمق شکاف باسن کاسته میشود.درضمن پوشیدن شلوار تنگ بعد از بهبودی کامل مانعی ندارد

پاسخ
محمد

سلام دکتر محمدم ازشهرکرد چهارمحال باتوکل به خدابااخوی راه افتادیم که بییاییم تهران نوبت زدیم فرداساعت 2عملمون کنی گفتم باشرمندگی پیام بذارم که بخونیدچون خیلی اذیتم که اگرم شدزودترعملم کنی. باتشکرفراوان

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام تشریف بیارید در خدمتم

پاسخ
محمد

محمدهستم از شهرکرد من الان که این پیام رو میذارم پیش دکترعمل کردم ودارم میرم خونه ازشخصیت دکترو پرستاران مهربان مخصوصا دکتر که چون میترسیدم طوری برنامه ریخت وعملم کرد که خودم هم نفهمیدم بازهم ازدکتروخانم بابایی تشکرفراوان میکنم به همه شماهم توصیه میکنم اگر کیست دارید سریعا پیش دکتر عمل کنید نه بیهوشی نه بیحسی نخاعی ظرف
10دقیقه من وعمل کرد بازهم دکتر ازشما وتیم قویت تشکر میکنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا محمد من و پرسنل کلینیک وظیفه خودمونو انجام دادیم ممنونم از محبت شما امیدوارم همیشه در پناه حق شادوسلامت باشی

پاسخ
حمید

سلام خسته نباشید من پایین ستون فقرات میان باسن بالاتر از مقعد چندین مو بهم چسپیده حالت آبسه دارم میخواستم بدونم کیست مویی هست یاخیر ؟ دوم اینه موها بهم چسپیدن با پرز سفید مانند اگه میشه ممنون.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز شما یا آبسه دارید یا کیست مویی اگر میتوانید تشریف بیارید برای تشخیص دقیق اگر هم نمیتوانید بیایید یه عکس برام ارسال کن تا ببینم مشکلت چیست

پاسخ
حمید

سلام واقعا خسته نباشید و ممنون از وقتی که برای جواب دادن به سوالای دوستان میزارید ببخشید باز سوال داشتم!!1 اگه آبسه باشه راه درمان چیه؟
2 آیا آبسته توی ناف هم بوجود میاد؟ توی ناف هم همین مشکلو دارم چنا مو بهم چسپیدن با پرز سفید !
3 آیا کیست موی تو ناف هم می تونه باشه ؟؟

کیست مویی می تونه بدونه درد باشه؟؟ آخه من نه درد دارم نه سوز نه خون ریزی به همین علت من فکر می کنم آبسته باشه یا کیست اون قدر پیش رفت نکرد اذیت کنه ؟

عکس هارو کجا بفرستم؟ امیدوارم شما هم بگید آبسه هست چو ازعمل کسیت مویی بدم میاد ببخشید که انشا شد چون نمی تونم بیام مجورم سوال ها رو اینجا بپرس. با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام حمید اقا ماشاالله چقدر سوال دارید ولی شما یا عکس از ناحیه مورد نظر همین جا بفرست یا تشریف بیارید کلینک معاینه شوید تا هم من بتونم تشخیص قطعی بدم هم شما از دلواپسی خلاص شوید کیست مویی هر جا که تجمع زیاد مو باشه میتونه رخ بده ابسه هم بعضی واقع با دارو وتخلیه با سرنگ درمان میشه ولی بعضی مواقعه باید بافت عفونی ابسه با جراحی با لیزر خارج شود در ضمن اگر شما مبتلا به کیست مویی باشیدجای هیچ گونه ترسی نیست چون عمل با لیزر هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه وبعد از عمل میتونی برگردی خانه بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشی

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام حمید اقا ماشاالله چقدر سوال دارید ولی شما یا عکس از ناحیه مورد نظر همین جا بفرست یا تشریف بیارید کلینک معاینه شوید تا هم من بتونم تشخیص قطعی بدم هم شما از دلواپسی خلاص شوید کیست مویی هر جا که تجمع زیاد مو باشه میتونه رخ بده ابسه هم بعضی واقع با دارو وتخلیه با سرنگ درمان میشه ولی بعضی مواقعه باید بافت عفونی ابسه با جراحی با لیزر خارج شود در ضمن اگر شما مبتلا به کیست مویی باشیدجای هیچ گونه ترسی نیست چون عمل با لیزر هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه وبعد از عمل میتونی برگردی خانه بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشی

پاسخ
بنده خدا

سلام من دچار کیست مویی شده ام میخواستم ببینم که میشه بدون جراحی درمانش کرد؟؟؟ البته من درد شدید و خونریزی زیاد دارم با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز برای درمان کیست مویی هیچ راهی جز جراحی وخارج کردن کیست وجود ندارد بیشتر از این درمان خود را عقب نینداز وخودتو اذیت نکن من این عمل را برات با لیزر بدون بیهوشی ودرد وخون ریزی در کمتر از یک ساعت برات انجام میدم

پاسخ
توحید

سلام اقای دکتر لطفاکلینیکی درتبریز معرفی کنین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا توحید من کلینیک تخصصی بیماریهای نشمنگاه در تبریز نمیشناسم

پاسخ
...

همسر من چند روز یه دونه ای مانند جوش کنار مقعدش زده که درد و خونریزی نداره ولی موقع شست و شو یکم میسوزه . چی می تونه باشه ؟
شغلش جوریه که همش میشینه .

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام باید ایشان را معاینه کنم تا خدمتتون عرض کنم یا اینکه بزارید چند روزی بگزره اگر علائمش شدید شد بیاریدش کلینیک

پاسخ
امیرحسین

سلام من دچار کیست مویی شدم،خیلی هم میترسم،شنیدم جراحی با لیزر اسونه؛جراحی با لیزر چگونه است؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام جراحی با لیزر بدون بیهوشی ودردوخون ریزی میباشه واحتیاجی به بستری شدن ندارید باید تشریف بیارید تا معاینه شوید وبراتون عملتان را شرح دهم

پاسخ
امید

سلام و خسته نباشید
من یک سوال درباره کیست مویی دارم
الان چند روز هست که کنار بیضه هایم روی کشاله ران ام برجسته گی احساس میکنم حدودا یک سانت است، یعنی وقتی دست میزنم اینگار چیزی مثل کیست است.
آیا این یک کیست مویی است؟
یکبار هم آن را فشار دادم که از آن فقط خون آمد والان هم باز آن را زیر پوستم حس می کنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز میتونه مشکوک به کیست باشه ولی باید حتما شما رو معاینه کنم تا جواب قطعی بدم

پاسخ
فاطمه

سلام من مدت یه ساله تو ناحیه دبالچه ام یه تورم کوچک دارم که هیچ ترشح قرمزی یا درد شدیدی نداره فقط بعضی وقتا موقع راه رفتن خیلی کم احساس درد میکنم بنظر شما کیست مویی دارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام احنمال اینکه کیست داشته باشید هست ولی هنوز عفونت نکرده ولی بهتر است برای تشخیص دقیق تر تشریف بیارید معاینه شوید

پاسخ
بنده خدا

سلام من كيست مويي دارم ولي هيچ خونريزي و عفونتي نداره
دكتر عمومي رفتم گفت ممكنه با دارو رفت شه و ورم بخوابه
ايا قرص تاوانكس ميتونه مشكلمو بر طرف كنه ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

سلام برای درمان کیست مویی هیچ راهی جز جراحی ودر آوردن کیست ندارد استفاده از دارو فقط برای مدتی علائم آن را بهبود میدهد ولی درمانش نمیکند

پاسخ
.......

سلام کیست مویی همیشه به شکل سوراخ
هست؟؟چون درپایین کمرم متل دانه چرکی
به وجود اومده وتمام علایم کیست مویی
رو هم داره آیا کیست مویی است؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

باید تشریف بیارید معاینه شوید

پاسخ
سعید

سلام دکتر من رفتم دکتر و تشخیص دادن کیست مویی هست ولی،تصمیم دارم بعد یک ماه عمل کنم از نظر شما عفونت خیلی بزرگتر میشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

سلام دوست عزیز من از شدت بیماری شما خبر ندارم ولی توصیه میکنم زود تر اقدام به درمان کنید

پاسخ
علیرضا

سلام خسته نباشید من چهار روزه عمل کردم به روش باز هر روز دو بار شست و شو و پانسمان رو انجام میدم دردم ندارم میخواستم بدونم میتونم از خونه با لباس رسمی برم بیرون یا خیر حتی اگه فقط ایستاده باشم...با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز من از وسعت عملی که شما کردید خبر ندارم در روشی که من عمل میکنم هیچ محدودیت پوششی برای بیمار نمیزارم وبیمارفردای عمل میتواند به محل کار خود مراجعه کند شما هم بهتر است با پزشک معالج خود مشکلتان را درمیان بزارید

پاسخ
بنده خدا

سلام درمان چند روز طول میکشد؟
اگر دیرتر بیام با لیزر درمان میشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام عمل کیست مویی با لیزر کمتر از یک ساعت زمان میبره وبعد از عمل نیازی به بستری شدن واستراحت مطلق نیست وشما میتوانید بعد از عمل به زندگی روزمره خود بپردازید در ضمن اگر دیر تر نسبت به درمان خود اقدام کنید فقط روند درمانی خود را پیچیده تر میکنید وعمق درگیری کیست بیشتر خواهد شد وخود شما بیشتر درد میکشید ولی در هر صورت باز هم با لیزر قابل درمان است

پاسخ
_

سلام.خسته نباشد.دوروزه پایین کمرم (جایی که کیست مویی رشد میکنه)یه چیزی مثل جوش زده هیچ علامتی جز درد نداره عفونی هم نیست ایا میتونه کیست مویی باشه؟ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز بله احتمالش هست که کیست مویی باشه ولی بهتر است جهت تشخیص دقیق تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
محمد

سلام خواهشن جواب بدید من کیست موی دارم فقط درد دارم که اونم فقط سوار موتور که میشم درد میکنه سرخ شده عمل کنم من بوشهر شهر برازجان هستم یه دکتر خوب سراغ ندارین برازجان که برم درمانش کنم سوار موتور زیاد نمیتونم بشینم و اینجا چجوری بیهوش میکنن من خیلی ترس دارم با سوزن و سوزنش درد هم داره

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز من در منطقه شما کسی رو نمیشناسم تا به شما معرفی کنم درضمن من با تکنیکی که عمل میکنم نیاز به بیهوشی نیست معمولا در بیمارستانها به روش سنتی عمل میکنن که هم شما رو بیهوش میکنن وچند روزی هم باید بستری شوید اگر تمایل داشتید میتوانید تشریف بیارید تهران یک ساعته شما رو عمل میکنم و متوانید بعد از عمل به شهر خود باز گردید درصورت تمایل با شماره تلفن های کلینیک تماس بگیرید تا براتون وقت بزارن

پاسخ
محمدرضا

عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از اطلاع رسانی خوبتون
متاسفانه با کلینیک شما دیر آشنا شدم هفته پیش عمل کیست مویی به روش باز کردم و شکاف بزرگی پشتم هست متاسفانه بعد از 8 روز هنوز نتونستم به زندگی عادی برگردم و درد و سوزش بسیار شدیدی به صورت مداوم دارم به خصوص هنگام شستشوی زخم (بتادین و آب سرم) که واقعا درد غیر قابل تحمله ، دکترم میگه طبیعیه! زخم عفونت نکرده و پماد فیبرینولیزین تجویز کردن ولی چرا روند بهبودیم انقدر طولانی و سخت شده؟ امکانش هست توصیه ای بکنید یا باید خدمتتون برسم؟
چه مدت طول میکشه بهبودی این جراحی و زخم؟
با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام محمد رضا جان توصیه میکنم با پزشک خودت در ارتباط باشی چون ایشان بهتر از من میداند که با چه روشی شما رو جراحی کرده من فقط در صورتی میتوانم کمکت کنم که تشریف بیاری کلینک شما رو از نزدیک معاینه کنم

پاسخ
reza

سلام خسته نباشید من چند وقتیه پایین کمر بین دوباسن یه تودهی سفت به اندازهی یه نخود دراومده خود توده دردی نداره ولی اطرافش که دست میزنم یکم درد میکنه هیچ نشانه ای مثل قرمزی و زخم نداره میخواستم بدونم این کیست موییه یا آبسه وبرای هرکدوم بهترین راه درمان چیه؟ مرسی از وقتی که برای پاسخ به سوال من میزارید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام آقارضا اجازه بدید من هر وقت شما رو معاینه کردم خدمتتون عرض کنم که مشکل شما چیه به هر حال مشکل شما میتونه هم کیست مویی باشه هم آبسه ویا....

پاسخ
...

بعداز عمل چندروز بستری انجام میشه دربیمارستان؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز شما بعد از عمل نیاز به بستری شدن ندارید ومیتوانید بلافاصله به خانه برگردید واز فردای آن روز هم به سر کار خود بروید

پاسخ
نوری

سلام. من حدود 7یا 8 ساله که کیست مویی در ناحیه چاله بالایی باسنم دارم. شغلم راننده بیل هستش. تو ماشین و رو موتور که میشینم خیلی اذیت میشم. به دکتر نرفتم به دو دلیل یک خجالت کشیدن و دو از درد جراحی. البته وضع مالیم هم همیشه خوب نبوده که بتونم از پس هزینش بر بیام. الانم مدتیه روی مدفوعم خون میبینم. من

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقای نوری عزیز عمل کیست مویی که خجالت نداره یه بیماری شایعی است که خیلی ها به آن مبتلا میشن من این عمل را با تکنیکی خاص بدون بیهوشی ودرد وخون ریزی برات انجام میدم لازم نیست انقدر خودتو اذیت کنی چون تنها راه درمانش عمل است بعد از عمل مثل همه بیماران تاسف میخوری که چرا این همه سال خودتو اذیت کردی درضمن دیدن خون به روی مدفوع دلایل مختلفی داره که حتما باید معاینه شی ولی از دلایل شایع آن میتوان به بواسیر وشقاق اشاره کرد برای تشخیص قطعی تشریف بیارید تا بررسی شوذ

پاسخ
سامان

سلام آقای دکتر،
ممنون که به نظرات کاربران پاسخ می دین من می خوام یه نوع دیگری سوال کنم که باقی دوشتان اینطوری سوال نکردن اگر به دقت و کامل به سوالم پاسخ بدین خیلی ممنون می شم.
من بوکسور هستم و در هنگام این ورزش باید مدام کمر رو انعطاف داد و ضربه زد من به تازگی متوجه شدم که کیست مویی دارم چون یک سوراخ در انتهای ستون فقراتم ایجاد شده
اما حالا ربطش به بوکس چیه و چرا بوکس رو مطرح کردم؟
مدتی بود که کردرد خیلی شدیدی در ناحیه انتهای کمر اونجایی که به باسن وصل می شه و در قسمت کمرم داشتم یک درد کاملا غیر طبیعی خوب به دلیل ورزشی که انجام می دادم آسیب دیدگی های موقتی و درد کمر طبیعی کاملا اما اینبار درد خیلی طولانی شد و هر کاری کردم و استراحت کردم خوب نشد و هنوز درد کمر هست تا اینکه متوجه شدم کیست مویی دارم خوب برای کیست اول تو استانمون پیش یک پزشک می خوام برم ماینه اگر تایید کرد برای عمل میام پیش شما حتما حتما چون کارتون حرف نداره اما قبلش تو شهرمون می رم چون امکانش نیست که برای معاینه این همه راه از شهرستان بیام
اما آیا این درد غیرطبیعی و ماندگار کمر می تونه ربطی به کیست داشته باشه ؟ یا اینکه چون تواما با هم اتفاق افتاده من اشتباه فکر کردم؟
دوم اینکه شما به صورت کامل قبل از عمل معاینه و بررسی می کنین؟ که این کیست جاهای دیگری هم نباشه که هنوز خودشو نوشن نداده و بعدا خدایی نکرده اینو که درست کردین از جاهای دیگه که الان غیرفعال هستن دوباره ظاهر بشه؟ آیا همه نواحی دقیق بررسی می شن؟ و اینکه بررسی می کنین که دقیقا کیست هست یا فیستول مقعد؟
ببخشید که خیلی طولانی نوشتم اما چون ورزشکارم الان درد کمر هم یک مساله مهم شده و با فهمیدن این بیماری کیست که خودم تشخیص دادم توامان شده برای همین برام مهم شده اینقدر و می خوام دقیق بدونم،
دوم اینکه می خوام دقیق بدونم که همه نواحی مستعد رو خوب بررسی می کنین تا همه کیست های فعال و غیرفعال رو از بین ببرین تا دیگه در آینده مشکلی پیش نیاد مجدد و با همین یکبار تمام بشه؟ و اینکه آیا اصل کیست هست یا فیستول؟
من فکر می کنم که این عفونت کیست یا کیست هایی که دارم باعث ماندگاری درد کمرم شده چون من سالیان زیادی هست که ورزش می کنم و هیچوقت مشکلی نداشتم
اول باید شما بررسی کنین یا باید به یک متخصص مراجعه کنم که نخاعم رو بررسی کنه؟ با اینکه ربطی به هم ندارن و اول شما می تونین عمل کنین بعد برام سراغ کمر و ...؟ نمی دونم واقعا!
یه مورد دیگر هم هست و اون اینه که یه مدتی بود که یبوست و اسهال و هر بار مشکلات اینجوری هم داشتم و احساس می کردم شکمم یکم غیرطبیعی هست و خوب داره کار نمی کنه (یک بار اسهال یه بار یبوست و ...) آیا اینها از همین علائم کیست بودن که الان خودشو نشون داد و با عمل کیست اینها هم رفع می شه؟ یا اینکه کیست مویی ربطی به این موارد ندارن؟
خیلی خیلی متشکرم از شما گفتم که مشکلاتم رو کامل بگم و راهنمایی شما بزرگوار رو به صورت کامل بدونم و بعد اقدام صحیح انجام بدم با مشورت شما
ببخشی طولانی شد، خیلی ممنونم و منتظرم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا سامان ورزشکار ماشاالله چقدر سوال داری .
دوست من شما در شهر خودت به یک جراح مراجعه کن اگر تشخیص کیست مویی دادن در صورت تمایل میتوانی تشریف بیاری برات عملش کنم.جزء عمل کردنش هم هیچ درمان دیگه ای نیست. کیست مویی وقتی عارضه دار میشه درد شدیدی هم داره حتی بعضی اوقات دچار تب ولرز هم میشه
اسهال ویبوست هم از علائم کیست مویی نمیباشد. شما اول کیست خود را عمل کن اگر کمرت درد داشت بعد به فیزیوتراپی مراجعه کن این دو ربطی به هم نداره.

پاسخ
علی

سلام دکتر خسته نباشد !! من 2 هفتس جراحی به روش بسته انجام دادم و دکتر بم گفته بهد 21 روز میتونم بخیه هامو بکشم ولی الان بخیه هام خارش داره کمی !!! خواستم بدونم طبیعیه؟؟ در ضمن هرروز حموم میکنم و بعد حموم ویتامین آ مبزنم به بخیه هام. ممنونم از پاسخگوییتون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز خارش طبیعی ونشانه جوش خوردن زخم شماست حمام کردن شما هم مانعی ندارد ولی حتما بعد از 10روز به پزشکت جهت معاینه بعد از عمل مراجعه کن که عفونت نکرده باشد

پاسخ
احمدی

سلام جناب دکتر خسته نباشید
من حدوداً 5 ساله که کیست مویی دارم که گاهی متورم و بعدش چرکش با سوراخ شدنش خارج میشه و تو سال دو سه بار رخ میده، اگه عمل نکنم مشکلی پیش میاد؟ یا با صبر کردن احتمال از بین رفتن خود به خودیش هست؟ 24 ساله هستم
با سپاس

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست گرامی شما باید عمل شی وهیچ درمانی جز عمل کردن نداری

پاسخ
سامان

سلام آقای دکتر عزیز،
ممنون که به نظرات پاسخ می دین
یک سوال دارم
وقتی شما به وسیله لیزر برش می دین و کیست رو به طور کامل خارج می کنین یک قسمت زیادی از گوشت بدن به همراه کیست در میاد...
خوب بعدش چطوری این رو می بندین؟ اگر پوست دو سمت رو به سمت هم بکشین و بخیه بزنین زیاد کشیده می شه و بد فرم می شه و از اون حالت اولیه خودش در میاد و در این صورت به نظر می رسه که نیاز به عمل مجدد زیبایی داره که مثل ثابق بشه!
چون من در فیلم های این عمل جراحی که نگاه کردم له اندازه 2 تا گردو برش می زنن و بعد اون همه فضای خالی رو با چی پر می کنن؟
قبلا که باز می ذاشتن و با گاز استریل پر می کردن و باید کلی مراقبت انجام می دادی تا به شکل سابق برگرده اما الان که بخیه می کنین و زخم رو می بندین چطور اون همه فضای خالی رو پر می کنین؟ و شکل و شمایل بدن هم مشکلی پیدا نمی کنه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام آقا سامان فیلمهایی که شما دیدید مربوط به عمل کیست مویی به روش قدیمی وسنتی است که بخش زیادی از بافت اطراف کیست را هم خارج میکنن .اما در روشی که من استفاده میکنم نیازی به بیهوشی وبستری شدن نیست و خون ریزی وجود نداره ومن فقط کیست وجداره کیست را خارج میکنم برای همین مانند فیلمی که شما دیدید به اندازه 2گردو برش نمیخوره.درضمن اگر با روش باز کسی رو عمل کنم جای عمل را باز میزارم تا از کف خودش بسته میشه وخودشو ترمیم میکنه وبه جز شب اول دیگر نیاز به پانسمانهایی که شما دیدید نداره.اما اگر به روش بسته عمل کنم من بخیه زیبایی میزنم که بعد از عمل خودتونم جای عمل را به سختی پیدا میکنی پس ناراحت بعدش نباش.دوباره متذکر میشم از اون روشهایی که شما دیدید من در کلینیکم به کار نمیبرم اون روشها قدیمی وسنتی شده

پاسخ
MR OXYGEN

با سلام خدمت شما.من الان یک کیست مویی در پشتم دارم مه پدرمو در آورده.دکتر رفتم چرک خشک کن داده تا چرکاش خشک شه و عمل شم.الان موهای اون قسمت خیلی بلند شده.اگه از کرم موبر استفاده کنم مشکلی پیس نمیاد؟یا با چیز دیگه ای اصلاح کنم؟باتشکر.یه سوال بعد از عمل امکان برگشت هست یا نه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز شما برای عمل باید حتما موهای ان قسمت را کاملا بزنی بهتر است از مواد شیمیایی استفاده نکنی با تیغ بزنی بهتر است در ضمن دربا ره این که بعد از عمل احتمال عودش هست یا نه با ید خدمت شما عرض کنم این امر به تکنیک ودقت پزشک شما مربوط است من نمیدانم شما قرار است به چه روشی عمل کنید حتما این سوالت رابا پزشکت درمیان بزار.با آرزوی سلامتی برای شما

پاسخ
سامان

با سلام
من چند وقته عمل کیست مویی به روش بیته انجام دادم و الان میخام واسه لیزر موهای اون ناحیه اقدام کنم. خواستم بدونم چه مدت بعد عمل میشه لیزر رو شروع کرد و آیا مرکز شما لیزر موهای زاید رو انجام میده؟؟ و هزینه تقریبیش چنده؟؟
با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز بهتر است بعد از 2ماه از لیزر استفاده کنید بهتر است این کار را در کلینیکهای تخصصی پوست ومو انجام دهید

پاسخ
سعید

سلام ،من عمل کردم پیش دکتر واقعا بدون درد بود بعدش هم راحت رفتم مسافرت -همینجا از آآقای دکتر و خانم بابایی بسیار تشکر میکنمف.واقعا خسته نباشید .دست گل تون درد نکنه .

