کیست مویی می تواند در نواحی مختلف بدن که در آنجا رویش مو باشد رخ دهد.


کیست مویی یا سینوس پایلونیدال به طور شایع در قسمت تحتانی ستون فقرات در ناحیه دنبالیچه می باشدکه بیماران با شکایت ترشح و درد در این ناحیه مراجعه می کنند. این از سن 15 تا 24سال شایع است و بعد از40سالگی غیر شایع می باشد. کیست مویی یا سینوس پایلونیدال که بیشتر در آقایان دیده می شودبه 2 عامل اصلی بستگی دارد:

 

عوامل ایجاد کیست مویی

1-ارثی بودن این بیماری
2-علت شایع تر فرورفتن موهای ناحیه به داخل پوست.برای همین این بیماری بین افراد پر مو و افرادی که شغل نشسته دارند بیشتر است از دیگر عوامل می توان به تعریق شدید در محل کیست مویی – شکاف عمیق بین دو باسن- چاقی و غیره اشاره کرد.

غالبا کیست مویی یا سینوس پیلونیدال تا هنگامی که به حالت حاد دچار عفونت نشده باشد؛ علامتی ندارد. در این حالت، فقط تظاهر بیماری، وجود حفره ای زیر پوستی در فاصله دو باسن و کمی بالاتر از باسن می باشد که احتمال دارد اندازه ای به قطر یک تا چند سانتیمتر داشته باشد؛ دارای تعدادی مو باشد و از طریق چند سوراخ ریز به سطح پوست راه داشته باشد. در این حالت، فقط در معاینه، سوراخ های ریز پوست در فاصله بین دو باسن قابل دیدن می باشد. با پدید آمدن عفونت، نشانه های زیر ظاهر می شود:
درد خود به خودی یا احساس درد با لمس کردن، قرمزی، تورم قسمت مبتلا، تب و لرز و ترشح چرک یا خونابه. اگر مجرای این سوراخها بسته شود؛ ترشحات چرکی درون حفره جمع می شود و منجر به پدید آمدن آبسه می گردند که با درد شدیدی توام می باشد.

تشخیص کیست مویی

تشخیص بیماری کیست مویی به صورت بالینی و به وسیله پزشک، به آسانی قابل انجام می باشد. اگر به هر علتی نمی توانید یا نمی خواهید به پزشک مراجعه کنید می توانید اطمینان داشته باشید که حتی در صورتی که در تشخیص شخصی خود هم دچار اشتباه شده باشید، با انجام دستورات درمانی این سایت دچار عارضه یا آسیبی نخواهید شد.

درمان های علامتی و تسکینی، به کارگیری از آنتی بیوتیک و تخلیه چرک با برش روی کیست مویی یا تخلیه کامل کیست مویی توسط جرّاحی، از درمان های شایع می باشند؛ ولی تجربه های اخیر نشان داده که تقریباً هیچ گاه احتیاجی به انجام درمان پرعارضه، پرخرج و پرزحمت کیست مویی از راه جراحی نیست.

اگر فردی با آبسه قسمت کیست مویی به پزشک مراجعه نماید بایست تحت عمل جراحی اورژانس تخلیه آبسه کیست مویی قرار بگیرد. در صورت وجود سلولیت و التهاب پوستی آنتی بیوتیک تجویز می گردد اما در صورت نبود آن نیازی به آنتی بیوتیک نیز نیست. هنگامی که آبسه تخلیه شد، رفع التهاب پوستی مدتی طول می کشد. زمانی که عفونت و التهاب پوستی به صورت کامل بهبود یافت می توان عمل اصلی خروج کیست مویی را انجام داد.
اگر در تشخیص پزشک درباره فردی که آبسه این ناحیه را دارد سینوس واضح پوستی مشاهده نگردد احتمال دارد این آبسه به علت کیست مویی نبوده و با تخلیه اولیه درمان شود. بنابراین بهتر است چند ماه به بیمار مجال داده شود. هنگامی که تشخیص کیست مویی برعهده بیمار  گذاشته می شود عمل جراحی اصلی بایست هرچه زودتر انجام شود. به این خاطر که با طی زمان دامنه کیست مویی زیاد می شود و عارضه های آن نظیر فیستول در روی پوست ظاهر می شود و آرام کردن درد کیست مویی دشوار می گردد، همینطور در مواقعی که کیست مویی رشد کرده درمان سنتی کیست مویی سفارش نمی گردد.
انجام آزمایش های رایج پیش از عمل جراحی، ناحیه عمل کیست مویی بایست بدون مو باشد، عمل کیست مویی مناسب است در مرکز جراحی یا بیمارستان انجام شود تا عمل کیست مویی به صورت کامل بی حس انجام گردد تا همه قسمت های دچار شده به کیست مویی برداشته شود و دوباره برنگردد و بهتر است عمل با بی حسی از قسمت کمر یا بیهوشی عمومی انجام گردد.

من بخشی از علائم رایج کیست مویی را برای شما بیان می کنم تا در صورت مشاهده هر کدام از این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید. اما قبل از آن مایل هستم باز هم به ارثی بودن کیست مویی اشاره ای دوباره داشته باشم.

