کیست مویی می تواند در نواحی مختلف بدن که در آنجا رویش مو باشد رخ دهد.


کیست مویی یا سینوس پایلونیدال به طور شایع در قسمت تحتانی ستون فقرات در ناحیه دنبالیچه می باشدکه بیماران با شکایت ترشح و درد در این ناحیه مراجعه می کنند. این از سن 15 تا 24سال شایع است و بعد از40سالگی غیر شایع می باشد. کیست مویی یا سینوس پایلونیدال که بیشتر در آقایان دیده می شودبه 2 عامل اصلی بستگی دارد:

 

عوامل ایجاد کیست مویی

1-ارثی بودن این بیماری
2-علت شایع تر فرورفتن موهای ناحیه به داخل پوست.برای همین این بیماری بین افراد پر مو و افرادی که شغل نشسته دارند بیشتر است از دیگر عوامل می توان به تعریق شدید در محل کیست مویی – شکاف عمیق بین دو باسن- چاقی و غیره اشاره کرد.

غالبا کیست مویی یا سینوس پیلونیدال تا هنگامی که به حالت حاد دچار عفونت نشده باشد؛ علامتی ندارد. در این حالت، فقط تظاهر بیماری، وجود حفره ای زیر پوستی در فاصله دو باسن و کمی بالاتر از باسن می باشد که احتمال دارد اندازه ای به قطر یک تا چند سانتیمتر داشته باشد؛ دارای تعدادی مو باشد و از طریق چند سوراخ ریز به سطح پوست راه داشته باشد. در این حالت، فقط در معاینه، سوراخ های ریز پوست در فاصله بین دو باسن قابل دیدن می باشد. با پدید آمدن عفونت، نشانه های زیر ظاهر می شود:
درد خود به خودی یا احساس درد با لمس کردن، قرمزی، تورم قسمت مبتلا، تب و لرز و ترشح چرک یا خونابه. اگر مجرای این سوراخها بسته شود؛ ترشحات چرکی درون حفره جمع می شود و منجر به پدید آمدن آبسه می گردند که با درد شدیدی توام می باشد.

تشخیص کیست مویی

تشخیص بیماری کیست مویی به صورت بالینی و به وسیله پزشک، به آسانی قابل انجام می باشد. اگر به هر علتی نمی توانید یا نمی خواهید به پزشک مراجعه کنید می توانید اطمینان داشته باشید که حتی در صورتی که در تشخیص شخصی خود هم دچار اشتباه شده باشید، با انجام دستورات درمانی این سایت دچار عارضه یا آسیبی نخواهید شد.

درمان های علامتی و تسکینی، به کارگیری از آنتی بیوتیک و تخلیه چرک با برش روی کیست مویی یا تخلیه کامل کیست مویی توسط جرّاحی، از درمان های شایع می باشند؛ ولی تجربه های اخیر نشان داده که تقریباً هیچ گاه احتیاجی به انجام درمان پرعارضه، پرخرج و پرزحمت کیست مویی از راه جراحی نیست.

اگر فردی با آبسه قسمت کیست مویی به پزشک مراجعه نماید بایست تحت عمل جراحی اورژانس تخلیه آبسه کیست مویی قرار بگیرد. در صورت وجود سلولیت و التهاب پوستی آنتی بیوتیک تجویز می گردد اما در صورت نبود آن نیازی به آنتی بیوتیک نیز نیست. هنگامی که آبسه تخلیه شد، رفع التهاب پوستی مدتی طول می کشد. زمانی که عفونت و التهاب پوستی به صورت کامل بهبود یافت می توان عمل اصلی خروج کیست مویی را انجام داد.
اگر در تشخیص پزشک درباره فردی که آبسه این ناحیه را دارد سینوس واضح پوستی مشاهده نگردد احتمال دارد این آبسه به علت کیست مویی نبوده و با تخلیه اولیه درمان شود. بنابراین بهتر است چند ماه به بیمار مجال داده شود. هنگامی که تشخیص کیست مویی برعهده بیمار  گذاشته می شود عمل جراحی اصلی بایست هرچه زودتر انجام شود. به این خاطر که با طی زمان دامنه کیست مویی زیاد می شود و عارضه های آن نظیر فیستول در روی پوست ظاهر می شود و آرام کردن درد کیست مویی دشوار می گردد، همینطور در مواقعی که کیست مویی رشد کرده درمان سنتی کیست مویی سفارش نمی گردد.
انجام آزمایش های رایج پیش از عمل جراحی، ناحیه عمل کیست مویی بایست بدون مو باشد، عمل کیست مویی مناسب است در مرکز جراحی یا بیمارستان انجام شود تا عمل کیست مویی به صورت کامل بی حس انجام گردد تا همه قسمت های دچار شده به کیست مویی برداشته شود و دوباره برنگردد و بهتر است عمل با بی حسی از قسمت کمر یا بیهوشی عمومی انجام گردد.