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا سعید شما لطف دارید ما وظیفمون بود امید وارم همیشه در پناه حق سلامت باشی

پاسخ
ابوالفضل

سلام
حدود دوهفته پیش برای اولین بار یک تورم کوچکی در بالاترین قسمت باسن به وجود اومد که نه سرش باز بود و نه قرمز شده بود و نه چیزی ازش خارج می شد و در کل هیچ یک از علایم کیست رو نداشت فقط موقع نشستن و خوابیدن درد می کرد. من هم به سفارش اطبای سنتی از پماد اکتیول و اسپرزه و روغن سیاه دانه استفاده کردم در عرض کمتر از ۴۸ ساعت هم دردش خوابید و هم تورمش از بین رفت. دکتر سنتی هم گفت که این کیست نیست. حالا می خوام بدون به نظر شما این می تونه کیست باشه یا نه؟ الان که هیچ درد و تورمی نداره لازم هست معاینه انجام بدم یا نه؟
مرسی از راهنمایی تون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام من که شما رو معاینه نکرده چگونه میتوانم تشخیص بدم به هر حال هر تورم ودردی که کیست مویی نیست. اگر علائم مشکلتان تا چند روز آینده دوباره ظاهر شد تشریف بیارید تا بررسی شود درضمن اگر کیست مویی باشد جزعمل کردن راهی نداریدو هیچ درمان داروئی ندارد

پاسخ
....

سلام ،من دو هفته پیش جراحی باز کردم ،هرروز حموم میرم و پانسمانمو عوض میکنم‌،اما امروز دیدم که کمی ترشحات زرد رنگ که احساس میکنم عفونت هست از زخم خارج میشه ...این میتونه مشکلی ایجاد کنه؟
میترسم با وجود عفونت دوباره عملم کنن

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز حتما به جراحت مراجعه کن نزار جای کیستت عفونی شه

پاسخ
آرمیتا

سلام و خسته نباشید
چند روزه قسمت خط باسنم ی تورم کوچک و خیلی دردناک دارم
ولی هیچ ترشح و بویی نداره
نشستن برام مشکله واگه فشارش بدم تا استخونم درد میگیره
اپیلاسیون میکنم و زیاد مو نیس
ایا کیست موییه؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام برای اینکه از مشکل شما مطمئن بشم حتما احتیاج به معاینه است ولی اینکه این تورم ترشح ندارد دلیل نمیشود که کیست مویی نباشد شاید تا چند روزه دیگه سرباز کند به هر حال اگر داره دردش بیشتر میشه یا تورومش بیشتر میشه تشریف بیارید تا سریع تر اقدام به بررسی کنم

پاسخ
منصور

با سلام و خسته نباشید.ممنون از سایت بسیار خوبتون.من پسری 27 ساله هستم که از سال 90 دچار مشکل درد که از قسمت مثانه شروع شده و به تدریج به سمت بالا تا قسمت قفسه سینه کشیده میشود.تا به الان به متخصصین زیادی مراجعه کردم.ازقبیل متخصص اعصاب.اورولوژ و داخلی و کبدوگوارش.که هیچ یک درمان خاصی برایم بعمل نیاوردند ومن بصورت دوره ای هرماه به مدت سه روز این درد به سراغم می آمد که علائم آن تب.حالت تهوع.و دردشدید درهمان نواحی گفته شده.وبعد از اتمام درد ادرار قهوه ای رنگ از بدنم دفع میشد.
ضمنا از سن 18 سالگی عارضه کیست مویی در قسمت انتهایی ستون فقرات(دنبالچه) من ایجاد شد که تا قبل از شروع درد شکمی من.از این کیست مویی که بصورت سوراخی در پشتم بود خونابه خارج میشد.
اما بعد از ان دیگر خونابه ای از سوراخ خارج نشد و تنها درد در هرماه در آن قسمت بسراغم می آمد و به آن اهمیتی نمیدادم.
آیا کیست مویی عامل این درد شکمی که در ابتدا گفته شد دارد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز بعید میدانم مشکل شما به کیست مویی مربوط باشه به هر حال شما باید کیست مویی خود را عمل کنید وهیچ راهی جز عمل کردنش نیست حتما باید جداره کیست خارج شود هر وقت تشریف اوردید مشکل قبلی شما را هم بررسی خواهم کرد

پاسخ
علی

سلام ببخشید هزینه درمان کیست مویی با لیزر چقدر است؟ توروخدا بگید چقد درد داره جراحی با لیزر؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز هیزینه بعد از معاینه خدمتتان گفته میشود اما درمورد درد باید خدمتتان عرض کنم شاید الان شاید درد داشته باشید اما بعد از عمل مطمئن باشید دردی نخواهید داشت ونیازی به بستری شدن هم ندارید

پاسخ
محمد

سلام
من قبلا کیست داشتم و عمل کردم و دقیقا زیر استخوان دنبالچه بود
حالا چند روز پیش یک سفر طولانی داشتم که مجبور بودم تو اتوبوس مدت طولانی بشیم
بعد از سفر بین باسنم یک چیز سفتی به اندازه یک نخودالبته بر امده نیست در امده
ایا این هن کیست مویی است و باید عمل شود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا محمد عزیز اجازه بدهید بعد از معاینه خدمتتان عرض خواهم کرد

پاسخ
سعید

باسلام.
مدت سه ماه هست که سوراخی بین دو باسنم بوجود امده که درد نداره اما از اون خونابه و چرک خارج میشه به تازگی دکتر رفتم و داروهای ضد عفونت تجویز کرده آیا این داروها موثر هست یا باید عمل بشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام به احتمال زیاد شما مبتلا به کیست مویی شده اید وحتما باید عمل شوید اگر کیست باشد این داروها فقط عفونتش را کم میکند ولی کیست را درمان نمیکند وبعد از مدتی دوباره عفونی میشود به هر حال برای بررسی بیشتر ودقیق تر باید معاینه شوید

پاسخ
آرزو

با سلام... آقای دکتر من حدوداً دو ماه پیش متوجه شدم که دارای کیست پیلونیدال هستم به دکتر مراجعه کردم و پس از سنو متوجه شدم عمق این کیست 4.7mm و طول آن 17.4mm است سوال بنده این است آیا ابعاد این کیست بزرگ است؟عمل و برداشتن این کیست فوری و ضروری است؟ دکتر بنده پیشنهاد عمل باز داده اند و من به علت اینکه معلم هستم و حتی در فصل تابستان نیز مشغول به تدریسم برایم از لحاظ زمانی امکان عمل جراحی در حال حاضر وجود ندارد،آیاچند ماه تاخیر موجب بروز مشکلی خواهد شد؟ متشکرم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام من کیست های بزرگتر از این را هم به راحتی عمل کرده ام من اگر شما رو معاینه بکنم میتوانم بهتون بگم که به روش باز عمل کنید بهتر است یا به روش بسته به هرحال به شما پیشنهاد میکنم زود تر نسبت به جراحی وخارج کردن کیست اقدام کنید
زیرا اگر دیر تر اقدام به عمل کنید عمق درگیری کیست شما بیشترخواهد شد با روشی که من عمل میکنم شما نهایتا 24تا48ساعت دیگر میتوانید به محل کار خود برگردید وبه زندگی روز مره خود برسید

پاسخ
حسین

سلام من یه دو ماهیه دور مقعدم یه سوراخی بوجود اومده واوایل مدفوعم هم خیلی سفت بود و حین مدفوع همراه با چند قطره خونریزی بود پیش دکتر رفتم گفت شقاق هستش و پماد داد این پمادو استفاده کردم الان بهتر شده ولی سوراخه کاملا برطرف نشده
والانم یه یه هفته ای میشه وقتی که میشینم بالای مقعدم (دنبالچه)درد میکنه ولی هیچ زخم یا سوراخی اونجا دیده نمیشه مجدد پیش یه دکتر دیگه رفتم سوراخ دور مقعدو نشونش دادم میگه کیس داری ممنون میشم راهنمایی کنید ایا این سوراخ دور مقعد شقاق یا کیست تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام حتما باید شما رو معاینه کنم تا جواب قطعی به شما بدهم

پاسخ
سارا

با سلام من نزدیک 2 ساله که در قسمت انتهایی ستون فقراتم هنگام نشستن و خوابیدن گاهی احساس درد میکنم و هیچ کدوم از علاعم دیگه رو ندارم ممکنه منم به بیماری سینوس مویی مبتلا باشم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمال این که به کیست مویی مبتلا شده باشید هست ولی برای بررسی وتشخیص قطعی باید معاینه شوید

پاسخ
mohamad

با سلام خدمت شما.. جناب دکتر من الان 1 سالیه که هر چند وقت یکبار بالای مقعدم شروع به خارش میکنه و بعد از اون احساس سوزش و کمی درد میکنم میخواستم بدونم امکان داره کیست باشه خواهشا جواب بدید... جهت اطلاع این خارش و سوزش مقطعی هست جناب دکتر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز حتما باید شما رو معاینه کنم تا تشخیص قطعی بدهم

پاسخ
.....

سلام خسته نباشیـد.
میخواستم بدونم بعد از عمل باز چقدر باید استراحت کرد و کی میتوان به فعالیت عادی ادامه بدیم؟ ؟ و کی این زخم کامل بهبود می یابد؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با تکنیکی که من عمل میکنم شما بعد از عمل بلا فاصله میتوانید به محل زندگی خود برگردید واز فردای روز عمل میتوانید به سر کار بروید فقط تا یک ماه نباید ورزشهای سنگین یا جسم سنگینی را بلند کنید در مورد بهبودی زخم بسته به نوع عمل وکیست شما داره که بعد از معاینه شماخدمتتان عرض میکنم ولی معمولا بین 45تا 60 روز اثری از جای عمل نمیماند

پاسخ
علی

سلام خسته نباشید.
من تقریبا دو سه ساله که کیست مویی دارم و چن وقته که فهمیدم این چن تاحفره کیست موييه.بعضی وقتا از اون حفره ها خوناب میاد که من میترسم.چون من یه شهر دیگه زندگی میکنم و میخوام که واسه عمل به کلینیک شما بیام میخواستم ازتون خواهش کنم ببینم هزینه جراحی با لیزر تقریبا چقده؟ حدودا چقده.خواهش میکنم بگید.
سوال ديگم این بود که شما توی چن جلسه کاملا کیست مویی رو درمياريد و کارتون با ما تموم میشه تا ما بتونیم برگردیم شهر خودمون؟
سوال آخرم این بود که شما بی حس میکنید یا نه؟ اگه آره چه جور بی حسی؟ کلا بیهوش میکنید؟
خواهش میکنم به همه سوالاتم بی زحمت پاسخ بدید تا همه‌ی شک و تردیدم واسه جراحی برطرف بشه.آخه من خیلی از جراحی میترسم.کلا وحشت دارم
ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز عمل کیست مویی در یک جلسه حدود 1ساعت زمان میبره با بی حسی موضعی وبعد از عمل شما میتوانید به شهر یا محل سکونت خود باز گردید.

پاسخ
محمدامین

سلام آقای دکتر
خسته نباشی
حدودا دو ماه پیش فهمیدم که کیست مویی دارم
رفتم دکتر گفت که باید عمل کنی
یه مدت آنتیبیوتیک مصرف کردم التهابش از بین رفت
هیچ وقت هم دردی از اون ناحیه نداشتم
فقط الان حفرش باقی مونده
آیا نیاز به عمل جراحی دارم؟؟؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله شما باید حتما عمل شوید زیرا انتی بیوتیک فقط عفونت کیست را کاهش میدهد ولی کیست را درمان نمیکند وبه زودی دوباره عفونی خواهد شد

پاسخ
حسين

سلام اقاي دكتر خسته نباشيد!! من الان يك ماهه كه عمل بسته انجام دادم ! از وقتيم بخيه هامو كشيدم اطراف زخمو تا ٢-٣ سانتي متري با موچين تميز ميكنم و بقيه رو كرم موبر ميزنم ! خواستم بدونم اين مشكلي نداره؟؟ و ي سوال ديگم كه اينكه چند روز سمت چپ لگن و استخوان ساكرومم درد ميكنه البته خيلي كم ، خواستم بدونم از عوارض عمله يا مال بي تحركي زياد اين مدتمه، چون بخاطر ترس از باز شدن بخيه همش به شكم دراز كشيدم اين ميدت. با تشكر از شما

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز بهتر است با پزشک خودتان مشکلتان را درمیان بزارید چون روش درمانی من با ایشان متفاوت است هیچ کدوم از بیماران من مشکل شما رو نداشتن ونیازی به این همه زمان برای استراحت ندارن وبعد از 24ساعت به امور روزمره خود میرسن

پاسخ
علی

سلام ببخشید میخواستم ببینم شما می تونید همه جور کیست مویی رو جراحی کنید؟یعنی من که الان حدودا دو سه ساله کیست مویی دارم مطمئن باشم که با لیزر جراحی میکنید؟
سوال ديگم این بود که برای از بین بردن موهای اون قسمت اگه از کرم موبر استفاده بشه عیبی نداره؟
ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز چه با چاقو و چه با لیزر می توان جراحی کرد اما از عیب های جراحی با چاقو ، احتیاج به جراحی، بیهوشی و چند هفته در خانه خوابیدن، درد و پانسمان کردن های بسیار است اما در جراحی با لیزر این ها اتفاق نمی افتد، می توان از برتری های درمان با لیزر برای کیست موئی به خوبی نام برد در این حالت جراحی بی حسی موضعی انجام می شود و همین بی حسی موضعی 24 تا 48 ساعت جلوی درد بیمار را می گیرد و پس از آن نیز درد زیادی اتفاق نمی افتد و احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان نیست در نتیجه بعد از 24 ساعت میتوانید کارهای روزانه خود را انجام دهید هنگام جراحی کیست مویی ما از لیزر به عنوان چاقوی جراحی استفاده میکنیم محاسن استفاده از این لیزر در عمل کیست مویی شامل:
1-به علت بسته شدن عروق کوچک توسط لیزر خونریزی حین عمل کیست مویی به حداقل میرسد.2-لیزر عصب های قطع شده ی حین برش جراحی را ترمیم میکند و به همین علت درد بعد از عمل کیست مویی کاهش میابد.3-از همه مهمتر اینکه لیزر هنگامی که به بستر زخم تابانده میشود باعث از بین رفتن ریشه های باقیمانده احتمالی حین عمل کیست مویی میشود.4-لیزر عروق لنفاوی باز شده ی حین عمل کیست مویی را میبندد و در نتیجه ورم بعد از عمل کاهش بسیار کاهش می یابد.
در ضمن بهتر است برای جلوگیری از حساسیت پوستی وعفونت احتمالی از تیغ برای تراشیدن موها استفاده کنید بعد از عمل زمانی که زخمتان ترمیم شد میتوانید از کرم مو بر استفاده کنید وچه بهتر که برای از بین بردن موهای زائد اون ناحیه از لیزر موهای زائد استفاده کنید

پاسخ
پوی

سلام خسته نباشید ببخشید مخواستم بدونم اگه کیست مویی تا چه موقعه میشه عمل به تاخیر انداخت من شرایط کاری جوری هستش که نمی تونم عمل کنم واستراحت کنم واز طرفی من روی سکوی نفت توی دریا کار می کنم تا وقتی که ماموریتم تموم میشه راهی هست بتونم این ماجرا رو به تاخیر بندازم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز من شرایط کیست شما رو نمیدونم تا بتوانم راهنمایتان کنم ولی روشی که من عمل میکنم بدون نیاز به بستری شدن است وشما میتوانید بعد از 24 ساعت به محل کار خود برگردید اما نباید کار سنگین انجام دهی حداقل تا یک ماه

پاسخ
پویا

سلام وقت بخیر من این علاءمی که شما گفتید رو ندارم اما درد بسیار شدید پایین کمرم دارم هنگام لمس کردن تقریبا شبیه مهره هست ممکنه که کیست مویی باشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز بله احتمال اینکه کیست مویی باشه هست ولی اگر تشریف بیارید تا معاینه شوید میتوانم جواب قطعی را به شما بدهم

پاسخ
hadi

سلام من چند روز پيش درد در ناحيه دنبالچم احساس كردم اين درد تقريبا يه ووز طول كشيد بعد خوب شد بعد دو روز دوباره شروع كرده به درد گرفتن ولي حفره يا برجستگي يا ترشح و چرك و اينا ندارم با اين وجود ممكنه كيست مويي باشه؟ ممكنه چند روز ديگه علائم كيست ديده بشه؟ از كجا مطمئن بشم كه كيست مويي هست يا نيست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز بله احتمال اینکه کیست مویی باشه هست ولی برای مطمئن شدن باید تشریف بیارید تا شما رو از نزدیک معاینه کنم

پاسخ
محمد

چند روزیه در سطح پوستی مابین مقعد و بیضه ها یک جوش خیلی کوچک ایجاد شده که بع از لمس احساس درد و خونریزی دارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام حتما باید معاینه شوید تا بتوانم کمکتان کنم

پاسخ
نسیم

سلام خسته نباشید.همسر من دقیقا در همون نقطه کیست مویی یه حفره یک یا دو میلی متری داره که چندین بار ازش مو خارج کردیم البته نه خیلی زیاد.باتوجه به اینکه خیلی خیلی کوچيکه درحال حاضر امکان درمان هست. با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله می توان ایشان را درمان کرد هر چه زودتر اقدام فرمائید عملشان هم راحتتر انجام میشود

پاسخ
رضا

سلام می خواستم بدونم عمل کیست مو با لیزرو یک روزه میشه انجام دادتااین مشکل حل بشه؟ ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام عمل کیست مویی در یک جلسه انجام میشود وبا تکنیکی که من عمل میکنم بعد از عمل شما میتوانید به محل زندگی خود برگردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشید

پاسخ
محمد

عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از اطلاع رسانی خوبتون متاسفانه با کلینیک شما دیر آشنا شدم هفته پیش عمل کیست مویی به روش باز کردم و شکاف بزرگی پشتم هست متاسفانه بعد از 8 روز هنوز نتونستم به زندگی عادی برگردم و درد شدیدی به صورت مداوم دارم به خصوص هنگام شستشوی زخم که واقعا غیر قابل تحمله و دکترم میگه طبیعیه! زخم عفونت نکرده ولی چرا روند بهبودیم این طور شده؟ امکانش هست توصیه ای بکنید یا باید خدمت برسم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز پزشک شما احتمالا به روش سنتی شما رو عمل کرده در عمل به روش سنتی زمان بیشتری برای استراحت وبستری شدن نیاز است تا بهبود یابید من کیست مویی را با کمک لیزر عمل میکنم بدون دردو خون ریزی وبدون اینکه نیاز به بیهوشی وبستری شدن داشته باشید در صورت بروز مشکل بهتر است به پزشک خودتان مراجعه فرمائید

پاسخ
Omid

با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر .
من یه سوراخ کوچک بالای معقدم هست که وقتی با دست باسنم را باز میکنم ازش خون میاد و وقتی میشینم کمی درد دارد . ممکن است کیست مویی باشد یا بیماری مشابه ان چیست و درمان با لیزر ایا درد دارد .؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

باسلام بهتر است معاینه شوید شاید کیست باشد شاید هم فیستول به هر حال بعد از اینکه معاینه شدید در باره درمانش نظر خواهم داد

پاسخ
محمد

سلام من سه هفتس عمل جراحی باز انجام دادم.دکترم هم عمل رو خیلی خوب انجام داده میخواستم بدونم بعدا امکان اینکه دوباره سینوس بگیرم هست یا اینکه دوباره این بیماری رو بگیرم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر پزشک شما کیست وجداره کیست را کامل برداشته باشد دیگر به کیست مویی مبتلا نخواهید شد ولی بعد از اینکه جای عمل شما کاملا بهبود پیدا کرد حتما از لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای ناحیه عمل شده استفاده کنید

پاسخ
امين

با سلام
بنده چند سال پيش به همين عارضه دچار شده بودم.وجود خونابه، به همراه چرك و بوي بد ولي چون آشنايي با اين عارضه نداشتم گمان مي كردم خونريزي از معده و يا از مقعد است. ولي بعد از مدتي با فشار شديد،كليه چرك را خارج كردم وكليه علايم از بين رفت(اين، مربوط به چند سال پيش است) ولي الان همين قسمت دوباره عود كرده. اوايل با خارش شديد همراه بود ولي بعد تورم را احساس كردم. ولي لكه خونابه بسيار ريز نيز قابل مشاهده است. همچنين خارش نه به شدت اول ولي همچنان ادامه دارد. بوي ناخوشايند هم ندارد. هنگام لمس درد سوزني خفيف هم دارد. آيا مساله حاد است؟ يا اصلا همان كيست مويي است كه دوباره عود كرده؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر مشکل شما کیست مویی باشد هیچ راهی جز عمل کردن ندارید پس بهتر است نسبت به درمانش زودتر اقدام فرمائید تا کیست شما وسیع تر نشده است

پاسخ
محمدرضا

سلام خسته نباشين من دقيقا در قسمت بالاي مقعدم يه جوش كوچك دارم كه البته از توش يه مو بيرون امده و خونربزي نداره و درد هم نداره
ايا كيست مويي است ؟
و سوال بعدي اين كه ابا اصلا جوش - چه معمولي و چركي - در باسن ميتونه نوعي كيست مويي باشه يا نه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام علائمی که شما فرمودید میتونه هم کیست مویی باشه هم یک جوش ساده به هر حال تا شما را معاینه نکنم نمیتوانم تشخیص قطعی بدهم در صورت تمایل میتوانید تشریف بیارید کلینیک بنده جهت بررسی وتشخیص قطعی

پاسخ
رضا

سلام دكتر جان من وزنم زياد بود حدود يكي دو ماه هست كه دارم با ورزش و بدنسازي شروع به لاغر كردن ميكنم و ١٩ سال سن دارم تازگي ها متوجه وجود يه برامگي داخلي در وسط دو لگنم شدم كه دردي نداره ولي وقتي دست مي زنم يكمي درد ميكنه و موقع عطسه كردن يا سرفه هم درد مي گيره ولي هـيچ ترشح يا سوراخ يا درد موقع نشستن احساس نمي كنم و تقريبا هيچ نشانه اي از رو پوست نداره خواستم بدونم چند درصد امكان داره كه من هم به اين مشكل دچار شدم ؟ و يا امكان داره علتش چيزه ديگه اي باشه ؟ يا ورزش سنگين با وزنه باعث به وجود اومدن اين مشكل بشه لطفا راهنمايي كنين خيلي ترس دارم چون داييم به اين مشكل دچار شده بود و كلا سه ماه حتي نميتونست راه بره و خيلي درد كشيد

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا رضا احتمال اینکه شما کیست مویی داشته باشید هست ولی جهت تشخیص قطعی باید حتما معاینه شوید در ضمن روشی که من کیست مویی را عمل میکنم بدون درد وخون ریزی وبدون نیاز به بستری شدن است وشما بعد از عمل میتوانید به محل زندگی خود برگردید فقط تا دوهفته نباید ورزشهای سنگین انجام دهید در ضمن دایی شما به روش سنتی وقدیمی عمل کرده که انقدر اذیت شده

پاسخ
محمد

سلام خسته نباشید
ببخشید من از بوشهر پیام میدم میخواستم ببینم بعد عمل با لیزر چقدر باید تهران بمونم؟؟ایا بعد عمل میشه مستقیم برگشت بوشهر؟جوری هست که بشه تو هواپیما یا ماشین نشست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله شما میتوانید بعد از عمل بلافاصله سوار هواپیما بشید وبه شهر خود برگردید

پاسخ
حسن

باسلام خدمت اقای دکترمن حودویکساله که تقریباهرچندماه یکبارپشت مقعدم دردمبگیره وشکاف برمیداره اماخوب میشه کم کم ایانیازبه عمل جراحی دارم ممنونم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام احتمالا شما به شقاق مبتلا هستید ولی بهتر است برای تشخیص قطعی شما را معاینه کنم تا روش درمان مورد نظر را خدمتتون عرض کنم

پاسخ
حسن

باسلام خدمت اقای دکترمیخواستم بورسم من چنین ماه یکبارپشت مقعدم زخم میشه ومیدونم که کیست مویی است باتوجه به علائمی که شماگفتین ایانیازبه عمل دارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

باسلام دوست عزیز اگر شما مبتلا به کیست مویی باشید برای درمانش راهی جز عمل ندارید

پاسخ
حسین

سلام من تقریبا۴ماه پیش عمل کیست مویی انجام دادم بده ۳ماه کامل جای زخمش بسته شد اما توی یه مسافرت ک تو ماشین نشسته بودیم جابجا شدم ک تو همون جای زخم ی سوزش شدی حس کردم فرداش ک رفتم توالت شرتم کامل خونی شده بود دکتر رفتم گفت ک کیست مویی برگشته الانم زخمم ی خورده بازه گفت باید عمل کنی.حالا ب جز عمل راه درمان دیگه ای نداره؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام کجا عمل کردی که بعد از چهل روز دوباره کیستت عود کرده اگر میتوانی تشریف بیار تا مشکلت را بررسی کنم شاید جای عملت عفونت کرده باشه وبشه با دارو درمانش کرد اما اگر مطمئنید که کیست مویی دارید بله حتما باید عمل کنید

پاسخ
سحر

سلام خسته نباشيد.من ٤٠روزه كه كيست مويي عمل كردم به روش باز هنوز كامل بسته نشده ولي بعضي قسمت هاش گوشت اضافي تر از پوست بالا اومده.ميخواستم ببينم اين مسئله طبيعيه؟خوب ميشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

باسلام علائمی که شما میفرمائید طبیعی نیست بهتر است پزشکتان را در جریان بزارید چون باید جای عمل شما از کف به صورت یکسان بهبود پیدا کند

پاسخ
Amir

سلام خسته نباشید. با تشکر از مطلبتون یک سوال داشتم. من حدود یک هفته است که این کیست را به روش باز عمل کردم و هر روزه پانسمان عوض میکنم. از آنجا که گفتید سوزاندن ریشه مو با لیزر میتونه مفید باشه میخواستم بدونم شماخودتون لیزر مو را انجام میدید؟ و اینکه چه مدت بعد از عمل میتونم برای لیزر اقدام کنم؟ زخم باید کاملا درمان شود؟چون از عود مجدد واقن ترس دارم. ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز من فقط از لیزر برای جراحی کیست مویی استفاده میکنم شما هم میتوانید بعد از اینکه زخمتان بسته شد به پزشک پوست جهت لیزر موهای زائد آن ناحیه اقدام فرمائید

پاسخ
سلام

سلام من مبتلا به فیستول و کیست هستم ایا برا رفع این مشکلات نیاز به دو جراحی میباشد یا میتوان بایک جراحی مشکل را حل کرد

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام اگر منظورتان عمل این دو بیماری در یک روز است باید خدمتتان عرض کنم بله در یک روز هم میتوان هر دو را عمل کرد

پاسخ
مسعود

با عرض سلام خدمت آقاي دكتر ، من حدود هشت ماه پيش كيست پينوليدال را به روش بسته جراحي كردم و كه بعد از ٢٠ روز با مراجعه به جراح بخيه ها را باز كردم ولي به اندازه حدود يك سانت پايينترين نقطه جراحي به صورت حفره اي باز بود و كه پزشك گفت با مراقبت و تميز نگه داشتن بهبودي حاصل ميشه ولي الان بعد از گذشت ٨ماه از جراحي حفره بيشتر شده و محل آن همراه با خونريزي مي باشد ، لطفا آقاي دكتر راهنمايي بفرماييد .