بخشی از علائم کیست مویی:

علائم کیست مویی یا سینوس پایلونیدال:

1-ایجاد عفونت وتب ولرز و حالت تهوع با ترشح چرک وخونابه
2-احساس درد با لمس به روی ورح در ناحیه مبتلا به سینوس
3-ایجاد عفونت به همراه تورم قرمز رنگ به همراه درد خود به خودی
4-ایجاد آبسه به همراه درد شدید کیست مویی با معمولا با درد شدیدی همراه است.
5-ایجاد حفره های زیر پوستی در فاصله بین دو باسن و یا کمی بالاتر از مقعد
6-بوی بد ترشحات در کیست مویی
7-
ایجاد درد در هنگام نشستن

علت های بیماری کیست مویی 

علت کیست مویی دارای مولفه های متنوعی است که اصلی ترین آن مولفه ژنتیک می باشد و برخی اوقات بیماری در چند فرزند یک خانواده و یا پدر و فرزند دیده شده است. در حقیقت اصلی ترین مولفه در این بیماری ژنتیک و ژن ناقص می باشد که در موهای آن قسمت به جای آنکه از سمت ریشه به سمت پوست در بیاید به طور مستقیم بدون اینکه بیرون زدگی به سوی زیر و بافت زیر پوست روانه می شود و با نفوذ موها، باعث التهاب گشته و منجر به پدید آمدن حفره در بدن می گردند که کناره آن را با توده و کیست مویی می گیرند و رفته رفته درون این توده ترشحات یکجا جمع می شوند و منجر به التهاب می گردند، برخی اوقات با ترشحات چرکی و برخی اوقات با دردهای خیلی اذیت کننده و یا تورم و چرک همراه هستند و یا برخی اوقات یک سوراخ کوچک در آن ناحیه ایجاد شده و این چرک شروع به بیرون آمدن می کند.

نخستین مولفه آن در حقیقت ژنتیک می باشد و اینگونه به نظر می رسد که دومین مولفه آن در اشخاصی پدید می آید  که موهای بیشتری دارند که این دلیل جندان دلیل محکمی نیز نمی باشد، ما شاهد بیماران بوده ایم که خانم یا دختر بوده اند و در آن ناحیه موی بیشتری نیز نداشته اند و یا اگر هم داشته اند موی کرکی بوده است، همینطور اشخاص پر مویی نیز بوده اند که به هیچ نحوی گرفتار این بیماری نشده اند. در نتیجه مولفه مو به تنهایی نمی تواند عامل و علت ابیماری کیست موئی باشد ..

علت های بیشتر کننده کیست مویی

امروزه همانند سابق که بیماری کیست مویی در رانندگان جیپ زیاد رخ می داد، با نشستن های دراز مدت پشت میز و محل کار تشدید می گردد. اکثرا پرسش می پرسند که آیا این بیماری سابقا نیز وجود داشته یا نه و اکنون به چه دلیلی بیشتر از سابق گشته است؟ در گذشته نیز این بیماری وجود داشته اما میزان نشستن افراد آنقدر بیشتر نبوده و به ندرت مشاهده می شده است. به طور دقیق ما در دوران آموزشی شاید ماهی 5 یا 6 نمونه از این موردها را دیده ایم به این خاطر که  در آن مدت زمان حرکت و جنب و جوش بیشتر بوده اما امروزه هفته ای 20 تا 30 نمونه دیده می شود هنگامی که تحرکات کمتر گردد مسلما آن بافتی که التهابی می باشد خیلی زودتر خودش را ظاهر می کند.

مولفه دیگر هورمونال است که غالبا در زمان دوران نوجوانی و جوانی رخ می دهد که غدد ترشحی آن قسمت مقداری فعال تر می گردد، هنگامی که فعال گردد بزرگ تر و بزرگ تر می شود و احتمال دارد میکروبی نیز وارد بافت غده ای آن قسمت گردد و التهاب و تورم ایجاد کند. بیماران به دو حالت به ما مراجعه می کنند، یا به حالت تصادفی بوسیله خودشان یا آشنایان سوراخی در قسمت کمر قسمت فوقانی دنبالچه مشاهده می کنند و متوجه می شوند که برخی اوقات نیز نشتی دارد و یا متوجه نمی گردند و به طور تصاوفی با یک تورم بزرگ و بسیار سوزناک در آن قسمت روبرو می شوند که در این حالت دریچه بسته می شود و جمع شدن ترشح حاصله و میکروب نشسته و آبسه پدید می آید.

درمان ، معالجه و جراحی کیست مویی با لیزر

شیوه جراحی کیست مویی با لیزر
چه با چاقو و چه با لیزر می توان جراحی کرد اما از عیب های جراحی با چاقو ، احتیاج به جراحی، بیهوشی و چند هفته در خانه خوابیدن، درد و پانسمان کردن های بسیار است اما در جراحی با لیزر این ها اتفاق نمی افتد، می توان از برتری های درمان با لیزر برای کیست موئی به خوبی نام برد در این حالت جراحی بی حسی موضعی انجام می شود و همین بی حسی موضعی 24 تا 48 ساعت جلوی درد بیمار را می گیرد و پس از آن نیز درد زیادی اتفاق نمی افتد و احتیاجی به تراشیدن و بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار هر وقت که به حمام می رود با همان لیف و صابون بعد از چند روز می تواند داخلش را شسته و در نتیجه بعد از 24 ساعت یا نهایتاً 48 ساعت می تواند به آسانی نسشته و کارهای روزانه خود را انجام دهد.

مزایای به کارگیری از لیزر برای جراحی کیست مویی

احتیاجی به بیهوشی عمومی یا نخاعی و بستری شدن در بیمارستان نیست.
نبود درد در جراحی با لیزر به صورتی که بیمار از روز بعد از عمل می تواند راحت بنشیند، این در حالی است که در جراحی معمولی بیمار به مدت چند هفته باید در خانه بماند و از کار روزانه دوری کند.
در جراحی با لیزر احتیاجی به پانسمان درون زخم و تراشیدن زخم نیست و از روز بعد بیمار قادر است حمام بگیرد و درون زخم را با آب و صابون بشوید در صورتی که در جراحی معمولی پانسمان درون زخم و تراشیدن زخم لازم می باشد.
میزان بازگشت در هر دو شیوه جراحی و لیزر مساوی است و تقریبا  10% احتمال بازگشت است ولی اگر پس از جراحی با لیزر و بهبود زخم پوست قسمت عمل با لیزرهای از بین برنده مو تابش بگیرد میزان بازگشت به 2% تقلیل می یابد.