من بخشی از علائم رایج کیست مویی را برای شما بیان می کنم تا در صورت مشاهده هر کدام از این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید. اما قبل از آن مایل هستم باز هم به ارثی بودن کیست مویی اشاره ای دوباره داشته باشم.

بخشی از علائم کیست مویی:

علائم کیست مویی یا سینوس پایلونیدال:

1-ایجاد عفونت وتب ولرز و حالت تهوع با ترشح چرک وخونابه
2-احساس درد با لمس به روی ورح در ناحیه مبتلا به سینوس
3-ایجاد عفونت به همراه تورم قرمز رنگ به همراه درد خود به خودی
4-ایجاد آبسه به همراه درد شدید کیست مویی با معمولا با درد شدیدی همراه است.
5-ایجاد حفره های زیر پوستی در فاصله بین دو باسن و یا کمی بالاتر از مقعد
6-بوی بد ترشحات در کیست مویی
7-
ایجاد درد در هنگام نشستن

علت های بیماری کیست مویی 

علت کیست مویی دارای مولفه های متنوعی است که اصلی ترین آن مولفه ژنتیک می باشد و برخی اوقات بیماری در چند فرزند یک خانواده و یا پدر و فرزند دیده شده است. در حقیقت اصلی ترین مولفه در این بیماری ژنتیک و ژن ناقص می باشد که در موهای آن قسمت به جای آنکه از سمت ریشه به سمت پوست در بیاید به طور مستقیم بدون اینکه بیرون زدگی به سوی زیر و بافت زیر پوست روانه می شود و با نفوذ موها، باعث التهاب گشته و منجر به پدید آمدن حفره در بدن می گردند که کناره آن را با توده و کیست مویی می گیرند و رفته رفته درون این توده ترشحات یکجا جمع می شوند و منجر به التهاب می گردند، برخی اوقات با ترشحات چرکی و برخی اوقات با دردهای خیلی اذیت کننده و یا تورم و چرک همراه هستند و یا برخی اوقات یک سوراخ کوچک در آن ناحیه ایجاد شده و این چرک شروع به بیرون آمدن می کند.

نخستین مولفه آن در حقیقت ژنتیک می باشد و اینگونه به نظر می رسد که دومین مولفه آن در اشخاصی پدید می آید  که موهای بیشتری دارند که این دلیل جندان دلیل محکمی نیز نمی باشد، ما شاهد بیماران بوده ایم که خانم یا دختر بوده اند و در آن ناحیه موی بیشتری نیز نداشته اند و یا اگر هم داشته اند موی کرکی بوده است، همینطور اشخاص پر مویی نیز بوده اند که به هیچ نحوی گرفتار این بیماری نشده اند. در نتیجه مولفه مو به تنهایی نمی تواند عامل و علت ابیماری کیست موئی باشد ..

علت های بیشتر کننده کیست مویی

امروزه همانند سابق که بیماری کیست مویی در رانندگان جیپ زیاد رخ می داد، با نشستن های دراز مدت پشت میز و محل کار تشدید می گردد. اکثرا پرسش می پرسند که آیا این بیماری سابقا نیز وجود داشته یا نه و اکنون به چه دلیلی بیشتر از سابق گشته است؟ در گذشته نیز این بیماری وجود داشته اما میزان نشستن افراد آنقدر بیشتر نبوده و به ندرت مشاهده می شده است. به طور دقیق ما در دوران آموزشی شاید ماهی 5 یا 6 نمونه از این موردها را دیده ایم به این خاطر که  در آن مدت زمان حرکت و جنب و جوش بیشتر بوده اما امروزه هفته ای 20 تا 30 نمونه دیده می شود هنگامی که تحرکات کمتر گردد مسلما آن بافتی که التهابی می باشد خیلی زودتر خودش را ظاهر می کند.