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام مورد شما طبیعی نیست در روشی که من عمل میکنم تا حالا چنین موردی پیش نیامده من هم تا شما را نبینم نمیدانم پزشک شما برای شما چه کرده است به هر حال بهتر است برای رفع مشکلتان به پزشک خودتان مراجعه فرمائید

پاسخ
ارمیا

با سلام من فقط درد دارم نه خون و نه چرک در پایین ترین قسمت کمر ایا امکان کیست هست؟ و یک سوال دیگر عمل شما با بی حسی یا بی هوشی است یا خیر؟؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله احتمال اینکه کیست مویی داشته باشید هست ولی برای تشخیص قطعی بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید شاید هنوز کیست شما عارضه دار نشده باشد در ضمن من کیست مویی را با تکنیکی خاص با کمک لیزر با بی حسی موضعی بدون بیهوشی ودرد وخون ریزی عمل میکنم وشما بلا فاصله بعد از عمل میتوانید به محل زندگی خود باز گردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشید

پاسخ
حسن


سلام
من دو روز پیش عمل جراحی باز انجام دادم
الان به دکترم دسترسی ندارم
آیا تب کردن پس از عمل طبیعیه.
ورستار بیمارستان گفت بعد ۴روز بیا تا پانسمان رو عوض کنیم.آیا ۴روز زیاد نیست واحتمال اینکه زخم عفونت کنه نداره.
خیلی دارم درد می کشم،کاش زودتر می دونستم عمل لیزری هم هست.
تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

باسلام زخم شما عفونت کرده وحتما باید به پزشکتان مراجعه کنیددر روشی که من عمل میکنم فرد بیمار بعد از عمل درد ندارد واز فردای آن روز میتواند به زندگی روز مره خود برسد بهتر است سریعتر به پزشکتان مراجعه کنید مشکل شما طبیعی نیست

پاسخ
نرگس

سلام.من هفته پیش کیست مویی ام روتخلیه کردم،که بادرد شدیدی همراه بود،چون عفونی بود بی حسی بهش فایده نداشت،فرداقراره که عمل کنم و کیست رو خارج کنم،خیلی میترسم شمابگید درد داره؟من خودم به بیمارستان دیگه ای میرم که دکترهای خوبی نسبتا داره،فقط بهم بگید،عمل چجوریه،تاحالا عمل نکردم خیلی میترسم،دکترتورو خدابهم بگید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من فقط تکنیکی که خودم عمل میکنم را تضمین میدهم که چه در حین عمل وچه بعد از عمل شما نه درد داشته باشید نه خون ریزی وحتی نیاز به بستری شدن هم نداشته باشید آخه من چطوری باید پزشکی را که نمیشناسم وروش عملش را نمیدانم به شما مشاوره بدهم شما بهتر است با پزشک خودتان مشورت کنید وازشان بپرسید که به چه روشی قراره شما رادرمان کنند موفق باشید.

پاسخ
سعید

سلام
من نزدیک یک ماه قبل .پیش شما عمل کیست مویی انجام دادم .الان شکر خدا ضمن تشکر از شما هیچ مشکلی ندارم .فقط خواستم بدونم چه مراقبت های لازمه که دیگه کیست بر نگرده -.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام آقا سعید خوشهال هستم که حالتان خوب است.بهتر است بعد از اینکه کاملا جای عملتان خوب شد موهای ان قسمت را با لیزر موهای زائد برای همیشه از بین ببرید برای این کار به پزشک متخصص پوست مراجعه فرمائید

پاسخ
parisa

باعرض سلام وخسته نباشید
من یک هفته اس که در مطب شما عمل شدم به صورت بسته روز سوم حمام رفتم یک بار روز سوم ویک بار دیروز به مدت خیلی کوتاه 10 دقیقه
مشکلی نداشتم هر روزم ضدعفونی میکنم فقط امروز یدفه دیدم باندم خیس شده مثل اب نه بویی داره نه رنگی ایا عفونت کرده؟؟؟خیلی میترسم لطفا جواب بدین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بعید میدانم که عفونت کرده باشد شما همچنان جای عمل را ضد عفونی کنید اگر در روزهای آینده باز پانسمانتان خیس شد یا تشریف بیارید ببینمتون با کلینیک تماس بگیرید.کیست که عفونی بشه علائمی که شما گفتید را ندارد

پاسخ
احمد

سلام. میخواستم بدونم در جراحی با لیزر تو روش باز و بسته هر کدوم چقدر طول میکشه تا کاملا خوب شه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در روش بسته بعد از 10روز بخیه های شما کشیده میشه اما در روش باز اگر خوب به دستور عملهایی که بعد از عمل به شما بدهم عمل کنید حدودا 3هفته جای عمل شما از بین میرود

پاسخ
ریحانه

سلام ممنون از توضیحاتتون سینوس پیلونیدال من توسط دکتر تشخیص داده شده و برای 4 روز دیگه عمل دارم ولی تا دیروز من درد شدید داشتم و از محل چرک خارج میشد از دیروز هیچ دردی احساس نمیکنم هنوز لازمه که من عمل بکنم
ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله حتما باید کیست وجداره کیست خارج شود موفق وسلامت باشید

پاسخ
حمیدرضا

سلام وقت بخیر بنده یک سال پیش تقریبا در ناحیه ناف ترشح به رنگ سفید داشتم یک یا الی دوبار دیدم ولی نه ورمی نداشت الان هم ورم و ترشحی ندارم.الان مطالعه کردم دیدم علائم سینوس بدین شکل است آیا ممکن است سینوس نافی داشته باشم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتماش هست ولی جهت تشخیص وبررسی دقیق تر بهتر است معاینه شوید

پاسخ
حامد

اقای دکتر،من فردا عمل جراحی کیست مویی باز دارم،من درست نمیدونم عمل باز چجوریه.چقددردداره؟چند روز بعدازعمل میتونم به زندگی روزمره ادامه بدم،لطفازودجواب بدید،فرداصبخ عمل دارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام عمل کیست مویی به روش باز بستگی به تکنیک جراح شما دارد که بعد از عمل چه شرایطی داشته باشید من عمل کیست مویی را با تکنیکی خاص با بهره گیری از لیزر انجام میدهم که فرد بیمار بعد از عمل نه درد دارد نه خون ریزی وبلافاصله میتواند به محل زندگی خود برگردد بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشد

پاسخ
Amir

سلام وقت بخیر
من کیست زدم در ناحیه اخرین مهره کمر امبولی کرد بعد یا روغن داغ خالیش کردم بعدش میخاسم بدونم الان یک ماهه ن تورم دارم نه درد ولی فرو رفتگی ایجاد شده میخاسم ببینم خوب شده خود ب خود یا نیاز به عمل داره و میخاسم ببینم لیزر هم میشه؟هزینه چقدر میشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در حال حاظر هیچ روش درمانی برای از بین بردن کیست مویی جز عمل کردن وخارج کردن کیست وجود ندادرد شما عفونت آن را خارج کرده اید وخود کیست همچنان وجود دارد ودوباره بعد از مدتی عارضه دار خواهد شد

پاسخ
رویا

سلام من یک دختر 18ساله هستم,دقیقا تو محلی که کیست مویی ب وجود میاد دوتا سوراخ پوستی ریز تو باسنم مشاهده کردم,بدون هیچ دردو خونریزی و ترشح,نیخواستم بدونم آیا این میتونه کیست مویی باشه؟یا یک سوراخ سطحی پوسته؟!!با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام خدمت شما باید عرض کنم که این نشانه که فرمودید شاید کیست مویی باشد ولی باز بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید تا بتوانم تشخیص قطعی بدهم

پاسخ
محمد

سلام.دوستان عزیز من چهار سال پیش جراحی کردن واقعا بیماری خیلی بدیه که توصیه میکنم هرچی زودتر خودتونو از این عارضه راحت کنین خیالتونم راحت باشه اصلا درد نداره اونجوری که فک کنین فقظ به سلامتی بعد از جراحی فک کنین از جراحی باز انجام بدین که احتمال عود کردنش خیلی خیلی ضعیفه.همیشه سلامتو پیروز باشین دوستان

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام آقا محمد همیشه سلامت وشاد باشید ولی این را هم باید بدانید که عمل کیست مویی را میشود هم به روش بسته انجام داد هم به روش باز مهم این است که از این 2روش عمل برای همه توصیه نمیشود برای بعضیها به روش باز بهتر است وبرای بعضیها به روش بسته که اگر پزشکی خوب بتواند تشخیص دهد هر دو روش نتایج مطلوبی خواهد داشت

پاسخ
masoud

سلام،وقتتون بخیر،خسته نباشید،ببخشید چند روزه متوجه حفره کیست مویی شدم،اما هیچگونه از علایم درد و تورم و مسائل گفته شده دیگه رو ندارم،آیا نیاز هست پیشگیری کنم،یعنی در دراز مدت امکان ایجاد این موارد هست؟
تشکر.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز بله هر روز امکان اینکه کیست شما عارضه دار بشه هست بهتر است نسبت به عمل کیست خود زود تر اقدام کنید چون هم مانع رشد کیست خود میشوید واز همه مهم تر عملتان بسیار ساده و راحت تر انجام میشود

پاسخ
فاطمه

سلام..من کیست مویی دارم و مدت زیادی هست که ب صورت سوراخه و دکتر رفتم یه پماد به اسم موپیروسین بهم داد و پماد رو بزنم حفره فرو کش میکنه این پماد رو زدم ولی تغییری ایجاد نشد..برای من که فقط حفره مویی هست بازم باید عمل کنم و هیچ التهاب و ابسه نداره فقط وقتی وقتی لمس میکنم ی دونه از داخل پوست حالت غضروف مانند احساس میکنم نمیدونم مال کیست مویی هست یا نه ..خواهش میکنم راهنمایی کنید..ممنون..

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز اگر شما کیست مویی داشته باشید هیچ راه درمانی جز عمل کردن وخارج کردن کیست ندارید شاید الان علائمی نداشته باشید ولی این را بدانید که که وسعت درگیری کیست شما روز به روز بیشتر میشود ودر نهایت هنگام عمل درمان شما پیچیده تر خواهد شد

پاسخ
سورنا

سلام من کیست مویی دارم آبسه کرده بود ب پزشک مراجعه کردم اما از عوارض عمل جراحی با تیغ مطلع شدم وقصد لیزر دارم نوبت هم گرفتم از مطب شمانتونستم بیام فعلا ب علت شرایط زندگیم نمیتونم اقدام کنم آنتی بیوتیک ک پزشک داده بود مصرف کردم فعلا آبسه فرورفته و بهتر شدم ایا در مدت زمانی ک نمیتونم بیام مشکل خاصی پیش نمیاد؟ ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بهتر است زود تر نسبت به درمانش اقدام کنی شاید علائم شما الان کمتر شده باشد ولی این را بدان که پیشروی ودرگیری کیست شما روز به روز بیشتر میشود

پاسخ
شروین

سلام دکتر خسته نباشین.
من از چندتا کیلینیک پرسیدم در کرج
در مورد قیمت عمل کیست مویی گفتند از4تا 6 میلیون . هزینه عمل در کلینیک شما چقدر است
اینم بگم که کیستم حدود 4 سانت است

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز من تا الان از این پولا از کسی نگرفتم و نمیگیرم کجاست که انقدر گران میگیرند خدا رو خوش نمیاد بعد از این که معاینه شدی خدمت شما عرض میکنم هزینه عمل را ولی مطمئن باش این هزینه را لازم نیست بپردازی

پاسخ
روح الله

سلام اقای دکتر من یک هفته است که عمل سینوس انجام داده ام والان بعد از باز کردن پانسمانی که روی ان بود دکتر به من گفته یک هفته هر روز باید ان را شستشو دهی والان در طول این مدت خون از ان می اید می خواستم ببینم این عادیه ودر ضمن این عمل من را بخیه زدهااند ودکتر به من گفته که سینوس تو خیلی بزرگ بوده ممنون میشم به من جواب بدید.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز بهتر است به پزشک خودتان مراجعه کنید چون تکنیک عمل من با پزشک شما متفاوت است در عمل هایی که من انجام میدهم بعد از عمل درد وخون ریزی وجود ندارد

پاسخ
رضا محمدی

سلام من علائمی رو ندارم اما احساس میکنم تو باسن سمت راستم نزدیک استخوانم چیزی هست ک اذیتم میکنه درد دارد و اذیت میکند و عفونت اداری و مدفوعی دارم گاهی اوقات

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام برای معاینه وبررسی بیشتر تشریف بیارید کلینیک

پاسخ
جواد

سلام.دکترمن عمل بصورت بسته انجام دادم ولی بعدازکشیدن بخیه مدتی بعدزخمم بازشدکه دکترگفت عادیه...ولی الان به مدت70روزه که زخمم خوب نشده.توروخداکمک کنیدخیلی دارم اذیت میشم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید من فکر میکنم شرایط شما عادی نباشد شاید نباید به روش بسته عمل میکردید

پاسخ
mroxygen

باسلام.اقا ما این کیستو به روش بسته عمل کردیم و داره رو به بهبودی میره فقط یه مورد همه جا نوشته از رشد مو در اطراف زخم جلوگیری کنید.خب الان موهاش بلند شدهو زخم ۱۰-۱۵ روزه میگذره که بعد از عمل بخیه هاشو هنوز نکشیدم الان چجوری موهاشو بزنم؟با چی؟اون وقت اومدیم یه مو دوباره رفت تو زخم دوباره بدبختییشو باید بکشیم.الان بهتره موهاشو بزنم یا نه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما میتوانید با تیغ به آرامی موهای اطرافش را بزنید طوری که به بخیه هاتون آسیبی نرسد

پاسخ
زهرا واحد

بسیار کامل و صریح

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

شما لطف دارید

پاسخ
فاطمه

اقای دکتر من یه سوراخ التهای ستون فقراتم ایجاد شده اصلا متوجه نشده بودم.درد و هیج نشانه ای نداشت.ایا این کیسته؟
میشه ادرستون رو بفرمایید ط

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله شما مبتلا به کیست مویی شده اید

پاسخ
علی

سلام اگه از کیست مویی خون و چرک بیاد میشه عمل لیزر کرد یا باید صبر کنیم تا چرک و خون قطع بشه وبعد لیزر کرد با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در بعضی موارد قبل از عمل نیاز به استفاده از انتی بیوتیک هست ولی در بعضی از موارد هم بلافاصله میتوان نسبت به درمان اقدام کرد برای جواب دادن قطعی نیاز است اول شما را معاینه کنم

پاسخ
ابوالفضل

با سلام و خسته نباشيد و تشكر ازينكه وقت براي پاسخگويي به سوالات ميذاريد
٢٥ سالمه
چن تا مو كه در داخل پوست مونده و در نيومده و بصورت دونه مانند شده و اندازش هم خيلي كوچيكه مثلا حدود ٣-٤ سالي هست در انتهاي كمرم و ابتداي خط باسنم هستن
سياهيشو ميشه از روي پوست هم ديد
يدونشو دو سال پيش به حالت جوش چجوري هست،همونجوري از دو طرف فشار دادم موش درومد و اثرش از بين رفت
ولي بقيه رو يخورده داخل تر هستن و منم باهاشون ور نرفتم
چون نه كاري به كارم دارن نه هيچي
اينم كيست موييه؟!

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما مبتلا به کیست مویی هستید واگر تا الان به مشکل نخورده اید چون هنوز عارضه دار نشده است بهتر است قبل از اینکه عمق درگیری کیست شما بیشتر شود ویا عارضه دار شود نسبت به درمانش اقدام کنید

پاسخ
ابوالفضل

سپاسگزارم از پاسختون
ممكنه ايا هيچوقت عارضه دار نشه؟!
چون با عكسايي كه در اينترنت ديدم و اين توضيح كه بايد حفره باشه و ابتداي خط باسن يكم واسه من فرق داره
چنتاشون يجورايي در حوالي كمر هستن و حفره اي در كار نيست اصن!
نحوه درمانش به مثابه همين مواردي هست كه در پاسخ دوستاني كه بالا پرسيدن و يا چون به قول شما عارضه دار نشده راحت تره؟!

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام چون کیست مویی در حال رشد در بافت بدن شما میباشد بلاخره مجبور میشوید یک روز نسبت به درمانش اقدام کنید پس بهتر است تا عمق درگیری کیست شما بیشتر نشده نسبت به خارج کردن آن اقدام فرمائید

پاسخ
رضا

سلام آقای دکترببخشیداگه بالیزرکیست مو روعمل کنم بنظرشماجاش میمونه یاکاملاصاف میشه چون میخوام برم گزینش ارتش واگه جاش بمونه ردنمیشم؟درضمن میخوام بیام خدمتتون عمل کنم ممنون اگه جواب بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز اگر تشریف بیارید تا بتوانم شما را معاینه کنم آن وقت خدمتتان عرض خواهم کرد که شرایط شما بعد از عمل چگونه است در اکثر موارد جای عمل مشخص نیست

پاسخ
فاطمه

سلام..خیلی خوبه که شما به همه سوالات پاسخ میدین واقعا ممنونم.. کیست مویی من دو تا سوراخ هست و جند وقته اینجوریه فعلا امکان اینکه تهران پیش شما بیام ندارم..ساکن کرمان هستم و میخواستم بپرسم شما کرمان یه دکتر خوب سراغ دارین؟؟؟چون یه دکتر میشناسم ولی ایشون لیزر انجام نمیدن.. و یه سوال دیکه اینکه چه زمانی. برای جراحی لازمه؟ یعنی الان برای من هم لیزر یا جراحی انجام میشه؟؟؟اخه شنیدم ک تو این مرحله کاری نمیکنن..الان که از من در حد سوراخ مویی هست چه با لیزر چه با جراحی بسته برداشته میشه؟؟؟در مورد جراحی بسته اگه میشه توضیح بدین نحوه جراحی و دوره بعد از جراحی.. یکم میترسم و اعصابم خرده شده و نمیدونم چیکار کنم..لطف راهنماییم کنین..ممنون..

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام متاسفانه من همکاری در کرمان نمیشناسم تا به شما معرفی کنم در مورد بیماریتان هم به شما پیشنهاد میکنم تا کیست شما عارضه دار نشده نسبت به درمانش اقدام فرمائید روش جراحی کیست مویی به روش بسته به این صورت است که
در این روش، کیست حاوی مو پس از انجام بیهوشی عمومی و یا بی حسی از کمر و یا بی حسی موضعی خارج می شود ومی توانیم دو طرف زخم را با کمک بخیه های قوی و مناسب طوری به هم نزدیک کرده و بدوزیم که فضای خالی بین آنها کاملاً پر شود بسته به نظر جراح میتوان از درن برای خروج ترشحات استفاده کرد.بخیه ها ۱۴-۱۰ روز بعد خارج میشود.بستن زخم بوسیله فلپ بطور اصلی در کیست های عود کرده یا دچار عارضه انجام میشود.این روش اسکار را کمتر کرده و باعث مسطح تر شدن فاصله ی بین دو باسن و کمتر شدن عود میشود. و حدود ده روز بعد، بخیه ها کشیده می شوند.
مراقبت های بعد از عمل جراحی به روش بسته در کیست مویی بیمار در روزهای اولیه پانسمان دارد.گاهی پزشک مربوطه برای بیمار درن (درن یک لوله لاستیکی و یا پارچه ای است )برای تخلیه ترشحات میگذارد که پس از کاهش ترشحات میتوان ان را خارج کرد.بسیاری با گذاشتن درن موافق نیستند زیرا همان گونه که درن ترشحات درونی را خارج میکند میتواند الودگی بیرونی را هم به داخل هدایت کند (به علت نزدیکی این ناحیه به مقعد ) به همین علت باید مراقب بود که زخم الوده نشود و شاید بهتر است از درن استفاده نشود .معمولا بخیه ها بعد از 10 تا 14 روز خارج میشود.نکته مهم در هردو روش جراحی باز و بسته کیست مویی
در هردو حالت این است که شخص باید بعد از عمل از تجمع ورشد مو در این ناحیه جلوگیری کند و بهتر است مرتب ناحیه تراشیده شود . گاهی اوقات جراح موهای لبه زخم را میسوزاند تا از رشد موها به داخل جلوگیری کند البته محل ورود مو به زخم مشخص نیست و شاید تراشیدن موهای آن ناحیه بهترین کار برای جلوگیری از ورود مو به داخل بدن باشد .