سفارش پس از عمل کیست مویی

بیمارانی که جراحی انجام داده اندد و پس از سلامتی مناسب  می باشد که هنگامی آن بافت ترمیم شد از لیزرهای از بین برنده بافت ریشه مو بهره بگیرند زیرا تا تعداد ریشه های مو در آن محل کمتر شود. این یک مزیت لیزر است به همین دلیل ما برای بیماران  خود پس از عمل جراحی هنگامی که بهبود یافته اند چند جلسه با لیزرهایی که بر روی ریشه مو و فولیکول مو اثر دارند به کار می بریم، در نتیجه موی دیگری رشد نمی کند و احتمال بهبودی که غالبا در جراحی 90% است به 95 تا 97% افزایش می یابد.
متاسفانه این بیماری شیوه پیشگیری ویژه و مخصوصی ندارد.

درمان ، معالجه و جراحی کیست مویی با داروهای گیاهی

در حقیقت درمان این بیماری جراحی است و تا هنگامی که کیست دارای مو با حاشیه ای از بافت سالم همراه آن برداشته نشود بیماری خود را به صورت بازگشت های دوباره توام با ترشح چرک و درد نشان خواهد داد و پس درمان داروئی مقامی در درمان سینوس مویی نخواهد داشت.

کیست مویی یا پیلونیدال بازگشته

در نمونه هایی که در مدت عمل جراحی بافت کیست به صورت کامل برداشته نمی گردد و یا اینکه پس از جراحی موهای قسمت موردنظر با لیزر نابود نمی گردد احتمال بازگشت بیماری است.
در شیوه های سنتی درمان کیست مویی بازگشتبیماری خیلی زیادتر است در صورتی که به آسانی می توان با سوزاندن ریشه موهای موجود در قسمت موردنظر عمل جراحی احتمال بازگشت بیماری را تا ٩٠٪ پایین آورد بنابراین مناسب ترین شیوه برای درمان موارد بازگشت بیماری در مرحله نخست بهره گیری از لیزرهای سوزاننده مو است.

نتیجه گیری در درمان کیست مویی

در هر حالت درمان این بیماری در هر مرحله، جراحی است، به هیچ وجهی درمان دارویی در کیست موئی به هیچ نحوی درست نیست الا زمانی که به عنوان کار کمکی لحاظ شود، که جراحی صورت گرفته و یا بعد از اینکه جراحی صورت می گیرد به منظور آماده کردن بیمار آنتی بیوتیک و پس از عمل نیز آنتی بیوتیک تجویز می گردد اما خود آنتی بیوتیک به عنوان درمان قطعی به هیچ وجه موردی ندارد. بایست درمان جراحی انجام شود همان طوری که از صدها سال قبل عمل جراحی با شیوه برداشتن توده و دوختن زخم حاصله انجام می پذیرفت، ولی در کل جراحی کیست مویی به صورت باز ویا به صورت بسته با نظر جراح انجام پذیر است به به طور قطع نمیتوان برای همه از یک روش استفاده کرد با توجه به تجربه حاصله در این باره امروزه با بهره گیری از لیزراین جراحی به آسانی وبا درصد موفقیت بالا انجام پذیر است

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، نبش زاینده رود، پلاک 16 طبقه دوم

  021-88870896

  09901942474

  شنبه تا 5شنبه /  9صبح تا 9 شب
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

اشکان

سلام . خسته نباشید. من ی زخم کوچک روی استخوان دنبالچه (نزدیک مقعد) دارم که هنگام نشستن برای مدت طولانی با خونریزی و چرک همراهه. احتمال داده میشه که کیست پالونیدال باشه! این کیست چطور کیستیه؟ وآیا جراحی سختی داره؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

بلی کیست پایلونیدال است و باید عمل شود عملش بسیار ساده است و چاره ای هم جز عمل جراحی ندارید .

پاسخ
نریمان

آیا مردها فقط در معرض بیماری کیست مویی هستند یا خانمها هم به ای بیماری مبتلا میشن؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

خدمت شما باید عرض کنم این بیماری زن ومرد وکوچک وبزرگ نمیشناسد همه افرادی که شرایط این بیماری را داشته باشند را میتواند مبتلا سازد

پاسخ
علیرضا


با سلام اگر کیست مویی عمل نشود و همه چیزش را تحمل کرد چه خطراتی دارد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام سوال شما در حقیقت این است که در صورت عدم جراحی سینوس پیلونیدال یا کیست مویی عوارض آن چه خطراتی داردبه طور خلاصه کیست مویی می توانددارای عوارض کوتاه مدت و دراز مدت باشد.

کیست مویی تا وقتی که عفونی نشود، علایم نداشته و معمول بیماران پس از عفونی شدن و ایجاد دردوالتهاب متوجه می شوند که کیست مویی دارند. عفونت عارضه کوتاه مدت کیست مویی است که می تواندطیف درگیری از یک عفونت ساده و قابل کنترل تا یک آبسه درد ناک که حتما باید جراحی شود ،تا یک عفونت وسیع سطحی و عمقی که آسیب و تخریب عفونی وسیع ایجاد کرده و خطر مرگ دارد، داشته باشد. مسلما عفونت ساده قابل تحمل است ولی آبسه ای که سر باز نکند و عفونت های وسیع تر نه قابل تحمل بوده و نه عدم درمان آن معقول می باشد.ضمن اینکه عارضه دراز مدت تمامی سینوس ها وفیستول های عفونی می تواند ایجادسرطان پوستی در محل التهاب طولانی مدت باشد، لذا به هیچ وجه علائم کیست مویی نباید تحمل شود و مراجعه به جراح و درمان مقتضی شدیدا توصیه می شود.

پاسخ
شهرام

آیا دارویی هست که کمکی به حل مشکل کیست مویی کند؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی


آنتی بیوتیک ها یکی از روشها و داروهای مرسومی هستند که استفاده میشن. حتما دوره درمان رو کامل کنید.. حتی اگه درد برطرف شده باشه.شما هم مثل خیلی های دیگه این اشتباه رو نکنید که میتونید با آنتی بیوتیک کیست پیلونیدال را رفع کنید.آنتی بیوتیک ها صرفا عفونت شعله ور شده رو خاموش میکنن.. اما دیگه نمیتونن کیست مویی حاوی اونها رو از بین ببرن... که میشه به آتش زیر خاکستر تشبیه کرد.