پاسخ
متين

سلام خسته نباشيد
ببخشيد من حدود ٢٥ روز پيش كيست موييم رو عمل كردم
خيلي بزرگ بود از بالاي باسن تا دم مقعدم بود
هر چند كه ترشحي نداشتم اما حين عمل فهميدن كه عفونت داره
براي اينكه كمتر اذيت بشم بخيه زدن زخممو و براي خروج ترشحات درن گذاشتن برام
بعد از ١٤ روز درن رو برداشتن ولي تا روز ٢٤ كه امروزه كم و بيش ترشح داشت زخمم
وقتي امروز هم بخيه ام رو كشيديم يه مقدار از زخم خوب جوش نخورده بود و باز شد
الان هم فرقي با عمل نكرد
دكترمم چون فوق تخصص سرطان سينست منو ويزيت نميكنه ميده پرستاراش ببينن
من دانشجو ام و خوابگاهي ام ميخوام زودتر زخمم خوب شه
هيچ پمادي نيست كمكم كنه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما باید حتما به به پزشک خود مراجعه کنید چون من شرایط شما وعملتان را نمیدانم تا بتوانم کمکتان کنم ولی حتما باید جلوی عفونت گرفته بشه تا جای عمل شما از کف به سمت بالا بهبود پیدا کنه

پاسخ
فاطمه

سلام..ممنون از راهنمایی تون..یه سوال دیگه داشتم که چه مدت بعد کیست عارضه دار میشه؟چون من از همون اول اولش متوجه این موضوع شدم..یعنی چه مدت بعد از اینکه دو سوراخ به وجود میان عارضه دار میشه؟و اینکه وقتی چرک میکنه و میزنه بیرون این یعنی نشونه خوبیه یا نه داره بر تر میشه؟؟ وقتی ابسه میکنه اینجوری نیست که داره موهای داخل پوست خارج میشه؟؟ و بهتر میشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام کیست مویی معلوم نیست چه زمانی عارضه دار میشه مهم تر از آن این است که کیست شما هر روز به رشد خود ادامه میدهد ووسعت آن داره بیشتر میشه بهتر است در همان روزهای اول نسبت به درمانش اقدام کنید زیرا هم عمل راحتتری خواهید داشت هم جای عملتان خیلی کوچکتر خواهد بود

پاسخ
فرید

با سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب دکتر
پسری 19ساله هستم، مدتیه که در قسمت بالایی باسنم ورمی ایجاد شده که به دلیل درد زیاد قادر به راه رفتن نیستم تا حالا سابقه چنین ورم یا دردیو نداشتم. دو سال به دلیل خواندن برای کنکور روزی 12ساعت روی صندلی مینشستم. درضمن ناحیه باسنم قرمز شده و هیچ خون یا چرکی از آن ترشح نمیشود. از پماد تتراسایکلین برای کم شدن ورم استفاده میکنم.آیا نیاز به جراحی هست؟ متاسفانه به دلیل خجالتی بودنم دردم را بروز نمیدهم. آیا درمان دارویی وجود دارد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام آقا فربد من باید شما را معاینه کنم تا بتوانم تشخیص قطعی ودرمان مناسب را خدمتتان عرض کنم اما اگر شما به کیست مویی مبتلا شده باشید هیچ راهی جز جراحی وخارج کردن کیست ندارید

پاسخ
رضا

سلام من یک ماه پیش عمل کیست مویی انجام دادم به روش بسته و دکتر برام درن گذاشت الان بعد از یک ماه جای درن کبود شده ایا مشکلی دارد یا خود اینگونه است

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام چرا از پزشک معالج خود نمی پرسید قطعا ایشان بهتر میتوانند کمکتان کنند تا من که از شرایط شما هیچ اطلاعاتی ندارم

پاسخ
مهیار

سلام
دوتاسوال داشتم
1)من از نشانه های ذکر شده فقط درد با لمس و درد موقع نشستن رو دارم.ازکجا بدونم جوش نیست؟
2)با توجه به این که نشانه ها و عوارض هنوز سراغم نیومده کاری هست که بتونم پیشگیری کنم بدون خون ریزی .یا جراحی؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام برای مطمئن شدن از علائمی که فرمودید بهتر است تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم اگر مبتلا به کیست مویی باشید راهی جز در آوردن کیست نیست به فکر درمان دیگه ای نباشید چون فقط زمان را از دست میدهید وکیست شما روز به روز وسیعتر خواهد شد ودر اخر مجبور میشوید به عمل وخارج کردن کیست

پاسخ
fatemeh

سلام و خسته نباشيد خدمت شما . بنده مدتى بود كه كيست مويى داشتم و بدليل مشغله زياد نميتونستم برم جراحى.اما الان ١ هفته هست كه عمل جراحى با چاقو انجام شده و چون روى عمل باز هست درد خيلى شديدى موقع حمام و پانسمان بعدش دارم دو روز هم هست كه از محل عمل شده چرك ترشح ميشه و شديدا درد داره انگار كناره هاش سوختن. لطفا اگه ميشه بفرماييد اين سوزش بخاطر چى هست. واينم عرض كنم من درد شديدى در ناحيه كمر-جايى كه آمپول بى حسى تزريق كردن- دارم و از دردش شبا نميتونم بخوابم طورى حتى وادار به گريه ميكنه. بنظر شما بايد به دكتر مراجعه كنم يا اين دردها طبيعى هستن؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بیماران من هیچ کدام از این مشکلاتی که شما دارید را تجربه نکرده اند چون تکنیکی که من عمل میکنم با سایر پزشکان متفاوت است در عملهایی که من انجام میدهم از درد وخون ریزی بعد از عمل خبری نیست احتمالا شما به روش سنتی عمل شده اید برای همین است که انقدر درد دارید به هر حال کاری از دست من برای شما بر نمی آید وبهتر است حتما به پزشک خودتان مراجعه فرمایید مطمئن باشید ایشان از شرایط شما بهتر از من با خبر است وبهتر میتواند کمکتان کند موفق باشید

پاسخ
احمد

سلام خسته نباشید من در ناحیه بالای باسن ور کردگی وجود داره ولی اثری از مو یا چرک یا خون ریزی یا بوی بد نداره تبو لرز هم ندارم ولی موقع نشستن درد دارم میشه کیست مویی باشد یا نه

پاسخ
پیمان

سلام دکتر
من مدتیه که با اشنایی با این بیماری و شیوع آن دچار ترس شدم
میترسم که منم نکنه این بیماریو داشته باشم و اگه داشته باشم سریع پیشگیری کنم
خواستم بپرسم این بیماری دقیقا ازچه فاصله ای از سوراخ مقعد اتفاق میفته
اخه من در فاصله ده سانتی از مقعدم احساس درد میکنم البته بافشار دادن انگشتم احساس درد کمی میکنم
حس میکنم یه تورم زیر پوستی اندازه یک عدس وجود داره که با لمس کردنش یکم درد داره
بنظرتون این بیماریه یا اینکه از ترس دچار توهم شدم؟
ما هیچگونه سابقه ارثی این بیکاریو نداریم و هیچگونه از علائمی که توضیح دادید ندارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من در مورد علائم وجایگاه این بیماری در سایت توضیح کامل داده ام شما هم برای اینکه مطمئن شوید چه مشکلی دارید باید زحمت بکشید تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم تا بتوانم تشخیص قطعی بدهم

پاسخ
نفس

سلام اقای دکتر خسته نباشید..

من یک دختر ۲۰ ساله هستم...
چندماهی میشه که منفذهای کیست مویی بین باسنم
ظاهر شده وتازه دوهفتس دکترپوست تشخیص داده کیست مویی دارم...
من رو به جراح عمومی معرفی کردن و امروز رفتم برای معاینه..
بین باسن من قسمت بالای باسن دومنفذ کیست مویی وجود داره اما یکی دوماهی هست که زیر اون منافذ یه زخم بوجود اومده ..یه زخمی که انگار دهانش باز شده...
و اون هم چرک داره...
امروز دکتر گفت نمیدونه اون زخم به چه علت بوجود اومده و تا خوب نشه نمیتونه عمل برداشتن کیست رو انجام بده ...و به من پماد ضد قارچ دادن...
و مطمعن هم نبودن که خوب بشه..

حالا سوال من اینه اون زخم برای چی بوجود اومده..؟
ایا برام خطرناکه؟!
برای خوب شدنش باید چکار انجام بدم؟
این موضوع خیلی برام وحشت اور شده...
ممنون میشم راهنماییم کنید اقای دکتر..

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من هم باید شما را معاینه کنم تا مشکل شما را بررسی کنم تا بتوانم نظر قطعی به شما بدهم احتمالا این زخم به خاطر عفونت کیست به وجود آمده که از منافذ پشت کمر شما خالی نشده است جای نگرانی نیست با مصرف آنتی بوتیک میتوان کنترلش کرد وبعد نسبت به خارج کردن کیست اقدام کرد

پاسخ
نفس

متاسفانه تهران زندگی نمیکنم که بتونم برای معاینه بیام از طرفیم این موضوع باعث نگرانی همه شده
شما از همکارانتان در کاشان کسی رو سراغ ندارید که بهم معرفی کنید برای معاینه محل زخم و کیست؟ چون حدود چندهفته انتی بیوتیک هم مصرف کردم اما زخمم هنوز خوب نشده ..

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام متاسفانه من کسی را در کاشان نمشناسم تا به شما معرفی کنم در ضمن آنتی بیوتیک فقط عفونت را از بین میبرد وعلائم شما را کم تر میکند تا زمانی که کیست خارج نشود مشکل شما بهبود پیدا نخواهد کرد احتمال اینکه فیستول به همراه کیست هم داشته باشید هست البته این فقط یه حدسه وباید حتما شما را ببینم تا بتوانم کمکتان کنم خیلی از بیماران من در روز از شهرستان می آیند وبعد از درمان هم به شهر خود میروند کاشان که به تهران خیلی نزدیک است در صورت تمایل میتوانید تشریف بیارید

پاسخ
شايان

سلام بنده با فشار دادن تمام عفونت رو خارج كردم وآنتي بيوتيك خوردم وحدود ٦ ماهه كه هيچ عارضه ظاهري وسوزش ندارم حتي همون ناحيه رو فشار هم ميدم ولي مشكلي پيش نمياد .ممكنه كه اصلا مشكلم كيست مويي نبوده باشه؟ چطور بفهمم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام باید تشریف بیاورید تا شما را معاینه کنم

پاسخ
سجاد..

سلام..خسته نباشید آقای دکتر.مدتی هست که زکه شرکت ما کارش کم شده و ما مجبوریم فقط بشینیم!حالا یکی دو روز هست که در بین دو باسنم درد احساس میکنم و وقتی دست میزنم درد میگیره هنوز چرک و عفونت نداره ولی وقتی دست میکشم احساس یه جوش پهن زیر پوستی میکنم بنظر شما سینوس هست؟ و اگر هست عایا شما با بیمه تامین اجتماعی قرار داد دارین ممنون میشم ک جواب بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز باید تشریف بیارید تا معاینه شوید تا بتوانم تشخیص قطعی بدهم ولی مشخصاتی که فرمودید احتمالا کیست مویی میباشد در ضمن ما با بیمه تامین اجتماعی قرار داد نداریم

پاسخ
نازنین

با عرض سلام
میخواستم بپرسم که اگر فردی مبتلا به کیست مویی باشد و اگر درمان نکند و محل کیست آبسه نیز بکند آیا عفونت آن محل میتواند باعث عفونت خون شود یا نه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام به طور کلی وجود عفونت در بدن اصلا خوب نیست وهر زمان میتواند حادثه ساز باشد کسانی هم که دچار آبسه هستند باید سریعا نسبت به تخلیه ودرمانش اقدام کنند

پاسخ
مریم

من عمل سینوس رو انجام دادم ,دکتر برام بخیه زد ,بعد از یک هفته بخیه ها چرک کردن ,و دکترم مجبور شد بخیه هارو باز کنه ,والآن باز و هر شب به بیمارستان میرم شسته شوی میدن و با پانسمان پرش میکنن ,باید چیکار کنم ,سریعتر خوب بشه ,واقعأ راحت نیستم ,خیلی عذاب میکشم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما به روش سنتی عمل کرده اید واحتمالا جای زخم وعملتان هم وسیع است کاری که باید انجام دهید این است که محل عمل خود را تمیز نگه داشته وبه موقع پانسمانهای خود را عوض کنید ومانع عفونت شوید تا جای عمل شما بتواند سریعتر پر شود تا بهبودی کاملتان بدست بیاید

پاسخ
bpq

سلام خسته نباشید عذر میخوام چند روزی بود همان دردی که همه دارند نزدیک استخوان دنبالچه داشتم...حالا خونریزی و چرک زیادی از دیروز آمد فکر میکنم کیست احتمالا داره خوب میشه چون بعد از خونریزی ها دردم کمتر شد و تقریبا نزدیک به هیچ...ترشحات هم بویی نداره...خون و خون آبه هم می آید...دیروز وقتی آمد قطع شد تا امشب دوباره شروع شد...نظر شما چیه؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز شما به کیست مویی مبتلا هستید وچون کیست شما سر باز کرده وعفونت آن خارج شده الان درد ندارید ولی این نشانه این نیست که کیست شما بهبود پیدا کرده و بعد از چند وقت دوباره عارضه دار خواهد شد تنها راه درمان قطعی کیست مویی خارج کردن آن است من این عمل را بدون بیهوشی وبدون درد وخون ریزی یکساعته با لیزر درمان میکنم وبعد از عمل بلافاصله میتوانید به محل زندگی خود باز گردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشید

پاسخ
حنانه

سلام خسته نباشید من دختری بیست ساله هستم که سه ساله مبتلا به کیست مویی هستم ولی توی این سه سه سال من هیچ مشکلی نداشتم و فقط وقتی خیلی ورزش میکنم کمی درد میگیره ممکنه که من اصلا مبتلا به این بیماری نباشم چون چند جا هم که رفتم شک داشتن که کیست مویی باشه ولی میگفتن باید جراحی بشم ولی من چطور با شکشون عمل کنم نظر شما باتوجه به توضیحاتم چیست

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما پیش چه پزشکی رفته اید که خودش هم مطمئن نیست ولی میخواهد شما را عمل کند دخترم کسی که به کیست مویی مبتلا باشد با معاینه بالینی به راحتی میتوان تشخیص داد که مبتلا به کیست مویی میباشد یا خیر در صورت تمایل تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم در صورتی که به کیست مویی مبتلا باشید با لیزر به راحتی بدون بیهوشی و درد وخون ریزی درمان میشوید وبعد از عمل هم میتوانید به محل زندگی خود باز گردید بدون آنکه نیاز به بستری شدن داشته باشید

پاسخ
مهران

با سلام
بنده حدود 6 یا 7 ساله این کیست رو دارم و تا حالا هم هیچ دردی هم احساس نکردم فقط گاهی مواقع ترشح چرک و خارش دارم و اندازش هم کوچیک هستش و ثابت هم مونده. خاهشا راهنماییم کنیم نکنه در آینده به بیماری سختری تبدیل بشه مثلا سرطان؟ سوال دوما اینکه میشه با لیزر عمل کنم چون حجمشم کوچیک هستش؟ و سوال سوم هزینه ش چقدره؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام آقا مهران کیست شما چون سر باز کرده وعفونت از آن خارج میشه تا به حال آبسه نکرده است ودرد نداشته است ولی حتما قبل از اینکه عارضه دار شود باید نسبت به خارج کردن آن اقدام کنید کیست شما هم میشود بالیزر عمل کرد جای نگرانی نیست کیست شما سرطانی نمیشود

پاسخ
لیلی

سلام آقای دکتر من چند وقته وقتی مینشینم در ناحیه دنبالچه ام درد شدیدی دارم بخصوص وقتی جابه جا میشم یا بلند میشم آیا این میتونه بخاطر کیست مویی باشه؟هیچ علائمی رو باسن ندارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله احتمالش هست که به کیست مویی مبتلا شده باشید ولی بهتر است برای تشخیص قطعی تشریف بیارید جهت معاینه وبررسی بیشتر

پاسخ
uou

ببخشید کسی رو میشناسید که توی اصفهان این عمل رو انجام بده با لیزر؟؟ما برامون مقدور نیست تا تهران بیایم...ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام متاسفانه من از همکاران در اصفهان کسی را نمشناسم تا به شما معرفی کنم

پاسخ
محسن

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز و دلسوز.
من حدود 2 ماه پیش عمل بسته کیست رو انجام دادم و زخم به لطف خدا کاملا خوب شد سوالم اینه چند روز پیش چیز سنگینی بلند کردم الان همون قسمت گاهی وقتا از داخل درد میگیره . یعنی ممکنه که کیست عود کرده باشه؟؟!!! یعنی بعد از دوماه میشه عود کنه؟ (موهای اون قسمت رو هم مرتب با تیغ از بین میبرم)، یا هنوز از داخل کاملا ترمیم نشده که درد گرفته؟!. چون اصلا درد نمیکرد فقط احساس میکنم از اون روز که فشار اومد در اثر بلند کردن چیز سنگین این درد شروع شد. هیچ سوراخ یا ترشح یا التهابی هم نیست. واقعا اگه بعد از دوماه عود کرده باشه خیلی ناراحت کننده هست، شرایط عمل مجدد رو ندارم و خیلی ناراحت و دپرس شدم. ممنون میشم جواب سوالمو بدین. ان شاءالله سایه شما کم نشه. خدا حفظتون کنه.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا محسن شما نسبت به بنده لطف دارید بعید میدانم کیست شما عود کرده باشد چون من از وسعت کیست وعمل شما اطلاعات کاملی ندارم نمیتوانم به طور قطع شما را راهنمایی کنم اما اگر برات مقدور است تشریف بیارید تا شما را ببینم تا جای عمل شما را بررسی کنم اگر هم که به پزشک خودتان دسترسی دارید بهتر است به ایشان مراجعه کنید

پاسخ
رضا

با سلام خدمت دکتر عزیز
اقایی 32 ساله هستم 5 سال پیش در ناحیه بالای مقعد سوراخی درد ناک ایجاد شد که خود به خود خوب شد و کمی هم درد داشتم تا اینکه یک روز سر کار بودم یکدفعه همان نقطه درد ګرفت و در عرض 6 روز چنان ورم کرد که وحشتناک شد . تب کردم و لرز.بعد از ان بوست نازک شد .به دکتر مراجعه کردم دکتر با بیستوری انداخت ترکوندتش.خوب شدم.ولی بعد از ګذشته 3 ماه همان نقطه درد میکنه و میکشه تو دو طرف کمرم.الان ده روزه که اموکسی کلاو هر 24 ساعت یکی میخورم. خلاصه الان ما سینوس پینوس داریم یا نه.

اګه داریم بیاییم خدمدتتون جهت عمل با لیزر و از این حرفا.
.حاضرم بمیرم بیهوشم نکنن.تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما به کیست مویی مبتلا هستید من عمل کیست مویی رابدون بیهوشی با بی حسی موضعی عمل میکنم وبعد از عمل میتوانید بلافاصله به محل زندگی خود باز گردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشید در صورت تمایل تشریف بیارید بنده در خدمت شما هستم

پاسخ
حنا

سلام خسته نباشید من در چند پست قبلی براتون پیام گذاشتم که دکتر هایی که رفتم شک داشتن که من کیست مویی داشته باشم به این علت که توده ی کوچکی خارج از خط باسن ولی نزدیک به آن وجود داشت که بعد از دراز ونشست زیاد متورم شد وترکید و من چند تار کوچک مو دیدم و بعد از آن دیگر من هیچ گونه مشکلی نداشتم با این حال به چند جراح عمومی مراجعه کردم و همه ی آن ها شک داشتن که من کیست مویی دارم ولی میگفتن تا عمل نشی معلوم نمیشه برای همین من تا الان عملی نکردم و فقط زمانی که دارز نشست خیلی زیاد میرم واقعا آن قسمت درد میگیره ضمنا ما هیگونه ژن کیست مویی تا آنجا که میدانم نداریم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم مطمئن باشید اگر کیست مویی داشته باشید من در تشخیص ودرمان آن شک نخواهم داشت

پاسخ
سارا

سلام اقای دکتر من حدود 5سال پیش مشکل کیست مویی داشتم که عمل کردم ولی حالا دوروز دقیقا در همون قسمت دوباره درد احساس میکنم ویه چیزی مثل ابله بالای باسنم ایجاد شده اقای دکتر یعنی ممکنه اون مشکلم داره دوباره برمیگرده؟ من دفعه قبل خیلی سختی کشیدم مخصوصا بعد عمل پانسمانش خیلی وحشتناک بود خیلی میترسم دوباره برگشته باشه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمالا دفعه قبل شما را به روش سنتی عمل کردن که از آن موقعه خاطره خوبی ندارید من باید شما را معاینه منم تا بتوانم تشخیص قطعی بدهم که دوباره کیست شما عود کرده یا نه در ضمن من کیست مویی را با لیزر با تکنیکی خاص عمل میکنم وفرد بیمار بعد از عمل مشکلات شما را نخواهد داشت

پاسخ
حسین

سلام من پسری 20 ساله هستم بین باسنم نزدیک دنبالچم یه ورم حس می کنم و درد ناچیزی هم داره یا بگم اصلا درد نداره ایا من دچار پایلونیدالم؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمالش هست ولی تا شما را معاینه نکنم به طور قطع نمیتوانم اظهار نظر کنم

پاسخ
من

سلام .. من فقط بالای باسنم احساس درد دارم دقیقا جای آمپول و روی پوستم هیچ سوراخ یا برامدگی نیست فقط خیلی کم ورم کرده.. امکانش هست منم کیست پالونیدال داشته باشم؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام درد شما به خاطر همان امپولی است که تزریق کرده اید به یک پزشک عمومی مراجعه کنید

پاسخ
سینا

باسلام
پسری 22 ساله هستم
5 اسفند سال گذشته این عمل رو انجام دادم اما متاسفانه جای زخمم خوب نمیشه
از همه روش ها هم استفاده کردم ولی بهبود کامل نداشته
میخواستم راهنماییم کنید که چکار کنم
واقعا اذیت شدم تو این مدت طولانی
سپاس

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام مشکل شما اصلا طبیعی نیست من نمیدانم پزشکتان به چه روشی شما را عمل کرده بهتر است که به خود ایشان مراجعه کنید در روشی که من عمل میکنم چنین مشکلی برای بیمارانم به وجود نمی آید اگر هم نظر من را بخواهید باید تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم

پاسخ
Sa

سلام. من در ناحیه پایین ستون فقرات و بالای باسن متوجه یک حفره شدم که نه درد دارد نه ترشح ولی بوی بدی دارد. آیا این هم کیست مویی است؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام بله شما به احتمال زیاد مبتلا به کیست مویی شده اید

پاسخ
علی

سلام آقای دکتر من 15 سالمه و کیست مویی دارم من روزی 6 یا 7 ساعت مدرسه هستم و اصلا دوست ندارم عمل باز کنم یعنی اصلا نمیتونم
واقعیتش از چند نفر شنیدم که احتمال برگشتش تو عمل لیزر زیاده میخواستم خودتون یه توضیحی بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام من حدود 7سال است که کیست مویی را با تکنیکی خاص با لیزر بدون بیهوشی وبدون نیاز به بستری شدن عمل میکنم وتا امروز یک مورد از بیمارانم که به کیست مویی مبتلا بودن به خاطر عود مجدد به من مراجعه نکردن من از روش درمانی سایر پزشکان بی اطلاع هستم به هر حال شما تصمیم گیرنده هستید که به چه روشی میخواهید عمل شوید ولی این را بدانید که برای درمان قطعی کیست مویی هیچ روشی جز عمل کردن وخارج کردن کیست مویی نیست در ضمن کیست مویی را میتوان با لیزر هم به روش باز عمل کرد هم به روش بسته که انجام عمل به این دو روش بستگی به شرایط کسیت فرد مبتلا دارد

پاسخ
س

سلام. من پایین ستون فقراتم احساس میکنم یک حفره وجود داره و فقط بوی بدی داره ولی چرک وترشح و خونریزی نداره. این هم کیست مویی هست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام بله به احتمال زیاد شما مبتلا به کیست مویی شده اید

پاسخ
سعید

سلام من به احتمال زیاد مبتلا به کیست مویی میشم میخواستم ببینم راه پیشگیری هست یانه که دچار کیست نشم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام چون علت دقیق این بیماری ناشناخته است، قطعا نمی توان از ایجاد آن پیشگیری کرد، ولی با توجه به این که زمان تشخیص دردرمان و بهبودی فرد بسیار تأثیرگذار است، بنابراین تشخیص هر چه زودتر و درمان به موقع بسیار موثر است.
این بیماری در افراد پر مو و در سنین جوانی (پانزده تا سی سال) بیشتر دیده می شود.
در افرادی هم که در خانواده آن ها یک نفر مبتلا به این عارضه بوده، احتمالا ابتلای فرد دیگری به این بیماری ممکن است و می توان با یک معاینه ی ساده و یا سونوگرافی، وجود ضایعه و درمان زود هنگام را تشخیص داد و از پیشرفت آن جلوگیری کرد.در مورد راه‌های پیشگیری که تا حدودی به جلوگیری از ابتلا به این بیماری کمک میکند باید بگم که یکی‌ از مهم‌ترین کارها در پیشگیری این بیماری نظافت شخصی‌،نتراشیدن موهای زاید آن قسمت توسط تیغ است بهتر است از لیزر برای از بین بردن موهای زائد آن قسمت کمک گرفت،و ننشستن طولانی‌ مدت در یک جا،مخصوصاً جای سخت،و در بعضی‌ جاها هم گفتن نخوردن غذاهای سرخ شده میتونه کمک باشه خوردن میوه و سبزیجات و نوشیدن آب فراوان برای تصفیه خون،راه رفتن ،قدم زدن،و ورزش‌های ساده حتی شنا کردن هم میتونه کمکی‌ باشه برای پیشگیری از این بیماری

پاسخ
محمد

سلام.ببخشید من یه سوراخ خیییلی ریز بدون ترشح در خط وسط باسنم مشاهده کردم ترشحی هم نداره کمی هم قرمزی ایجاد شده اطراف
آیا کیست پیلونیدال هست ؟؟؟😢😢

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمال اینکه کیست مویی باشه هست ولی هنوز عارضه دار نشده که ترشحی ندارد به هر حال برای تشخیص قطعی نیاز است معاینه شوید

پاسخ
دانیال

با سلام خدمت دکتر . من 2.3 سال هست که در خط باسنم یه چی حس میکنم . وقتی بهش دست میزنم انگار استخوان است چند روزی بود وقتی میخواستم بشینم شروع به درد میکرد ولی دردش شدید نبود و اذیت نمیکرد امروز وقتی اصلاح کردم با اون منطقه خونریزی کرد . در حین خونریزی یا بعدش احساس درد نکردم و به راحتی میشینم فقط بعضی مواقع ترشح میکنه و مقدار کمی خون میاد ایا این کیست موییست ؟ بعد اینکه عمل لیزر یعنی اینکه اون منطقه رو نمیشکافید ؟ و با توجه به خواسته ی بیمار نوع عمل را انجام میدهید یا هر جور که شما تشخیص دهید ؟ سوال اخر اینکه هزینه ی عمل لیزر و عمل باز چقدر است ممنون میشم جوابم را بدهید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام این که مشکل شما کیست هست یا نه باید معاینه شوید تا تشخیص قطعی بدم خدمتتون در باره عمل هم بعد از اینکه معاینه شدید روش عملی که مناسب شما باشد را به شما پیشنهاد میکنم ولی با پیشنهاد شما روش دیگری را انجام نمیدهم چون مسئولیت سلامت شما بعد از عمل با بنده است

پاسخ
محمد

سلام محمد هستم از مسجدسلیمان جهل و شش ساله حدود بیست و پنج سال پیش در ناحیه کنار معقد سمت چپ دچار تورم شد وپس از چند روز عفونت خارج شد از آن سالها به بعد این عوارض در من وجود دارد دوبار هم توسط دکتر پوست جراحی سر پایی شدم ولی فایده نداشته لطفا راهنماییم کنید ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام اقا محمد با علائمی که شما فرمودید من فکر میکنم شما فیستول داشتید ولی چرا پیش دکتر پوست رفتید به هر حال توضیحات شما درباره مشکلتان وناحیه آن برای من کامل نیست وحتما باید شما را معاینه کنم شاید مشکلتان چیز دیگری است شاید هم کیست مویی داشته باشید به هر حال تا شما را معاینه نکنم ومشکلتان را بررسی نکنم نمیتوانم تشخیص قطعی به شما بدهم

پاسخ
زینب

سلام دکتر من سه ماه پیش عمل کیست رو انجام دارم به روش باز زخمم خوب پیش رفت ولی اواخر پاسمان رو پیگیری نکردم و زخم از بالا بسته شده و زیرش نگرفته هنوز به نظر شما پاسمان رو ادامه بدم بهتر میشه؟دکتر گفت پاسمان رو ادامه بده ولی نگرانم چون زخم عمیقی داشتم عملم وحشتناک بود

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام قطعا پزشک شما بهتر از من میتواند کمکتان کند ایشان از شرایط شما بیشتر از من خبر دارد لطفا با خود ایشان مشکلتان را مطرح فرمائید

پاسخ
امير

سلام ميخاستم بدونم در روشي كه شما استفاده ميكنيد پس از جراحي با ليزر چند روز طول ميكشه تا كاملا خوب شم؟؟
اخه من كنكوري هستم و اينكه بعد از عمل نتونم درسامو بخونم و به مدرسه برم خيلي ناراحتم ميكنه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام جواب دادن به این سوال قبل از معاینه شما زیاد نمیتواند دقیق باشد اما معمولا 3هفته ای طول میکشد اما در طول این 3هفته شما میتوانید مثل گذشته به امور زندگی خود بپردازید

پاسخ
زهره

سلام ببخشید من۳سال پیش درناحیه دوباسنم ی جوش بزرگ درآومد و رفتم دکتر برام سرم نمکی و پماد وقرص نوشت و دردکشیدم ولی خوب شدم الآنم دوباره بعداز ۳سال جاش دردمیکنه.زیادم رو موکت میشینم مال اون نیس؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام باید حتما شما را معاینه کنم تا بتوانم تشخیص قطعی به شما بدهم

پاسخ
محسن

با سلام و وقت بخیر
بنده چند سالی هست که مبتلا به سینوس پیلنودال هستم. هفته آینده سفری به تهران دارم می خواستم اگر بشود عمل کنم فقط چند سوال دارم:
1- آیا برای مقدمات عمل نیاز ی به گرفتن عکس، زدن مو های آن ناحیه و یا خوردن آنتی بیوتیک هست؟
2- گفته شده اما چون نیاز به مرخصی از محل کار دارم چه مدت بستری یا استراحت داریم؟ و بعد از چند روز می توان با صحت به محل کار برگشت؟
3- از نظر ظاهری در محل عمل تا چه میزان جای کیست می ماند؟ و بعد از چند وقت عادی می شود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بنده در خدمت شما هستم 1بله موهای آن منطقه را کامل بزنید2شما از 24ساعت بعد از عمل میتوانید به محل کار خود مراجعه کنید3در خصوص سوال سوم بعد از معاینه و تشخیص روش مناسب عمل برای شما خدمتتان عرض خواهم کرد

پاسخ
جعفر ولی پور

با سلام کیست یا سینوس تو هر مرحله ای باشه میتوان با لیزر درمان کرد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله میتوان درمان کرد

پاسخ
mohadeseh

سلام، خسته نباشید. من پارسال کمرم دچاراین کیست مویی شد بعد عمل کردم و اون کیستو تخلیه کردن، الآن دوباره اون قسمت درد گرفته و موقع نشستن خیلی اذیت میشم میخاسم بدونم امکان بازگشته دوباره هست؟باید چیکارکنم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام چون من از نحوه عمل شما بی خبر هستم نمیتوانم ندیده کمکتان کنم بهتر است به پزشک معالج خودتان مراجعه فرمائید

پاسخ
کوروش

سلام دکتر.من 16سالمه.دو سه سالی هست ک کیست مویی دارم.اوایل درد و خونریزی کم داشت.ولی الان دردش خیلی ب ندرت میاد سراغم و خونریزی هم ندارم فقط ترشحاتی ب صورت توده های مو دارم.الان متوجه شدم ک سوراخ دومی هم بالای قبلی ایجاد شده.میخواستم راهنماییم کنید.ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بلاشک شما مبتلا به کیست مویی هستید وحتما باید نسبت به تخلیه ودر آوردن کیست وجداره کیست اقدام فرمائید اگر علائمش کمتر شده دلیل بر بهبود آن نیست زیرا ترشحات آن تخلیه شده است ولی کیست وجود دارد

پاسخ
Sh

سلام خدمت شما من در ناحیه دنبالچه ام یک دانه درآورده ام اما اصلا معلوم نیست دو روز که دردش رو احساس کردم آیا کیست مویی یا آبسه است؟لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمال اینکه به کیست مویی مبتلا شده باشید است ولی باز بهتر است جهت تشخیص قطعی معاینه شوید

پاسخ
Sh

ببخشید میخواستم بدونم بعد از عمل جراحی
چقدر طول میکشد تا کاملا خوب باشیم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام هم بستگی به عمق درگیری کیست شما دارد هم به شرایط ونوع عمل متناسب با کیست شما که بعد از معاینه شما میتوانم خدمتتان عرض کنم ولی اگر به روش باز عمل شوید معمولا حدود 3هفته ای طول میکشد تا جای عملتان پر شود

پاسخ
sh

معاینه شدم دکترم همینو تشخیص داد اما گفت چون زود مراجعه کردی عمیق نیست گفت که باید جراحی بشه،ایا بعد از جراحی هم دردی احساس میکنی؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با روشی که من عمل میکنم بدون بیهوشی و درد وخون ریزی است وبعد از عمل شما میتوانید به محل زندگی خود باز گردید

پاسخ
محمدرضا

سلام اقای دکتر خسته نباشید من حدود 1هفتس تو ناحیه استخوان دنبالچه ام درد دارم و موقع نشستن و بلند شدن دردمیگیره گاهی تو فوتبال وقتی ضربه میخورد اینجوری میشد اما زود خوب میشد ولی این دفعه نمیدونم چرا طول کشید ترشح و سوراخی هم نیست ایا کیست مویی هستش یا علت دیگه ای داره

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام برای تشخیص قطعی حتما باید تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
سحر

سلام
قبل از هرچیز از راه اندازی این بخش متشکرم.
من حدود هفت سال پیش سینوس ام رو جراحی کردم .الان بعد از مدت هفت سال در ناحیه عمل درد احساس میکنم که نمیتونم تشخیص بدم از استخوان لگن هست یا چیز دیگه ولی دردی شبیه درد سینوس داره.به پزشک مراجعه کردم که گفتند علائم ظاهری سینوس رو ندارید.میخواستم بدونم آیا راهی برای تشخیص هست؟ مثلا سنوگرافی؟ و اینکه آیا این نوع سونوگرافی از راه معقد انجام میشه؟
متشکرم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام تشریف بیارید تا بعد از معاینه اگر نیاز بود براتون آزمایش ام آر آی بدهم

پاسخ
ناشناس

با سلام. حدود دو هفته است که در انتهای ستون فقرات, بین دو باسن تورم قرمز رنگ بدون خروج چرک و خونریزی دارم. در هنگام نشتن طولانی مدت درد در قسمت ناحیه کمر دارم. آیا ممکن است دچار کیست مویی شده باشم؟
با توجه به اینکه خانم هستم و دچار پر مویی در قسمت مربوطه نیستم.

پاسخ
علی

سلام اقای دکتر من خط بین باسنم مو داره زیادم هست ولی چرک و درد و سوراخ ریز و... نداره. کیست مویی یعنی?

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بهتر است موهای زائد آن محدوده را لیزر کنید تا از ایجاد کیست مویی جلوگیری شود البته من در سایت در مورد کیست مویی وعلل آن وهمینطور پیشگیری از آن توضیح داده ام مطالعه فرمائید

پاسخ
ناشناس

سلام خسته نباشید آقای دکتر
من دقیقا 2 سال پیش بوسیله جراحی معمولی کیست رو عمل کردم کیست از بالای باسن تا کمی قبل از مقعد بود و عمیق (کیست بزرگی داشتم چون سال ها بهش توجه نکرده بودم ) حدودا از زمانی که زخم بسته شد یعنی دو سه ماه بعد از عمل درد داشتم زمانی که با دست محلش رو فشار می دادم ، الان نزدیک به یک سال نیم هست این درد کم رو دارم در صورت فشار با دست نه در حالت نشسته معمولی ، درد بیشتر مربوط به قسمتی هست که استخوان بین دو باسن هست یعنی از روی استخوان تا یک یا دو سانت پایین تر به سمت معقد که محل عمل بوده ( بالا به سمت کمر دردی ندارم )
ترشحات هم به شکلی که قبلا داشتم که زرد رنگ و عفونی بود ندارم اما بی رنگ که گمان می کنم عرق باشه چون بخاطر سبک زندگی دقیقا از یک ماه بعد از عمل هر روز تقریبا 15 ساعت رو نشسته هستم
ممنون می شم راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بهتر است با پزشک خودتان مشکلتان را مطرح کنید چون ایشان بهتر از من در جریان کیست شما بوده اند به هر حال اگر نظر من را بخواهید باید تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
pouya

با سلام من حدود یک ماه پیش سینوسمو عمل کردم و بخیه های ان را هم باز کردم ولی ی اشتباهی کردم فک کردم خوب شده و والیبال بازی کردم فردا ان روز متوجه شدم ک قسمت پایین جراحیم باز شده لطفا میشه بگید چه کاری باید انجام بدم باید دوباره ان را بخیه کنم؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام حتما قبل از اینکه عفونی بشه به پزشکتان مراجعه کنید

پاسخ
الهام

سلام.میخواستم بگم یکی از دوستان نزدیک من یک سال و نیم پیش عمل کیست مویی را انجام داد.ولی هر چند وقت یکبار در دو طرف محل باسنش،نه محل عمل،انگار که عرق سوز میشه و قرمز میشه و به مقدار کمی هم خون میفته.حالا میخواستم بپرسم که دلیل این موضوع چیه؟آیا حساسیت پوستی وجود داره؟ یا ربطی به جراحی داره؟ممنون.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام حتما باید ایشان را معاینه کنم تا بتوانم نظرم را بدهم

پاسخ
مسعود

با سلام من دقیقا یک روزه روی ماهیچه مقعد به اندازه یک لوبیا بالا اورده و درد میکنه ایا این کیست مویی هست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بعید میدانم کیست مویی باشه شاید آبسه مقعدی باشد به هر حال برای تشخیص ودرمان قطعی باید تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم

پاسخ
حسین

سلام دکتر . خسته نباشید
ببخشید من هفته ی پیش تو فوتبال با ضرب افتادم زمین و چند روز بعد با دردی از ناحیه ی استخوان دنبالچه مواجه شدم.و بعد چند روز مشاهده کردم در ناحیه ی زیر کمر و بین دو باسن تورمی ایجاد شده ولی همراه با ترشح یا بوی بد نبود.به دکتر هم که مراجعه کردم گفت با استراحت خوب میشه و مقداری قرص و پیروکسی کام تجویز کرد.فقط میخاستم از محضرتون بپرسم امکانش هست مشکل من کیست مویی باشه؟
با تشکر ازتون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام مگه نمیگید به پزشک مراجعه کردید وایشان گفته است که مشکلی ندارید به چشمان ایشان اعتماد کنید بهتر از من است که شما رو ندیدم

پاسخ
مصطفی

سلام خسته نباشید من یک سوراخی بالای باسن دارم که درد می کنه و ترشح خونی داره می خواستم ببینم که احیانا زخم بستر که نیست ؟
یعنی میتونه زخم بستر باشه یا کیست مویی هستش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام به احتمال زیاد شما مبتلا به کیست مویی شده اید هر چه زودتر نسبت به درمانش اقدام کنید درمانتان راحتر خواهد بود

پاسخ
مهدي مم

سلام دکتر.لطفا خيلي سريع به اين سوالم پاسخ بديد ممنونم ازتون.
من يکي دوروزه متوجه شدم بين بيضه و کشاله رانم جوشي ظاهر شده ميخاستم بدونم که خطرناکه و نياز به درمان داره يا نه .ممنونم ازتون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام تا شما را معاینه نکنم نمیتوانم اظهار نظر کنم در صورت تمایل میتوانید تشریف بیارید تا شما راببینم

پاسخ
Khanom ebrahimi.

سلام .
من دراستخوان دنبالچه م سوراخی وجود داره و میگن کیست مویی هست ..هنوز هیچ گونه درد و یا عفونت و...نداره ...باید چیکار کنم ؟
ایا نیاز به عمل هست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله تنها راه درمانی شما عمل وخارج کردن کیست میباشد من این عمل را با تکنیکی خاص با کمک لیزر در یک جلسه بدون اینکه نیاز به بستری شدن واستراحت مطلق داشته باشید انجام میدهم

پاسخ
نغمه

با سلام
دکتر من فکر میکنم که به کیست مویی مبتلا هستم اما نه ترشح دارم و نه درد شدید فقط یه سوراخ بالای باسنم دیدم که وقتی بهش دست میزنم انگار زیرش اندازه یه نخود سفته جوریه که انگار متحرکه فقط وقتی فشارش میذم درد میکنه و کمرم درد میگیره خیلی وقتم هست که دارمش من از عمل جراحی میترسم میدونمم تنها راه درمانش عمل هست میخوام بدونم اگر من تو این مرحله که هستم عمل بشم با لیزر زخمم خیلی بازه؟و اینکه ممکنه اینی که اندازه نخوده اندازه واقعیش نباشه و احتیاج به بریدن بزرگتری باشه؟لطفا جواب بدید خیلی میترسم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در روشی که من عمل میکنم مثل عملهای سنتی احتاج به برداشتن بخش وسیعی از بافت اطراف کیست نیست در تکنیکی که من به کار میبرم فقط کیست وجدار کیست را خارج میکنم در باره وسعت کیست شما هم باید شما را معاینه کنم تا بتوانم تشخیص قطعی بدهم

پاسخ
یوسفی

سلام خسته نباشید من سه هفته پیش از روش باز جراحی کردم ولی هنوز هم ترشحاتش زیاده و اصلا کمتر نشده.لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من از شرایط وروش عمل شما بی اطلاع هستم بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید در غیر این صورت باید تشریف بیارید تا از نزدیک شما را ببینم

پاسخ
علی یاری

سلام خسته نباشید من دو روز هست که نزدیک مقعد اندازه یه جوش در اومده بعد بوی بدی میده نشستنی هم اذیت میشم خاستم ببینم چیه بعد با چرک خشک کن درست میشه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام باید شما را معاینه کنم تا تشخیص قطعی بدهم شاید هم به آبسه مقعدی مبتلا شده باشید که اگر نسبت به درمانش زود اقدام نکنید به فیستول تبدیل میشود

پاسخ
رضا

سلام من رفتم پیش دکتر و گفتند که سینوس مویی دارم و باید عمل بشم اگه عمل کنم چند وقت طول می شه تا بهبودی کامل پیدا کنم و بدونم بشینم و مثلا رانندگی کنم چون شغل من رانندگیه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز من نمیدانم پزشک شما با چه روشی میخواهد شما را عمل کند که بتوانم در باره بعد از عمل به شما مشاوره بدهم اما در تکنیکی که من کیست مویی را عمل میکنم نیاز به بیهوشی نیست وبعد از عمل فرد مبتلا بدون نیاز به بستری واستراحت مطلق میتواند به محل زندگی خود برگردد و از فردای روز عمل میتواند به محل کار خود مراجعه کندو حدود 3هفته هم طول میکشد تا جای عمل از بین برود

پاسخ
........

سلام ...رو کمرم نزدیک مقعد سوراخی وجود داره هیچ گونه مشکلی هم برام پیش نیومده نه درد نه ماده چرکی و...ندارم ..ایا کیست مویی؟
چیکار کنم برطرف بشه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله احتمال اینکه به کیست مویی مبتلا شده باشید است وتنها روش درمانش خارج کردن کیست است

پاسخ
حوریه

باعرض سلام و وقت بخیر
من از تقریبا چند ماه پیش یهو یک روز به درد خیلی عجیبی در ناحیه دنبالچه دچار شدم. درد جوری شدید بود که خیلی اذیتم میکرد. از روز بعد درد بهتر شد ولی از اون روز به بعد موقع نشستنای طولانی در همون ناحیه دردی رو احساس میکردم که بعد از ایستادن تسکین پیدا میکرد ولی باز با نشستن طولانی مدت شروع میشه.
از علائم کیست مویی هم درد هنگام نشستن، درد هنگام فشار دادن ناحیه، تعریق و گاهی خارش رو دارم منتهی مطمئن نیستم کیست هست یا نه. پزشک عمومی هم رفتم گفتن چیزی نیست ولی من شک دارم. لطف میفرمائید در این زمینه راهنماییم کنید؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بدون معاینه نمیتوانم نظر قطعی به شما بدهم طبق گفته های شما باید به کیست مویی مبتلا شده باشید ولی بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
محمد جواد

آقای دکتر من امروز رفتم حمام.هنگامی که پودر موبر را برای از بین بردن موهای زاعد در نواحی باسن و مقعد خودم مالیدم. بالای سوراخ مقعدم احساس سوزش کردم و وقتی نگاه کردم دیدم که له شده و یه سوراخ بسیار ریز هست.از پس از حمام احساس سوزش و درد دارم.آیا مشکل خاصی هست؟.از زمانی که پودر موبر را استفاده کردم احساس سوزش دارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید توضیحات شما برای تشخیص متاسفانه کامل نیست

پاسخ
امیر

با سلام و خسته نباشید
بنده متاسفانه حدود6 سال هست که این مشکل رو دارم و 3 بار عمل جراحی سطحی شدم ولی دوباره این ضایعه برگشته و جدیدا هم سه حفره کوچک نیز زیر محل جراحی ایجاد شده که از داخلشون توده کمی از موهای حدود 4 سانتی خارج شده که البته به کمک یکی از اعضای خونوادم به راحتی از داخل حفره بیرون کشیده شد، خواستم ببینم باتوجه به شغل بنده و همچنین سکونت در شهر اردبیل چطور میتونم و امکانش هست که توسط شما جراحی بشم و همچنین میزان هزینش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام امیر جان احتمالا شما هر سه بار فقط عفونت آن را تخلیه کرده اید وکیست را خارج نکرده اید به هر حال تنها راه خلاص شدن از کیست مویی عمل وخارج کردن کیست وجدار کیست است که بنده در یک جلسه بدون درد وخون ریزی و بیهوشی برایتان انجام میدهم وبعد از عمل بلافاصله میتوانید به محل زندگی خود باز گردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن واستراحت مطلق داشته باشید

پاسخ
احسان

باسلام وخسته نباشيد خدمت شما
مطالب بسيار عالي
سوالي كه ازتون دارم چند وقتي كه خارش زياد وقرمزي بالاي مقعد اذيتم ميكنه،دور قرمزي پوست ميده و سوزش دارم،آيا كيست پالونيدال ميتونه باشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام حتما باید شما رو معاینه کنم تا تشخیص قطعی بدهم ولی احتمال کیست مویی وشاید هم فیستول هست شاید هم اصلا چیز مهمی نباشد

پاسخ
محسن

سلام من یک بار عمل کردم و الان حس میکنم دوباره دقیقا همون جای قبلی داره متورم میشه و راحت نمیتونم بشینم دوباره باید برم عمل کنم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر به کیست مویی مبتلا شده باشید بله حتما باید عمل شوید

پاسخ
علیرضا

باسلام
من یه پسر 18 ساله ام یه چند وقتی است که وقتی تو اتوبوس یا ماشین میشینم پشتم درد میگیره
اخیرا مقداری هم خون آمد از زیر کمر بالای مقعد آیا کیست دارم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام توضیحات شما خیلی کامل نیست ولی احتمال اینکه کیست مویی داشته باشید هست بهتر است برای تشخیص قطعی تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
امیر

سلام مدتی هست که احساس خارش در ناحیه ای از باسن که معمولا دچار کیست مویی میشه شدم.هیچ نشونه ای از زخم وتورم هم نبست.من زیاد میشینم ممکنه که در حال گرفتن کیست مویی باشم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام باید شما را ببینم تا بتوانم تشخیص قطعی خدمتتان بدهم

پاسخ
...