سعی کنید از محلول ید Iodex یا Iodine به همراه پانسمان استفاه کنید..چون عفونت فعال رو خاموش میکنه. اون محلول Iodex میتونه لباسها رو رنگی کنه.بهتره شب هنگام ازش استفاده کنید..و چه بهتر اینکه پس از استفاده یک دستمال گرم هم روی ضایعه بزارید تا درد رو کم کنه

پاسخ
مسعود

با سلام در ناحیه کمر من نزدیک به مقعد سوراخی ایجاد شده که بوی بسیار بدی میداد یه مدت پیش بر اثر ورمی که کرد بود فشار کمی روش اوردم که یه مقداری مو از داخل سوراخ ریز بیرون امد و هم ورم از بین رفت هم بوی بد از بین رفت فقط اون سوراخ ریز سرجاشه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

دوست عزیز شما مبتلا به کیست مویی هستیداین مشکل مجددا عود میکند حتما باید عمل شود . من با روشی که عمل میکنم ممکن است در کلینیک و بسادگی و با لیزر عمل شوید و بدانید که کیست باید یکجا خارج شود

پاسخ
بهرام

با سلام ، پسری 18 هستم. چیزی شبیه یک حفره ی کوچک بین دو باسنم وجود داره که یک بار خونریزی کمی داشته گاهی اوقات هم درد میگیره، می خواستم بدونم که کیست مویی هست؟ راه درمانش چیه؟ با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

به احتمال زیاد بله شما مبتلا به کیست مویی یا سینوس پایلونیدال شده اید . تا زمانی که مشکلی برای شما ندارد درمان نمیخواهد ولی اگر عفونت و درد شدید داشت باید جراحی شود.

پاسخ
علیرضا

سلام اقای دکتر.مدتیه موقع نشستن کمی پایین تر از کمر (ناحیه ی فیستول)درد احساس میکنم.ممکنه مستعده ابتلا به سینوس پایلونیدال باشم؟هنوز کار به جای باریک و عفونت نکشیده.با سونوگرافی میشه از وجود کیست مویی در زیر پوست با خبر شد؟میخوام اگه بشه قبل اینکه کار به جاهای باریک بکشه در صورته وجوده کیست خارج بشه .اگر به موقع اقدام کنم میشه مدته درمان رو کاهش داد؟من قبلا سابقه ی خارج کردن کیست مو در داخل نافم رو داشتم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

بلی اگر در این مرحله مراجعه نمائید شاید حتی بشود بخیه کرد و در عرض ده روز خوب و سالم به کارتان برسید . شما میتوانید یک سونوگرافی انجام دهید سپس برای درمان با لیزر مراجعه نمائید

پاسخ
کامران

با سلام/ در انتهای ستون فقراتم بین دو لگن تورم و احساس درد دارم به پزشک معالجه کردم گفت کیست مویی هست و کپسول سفالکسین و کپسول پیروکسیکام قرص امپرازول برام تجویز کرد گفت تا 72 ساعت اینها رو مصرف کن اگه درد بهبود نیافت دوباره بیا/میخواستم بدونم ایا امکان این هست که با این داروها تورمم بخابه و چرکش خشک شود و نیازی به عمل نداشته باشد و یه سوال دیگه هم اینکه در صورت نیاز به عمل ایا بعد از عمل ایجا حفره و سوراخ در پشتم باقی میمونه چون پزشکم گفت یه توده از پشتت برداشته میشه ممنون که کمکم میکنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

اگر هم تورمش بخوابد به ان معنی نیست که کیست درمان شده و مشکل شما حل شده باید عمل شود اگر این بار تورم کرد باید تشریف بیاورید تا مورد معاینه قرار گیرید

پاسخ
براتی

سلام و خسته نباشی . اقای دکتر من مشکل اختلال نعوظ الت دارم . متوجه شدم که کیست مویی دارم که باید عمل بشم میخواستم بدونم ایا ممکن از کیست مویی باشه که به عصب ساکرال (خاجی) اسیب رسونده باشه ؟ و باعث اختلال نعوظ بشه ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سوال بسیار مهمی است. درگیری پایین نخاع که بصورت اسپینا بیفیدا است می تواند همراه با کیست مویی باشد. قبل از عمل حتما با یک جراح اعصاب مشورت کنید

پاسخ
محمدرضا

باعرض سلام.من کیست مویی در قسمت خط باسنم دارم.زمانی که زیاد در حالت نشسته هستم و تحت فشار ویا استرس زیادگهگاه عود میکند درد وترشح دارد.ایا من نیاز به عمل دارم ؟ایا اگر بیخیالش شم و کارهایی ک باعث عودش میشه انجام ندم باعث افزایش سوراخ این کیست میشه و حتما باید عمل کنم؟ایا سکس از مقعد باعث عود مشکلم میشود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

همین الان در حال وسیع شدن است باید شما هر چه زودتر بفکر درمان باشید . تا تشریف اوردن شما به مطب فقط انجا را تمیز نگه دارید و اگر مو دارد بتراشید .سکس از مقعد هم به این بیماری ربطی ندارد و برای ان مشکل ایجاد نمیکند ولی مراقب باشید منجر به گشادی و صدمه به اسفنکتر نشود حتما باید با ژل و به ارامی انجام شود . بیماری شما درحال حاضر در حال وسیع شدن است و انتشار است لذا درمان هر چه زودتر باید انجام شود