سلام اقای دکنر
من دچار کیست مویی شدم , می خواهم جراحی کنم
می خواستم بدونم تا چند وقت نمی تونم برم مدرسه ؟
من 17 سالمه و دکتر گفته احتمالا زخم رو بخیه میزنه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من نمیدونم پزشک شما به چه روشی میخواهد شما رو عمل کند اما در روشی که من عمل میکنم بعد از عمل میتوانی به خانه برگردی ونیاز به استراحت مطلق نداری و از فردای عمل میتوانی به مدرسه بروی البته در بعضی از موارد هم یک روز استراحت هم لازم است

پاسخ
سحر

سلام...من چن وقت پیش تو قسمت مقعدم متوجه شدم ك ی بیرون زدگی ب وجود اومده ك بدون درد بود الان بافشار دست احساس درد میكنم .... خون ریزی و چرك و .. هم نداشتم
نمیدونم چیه ..كیست مویی یا هموروئید میتونه باشه؟؟..اگ هست پیش چ دكتری باید برم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام متاسفانه توضیحات شما برای تشخیص مشکلتان کامل نیست بهتر است برای معاینه به کلینیک بنده مراجعه کنید

پاسخ
علی

با سلام و خسته نباشید خدمت شما. من کیست مویی دارم و قبلش با یه درد خیلی خفیف شروع شد. اولش فکر نمیکرئم کیست باشه تا زمانی که دیدم چرک خونی از پشتم میاد. میخواستم بدونم شست و شوی کیست با صابون قبل از اینکه به پزشک مراجعه کنم چقدر کمک کننده ست؟ با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام هر وقت خواستید تشریف بیارید فقط موهای محدوده کیست رابزنید هر وقت هم خواستید حمام بروید شستن با آب وصابون مشکلی ایجاد نمیکنه

پاسخ
نرگس

سلام خدمت شما
قبل از هر چیز ازتون ممنونم که استرس دوستان رو درک میکنین و دونه دونه با حوصله جواب سوالا رو میدین
خدمتتون عرض کنم من خواهرم دو هفته پیش عمل باز رو انجام داد که زخمش حدودا چهار سانت گود بود از داخل هفته اول روزی سه بار شستشو میدادم زخمشو و هفته دوم روزی دوبار.جراح بعد از هفته اول که زخمشو دید گفت خیلی خوب داره بالا میاد و خوب بهش رسیدین.اما یه چیزی منو نگران کرده الان زخمش پر شده فقط حدودا نیم سانت مونده تا به سطح پوست برسه و ما همچنان داریم پانسمان و شستشو رو ادامه میدیم اما یه طرف راست شکاف زخمش از طرف چپ بالاتره از اونجایی که جراح فقط یه روز در هفته هستش و امکان دسترسی بهش نیس خواستم از شما بپرسم این طبیعیه؟یعنی تا وقتی که کاملا پر بشه دو طرف خودشون به هم میرسن؟و یه سوال دیگه اینکه من تا کی پانسمان و براش ادامه بدم و گاز استریل توی زخمش بزارم؟
ممنونم از محبتتون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من فکر میکنم شما کارتان را به درستی دارید انجام میدهید فقط گاز استریل را مرطوب کنید

پاسخ
عليمرادي

سلام، خواستم تشكر كنم از اقاي دكتر و خانم بابايي ، و كادر خوب مطب، من هفته پيش عمل كردم ، بعد عمل راحت تونستم راه برم و از و روز بعد يه كارهام برسم، عمل اصلا درد نداشت فقط يه امپول كوچيك بي حسي كه اونم نميفهميد، واقعا زودتر عمل كنيد اگر فهميدين كيست دارين ، هيچ راه دارويي و درماني جز عمل نداره. خودتون هم دست هركسي ندين عمل كنه ، واقعا ارزششو داره از هرجاي ايران هستين بياين ، اقاي دكتر دلسوزانه كارشون رو انجام ميدن.
با اينكه ابسه من بزرگ بود ولي به بهترين شكل عمل شده واقعا ممنونم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام بنده وظیفمو انجام دادم شما نسبت به بنده وهمکاران لطف دارید امیدوارم همیشه سلامت وپیروز باشید

پاسخ
ناشناس

باسلام لطفا جواب منو سریع بدین دکتربرام دوروزدیگه نوبت عمل کیست پیلونیدال زده،باتوجه ب اینکه نزدیک امتحانای دانشگاهم هست بنظرتون عمل کنم یا نه؟درسام سنگینه میتونم بخونم؟برای امتحان دادن مشکل برام پیش نمیاد؟بینهایت ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بهتر است این سوالها را از پزشک معالجتان بپرسید چون من از روش درمان ایشان اطلاعی ندارم ممکن است ایشان روش درمانیش با من فرق کند من از لیزر در عمل کیست مویی استفاده میکنم وبعد از عمل هم فرد مبتلا میتواند به محل زندگی خود باز گردد واز فردای آن روز به امور روزمره زندگی خود برسد

پاسخ
ارسلان

سلام۰۰من کیست مویی داشتم قبلا عمل کردم باز دوباره عود کرده و حادم هست۰۰میخاستم بدونم درصورت حاد بودن هم میشه عمل با لیزر انجام داد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله مشکلی نیست با لیزر هر نوع کیستی را میتوان عمل کرد استفاده از لیزر فواید مختلفی دارد که در سایت به آن اشاره کرده ام

پاسخ
حنا

سلام آقای دکتر من مبتلا به کیست مویی هستم ولی چیزی که تا الان مانع از عمل کردن من شده جای زخم بعد از عمل هست بعد از درمان جای زخم به چه صورت هست میشه جاشو از بین برد یا شبیه یه چیز ترسناک باقی میمونه آقای دکتر میشه جوابمو بدید و منو از این سردرگمی نجات بدید ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اول از همه من باید شما را معاینه کنم تا از وسعت وپیشرفت کیست مویی شما مطمئن بشم ولی این را بدانید که ترس شما فقط شرایط بیماریتان را حاد تر میکند ودرمانش را پیچیده تر میسازد با روش وتکنیکی که من عمل میکنم مثل جراحی های سنتی که جای عمل بزرگی به جا میماند نیست اگر بعد از عمل به مواردی که به شما میگویم به درستی عمل کنید جای عمل شما به سرعت پر میشود وجای آن هم بسیار ناچیز به جا میماند که بعد از چند ماه به کلی برطرف میشود

پاسخ
محدثه

سلام آقای دکتر آیا ارتباطی بین کیست پیلونیدال و ورزش کردن وجود داره که ورزش باعث بد تر شدن این بیماری بشه من سه ساله این بیماری رو دارم و هیچ مشکلی نداشتم با این بیماری ولی به باشگاه رفتم و درازو نشست زدم وبعد چند روز کیستم بزرگ شد و ترکید وتا به سال بعد که من دوباره رفتم باشگاه و احساس میکنم که باد کرده و میخواد بترکه من نباید ورزش کنم چون باید ورزش کنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما حتما باید برای خارج کردن کیست عمل کنید وبعد از عمل هم تا یک ماه نباید ورزش سنگین انجام دهید در ضمن ورزش کردن باعث ایجاد کیست مویی نمیشود بلکه شما مستعد این بیماری بوده اید ولی به خاطر فشارهای وارده به قسمت کیست شما مثل دراز نشست باعث تحریک بیشتر ناحیه کیست شما شده است

پاسخ
عباس

با عرض سلام وخسته نباشید من شیش الی هفت ماهه پیش بالاتر از خط باسنم احساس کردم برامدگی وجود داره وبا فشار دادنش چرک همراه خون بیرون زد و الان دوباره بعد شیش الی هفت ماه همین مشکل بوجود اماده ایا کیست مویی هست و اگر هست درچه مرحله ای است چون من زیاد نمیتونم بستری باشم به دلیل کار و شرایط زندگیم ممنون میشم پاسخ بدین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله شما مبتلا به کیست مویی هستید در صورت تمایل تشریف بیارید تا در یک جلسه در کمتر از یک ساعت شما را عمل کنم وبعد از عمل میتوانید به محل زندگی خود باز گردید وبعد از یک روز هم میتوانید به سر کار بروید البته نباید تا یک ماه کارهای سنگین انجام دهید

پاسخ
سعید

سلام آقای دکتر خسته نباشید سوالی ازتون داشتم اینکه میزان عود این بیماری به نسبت جراحی باز چقدره و اینکه من پیش جراح عمومی رفتم گفتن که لیزر خوب نیست و میزان عودش بالاس

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر منظور پزشک شما لیزر موهای زائد باشد درست گفته از لیزر موهای زائد نمیشود برای درمان کیست مویی استفاده کرد

پاسخ
علی

سلام آقای دکتر
من بلای آلت تناسلیم خیلی درد میکنه و خوم دیدم کخ وسط موم توی پوستم رفته و سر هر دو مو معلومه و فقط یه جوش کوچیک روش زده و آلت تناسلیمم رو قرمز شده من چیکار کنم کیست مویی دارم ؟ لطفا جواب بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام باید تشریف بیارید تا معاینه شوید ولی معمولا این اتفاق در این ناحیه چه در خانمها وچه در اقایان شایع است

پاسخ
Soheil

سلام خسته نباشید من نزدیک ۶ ماه است عمل کیست مویی کردم هر روز هم عفونت می دهد درست نمی شود. جای عملم چرا اینطوری میشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما حتما باید به پزشک معالجتان مراجعه کنید شرایط شما طبیعی نیست من هم از شرایط عمل شما وجای عمل بی اطلاع هستم ونمیتوانم شما را راهنمایی بکنم

پاسخ
داود

باسلام وعرض خسته نباشید دکتر ۵روزه که عمل بازانجام دادم وخیلی اذیت میشم میخواستم بدونم بایدچه کارهی راانجام بدم تازوترخوب بشم کیست موی که انجام دادم وسط باسنم بوده باتشکر ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز من با این روش کیست مویی را عمل نمیکنم بهتر است به پزشک معالج خود مراجعه کنید در تکنیکی که من کیست مویی را عمل میکنم با کمک لیزر فرد مبتلا بعد از عمل میتواند به منزل خود باز گردد واز فردای بعد از عمل هم میتواند به سر کار برود

پاسخ
آمین مجید

سلام من ۴ سال هس کیست مویی دارم و هر بارها شده که درد شده داشتم و بالا آمدگی ایجاد شده بالای باسنم و با مراجعه به دکتر و چرک خشک کن خوبش کردم راستش من پدرم میگه نمیخواد عمل کنی اما من خیلی مشکل دارم میترسم در مدت طولانی بدتر یا وخیم تر بشه یا به جایی دیگه ای صدمه نزنه اماکانش هس در مدت طولانی وخیم تر یا شاید به جایی از بدنم صدمه ای وارد کنه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما با مصرف دارو فقط علائم آن وعفونتش را از بین میبرید ولی کیست در بدن شما وجود دارد واز بین نمیرود وتنها راه درمانش خارج کردن آن است وهر چه دیر تر عمل شما ودرگیری کیست شما بیشتر میشود بهتر است نسبت به درمانش هر چه زود تر اقدام کنید

پاسخ
فریبا

سلام آقای دکتر میخواستم بدونم عود این بیماری با لیزر چه قدر است وآیا واقعا میتوان به این روش اعتماد کرد چون من به چند جراح عمومی مراجعه کردم و عمل با لیزر رو رد کردن ولی حسن هایی که شما در مورد لیزر فرمودید خیلی بهتر از جراحی بازوقدیمی هست من پزشک نیستم و مسلما نمیدانم کام یک برای من بهتر هست کیست مویی من در مراحل اولیه هست آیا من مبتوم به لیزر اعتماد کنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام خدمت شما باید عرض کنم تو هر روشی اگر کیست وجداره کیست کامل خارج شود احتمال عود مجدد خیلی کم است مگر اینکه کیست جدیدی دوباره شکل بگیرد در باره جراحی با لیزر هم باید بگم احتمالا همکارانی که این روش را منکر شده اند احتمالا با این روش کار نکرده اند یا تجربه ای در این زمینه ندارند در جراحی کیست مویی با لیزر من از لیزر به جای چاقوی جراحی استفاده میکنم وبا تکنیکی که این عمل را انجام میدهم در حین عمل فرد مبتلا خون ریزی ندارد وبعد از عمل بلافاصله میتواند به محل سکونت خود باز گردد بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشدوخدا رو شکر تا به امروز بیماران من از نتیجه درمانشان بسیار راضی بوده اند

پاسخ
تیام

با سلام خدمت آقای دکتر ،،من حدود10 ماه پیش برای دومین بار عمل جراحی سینوس پایلونیدال رو داشتم البته چون از قبل مشکل جابجایی دنبالچه هم داشتم در حین عمل پزشک مجبور شد که مقداری از دنبالچه را بتراشد و بردارد با اینکه عمل اول به صورت باز بود ولی مجبور شدم بعد از 84 روز دوباره عمل کنم چون عفونت شدید داشت و نکروز شده بود اما عمل دوم به صورت بسته و به شیوه zفلاپ بود ..اما مدتیه که دوباره هنگام نشستن در ناحیه عمل احساس درد میکنم ولی هیچ ترشحی ندارم حالا به نظر شما من چطور متوجه بشم که دوباره عود کرده یا نه .؟؟به نظر شما با ام آر آی کیست مشخص هست یا نه و اینکه چون کارمند هستم و زیاد نمیتونم تهران بمونم چه آزمایشاتی انجام بدم و بیام مطب خدمت شما؟؟تو رو خدا زودتر جوابمو بدین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما بهتر است به پزشک معالج خودتان مراجعه کنید چون ایشان شرایط شما را بهتر از من میداند واگر هم نظر بنده را خواهان باشید باید تشریف بیارید تا از نزدیک شما را معاینه کنم

پاسخ
محمد

سلام و من کیست مویی دارم و پزشک گفته که باید جراحی شوی و چند هفته بخوابی ...
گفتند چون بزرگ است جراحی با لیزر مقدور نیست ایا این درست است ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام هر کیست مویی با هر وسعتی را میشود با لیزر عمل کرد تا به امروز کیستی را عمل نکرده ام که نیاز به چند هفته استراحت داشته باشد

پاسخ
هلنا

سلام خسته نباشید دختر 17ساله هستم دوبار عمل سینوس پیلونیدال داشتم دوبار عملم به صورت باز بوده ولی الان بعد از یک سال هنوز زخم من به اندازه ی یک بند انگشت یکم کمتر باز هستش...ولی الان سوال من این هستش ک ایا پله برای این زخم مضره ایا پله برای بسته نشدن زخم من تاثیری داره ممنون میشم اگر جواب بدین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما حتما به پزشک معالجتان مراجعه کنید چون به نظر من شرایط شما بعد از یک سال اصلا طبیعی نیست

پاسخ
سهند

سلام .خسته نباشید
بنده حدود هشت ماه پیش این بیماری سراغ من اومد و به دکتر مراجعه کردم و دکتر تشخیص دادن که کیسته و گفتن نیازی به عمل نداره البته فعلا و یک سری دارو دادن که خوب شد اما الان دوباره التهاب داره البته نه خونابه داره و نه درد فقط جاش بر امدرس طوریکه گاهی اوقات میشینم حسش میکنم ولی دردی نداره ...هشت ماه پیش خیلی درد داشت طوریکه حتی راه هم نمیتونستم برم ولی الان این طوریه ایا نیازی به عمل داره یا خیر؟ایا مشکلی برام به وجود میاره؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما داروهایی که مصرف کردید فقط عفونت آن را موقت درمان کرده اید ولی کیست وجود دارد ودر حال رشد است وتنها راه درمانش خارج کردن کیست است وهر چه دیر تر نسبت به درمانش اقدام کنید وسعت درگیری کیست شما بیشتر خواهد شد

پاسخ
Mn

با سلام
من به دکتر مراجعه کردم و گفت که کیست مویی دارم ولی ازین قضیه 6 ماهه که میگذره و برای ترس از عمل نرفتم.آیا مشکلی پیش میاد برام
موقه نشستن احساس سوزش و خارش دارم😐😐😐

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در صورتی که درمان خود را به عقب بندازید روز به روز کیست شما بزرگتر وپیشرفته تر خواهد شد و درمانش هم پیچیده تر در صورت تمایل میتوانید تشریف بیارید من کیست مویی را به کمک لیزر با تکنیکی خاص عمل میکنم وبعد از عمل هم میتوانید به منزل خود باز گردید بدون اینکه نیازی به بستری شدن داشته باشید بعد از عمل خودتان متوجه ترس بی موردتان خواهید شد

پاسخ
حمید

سلام اقای دکتر من کیست مو دارم با سه تا سوراخ و ابسه و‌خیلیم درد مکنه ولی تا یکماه دیگ به هیچ‌وجه نمیتونم بیام کلی کار دارم و امتحان با توجه ب اینکه شهرستانیم میخاستم بدونم شما در یک جلسه هم تخلیه مکنین کیستو و هم جراحی ؟ و اینکه روش شما در بخیه زدن چجوریه که‌هم زیبا بشه و هم عود نکنه و اینک مگه میشه با کلی بخیه اونم اون جای حساس یک روز بعدش راه بریم و بشینیم خب باز میشه که و ایا شما بیمه قبول مکنین خاهش مکنم ج بدین خیلی واجبه برام ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام هر وقت که کاری نداشتید میتوانید تشریف بیارید من اول شما را معاینه کنم تا شرایط کیست شما را برسی کنم ببینم بهتر است به روش بسته باید عمل شوید یا باز اگر با روش بسته عمل شدید با بخیه زیبایی برای شما زده میشود که خودتان هم جای عمل را تشخیص ندهید

پاسخ
محمد

با سلام‌و‌تشگر از دکتر عزیز میخاستم بدونم شما روشتون به روش بسته چجوریه‌ک‌عود نکنه و‌ایا میشه کیستی ک چرکی شده و‌عفونت کرده رو به روش بسته عمل کرد ممنون میشم سریع تر ج بدین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام کیستی که چرکی وعفونت کرده باشد بهتر است به صورت باز باشد تا هر روز خوب شستشو و پانسمان برایش انجام شود با این روش زود تر بهبود میابد وترمیم میشود

پاسخ
شهره

سلام خسته نباشید،من بعد از اپیلاسیون در ناحیه بالای باسنم و پایین خط کمرم دچار برجستگی کوچیک جوش مانند که خیلی کم دردمیکنه و سرش یکم عفونت داره شدم آیا دچارکیست پیلونیدال شدم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با علائمی که شما فرمودید به احتمال زیاد به کیست مویی مبتلا شده اید در صورت تمایل میتوانید تشریف بیاورید تا کیستتان عفونی و پیچیده تر نشده با لیزر نسبت به خارج کردنش اقدام کرد

پاسخ
SHR

سلام من کیست مویی دارم میخواستم ببینم اگه با لیزر عمل کنم سریع خوب میشه و دردش زیاده یا نه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در روشی که من کیست مویی را با لیزر عمل میکنم با بی حسی موضعی انجام میشود و نه نیاز به بیهوشی است نه به بستری شدن شما بعد از عمل خود با پای خودتان میتوانید به محل سکونت خود باز گردید

پاسخ
bahar

سلام خسته نباشید. من چون میخونم زیاد یک جا میشینم، برای همین به تازگی در قسمت کمی بالاتر از نشیمنگاهم یه کم درد احساس میکنم اما به هیچ وجه اثری از جوش و چرک و خونابه نیست. احتمالش هست که در معرض ابتلا باشم؟ خواهش میکنم جواب سوالم رو بدید. اگه دارم مبتلا میشم، چه راه حلی برای پیشگیری وجود داره؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام فقط با معاینه کردن شما میتوانم جواب قطعی به شما بدهم

پاسخ
حانیه

سلام آقای دکتر من از چند روز پیش در سمت راست نافمم احساس درد میکردم تا اینکه دیرور متوجه قرمزی بخشی نافمم شدم من درد با لمس ندارم ولی به طور کلی درد میکند آیا ممکن است کیست باشد میشود راجب کیست مویی در ناف کمی توضیح دهید وشیوه جراحی در این محل را بگویید میشه کیست در ناف را جراحی نکرد آقای دکتر میشه جواب بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام باید شما را معاینه کنم تا تشخیص قطعی بدهم اگر مبتلا به کیس مویی در ناحیه ناف شده باشید مشکلی نیست میتوانید نسبت به درمانش اقدام کنید

پاسخ
مریم

سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید یک سوالی درباره درمان کیست مویی داشتم این روش درمان با لیزر بخیه هم داره؟بعد اگر داره کشیدنه اون بخیه ها درد نداره؟و چند روز بعد از عمل میتونم بشینم؟ممنون میشم اگه لطف کنید و پاسخ بدید.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در تکنیکی که من برای درمان کیست مویی استفاده میکنم شما بعد از عمل میتوانید به محل زندگی خود بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشید برگردید وبه زندگی روز مره خود بپردازید در مورو باز ویا بسته بودن عمل بعد از معاینه شما خدمتتان عرض خواهم کرد که چه روشی برای شما مناسب است در صورتی که با روش بسته عمل شدید کشیدن بخیه ها اصلا درد ندارد جای ترس ونگرانی نیست

پاسخ
mahtab

سلام خسته نباشید من دوروز هست در ناحیه ی کنار واژن احساس میکنم و یک غده ی بزرگ شده و قرمز رنگ و به شدت درد میکنه! ولی از مراجعه به پزشک میترسم آیا راهی هست که بفهمم مشکلی چیه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام بهتر است هر چه زود تر به پزشک مراجعه کنید

پاسخ
Cr7

سلام آقاي دكتر .. اين دو روزه در ناحيه مقعد يه سفتي كوچيكي رو حس ميكنم دردي هم نداره فقط وقتي دستم رو روي اون ميزارم حس ميكنم زير پوست يكم سفت شده .. ممكنه كيست مويي باشه ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با علائمی که شما فرمودید بعید میدانم کیست مویی داشته باشید یا آبسه مقعدی دارید یا هموروئید ولی اینها حدس وگمان است برای تشخیص قطعی باید شما را معاینه کنم

پاسخ
نغمه

سلام دکتر
خواهر من حدودایکماه پیش عمل جراحی باز پیلونیدال انجام داد هر روز روزی دو تا سه بار زخمشو میشستیمو و پانسمان میکردیم تا از کف اومدم بالا الان من عکسشو براتون فرستادم لطفا بهم بگید این دو تا سوراخ بالا پاین زخمش طبیعیه؟انگار اول وسطش جوش خورده لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم خیلی نگرانشم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من که عکسی از شما دریافت نکردم بهتر است به پزشک معالجتان مراجعه کنید از شرایط شما بیشتر مطلع هستند

پاسخ
آذین

سلام،دختری 28 ساله هستم که حدود هفت سال است که قسمت دنبالچه ام زمانی که زیاد مینشینم درد میگیرد و کمی سفت میشود و بافشار دادن اون قسمت و خارج شدن یک تا دوقطره خون خوب میشود و این اتفاق ممکن است هر سه یا چهار ماه یکبار آن هم با نشستن زیاد تکرار شود آیا میتوان با حجامت این مشکل را حل کرد؟ و آیا این کیست مویی هست؟ ممنون از لطف شما

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمالا شما به کسیت مویی مبتلا شده اید ولی باز بهتر است برای تشخیص قطعی تشریف بیارید تا معاینه شوید در ضمن برای درمان قطعی کیست مویی حتما باید کیست را خارج کرد حجامت مشکلی را بر طرف نمیکند

پاسخ
باقرنژاد

دخترم دوهفته پیش عمل کیست مویی واقا روش بالیزر خیلی خوبه از دکتر وخانم بابایی وخانم حسن نژاد تشکر دارم خیلی خانم بابایی همکاری فروانی برای ما انجام دادنددست شما درد نکند

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

شما لطف دارید هیشه سلامت باشید

پاسخ
علی

سلام آقای دکتر. من پسری 19ساله هستم حدود یک سال است که از بین باسنم خون می آید ابتدا دکتر ها کفتند بواسیره ولی بعد خودم احساس کردم خونریزی از بالاتر از مقعده به یه دکتر زنگ زدم گفت احتمالا کیست مویی است . الان خونریزی داره ولی درد اصلا نداره ای من میتونم بعد از 6ماه عمل کنم چون کنکور دارم

پاسخ
کلینیک درمان کیست مویی

با سلام اگر ناراحتی برای شما ایجاد نمیکنه مشکلی ندارد ولی بهتر است به پزشک مراجعه کنی تا برایت قرص چرک خشک کن تجویز کنن تا عفونتش از بین برود تا بعدا عمل کنید

پاسخ
علی

سلام من پانزده سالمه این سوراخ از بچگی در انتهای ستون فقراتم بوده تا الان علائمی رو که گفته شده رو نداشتم این علائم اگه بزرگ تر بشم به وجود میاد یا از الان باید به دکتر مراجعه کنم برای همه کسانی که این سوراخ رو دارند این اتفاقات براشون میفته یا نه ؟