پاسخ
حجت

سلام
بنده چند روز پیش برای گزینش ارتش رفته بودم که بعد از معاینه پزشک مربوطه از ناحیه مقعد رد شدم و علت را هم سینوس گفتند.در برگه پزشکی من هم به زبان انگلیسی نوشتند پیلونیدال سینوس.
آیا این همان کیست مویی است؟
با توجه به اینکه برای بنده مشکلی ایجاد نکرده نیاز به عمل جراحی دارد؟
منتظر پاسخ جنابعلی هستم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز پیلونیدال سینوس همان کیست مویی است بهتر است زودتر قبل از اینکه دردناک شود برای درمان آن اقدام کنید وهیچ راهی جز جراحی ندارد البته با تکنیکی که من با لیزر عمل میکنم شما به راحتی میتوانید به امور روزمره خود رسیدگی کنید بودن اینکه نیاز به بستری شدن داشته با شید

پاسخ
شناى

سلام،پسرخاله ى من بيش از ٦ بار عمل كرده ولى باز هم اين كيست در مياد؟چيكار بايد كنه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

ایشان حتما باید معاینه شوند متاسفانه در عمل های قبلی ایشان خوب کیست را خارج نکرده اند ومجددا کیست مویی رشد کرده است توجه فرمایید قبل از درمان قطعی کیست مویی از تخصص وسابقه کار پزشک خود مطلع شوید من این کار را با ضمانت انجام میدهم

پاسخ
فرشید

سلام . خسته نباشید.
شما کیست مویی رو به چه روشی عمل میکنید؟روش باز یا بسته؟
شما کیست رو کلا بر میدارید یا با لیزر میسوزونیدش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز من کیست مویی را هم به روش باز عمل میکنم هم به روش بسته بستگی به نوع کیست داردودر هر دو روش هم از لیزر استفاده میکنم اما نه برای سوزاندن مو از لیزر به جای چاقوی جراحی استفاده میشود که در این روش اثری از درد وخون ریزی نیست و نیازی به بیهوشی وبستری شدن ندارد وشما میتوانید بعد از عمل به زندگی روز مره خود بپردازید

پاسخ
افشین

سلام من کیست مویی دارم میخوام جراحی کنم .همه میگن اگه با لیزر جراحی کنم صد در صد دوباره سبز میشه
.البته این بار دوممه بار اول جراحی باز بود.حالا واقعا لیزر جوابگو هست؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز منظور از همه که میگن لیزر کابرد نداره چه اشخاصی هستند من هم اگر با این روش اشنا نبودم شاید اون رو رد میکردم ولی جهت اطلاع اون دوستانی که با این روش اشنا نیستن باید بگم من از لیزر به عنوان چاقوی جراحی استفاده میکنم وچون در تکنیکی که من انجام میدم بدون خون ریزی است کل کیست را خارج میکنم ودیگر برگشتی نداره در صورت لوزوم میتوانید تشریف بیارید با تعدادی از افرادی که سالیان قبل برایشان این عمل را کردم تماس بگیرید ومیزان رضایت عمل را از خودشان پیگیر شوید
بار دیگر از محاسن استفاده از لیزر در عمل کیست مویی را برای شما باز گو میکنم:
1-به علت بسته شدن عروق کوچک توسط لیزر خونریزی حین عمل کیست مویی به حداقل میرسد.
2-لیزر عصب های قطع شده ی حین برش جراحی را ترمیم میکند و به همین علت درد بعد از عمل کیست مویی کاهش میابد.
3-از همه مهمتر اینکه لیزر هنگامی که به بستر زخم تابانده میشود باعث از بین رفتن ریشه های باقیمانده احتمالی حین عمل کیست مویی میشود.
4-استفاده از لیزر درمانی بعد از عمل برای سرعت بخشیدن به ترمیم زخم
5-لیزر عروق لنفاوی باز شده ی حین عمل کیست مویی را میبندد و در نتیجه ورم بعد از عمل کاهش بسیار کاهش می یابد.

پاسخ
محمد

سلام.من 20 روزی هست از شروع این بیماری اول فقط استخوان دمبالچم درد میکرد بعد برآمدگی ایجاد شد و بعد عفونت سر باز کرد ولی ترشحات من هیچ بویی ندارد درد خیلی کمی دارم و به راحتی همه جا میتونم بشینم میخواستم ببینم این کیست مویی هستش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با توجه به علائمی که دارید به احتمال زیاد شما مبتلا به کیست مویی هستید ولی احتمالا در اوایل این بیماری به سر میبرید وهنوز علائمش حاد ودردناک نشده پیشنهاد میکنم سریعتر به پزشک مراجعه کنید

پاسخ
داود

باسلام- چند سال پیش عمل پیلونیدال داشتم و پس از گذشت مقطعی متوجه شدم که نزدیک محل قبلی و همچنین در قسمت پایین تر آن (یک یا دو بند انگشت نزدیک به مقعد) (هر دو در قسمت عمل شده قبلی می باشند)حفره ها وجود داشته و از حفره پایین تری ترشحات بیشتری دارم، کدام روش جراحی را پیشنهاد می کنید؟ آیا سینوس پینونیدال عود شده در ارتباط با مقعد یا داخل کانال نخاعی شامل بیماری من می باشد؟ باتشکر فرآوان.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام حتما تشریف بیارید باید شما رو معاینه کنم

پاسخ
پیمان

سلام اقای دکتر مرسی بابت زحماتتون من کیست مویی دارم و از عمل جراحی متنفرم خیلی وحشت دارم و تازه متوجه شدم درمان گیاهی هم برای این بیماری وجود داره نظر شما راجب درمان گیاهی چیه؟؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز درحال حاظر برای درمان قطعی کیست مویی به جز جراحی هیچ روش دیگری وجود ندارد در ضمن ترس شما بی مورد است چون روش وتکنیکی که من برای جراحی کیست مویی انجام میدم با روش های قدیمی وسنتی بسیار متفاوت است ودیگر نیاز به بیهوشی وبستری ندارد احتمالا ترس شما به خاطر نوع عمل های قدیمی است