پاسخ
کلینیک درمان کیست مویی

با سلام بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید جهت تشخیص قطعی تا مشکل شما مورد بررسی قرار بگیرد

پاسخ
سعید

سلام من ۶ سال پیش این مشکل رو بخطر بی تحرکی دچار شدم ولی بدلیل ورزش و تحرک افت کرد و درد و چرکش افتاد ولی بازم هست راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شاید عفونت آن کم شده باشد ولی همچنان کیست وجود دارد وبعد از مدتی دوباره عارضه دار خواهد شد تنها راه درمان قطعی عمل وخارج کردن کیست است

پاسخ
مهران

سلام،خسته نباشین ، در امتداد دمبالچه کمرم به اندازه یک سانت باد کرده که با لمس و فشار هم مشخصه که باد کرده و هم درد قابل تحمل داره ، و به نظر خودم تازه ایجاد شده ، و توی نشستن هم مشکل ندارم ، خواستم بدونم امکانش هست که با دارو رفع بشه و نازی به عمل نباشه؟و اگر عمل کنم چه مدت استراحت لازم داره که دباره بر نگرده

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر شما مبتلا به کیست مویی شده باشید برای درمانش هیچ راهی جز خارج کردن کیست نیست با دارو شاید بشود عفونت آن را کم کرد ولی کیست از بین نمیرود ودوباره عفونت خواهد کرد با تکنیکی که من کیست مویی را عمل میکنم نیازی به بیهوشی ندارد وبعد از عمل هم شما میتوانید به منزل خود باز گردید بدون اینکه نیاز به استراحت مطلق داشته باشید

پاسخ
مهرداد

با سلام و خسته نباشید، من ۲۶ سن دارم و امروز متوجه کیست در قسمت دمبالچه کمرم شدم ، درد اون در حال حاضر کمه و عفونی نشده،خواستم ببینم دارویی برای درمانش هست یا حتما باید جراحی شود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام تنها را درمان شما خارج کردن کیست مویی است ودرمان دارویی برای از بین بردن کیست وجود ندارد

پاسخ
هیمن محمدی

من کیست مودارم دکترهم گفته باید عمل شوم ولی من فقط ترشح دارم وگاهی اوقات هم اونجای که ترشح میکندبه اندازه ی نخورد گردوقرمزمیشودالانم من عملو به تاخیر به اندازم کیست مو بزرگ میشودیانه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام تنها راه درمان قطعی شما عمل وخارج کردن کیست است وهر چه دیر تر نسبت به درمانتان اقدام کنید کیست شما وسیع تر میشود وعملتان پیچیده تر

پاسخ
وحید

سلام مدتی است هنگام نشتن دچار درد خیلی نا چیزی در قسمت انتهای لگن میشم ولی نه جوشی نه علاعمی نه چرکی نه چیز دیگری ایا ممکن کیست موی باشه؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام برای تشخیص قطعی باید تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
Mmmmm

سلام.من 4ماه پیش عمل کیست مویی به روش باز انجام دادم.الان بعد از گذشت 4ماه تازه نصف زخمم پر شده...این طبیعیه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز بهتر است از پزشک معالج خودتان بپرسید من نمیدانم شما به چه روشی عمل شده اید احتمالا شما را به روش سنتی عمل کرده اند

پاسخ
لی لی

سلام خدمت شما. من دختر 25ساله ای هستم. از دو سه روزپیش یه برامدگی جوش مانند کمتر از یک سانتیمتر رو در ناحیه دنبالچه سمت باسن راستم دراوردم.ولی هیچ سوراخی به بیرون نداره و درست مثل جوش زیرپوستیه. دو روزه موقع نشستن فقط وقتی دقیقا بهش فشار میاد درد میکنه که خیلی خفیفه.چرکی و سرسفید هم نیست. چاق و پرمو هم نیستم. کسی هم تو خانواده دچار نشده. اما یکی دوهفته بخاطر امتحانات مجبور شدم مدام بشینم. میخواستم ببینم همین بیماریه؟ اگه هست چجوری میشه اومد خدمتتون برای جراحی.؟ چون من شهرستان هستم و امکان داره بیام عمل کنم و همون روزم برگردم.فکرم خیلی درگیره. امتحان هم دارم فعلا امکان عمل ندارم اگه این کیست باشه. میترسم فقط یه جوش زیرپوستی ساده باشه که رفع شه از یه طرفم میترسم ک واقعا همین کیست باشه و اوضاع حاد تر شه. چیکار کنم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما بهتر است در شهر خود به پزشک مراجعه کنید واگر تشخیص همان کیست مویی بود با شماره های کلینیک تماس بگیرید تا برای شما وقت بزارن تا تشریف بیارید جای نگرانی نیست اگر شما به کیست مویی مبتلا شده باشید کیست شما را با تکنیکی خاص در یک جلسه کمتر از یک ساعت بدون نیاز به بیهوشی عمل خواهم کرد وبعد از عمل هم میتوانید بلافاصله به شهر خود باز گردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشید

پاسخ
لی لی

با سلام مجدد. اقای دکتر من رفتم پیش پزشک عمومی چیزی تشخیص نداد و گفت چیزی نیست. با گذشت چهار روز اندازه جوش کوچیکتر شده. البته بازم هیچ راهی به بیرون نداره و فقط با لمس میتونم حسش کنم و اندازش کوچیکتر شده. به نظر شما الان میتونم از فکر کیست مویی بیام بیرون؟ چون دردش هم تقریبا دیگه وجود نداره. مرسی که وقت میزارین جواب میدین.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر پزشک شما را معاینه کرده ومشکلی نبوده دیگه جای نگرانی نیست اما اگر دوباره در همان ناحیه علائم شما برگشت احتمال اینکه دچار کیست مویی شده باشید هست

پاسخ
سینا

باسلام
من یک ماهه متوجه این موضوع شدم ولی هیچگونه دردی نداره و خونریزی هم نمیکنه فقط گاهی اوقات چرک خارج میشه آیانیاز به درمان بصورت عمل دارم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام برای درمان قطعی کیست مویی جز عمل وخارج کردن کیست راه دیگری وجود ندارد

پاسخ
پریسا

سلام من قبلا کیست مویی داشتم ک سرباز کرده بود و تخلیش کردن و گفتن نیازی ب عمل جراحی نیس ولی بعد از چند ماه دوباره برگشت ولی سر باز نکرده بود جراح روی زخم رو برید و دوباره تخلیش کرد. بازم گفتن نیازی ب جراحی نیس..امکانش هست ک دوباره برگرده؟؟با اصلاح کردن موهای دنبالچه میشه از برگشتش پیشگیری کرد؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام تنها راه درمان قطعی شما عمل کردن وخارج کردن کیست مویی است

پاسخ
محمد

سلام آقای دکتر من این علائم رو دارم و میدونم کیست مویی دارم امروز هم رفتم دکتر شهرمون گفت دو ساعته عمل میکنم و مرخص میشی میخواستم بدونم این روشی که گفته دوساعته عمل میکنه و مرخص میشم با لیزر عمل میکنه یا با چاقو ؟چون گفت بستری هم نداره

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام مهم استفاده از لیزر یا چاقو نیست چیزی که مهم است تکنیک عمل جراحی است که من هم از روش عمل ایشان اطلاعی ندارم

پاسخ
alireza

سلام من چند وقتی بود که در ناحیه بین دو باسن چرک و خونریزی داشتم ولی کم بعد از چند هفته بهتر شد و الان چرک نمیکند و خونریزی هم ندارد ولی حفره هنوز سر جاشه باید عمل بشه ؟ و فک کنم ارثی هست چون پدر من هم داشته و به دکتر رفته گفتن باید جراحی کنی ولی جراحی نکرد و الان از بین رفته من هم چند ماهی هست که فهمیدم . باید حتما عمل شود و یا اگر مداوم حفره تمیز شود نیاز به عمل نیس و مشکل پیش نمییاید لطفا جواب بدید ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر شما به کیست مویی مبتلا شده باشید حتما باید برای خارج کردن آن عمل کنید مطمئن باشید پدر شما هم یا کیست مویی ندارد واگر هم کیست مویی داشته باشد از بین نرفته است

پاسخ
تینا

سلام من حدود ۶ساله یه چیزی مانند همین کیست مویی در انتهای کمر ودنبالچه دارم دو سه روزه حالت تاول مانند وخیلی بزرگ شده ولی هیچ علائم درد وقرمزی نداره فقط حالت ابسع مانند وتاول رو داره میخواستم ببینم. این کیست مویی یا نه واگه هست ایا باداروهای انتیبیوتیک میشه درمانش کرد؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر مبتلا به کسیت مویی شده باشید هیچ راه درمان قطعی جز عمل کردن وخارج کردن کیست نیست

پاسخ
علی

با سلام خدمت شما
من 2 سال و نیم پیش سینوس پیلونیدال رو عمل کردم و چند وقتی هست که درد در ناحیه بالای باسنم دارم( موقع نشستن و حتی بلند شدن) و یک سوراخ ریز هم انتهای خط باسن وجود دارد ولی ترشح اصلا ندارم، ممکنه کیست باشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام به احتمال زیاد شما به کیست مویی مبتلا شده اید ولی هنوز عفونی نشده است

پاسخ
Rezafor2A

با عرض سلام و تشکر برای سایت فوق خوبتون
من حدود دو سال پیش متوجه ورمی در بین باسنم شدم، که کم کم شروع به درد کرد تا اینکه بعد حدود یک ماه، مث یک جوش با دوسر چرکی و درد زیاد ظاهر شد.برای درد زیادش هر 6ساعت ژلوفن و بروفن میخوردم تا سر باز کرد و چرک و خونابه خیلی بدبو ازش خارج شد.بعد دو هفته اثر جوشها با یه سوراخ به جا موند و یه تورم کوچیک بالاتر از محل عفونت.حالا بعد دو سال حدود دو سانت بالاتر یک عفونت جدید ایجاد شده بود که همین یه ساعت پیش سرواکرد و تخلیه شد.در طول عفونت تب و بدن درد هم داشتم-الان بنظرتون باید از خشک کننده(آموکسی سیلی؟پنی سیلین؟سفکسیم؟)استفاده کنم.نیاز به عمل جراحی هست و کی اقدام کنم بهتره؟
شرمنده ام که زیاد نوشتم.دمتون گرم تشکر

Rezafor2A
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما مبتلا به کیست مویی شده اید وتنها راه درمان آن عمل وخارج کردن کیست است هر چه زود تر نسبت به درمانش اقدام کنید وسعت عمل شما کمتر خواهد بود

پاسخ
احمد

سلام
من کیست مویی دارم الان 5ماهه برگشته
داروی داکسی سایکلین اگه یه هفته بخورم محومیشه کیست مویی
اگه بعد 10روز دارو نخورم ظاهرمیشه
ازنظرروانی خیلی ناراحتم
درضمن پمادکلیندامایسین1/
هم میزارم
سوام اینجاست
1. اگه کبسول داکسی روی کیست بزارم همراه پماد اشکال نداره
2.مصرف سفکسیم خوبه بخورم اضاف کنم
3. چگارکنم اقای دکتر هی محو میشه بعدداروکه نخورم میاد

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز کیست مویی درمان دارویی ندارد وتنها راه درمان قطعی آن عمل وخارج کردن کیست است دارو علائم وعفونت آن را کم میکند ولی دوباره عفونی میشود خوردن این داروها به صورت مکرر مضر است بهتر است نسبت به عمل کردن آن اقدام کنی

پاسخ
روح الله
سلام اقای دکتر خسته نباشید، من چهار ماه پیش عمل سینوس باز کرده ام و هم اکنون روند بهبودی زخمم بسیار کم است طوری که دکترم گفته است اگر روند بهبودیت همین طور کم باشد باید با جراحی پلاستیک از پوست پایت برداشته وبر روی زخمت قراردهیم می خواستم ببینم روشی برای تسریع در روند بهبودی زخم وجود دارد لطفا کمکم کنید با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من نمیدانم به چه طریقی شما مورد درمان قرار گرفته اید به هر حال تا امروز من از روش ایشان برای بهبود بیمارانم استفاده نکرده ام ونخواهم کرد

پاسخ
فلاور

سلام ببخشید امکان دارد کیست مویی بر روی پوبیس ایجاد شود یک تودهحدود دو سانتی متر در ناحیه پوبیس احساس میکنم از نظر ظاهری کمی برآمده و خاکستری رنگ البته کمی تیره تر از پوست در اثر فشار دادن مقداری مایع سفید مایل به زرد یا خونابه خارج می شود وبه صورت یک توده زیر پوست لمس می شود فقط یک عدد است و سوراخ کوچکی بر روی ضایعه قرارداردکه چرک خارج می شود حالت جوش یا زگیل ندارد و کمی براًمده تر از سطح پوست است بیشتر یک توده در زیر پوست لمس میشود و کمی دردناک است

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام علائمی که شما فرمودید نشانه های کیست مویی میباشد

پاسخ
مونا

من دو سال پیش عمل کردم و کیست هامو برداشتم...الان جای بخیه ها قرمز شده و خیلی بزرگ شده مثل ابسه شده...چیکار کنم یعنی دوباره کیست برگشته

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمال اینکه دوباره به کیست مویی مبتلا شده باشید هست ولی این یه احتماله بهتر است برای مطمئن شدن جهت معاینه تشریف بیارید

پاسخ
شیما

سلام.من حدود یکسال پیش عمل کردم ولی 3ماهه که در همون ناحیه گاهی باز میشه کمی خون ابه و کمی چرک میاد لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام مشکل شما بعد از گذشت این زمان طبیعی نیست یا به پزشک معالج خود مراجعه کنید یا تشریف بیارید تا شما را از نزدیک معاینه کنم

پاسخ
پارسا

سلام اقای دکتر من دکتر رفتم کفتن کیست مویی دارم (یه سوراخ کوچک بالای باسن )کار من هم صبح تا شب با صندلی هست الان خیلی درد دارم و چرت و عفونت هم داره میگن جراحی تا 10 روز طول میکشه منم نمتونم برسم چند تا سوال و راهنمایی ازتون میخوام
1. هزینه لیزردرمانی

2.چون من شهرستان هستم اگه صبح با هواپیما بیام بعد عمل همون روز میتونم برگردم
3.واسه هماهنگی کجا باید زنگ بزنم بیام خدمت جمعه هم شما عمل میکن
تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما جهت هماهنگی با شماره های داخل سایت تماس بگیرید در ضمن من عمل کیست مویی را با تکنیکی که انجام میدهم بعد از عمل شما میتوانید به محل زندگی خود باز گردید ونیازی به 10روز استراحت در منزل هم ندارید

پاسخ
موسی

سلام و خداقوت آقای دکتر؛با توجه به توضیحاتی که شما و بیماران دادید و همینطور معاینه ی جراح عمومی در شهرمان مطمئن شدم که به سینوس پیلونیدال مبتلا شدم اما در شهر ما با بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی انجام میشه و با چاقو و تراشیدن عمیق.ضمن اینکه جراحانی که داریم خیلی جوان و کم تجربه هستند.درصورتیکه برای درمان به کلینیک شما مراجعه کنم امکان عمل خارج از نوبت و بهبودی قطعی وجود دارد؟عمل حتما بصورت سرپایی و بی حسی موضعی خواهد بود؟چون لیزر میکنید بخیه هم زده میشه؟بعد از عمل فورا میتونم با اتوبوس به شهرم برگردم و احتمال خونریزی وجود نداره؟در ضمن در دست راستم در چند نقطه دچار هیدر
ادنیت چرکی شدم و ترشح و درد بسیار زیادی داره و زیربغل دست چپم هم 15سال ترشح و درد خیلی زیادی داشت و چندماهی هست آروم شده و هر از گاهی ترشح داره که فکر میکنم از بین نرفته و اونم باید خارج بشه,آیا اون رو هم بهمین روش لیزر و بیحسی موضعی و همزمان بعد از عمل سینوس پیلونیدال در یکروز میشه انجامش داد؟از استان فارس پیام میدم و سی سال دارم.متشکرم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام مطمئن باشید کیست شما در یک جلسه بدون بیهوشی ودردوخون ریزی با بی حسی موضعی برداشته میشود وشما بعد از عمل بلافاصله میتوانید به شهر خود باز گردید

پاسخ
arad

با‌ سلام من پارسال زخمم‌عفونت کرد و ولی یمدت پانسمانش کردم بعد ی مدت رفتم فوتبال چنبار ضربع خوردم و ی عالمه خون و چرک از زخمم‌خارج‌ شد بعد از اون تا الان مشکلی نداشتم بنظر شما نیاز ب عمل هس یا ن؟درضمن اگ‌عمل کنم جای زخمش‌ ترمیم میشه یا مث گودی باقی میمونه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر به کیست مویی مبتلا شده باشید بله حتما باید عمل کنید

پاسخ
مریم

سلام حدود ده روزی می شه که فکر می کردم دونه ای در ناحیه بالای باسن به وجود اومده وکمی درد داشت چهار روز پیش به شکل یه جوش سر سفید ریز بود که دو روز قبل از بین رفته بود و جاش یه سوراخ ریز اندازه سر سوزن ته گرد دیده می شد که یه مقدار عفونتم ازش خارج شد که من بعد از تخلیه پماد تتراسایکلین می زنم از دیروز دیگه عفونتی خارج نشده ولی سوراخه هستش عکسم فرستادم لطف کنید نظرتون رو بگید کیست مویی هست یا چیز دیگه ایه؟ممنون می شم زودتر جواب بدین.با تشکر

مریم
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله شما مبتلا به کیست مویی شده اید

پاسخ
کمیل سعادت

سلام خسته نباشید
قسمت انتهایی کمرم، بالای مقعد، زیر پوست یک ورم تقریبا 2 یا 3 سانتی زیر پوست دارم، ولی سوراخی وجود نداره و بو هم نمیده به هیچ عنوان فقط با فشار درد میکنه، آیا احتمالس هست که کیست مویی باشه ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمال اینکه مبتلا به کیست مویی شده باشید هست ولی باز بهتر است جهت تشخیص قطعی تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم

پاسخ
مریم

سلام ممنون که بهم جواب دادین حالا سوالم اینه که چون مدرسه می رم می تونم عملم رو به تعویق بندازم مثلا تابستون؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر شما را اذیت نمیکند مشکلی نیست فقط هر چه دیر تر عمل کنید وسعت بیماری شما بیشتر خواهد شد و درمانتان پیچیده تر میشود

پاسخ
سهند

با سلام و خسته نباشی خدمت آقای دکتر
آقای دکتر الان یه چند وقتیه انتهای کمرم بین دو باسنم یه حفره(سوراخ)ایجاد شده و اینکه خوشبختانه درد ،ترشح،عفونت،ندارم و فقط اون حفره باز است
از طرفی رفتم سونوگرافی انجام دادم گفت دچار کیست مویی شدید،حالا سوالم اینه که اگه جراحی نکنم چی میشه؟
ممکنه این شرایط حاد بشه؟
من واقعا از جراحی میترسم
چیکار کنم آقای دکتر کمکم کنید
باتشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام تنها راه درمان شما عمل کیست مویی است وبه تاخیر انداختن درمانتان باعث وسیعتر شدن کیست شما خواهد شد ودر نتیجه درمانتان پیچیده تر خواهد شد در ضمن عمل کیست مویی را بنده با تکنیکی خاص بدون بیهوشی ودرد وخون ریزی انجام میدهم وشما بعد از عمل میتوانید به منزل خود باز گردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن واستراحت مطلق داشته باشید به طور کل شما چیزی از عمل را احساس نخواهی کرد که بخواهید از آن ترس داشته باشید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان فیستول

با سلام احتمال مواردی که گفته اید است وباید برای اطمینان وتشخیص قطعی معاینه شوید

پاسخ
Matin

سلام
من پسری ۱۶ ساله هستم.
من یک جوش در همین ناحیه که در مطلب گفته شده دارم.از این جوش خونابه خارج میشود اگر بهش فشار بیاد. درد ندارم.
این یک سوراخ نیست یک جوشه مثل جوش صورت.
لطفا راهنماییم گنید خیلی احساس بدی دارم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام یا عکس از ناحیه مورد نظر برام ارسال کنید یا تشریف بیارید جهت معاینه

پاسخ
رضا

سلام اقای دکترمن 21سال سن دارم وحدودا 4سال پیش متوجه کیست مویی شدم که درد شدیدی داشت درواقع عفونت کرده بود ... بعد از این که عفونت خارج شد تا الان هیچ درد و مشکلی ندارم می خواستم بدونم که آیا مشکلی بعدا پیش نمیاد ؟ یا عملش کنم ؟
ممنون.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما عفونت آن را خارج کرده اید برای همین دردی احساس نمیکنید ولی کیست شما همچنان به رشد خود دارد ادامه میدهد بهتر است تا وسعت آن بیشتر نشده و عارضه دار نشده است نسبت به عمل وخارج کردن کیست اقدام کنید

پاسخ
سارا

سلام خسته نباشید من 22 سالمه و تقریبا یک ساله متوجه یک سوراخ ریزی به اندازه سر سوزن چند سانت بالاتر از مقعد شده ام که درد و تورم و قرمزی و ترشح و ... نداره من خیلی میترسم امکان داره کیست مو باشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله احتمال اینکه به کیست مویی مبتلا شده باشید هست ولی بهتر است برای اطمینان جهت معاینه تشریف بیارید تا شما را ببینم

پاسخ
بردباری

سلام و خداقوت آقای دکتر؛از استان فارس پیام میدم و تقاضا دارم لطف کنید و دقیق راهنماییم بفرمایید.عکسهای نقاط درگیر بدنم(بالای باسن+زیربغل هر دو دستم) را هم فرستادم و میخوام همگیشون با روش خاص شما و با هم عمل بشه تا یکجا از همگی خلاص بشم.آیا ممکنه؟در ضمن چون بدنم کلوئیدیه نقاط فوق بعد از عمل اسکار میاره؟دکترجان برام خیلی مهمه که عمل همه ی این نقاط رو در یک جلسه انجام بدم.قصد دارم بعد از پاسخ جنابعالی با کلینیک جهت نوبت عمل تماس بگیرم.آیا برای چهارشنبه20 بهمن ماه(پسفردا)برای عمل وقت دارین؟قبل از ظهر چهارشنبه کلینیک باشم میتونم شب برگردم شیراز؟چون میخوام بلیط رفت و برگشت رزرو کنم.باز هم تاکید میکنم که جسارتا میخوام عمل همگی نقاط در یک جلسه و باهم باشه.آیا عمل همگی بیشتر از سه میلیون تومان میشه؟متن کامل سوالاتی که چندروز پیش فرستادم را هم برای اشراف بیشتر شما در ادامه و داخل پرانتز قرار میدم.فقط لطفا اول صبح بهم پاسخ بدین تا بتونم برای تماس با کلینیک و بلیط اقدام کنم و چون حتما قصد آمدن دارم به مسئول نوبت دهی بفرمایید که حتی الامکان برای پسفردا بهم نوبت عمل را بدن.سپاسگزارم.(با توجه به توضیحاتی که شما و بیماران دادید و همینطور معاینه ی جراح عمومی در شهرمان مطمئن شدم که به سینوس پیلونیدال مبتلا شدم اما در شهر ما با بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی انجام میشه و با چاقو و تراشیدن عمیق.ضمن اینکه جراحانی که داریم خیلی جوان و کم تجربه هستند.درصورتیکه برای درمان به کلینیک شما مراجعه کنم امکان عمل خارج از نوبت و بهبودی قطعی وجود دارد؟عمل حتما بصورت سرپایی و بی حسی موضعی خواهد بود؟چون لیزر میکنید بخیه هم زده میشه؟بعد از عمل فورا میتونم با اتوبوس به شهرم برگردم و احتمال خونریزی وجود نداره؟در ضمن در دست راستم در چند نقطه دچار هیدر
ادنیت چرکی شدم و ترشح و درد بسیار زیادی داره و زیربغل دست چپم هم 15سال ترشح و درد خیلی زیادی داشت و چندماهی هست آروم شده و هر از گاهی ترشح داره که فکر میکنم از بین نرفته و اونم باید خارج بشه,آیا اون رو هم بهمین روش لیزر و بیحسی موضعی و همزمان بعد از عمل سینوس پیلونیدال در یکروز میشه انجامش داد؟از استان فارس پیام میدم و سی سال دارم.متشکرم.)