پاسخ
مازيار

سلام ، خسته نباشيد!!! من مشكوك به كيست مو ناحيه كمر هستم ولي بخاطر دوره نقاهت سخت بعد از عمل باز واقعا از عمل فراريم و اينم ميدونم هيچ راهي جز عمل ندارم، شرايط شغليمم طوريه كه بيش از ي هفته نميتونم خونه نشين باشم !!! خواستم ببينم دوره نقاهت عمل با ليزر چند وقته و ايا مثل جراحي باز نياز به پانسمان هاي روزانه و دردناك هست؟؟؟ بعد از چند روز ميتونم زندگي عاديمو از سر بگيرم؟؟؟ ممنونم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام وقت بخیر من به شما این اطمینان رو میدم که بعد از عمل پشیمان میشوی که چرا زودتر نسبت به درمان کیست مویی خود اقدام نکردی این ادعای من نیست حرفیه که دوستانی که مثل شما پیش من مراجعه کردن وبعد از عمل به من زدن درتکنیکی که من با لیزر برای درمان کیست مویی استفاده میکنم بدون درد و خون ریزی وبیهوشی است و شما بعد از عمل میتوانید بلافاصله به امور روز مره خود برسید واحتیاج به بستری شدن ندارید

پاسخ
حسین

سلام، ببخشید من 35 سال سن دارم چند روزی هست که متوجه شدم بین دو باسنم یه جوش تقریبا به قطر یک سانتی متر زده که همراه با ترشح است که فعلا دردی ندارم، آیا این کیست مویی است و اگه این درست است راه جلوگیری از پیشرفتش چیه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی کیست مویی

سلام دوست عزیز من تا شما رو معاینه نکنم نمیتوانم جواب قطعی به شما بدم اما اگر کیست مویی باشد جزء جراحی راه دیگری نیست من این جراحی را به کمک لیزر بدون بیهوشی وبدون نیاز به بستری انجام میدم

پاسخ
ساناز18

سلام
خسته نباشید
من حدودا 1 ماه پیش در عرض دو روز یک ورم در ناحیه نشیمنگاه و حدودا نزدیک مقعدم ایجاد شد که نه چرک و نه خونریزی و نه رنگ قرمز داشت
و فقط هنگام نشستن و راه رفتن درد داشتم برای همین قسمت متورم رو فشار دادم که باعث شد خونابه از اون خارج بشه
و بعد با خوردن آنتی بیوتیک ورم بهبود پیدا کرد تا حدود سه هفته بعد از اون که باعث استفاده از تیغ محلی که قبلا متورم بود زخم و خونریزی کرد و مجددا مقدار کمی ورم کرد. الان هیچگونه درد و تورمی ندارم و فقط محل زخم همچنان باز هست و با استفاده از پماد ایپوزینک ورمی که دوباره ایجاد شده بود از بین رفته
می خواستم بدونم ممکن هست که کیست باشه و ورم این کیست با استفاده از پماد خوب شده باشه؟
یا ممکن هست که جوش بوده؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز شما رو حتما باید معاینه کنم یا یه عکس برام بفرست درضمن کیست مویی با دارو درمان نمیشود وحتما برای درمان قطعی باید جراحی شود من فکر نمیکنم شما مبتلا به کیست مویی شده باشید

پاسخ
ساناز18

حتما برای معاینه به مطبتون مراجعه می کنم
فقط ممکن هست چیز خطرناکی باشه؟
در ضمن تا به حال هیچگونه رابطه جنسی نداشتم که مربوط به این تورم باشه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دلیلی برای ترس وجود نداره در ضمن تشخیص شما هیچ ربطی به این تورم نداره

پاسخ
محمد

باسلام من مدت 2سال پیش عمل سینوس کردم ولی الان گوشت اضافی بالا اورده و دارد دو طرف باسن را به همدیگر متصل میکند البته در حد کم .و درد هم دارد لطفا مرا راهنمایی کنید.باتشکر و ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز در روشی که من عمل میکنم چنین مشکلی برای کسی ایجاد نمیشه احتمالا در عملی که شما کردید خوب کیست مویی خارج نشده وبیماریتان دوباره عود کرده حتما تشریف بیارید شما رو معاینه کنم مشکلتان طبیعی نیست

پاسخ
mohammad

سلام‌خسته‌نباشید ببخشید من رو بیضه ام یه حالت دونه مانند که متورمه هستش الان دو هفته ای میشه از هفته پیشم بزرگ تر شده یعنی میتونه کیست باشه یا نه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

سلام دوست عزیز بدون معاینه نمیتونم جواب شما رو بدم حتما برای معاینه تشریف بیارید

پاسخ
...

سلام.دختری 16 ساله هستم تمام علایم کیست مویی رو دارم و درد شدیدی هنگام نشستن و خوابیدن دارم اما نمیتونم این مشکل و با خانواده درمیان بذارم ایا راهی هست ک من خودم توی خونه این بیماری و درمان کنم?

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دخترم کیست مویی بیماری شایعی است که ممکنه برای خیلی ها اتفاق بیفته پس خجالت نکش و هر چه زود تر با خانواده ات در میان بزار ونسبت به درمانش اقدام کن در ضمن برای درمان کیست مویی هیچ دارویی وجود ندارد وحتما باید کیست را خارج کرد من در کمتر از یک ساعت بدون بیهوشی ودردوخون ریزی با کمک لیزر مشکلت را برطرف میکنم وبعد از عمل میتونی بدون نیاز به بستری شدن به خانه برگردی

پاسخ
تینا

سلام من تقریبا۱۵ سال پیش عمل جراحی باز کیست مویی انجام دادم و کامل کیست خارج شد الان مدت ۲ هفتست در ناحیه دنبالچم احساس درد شدید کمر دارم تصویربرداری انجام شد در کانال نخاعی کیست مادرزادی داشتم ولی ب شدت الان درد دنبالچه دارم ک این درد حتی به پهلوهامم سرایت میکنه اما هیچ گونه سوراخ ترشح یا عفونت بین دو باسنم ندارم آیا ممکن است که دوباره کیست مویی باشه؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز با علائمی که شما میفرمائید بعید میدانم مشکل کیست مویی داشته باشید اما هر وقت تونستید برای تشخیص دقیقتر ومعاینه تشریف بیارید

پاسخ
Nima
http://www.darmancolorectal.com

با سلام و خسته نباشید خدمت شما.من 2 روز پیش تحت عمل جراحی قرار گرفتم و کیست رو از بدنم خارج کردند.بعد بخاطر اینکه دکترم مسئله ای براش پیش اومد از بیمارستان رفت و هنوز نتونستم ببینمشون تا سوالاتم رو ازشون بپرسم.میخواستم از شما بپرسم که زخم بخیه خورده یا روش بازه(آخه پانسمان هست و نمیتونم ببینم)بعد اینکه هر روز باید پانسمان رو عوض کنم؟سوال آخر هم اینکه اگر پانسمان رو عوض کنم میتونم حمام کنم و بعد دوباره پانسمان کنم روی زخم رو یا نه؟ممنون میشم جواب بدید.باتشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

من نمیدانم دکترشما با چه روشی شما رو عمل کرده اگر به ایشان دست رسی نداری بیا تا ببینمت بعد خدمتتان عرض کنم چه باید بکنی

پاسخ
محمد

سلام دکتر من ازشهرکرد خدمت شماهستم کیست مویی پایین کمرم دارم ومتورم شده دیروز هم برای نوبت عمل جراحی رفتم وازبیهوشی میترسم کارمندبانک صادراتم خواستم بدونم اورژانسی بهم نوبت میدین ومطمین باشم خوب میشم وعود نداره وهزینه اش چقده وایابیمه میده

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا محمد در روشی که من با کمک لیزر عمل میکنم نیازی به بیهوشی نیست وچون این تکنیک بدون خون ریزی است من در یک جلسه کل کیست را خارج میکنم وشما بعد از عمل میتوانید به محل زندگی خود برگردید ونیازی به بستری شدن ندارید

پاسخ
ناشناس

با سلام و خسته نباشید.اگر میشه در مورد مراقبت های بعد عمل جراحی هم توضیح بدین(عوض کردن پانسمان و حمام و...)و اینکه پوشیدن شلوار تنگ مشکلی ایجاد میکنه یا باید شلوار راحت باشه؟؟با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام پس از جراحی کیست مویی در صورتی که زخم بسته شده است باید تا زمان بهبودی کامل، تمیز و خشک نگاه داشته شود. اگر زخم باید باز رها شود، استفاده از پانسمان ضروری می باشد. پانسمان به حذف ترشحات کمک کرده و به زخم اجازه داده می دهد تا از عمق به سمت سطح بهبود یابد. پس از بهبودی پوست ناحیه شکاف باسن باید تمیز و بدون مو نگاه داشته شود. این امر با تراشیدن موها یا با استفاده از موبر، هر 2 تا 3 هفته، تا سن 30 سالگی حاصل می شود.پس از 30 سالگی، ساقه مو باریک تر و نرم تر شده و از عمق شکاف باسن کاسته میشود.درضمن پوشیدن شلوار تنگ بعد از بهبودی کامل مانعی ندارد

پاسخ
محمد

سلام دکترزارعی محمدم ازشهرکرد چهارمحال باتوکل به خدابااخوی راه افتادیم که بییاییم تهران نوبت زدیم فرداساعت 2عملمون کنی گفتم باشرمندگی پیام بذارم که بخونیدچون خیلی اذیتم که اگرم شدزودترعملم کنی. باتشکرفراوان

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام تشریف بیارید در خدمتم

پاسخ
محمد

محمدهستم از شهرکرد من الان که این پیام رو میذارم پیش دکترعمل کردم ودارم میرم خونه ازشخصیت دکترو پرستاران مهربان مخصوصا دکتر که چون میترسیدم طوری برنامه ریخت وعملم کرد که خودم هم نفهمیدم بازهم ازدکتروخانم بابایی تشکرفراوان میکنم به همه شماهم توصیه میکنم اگر کیست دارید سریعا پیش دکتر عمل کنید نه بیهوشی نه بیحسی نخاعی ظرف
10دقیقه من وعمل کرد بازهم دکتر ازشما وتیم قویت تشکر میکنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا محمد من و پرسنل کلینیک وظیفه خودمونو انجام دادیم ممنونم از محبت شما امیدوارم همیشه در پناه حق شادوسلامت باشی

پاسخ
حمید

سلام خسته نباشید من پایین ستون فقرات میان باسن بالاتر از مقعد چندین مو بهم چسپیده حالت آبسه دارم میخواستم بدونم کیست مویی هست یاخیر ؟ دوم اینه موها بهم چسپیدن با پرز سفید مانند اگه میشه ممنون.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز شما یا آبسه دارید یا کیست مویی اگر میتوانید تشریف بیارید برای تشخیص دقیق اگر هم نمیتوانید بیایید یه عکس برام ارسال کن تا ببینم مشکلت چیست

پاسخ
حمید

سلام واقعا خسته نباشید و ممنون از وقتی که برای جواب دادن به سوالای دوستان میزارید ببخشید باز سوال داشتم!!1 اگه آبسه باشه راه درمان چیه؟
2 آیا آبسته توی ناف هم بوجود میاد؟ توی ناف هم همین مشکلو دارم چنا مو بهم چسپیدن با پرز سفید !
3 آیا کیست موی تو ناف هم می تونه باشه ؟؟

کیست مویی می تونه بدونه درد باشه؟؟ آخه من نه درد دارم نه سوز نه خون ریزی به همین علت من فکر می کنم آبسته باشه یا کیست اون قدر پیش رفت نکرد اذیت کنه ؟