بردباری
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام جناب بردباری به شما پیشنهاد میکنم که فردا برای درمان کیست مویی تشریف بیارید اما برای درمان مشکل زیر بغلتان بعد از بررسی بیشتر توصیه میکنم در جلسه ای دیگر اقدام به درمان نمائید در صورت تمایل با شماره های کلینیک جهت هماهنگی بیشتر تماس بگیرید موفق باشید

پاسخ
ps

ناحیه پایین کمر اوایل خط باسن باد کرده و بدجور درد میکنه ولی اصلا قرمز نیست و اصلا تغییری تو شکل و قیافش نیست, اونجایی که باد کرده مایل به سمت چپه. یعنی وقتی دست میزنم به اندازه گردوعه.ولی وفتی نگاه میکنم زیاد معلوم نیست. بدجور درد میکنه . نمیتونم بشینم و بلند شم. به سختی بلند میشم. سوراخ هم نداره. الان یه هفتست. روزای اپل کوچیک بود الان بزرگ شده به اندازه گردو. دردش هم نسبت به روزای اول زیاد شده. من چم شده؟ میشه بگید. از دانشگام موندم. لطفا چاره ای بگید. و اینک به من پیشنهاد دادن واسه اینک سر بازکنه پماد اکتیول بزنم. و الان ۲روزه میزنم اما انگار ن انگار , انگار که نرسیدست.اصلا نه پوستم نازک نشده, نه قرمز نشده. نه هیچ سوراخی......خیلی درد دارم لطفا جواب بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام علائم شما بسیار شباهت به کیست مویی دارد که بعد ازمعاینه میتوان نسبت به عمل کردن آن اقدام کرد در صورت تمایل تشریف بیارید در خدمتم

پاسخ
محسن

سلام من ٣٠ سالم هست و چند روزه پيش به صورت ناگهاني حس كردم قسمت پايين دنباليچه ام درد ميكنه نگاه كردم ديدم يه چيزي مثله كورك هست فرداش قرمز شد يكم ، و يكم موقع نشستن درد ميگرفت ، رفتم دكتر گفت مشكوكي ولي ١٠٠٪‏ كيست نيست انتي بيوتيك داد و الان هم نگاه كردم ديدم رنگش به حالت عادي برگشته ، البته اندازش از روزه اول بزرگ نشد و اندازه يك عدسه و يكم درد ميكنه حتي موقع دراز كشيدن، به نظرتون ميتونه كيست باشه؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر شما به کیست مویی مبتلا شده باشید با خوردن آنتی بیوتیک فقط عفونت وعلائم ان را از بین میبرید وکیست از بین نمیرود ودوباره ممکن است بعد از چند وقت عارضه دار شود بهتر است تنها راه درمان قطعی عمل کردن وخارج کردن کیست است

پاسخ
Farid

سلام ببخشید بین دو باسنم خون همراه با چرک بیرون میاد اما خبری از سوراخ نیس ک بوی بدی میده‌و دراز میکشم درد میگیره به نظر شما ۱۰۰ درصد کیسته سوراخی وجود نداره

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام نظر قطعی و 100در صد را بعد از معاینه به شما خواهم گفت ولی طبق گفته های شما احتمال زیاد به کیست مویی مبتلا هستید

پاسخ
ایوب

سلام دکتر من میان باسنم خیلی درد میگرد بهطوری که نمیگذاشت راه بروم رفتم پیش دکتر چندتا قرص با یه امپول بهم داد گفت برو چند روز دیگه بیا حالا میان باسنم یه جوش دراومده خواستم بدونم این کیس مویی ممنون منتظر جوابم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام شما پیش پزشک رفتید به شما نگفتن که مشکلتان چیه به هر حال ایشان شما رو معاینه کردن ومن هنوز شما رو ندیده ام و به طور قطع نمیتوانم جواب شما را بدهم ولی احتمال کیست مویی در آن ناحیه زیاد است وتنها راه درمانش هم عمل وخارج کردن کیست میباشد

پاسخ
ناشناس

سلام دکتر
من تو ناحیه دنبالچه وقتی می‌شینم درد دارم و یه پارگی وجود داره ولی نه تورم ونه چرک و خونریزی داره و نه حفره ای هست آیا گسسته مویی هستش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام متاسفانه توضیحات شما برای تشخیص قطعی کافی نمیباشد معمولا محل رشد کیست مویی در همان ناحیه ذکر شده شما میباشد برای تشخیص قطعی بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
محمد

سلام آقای‌دکتر‌خسته نباشید.من چند وقت پیش‌ کیست پینونیدال داشتم ک رفتم دکتر‌ آنتی بیوتیک داد و علائمم برطرف شد البته ن چرکی‌داشت و ن چیزی‌فقط‌ی‌دونه ک بزرگ شده بود ک بعد‌مصرف اوکی شد.الان بعد سه ماه دوباره دونه دراومد ولی اینبار بعد مصرف آنتی بیوتیک بعد یک هفته با چرک و خونابه همراهه چون نمیتونم عمل کنم فعلا میخاستم بدونم ک مشکلی‌پیش‌نمیاد که عملشو یک ماه عقب‌ بندازم با وجود این؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام مصرف آنتی بیوتیک فقط عفونت به وجود آمده و علائم شما را کم میکند ولی کیست مویی را از بین نمیبرد وباعث میشود دوباره علائم شما برگردد وعفونی شود شما هم تنها راه درمانتان عمل وخارج کردن کیست میباشد و بهتر است در اولین فرصت نسبت به درمان قطعی اقدام کنید

پاسخ
حسین

با سلام من 25 سالمه و در انتهای استخوان دنبالچه یه جوش زیر پوستی وجود داره، البته نخ خارش داره ونه درد و نه ترشح ، فقط وقتی دست میزنم مثل یه جوشه که تقریبا مایل به سمت راست دنبالچه هست، به نظرتون این کیست موییه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمال اینکه کیست مویی باشه هست ولی تا شما را معاینه نکنم نمیتوانم نظر قطعی به شما بدهم

پاسخ
سینا

با سلام
من 7-8ماه پیش کیست موییم را عمل کردم (به صورت بسته) همه چیز بسیار خوب پیش رفته است فقط بعد از بهبود جای عمل در پایین ترین نقطه جای بخیه ها کمی گود هست بدنم. پزشک معالجم می گویند به دلیل بخیه هست و طبیعی هست. هیچ گونه درد یا التهاب و عفونتی نداشته و ندارم و هیچ سوراخی در بدنم نیست. به نظر شما این امر بعد از درمان طبیعی است و مشکلی ندارم؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من چون شما را معاینه نکردم واز روش عمل پزشکتان هم اطلاعی ندارم نمیتوانم نظر قطعی به شما بدهم بهتر است به پزشک خودتان اعتماد داشته باشید

پاسخ
سعید

سلام من یک سوراخ بالای مقعد دارم این همین بیماره من 17 سال دارم خودش خوب میشه یا نه اگر نخواهیم جزاحی کنیم درمان خانگی نداره؟؟؟؟؟
با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر شما به کیست مویی مبتلا شده باشید تنها راه درمان آن عمل کردن وخارج کردن کیست است وهیچ درمان دارویی وخانگی برای درمانش وجود ندارد

پاسخ
mahdi

سلام پسری۱۷ ساله هستم اردیبهشت امسال عمل انجام دادم روش باز بعد از اون موقع تا به الان زخمم خوب شده فقط به اندازه لوبیا یک لایه گوشت سطحی داره خیلی خیلی نازک مه ترشحات هم داره پانسمان می کنم هروز
می دونه عود باشه نشانه هایش عود پس از عمل باز چیه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در روشی که من بیمارانم را عمل میکنم چنین مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد شما بهتر است به پزشک معالج خودتان مراجعه کنید چون من از روش درمان ایشان اطلاعی ندارم تا شما را بتوانم راهنمایی کنم

پاسخ
فرهاد

ببخشید آقای دکتر من عکس موردی که گفتمو فرستادم در بالا توضیخ دادم که بعد عمل دو هفته است که عمل انجام شده اول بسته و بخیه داشت به علت خونریزی پزشک معالج زخم رو باز نگه داشت و حالا مو هارو تا جایی تونستم از بین بردم ولی همونطور که توی عکس هست حتی داخل زخم هم مو داره و منو خیلی نگران میکنه که نکنه مو در زخم جا بمونه و عود کنه .... حتی بعد از بهبود زخم قصد لیزر مو هارو داشتم ولی الآن خیلی استرس دارم نکه تا اون موقع دیر بشه و باز مو در زخم بمونه و رشد کنه و کیست بوجود بیاد .... خواهش میکنم من استرس عود دوباره این موضوع رو دارم و خیلی اذيتم میکنه اسن موضوع

فرهاد
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام جای نگرانی ندارد شما فعلا با تیغ اطراف جای عمل را تمیز کنید بعد از بهبودی کامل از لیزر موهای زائد استفاده کنید

پاسخ
نرگس

سلام حدودیک ساله که از نافم چرک بیرون میاد میخواستم بدونم عمل ناف سختره؟ و با لیزر هم میشه؟ چند روز باید استراحت کنم؟ احتمال بزگشتش هست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام جای نگرانی نیست بله با لیزر هم میتوان کیست مویی ناحیه ناف را عمل کرد

پاسخ
احمد

سلام من کیست مویی پایین کمرم دارم و پدرم سینوس نافی. گفتن عمل پدرم خیلی سختره آیا صحت داره؟ چند روز باید بستری بشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با لیزر هر دوی شما به راحتی میتوانید عمل شوید و هیچ کدام از شما به بستری شدن نیاز ندارید

پاسخ
مریم

سلام آقای دکتر من چهارماه پیش عمل کردم به روش بسته و الان باز درد و خونریزی شدید دارم به دکترم مراجعه کردم و گفتن احتمالا عود کرده و اگر تا دو ماه دیگه دردم خوب نشد باید عمل کنم به نظر شما واقعا عود کرده؟و باید دوباره عمل بشم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام من شما را معاینه نکرده چطوری میتوانم تشخیص قطعی بدهم اما اگر پزشک معالج شما میگوید که عود کرده بهتره به حرفش اعتماد کنید

پاسخ
پریسا

باسلام وخسته نباشیدمن درناحیه باسن برآمدگی های کوچک که بیرنگ است و همراه باسوزش تورم وقرمزی است دارم که باعث ایجاد لرزش وسرما میشوداین ها علائم چیست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام احتمالا شما به آبسه مقعدی مبتلا شده اید وحتما باید نسبت به درمانش اقدام کنید تا به فیستول دچار نشده اید در صورت تمایل جهت تشخیص قطعی ودرمان تشریف بیارید کلینیک

پاسخ
پارسا ....

باسلام بی زحمت اگه میشه جواب سوالمو زودتر بدین تا هماهنگ بشم بیام خدمت
اقای دکتر من مبتلا به کیست مویی هستم رفتم دکتر کفت هرچه زودتر باید عمل کنم با این توضیح که دکتر کفت بدجور عفونت کرده بعد عمل باید تا بیست روز باز بمونه تا چرک و عفونت تخلیه بشه کار من هم طوری که نمتونم این عمل رو انجام بده سوالی ازتون داشتم اینه
1.روش عمل شما با لیزر چه جوری هست بعد عمل میشه نشت چون من از شهرستان میام همون روز میتونم برگردم

2. چرک و عفونت بعد عمل صددرصد از بین میره (دکتر کفت اگه بمونه احتما برگشت کیست باز هم هست)
با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام در روشی که من کیست مویی را عمل میکنم شما نیازی به بیهوشی ندارید و بعد از عمل هم میتوانید به شهر و محل سکونت خود باز گردید بدون اینکه نیاز به استراحت مطلق وبستری شدن داشته باشید

پاسخ
رضا.ص

سلام خسته نباشید بنده حدود پنج ماه در بالای مقعدم بین دو باسن خونریزی ودرد دارم گاهی هم عفونت میکنه ولی خونریزی بند نمیاد وبرای جلوگیری از خونریزی مجبورم از دستمال کاغذی استفاده کنم ب نظرتون باید عمل بشم یا با دارو درمان میشه لطفا راهنماییم کنید با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر شما به کیست مویی مبتلا شده باشید تنها راه درمان قطعی ان عمل وخارج کردن کیست مویی میباشد

پاسخ
امین

سلام خسته نباشید.
الان دوروزه که از روی پوست استخان دنبالچع من خون میاد, ن دردی هست و ن زخمی و ن قرمزی یا ورم, فقط دستمال رو که میذارم روش خونی میشه سوراخشم دیده نمیشه.
امکانش هست که کیست مویی باشه؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله احتمال اینکه به کیست مویی مبتلا شده باشید هست برای تشخیص قطعی تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
a.r.b

با سلام من عرض خسته نباشید
من آخرای تابستون عمل کردم و الان که آخرای زمستونه باز این کیست مویی عود کرده میخواستم بدونم چیکار باید کنم ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بهتر است به پزشک معالج خود مراجعه کنید اگر هنگام عمل کیست مویی کامل خارج شده باشد احتمال عود آن وجود ندارد مگر اینکه در ان ناحیه کیست دیگری به وجود آمده باشد

پاسخ
امیر

سلام من ۲۰روز قبل ابسه داشتم عمل کردم رو باسنم بوده الان۲۱روزه میگذره وداره پر میشه ولی پایین ترش ۴روزی هست یه چیز زیر پوستی اومده بالا نمیدونم چیه اگر کیست یاابسه باشه میتونه با دارچ یااین چیزا هم خوب بشه؟راهنماییم کنید لطفا.ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام هر چه زود تر جهت معاینه و تشخیص قطعی تشریف بیارید شاید مبتلا به فیستول شده باشید

پاسخ
Hosein

باسلام من تابستون امسال عمل کردم آبسه روخارج کردن ودوهفته پیش مجدد عمل کردم وگفتن که کیست مو رو برداشتن، خواستم بدونم که دیگه احتمالش هست که کیست برگرده؟ چیکار باید بکنم، و اینکه ضروریه بعد از بهبودی پوست از لیزر برای موهای زائد استفاده کنم؟یا درمنزل خودم با تیغ بگیرم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام باز گشت مجدد کیست مویی به تکنیک جراحی شما مربوط میشود در ضمن بعد از بسته شدن جای عملتان بهتر است موهای زائد آن ناحیه را با لیزر برطرف سازید

پاسخ
مهدی

سلام خسته نباشید .من موتوجه شدم که در دنبالچه ویه دردی دارم و یک بار ترشحی خالی شد و درد ان برای مدتی رفت ولی بهد از مدتی باز همان درد برگشت و وقتی که ترشخ خالی شد یک مقدار مو بهم چسپیده و بلند از انجا خارج شد .ایا باید چکاری انجام دهم .و چه خطری دارد باتشکر از شما

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام احتمالا شما به کیست مویی مبتلا شده اید اگر به کیست مویی مبتلا شده باشید حتما باید عمل شوید که این عمل را با لیزر به راحتی میتوان انجام داد

پاسخ
رویا

سلام. خسته نباشید... من دختر 21 ساله ای هستم که به خاطر وجود سابقه ژنتیکی توی فامیل پدری، حدودا 5 ماه پیش مبتلا به کیست مویی شدم و به دکتر مراجعه کردم با دارو و پماد، چرک ها خارج شد و گفتن 3 ماه دیگه دوباره بیا برای معاینه... من نشد دیگه برم معاینه و چون بورس شدم دیگه نمیشد ایران بمونم و الان هم هنوز خارج از کشورم. خیلی نگران بروز دوباره کیست مویی هستم. قطعا دوباره عود میکنه نه؟! دو ماه دیگه به مدت دو یا چند هفته میام ایران. آیا این زمان برا انجام عمل و دوره نقاهت کافیه؟ الان هنوز هیچ علائمی نداره... در ضمن به خاطر سابقه ژنتیکی، دچار اختلال هورمونی، یبوست و بواسیر هم هستم. بدبختی زیاد دارم! ایا این مشکلات به هم مربوط هستن؟ من با این مشکلات ژنتیکی چیکار کنم :(

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام هر وقت ایران برگشتید تشریف بیارید تا در یک جلسه حدود یک ساعت کیست شما خارج شود تا نگرانی شما برای همیشه برطرف شود جای نگرانی نیست با لیزر به راحتی شما عمل خواهید شد و نیازی به استراحت مطلق نخواهید داشت

پاسخ
amin

سلام من ١٠ سال پيش عمل كردم بيمارستان ميلاد ، كلا از ريخت ك انداختن هيچ ( چاله طور ) الان هم دوباره ترشح دارم ، لطفا بفرماييد دوباره بايد عمل كنم ، هزينه ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام کیست شما به روش سنتی عمل شده است برای همین جای ان هنوز از بین نرفته است برای ترشحی که دارید باید حتما معاینه شوید اگر کیست شما عود کرده باشد باید مجددا عمل شوید اگر کسانی که به کیست مویی مبتلا هستند در حین عملشان کیست و جداره کیست کامل برداشته شود دیگر کیستشان عود نخواهد کرد مگر در مواردی که کیست جدیدی ایجاد شود

پاسخ
امير

سلام
من يك هفتست ورزش (پياده روي) ميكنم
الان دو روزه ب حالت خطي روي شكاف بالاي معقد ي خرده سرخ شده و زخم شده زخمش خطيه، جوشي يا تورمي هم نداره
دردم خيلي كم ميكنه در حد ي زخم معمولي و ي حالت خراشيدگي كم وقتي ك رو اون ناحيه فشار بيات يا طوري بشينم ك اون قسمت درگير بشه
ميخواستم ببينم كيست مويي هست ب نظرتون ؟
سي ساله هستم
بعد اگر نظرتون ب معاينست توي بوشهر ب كجا ميتونم مراجعه كنم ؟
ممنون ميشم جوابمو بديد🌹

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با توجه به توضیحات شما بعید میدانم شما به کیست مویی مبتلا شده باشید ولی با این وجود بهتر است به یک جراح عمومی برای تشخیص مراجعه کنید

پاسخ
anitaaa

سلام من 18 سالمه و یک روزه ک پایین کمرم وقتی میشینم درد میگیره ویه سوراخی بین باسنمه ک ترشحات شیری رنگ داره ....مبتلا هستم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام نشانه هایی که فرمودید شبیه کیست مویی است ولی برای تشخیص ونظر قطعی حتما باید مراجعه کنید

پاسخ
مهرشاد

سلام و خسته نباشید. من حدودا دو ماهی میشه یک چیزی شبیه به جوش نسبتا بزرگ بالا و بین باسنم زده که اکثرا ازش خون میاد و لباس زیرمو خونی میکنه. البته مقدار خونش خیلی کمه ولی تو این دو سه ماه همیشه بوده. از حموم که میام بیرون بعد از چندساعت لکه های ریز خونیو میبینم. با دستمال هم که بخوام تمیز کنم فایده نداره. میخواستم بدونم بنظرتون کیسته؟ ایا به دکتر مراجعه کنم یا صبر کنم؟
با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله حتما به پزشک مراجعه کنید احتمال کیست مویی وجود دارد

پاسخ
امید

سلام آقای دکتر
من 18 سالمه و حدود یک سال و نیمه که با این بیماری درگیرم ولی متاسفانه از جراحی بشدت میترسم
میخواستم بدونم اگه عمل نکنم چی میشه؟!

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام اگر شما مبتلا به کیست مویی باشد هیچ راهی جز عمل کردن وخارج کردن کیست برای درمان قطعی ندارید البته من این عمل را با لیزر در کمتر از یک ساعت وبدون درد و خون ریزی انجام میدهم

پاسخ
میلاد

سلام چندوقتی است نزدیک مقعدم درد میکرد دوروز بعد از این اتفاق سر باز کرد و خونابه ازش خالی شد میخواسم نظر شمارو بدونم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام حتما جهت بررسی و معاینه جهت تشخیص قطعی مراجعه فرمائید

پاسخ
محمدرضا

سلام
انتهای ستون فقرات میان باسن کمی بالاتر از مقعد چند سوراخ ریز دارم که ترشحات بد بو خون آلود داره یه ورم جوش مانندی هم روی یکی از سوراخ ها دارم که سر چرکی داره آیا من دچار کیست مویی هستم چقدر وقت دارم تا عمل کنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام بله شما به کیست مویی مبتلا هستید وتا عارضه دار نشده بهتر است نسبت به درمان اقدام کنید

پاسخ
مهتاب

با سلام.من مدت 1 سال هست که درد شدیدی در ناحیه دنبالچه دارم اما متوجه علامت خاصی در این ناحیه نشدم.نه برامدگی نه ترشح.ایا ممکنه کیست مویی علامت ظاهری نداشته باشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام برای دادن نظر قطعی باید حتما معاینه شوید

پاسخ
Where you can buy Louis Vuitton Replica : Evening Handbags - Essential Have For Each Fashion Conscious Lady Buying lady's handbag should be deemed as an investment considering that it has become a necessity for women. Some women are not conscious of which handbag truly fit their style and would often buy the wrong genre. When this happens, the handbag turns into a forgotten item and thrown away; there goes your $220 branded handbag! But that should not occur and as almost as much as possible, try purchaser something that may be valued at your money and keeping. A large handbag should not be carried around by a petite lady and quite a small handbag should never be used through larger woman either. A handbag should be complimenting with the body frame of the that is applying it. While you're picking out a handbag for yourself be certain to look inside mirror allowing you to see the hho booster actually suits you. Making sure will save you the time and also the hassle obtaining home in order to realize that the too big or small for a. Regardless of where you go and safety measure do it's not always important to look the best and portray an attractive appearance. Part of this means ensuring anyone might have the correct accessories and none is far more important in contrast to right handbag. There are even websites that offer additional features like design it yourself and preview application. With this kind of feature, great be 1 who will determine where the photo in order to placed ultimately handbag, the actual size of the picture should be, what background you want for the handbag, and also other design concepts specific niche market. You can even add some caption. But one particular item, the handbag hook, has not really been which can lessen crime rates but additionally looks intriguing. You simply place the lovely top of the hook on the table and also your handbag from the hook itself. Clean and relatively new - Your handbag should definitely be neat and polished about the. While your handbag does not have end up being brand new, you do not need to carry one that looks ragged or has seen its better days. While an unique designer bag is not cheap, think about it an investment that will stand the test of serious amounts of make you the center of attention anywhere you go. picture purse, fake designer leather
fake louis vuitton belt LOUIS VUITTON sunglasses replica replica Louis Vuitton supreme Backpack louis vuitton artsy replica louis vuitton messenger bag replica louis vuitton duffle bag replica Replica Louis Vuitton sunglasses louis vuitton neverfull replica fake louis vuitton crossbody louis vuitton messenger bag replica louis vuitton backpack replica fake louis vuitton backpack louis vuitton fake fake louis vuitton tas kopen louis vuitton nep tas kopen louis vuitton outlet nederland copie louis vuitton replique Sac Louis Vuitton Sac louis vuitton pas cher chine imitaciones louis vuitton espana bolsos louis vuitton outlet louis vuitton outlet espana borse false louis vuitton napoli imitazioni louis vuitton borse louis vuitton imitazioni perfette online zaino louis vuitton falso borse louis vuitton false borsa louis vuitton replica imitazioni louis vuitton taschen aus der türkei online kaufen Louis Vuitton China online Shop louis vuitton imitate kaufen louis vuitton imitate kaufen Louis Vuitton replica louis vuitton tasche gefälscht kaufen gucci replica fake dior saddle bag Replica Fendi Backpacks replica goyard replique sac hermes replique sac ysl Sac chanel pas cher chine handbags replica Australia cheap hermes bags from china chanel replica Hermes replica uk chanel imitazioni perfette knock off chanel bags imitazioni borse gucci gucci imitazioni borse gucci imitazioni imitazioni dior imitazioni borse dior fake gucci bags sac gucci pas cher chine dior tasche replica imitazioni hermes gucci belt replica hermes imitazioni