عکس هارو کجا بفرستم؟ امیدوارم شما هم بگید آبسه هست چو ازعمل کسیت مویی بدم میاد ببخشید که انشا شد چون نمی تونم بیام مجورم سوال ها رو اینجا بپرس. با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام حمید اقا ماشاالله چقدر سوال دارید ولی شما یا عکس از ناحیه مورد نظر همین جا بفرست یا تشریف بیارید کلینک معاینه شوید تا هم من بتونم تشخیص قطعی بدم هم شما از دلواپسی خلاص شوید کیست مویی هر جا که تجمع زیاد مو باشه میتونه رخ بده ابسه هم بعضی واقع با دارو وتخلیه با سرنگ درمان میشه ولی بعضی مواقعه باید بافت عفونی ابسه با جراحی با لیزر خارج شود در ضمن اگر شما مبتلا به کیست مویی باشیدجای هیچ گونه ترسی نیست چون عمل با لیزر هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه وبعد از عمل میتونی برگردی خانه بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشی

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام حمید اقا ماشاالله چقدر سوال دارید ولی شما یا عکس از ناحیه مورد نظر همین جا بفرست یا تشریف بیارید کلینک معاینه شوید تا هم من بتونم تشخیص قطعی بدم هم شما از دلواپسی خلاص شوید کیست مویی هر جا که تجمع زیاد مو باشه میتونه رخ بده ابسه هم بعضی واقع با دارو وتخلیه با سرنگ درمان میشه ولی بعضی مواقعه باید بافت عفونی ابسه با جراحی با لیزر خارج شود در ضمن اگر شما مبتلا به کیست مویی باشیدجای هیچ گونه ترسی نیست چون عمل با لیزر هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه وبعد از عمل میتونی برگردی خانه بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشی

پاسخ
بنده خدا

سلام من دچار کیست مویی شده ام میخواستم ببینم که میشه بدون جراحی درمانش کرد؟؟؟ البته من درد شدید و خونریزی زیاد دارم با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز برای درمان کیست مویی هیچ راهی جز جراحی وخارج کردن کیست وجود ندارد بیشتر از این درمان خود را عقب نینداز وخودتو اذیت نکن من این عمل را برات با لیزر بدون بیهوشی ودرد وخون ریزی در کمتر از یک ساعت برات انجام میدم

پاسخ
توحید

سلام اقای دکتر لطفاکلینیکی درتبریز معرفی کنین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام اقا توحید من کلینیک تخصصی بیماریهای نشمنگاه در تبریز نمیشناسم

پاسخ
...

همسر من چند روز یه دونه ای مانند جوش کنار مقعدش زده که درد و خونریزی نداره ولی موقع شست و شو یکم میسوزه . چی می تونه باشه ؟
شغلش جوریه که همش میشینه .

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام باید ایشان را معاینه کنم تا خدمتتون عرض کنم یا اینکه بزارید چند روزی بگزره اگر علائمش شدید شد بیاریدش کلینیک

پاسخ
امیرحسین
http://www.darmancolorectal.com

سلام من دچار کیست مویی شدم،خیلی هم میترسم،شنیدم جراحی با لیزر اسونه؛جراحی با لیزر چگونه است؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام جراحی با لیزر بدون بیهوشی ودردوخون ریزی میباشه واحتیاجی به بستری شدن ندارید باید تشریف بیارید تا معاینه شوید وبراتون عملتان را شرح دهم

پاسخ
امید

سلام و خسته نباشید
من یک سوال درباره کیست مویی دارم
الان چند روز هست که کنار بیضه هایم روی کشاله ران ام برجسته گی احساس میکنم حدودا یک سانت است، یعنی وقتی دست میزنم اینگار چیزی مثل کیست است.
آیا این یک کیست مویی است؟
یکبار هم آن را فشار دادم که از آن فقط خون آمد والان هم باز آن را زیر پوستم حس می کنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز میتونه مشکوک به کیست باشه ولی باید حتما شما رو معاینه کنم تا جواب قطعی بدم

پاسخ
فاطمه

سلام من مدت یه ساله تو ناحیه دبالچه ام یه تورم کوچک دارم که هیچ ترشح قرمزی یا درد شدیدی نداره فقط بعضی وقتا موقع راه رفتن خیلی کم احساس درد میکنم بنظر شما کیست مویی دارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام احنمال اینکه کیست داشته باشید هست ولی هنوز عفونت نکرده ولی بهتر است برای تشخیص دقیق تر تشریف بیارید معاینه شوید

پاسخ
بنده خدا

سلام من كيست مويي دارم ولي هيچ خونريزي و عفونتي نداره
دكتر عمومي رفتم گفت ممكنه با دارو رفت شه و ورم بخوابه
ايا قرص تاوانكس ميتونه مشكلمو بر طرف كنه ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

سلام برای درمان کیست مویی هیچ راهی جز جراحی ودر آوردن کیست ندارد استفاده از دارو فقط برای مدتی علائم آن را بهبود میدهد ولی درمانش نمیکند

پاسخ
.......

سلام کیست مویی همیشه به شکل سوراخ
هست؟؟چون درپایین کمرم متل دانه چرکی
به وجود اومده وتمام علایم کیست مویی
رو هم داره آیا کیست مویی است؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

باید تشریف بیارید معاینه شوید

پاسخ
سعید

سلام دکتر من رفتم دکتر و تشخیص دادن کیست مویی هست ولی،تصمیم دارم بعد یک ماه عمل کنم از نظر شما عفونت خیلی بزرگتر میشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

سلام دوست عزیز من از شدت بیماری شما خبر ندارم ولی توصیه میکنم زود تر اقدام به درمان کنید

پاسخ
علیرضا

سلام خسته نباشید من چهار روزه عمل کردم به روش باز هر روز دو بار شست و شو و پانسمان رو انجام میدم دردم ندارم میخواستم بدونم میتونم از خونه با لباس رسمی برم بیرون یا خیر حتی اگه فقط ایستاده باشم...با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز من از وسعت عملی که شما کردید خبر ندارم در روشی که من عمل میکنم هیچ محدودیت پوششی برای بیمار نمیزارم وبیمارفردای عمل میتواند به محل کار خود مراجعه کند شما هم بهتر است با پزشک معالج خود مشکلتان را درمیان بزارید

پاسخ