مولفه دیگر هورمونال است که غالبا در زمان دوران نوجوانی و جوانی رخ می دهد که غدد ترشحی آن قسمت مقداری فعال تر می گردد، هنگامی که فعال گردد بزرگ تر و بزرگ تر می شود و احتمال دارد میکروبی نیز وارد بافت غده ای آن قسمت گردد و التهاب و تورم ایجاد کند. بیماران به دو حالت به ما مراجعه می کنند، یا به حالت تصادفی بوسیله خودشان یا آشنایان سوراخی در قسمت کمر قسمت فوقانی دنبالچه مشاهده می کنند و متوجه می شوند که برخی اوقات نیز نشتی دارد و یا متوجه نمی گردند و به طور تصاوفی با یک تورم بزرگ و بسیار سوزناک در آن قسمت روبرو می شوند که در این حالت دریچه بسته می شود و جمع شدن ترشح حاصله و میکروب نشسته و آبسه پدید می آید.

درمان ، معالجه و جراحی کیست مویی با لیزر

شیوه جراحی کیست مویی با لیزر
چه با چاقو و چه با لیزر می توان جراحی کرد اما از عیب های جراحی با چاقو ، احتیاج به جراحی، بیهوشی و چند هفته در خانه خوابیدن، درد و پانسمان کردن های بسیار است اما در جراحی با لیزر این ها اتفاق نمی افتد، می توان از برتری های درمان با لیزر برای کیست موئی به خوبی نام برد در این حالت جراحی بی حسی موضعی انجام می شود و همین بی حسی موضعی 24 تا 48 ساعت جلوی درد بیمار را می گیرد و پس از آن نیز درد زیادی اتفاق نمی افتد و احتیاجی به تراشیدن و بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار هر وقت که به حمام می رود با همان لیف و صابون بعد از چند روز می تواند داخلش را شسته و در نتیجه بعد از 24 ساعت یا نهایتاً 48 ساعت می تواند به آسانی نسشته و کارهای روزانه خود را انجام دهد.

مزایای به کارگیری از لیزر برای جراحی کیست مویی

احتیاجی به بیهوشی عمومی یا نخاعی و بستری شدن در بیمارستان نیست.
نبود درد در جراحی با لیزر به صورتی که بیمار از روز بعد از عمل می تواند راحت بنشیند، این در حالی است که در جراحی معمولی بیمار به مدت چند هفته باید در خانه بماند و از کار روزانه دوری کند.
در جراحی با لیزر احتیاجی به پانسمان درون زخم و تراشیدن زخم نیست و از روز بعد بیمار قادر است حمام بگیرد و درون زخم را با آب و صابون بشوید در صورتی که در جراحی معمولی پانسمان درون زخم و تراشیدن زخم لازم می باشد.
میزان بازگشت در هر دو شیوه جراحی و لیزر مساوی است و تقریبا  10% احتمال بازگشت است ولی اگر پس از جراحی با لیزر و بهبود زخم پوست قسمت عمل با لیزرهای از بین برنده مو تابش بگیرد میزان بازگشت به 2% تقلیل می یابد.

سفارش پس از عمل کیست مویی

بیمارانی که جراحی انجام داده اندد و پس از سلامتی مناسب  می باشد که هنگامی آن بافت ترمیم شد از لیزرهای از بین برنده بافت ریشه مو بهره بگیرند زیرا تا تعداد ریشه های مو در آن محل کمتر شود. این یک مزیت لیزر است به همین دلیل ما برای بیماران  خود پس از عمل جراحی هنگامی که بهبود یافته اند چند جلسه با لیزرهایی که بر روی ریشه مو و فولیکول مو اثر دارند به کار می بریم، در نتیجه موی دیگری رشد نمی کند و احتمال بهبودی که غالبا در جراحی 90% است به 95 تا 97% افزایش می یابد.
متاسفانه این بیماری شیوه پیشگیری ویژه و مخصوصی ندارد.

درمان ، معالجه و جراحی کیست مویی با داروهای گیاهی

در حقیقت درمان این بیماری جراحی است و تا هنگامی که کیست دارای مو با حاشیه ای از بافت سالم همراه آن برداشته نشود بیماری خود را به صورت بازگشت های دوباره توام با ترشح چرک و درد نشان خواهد داد و پس درمان داروئی مقامی در درمان سینوس مویی نخواهد داشت.

کیست مویی یا پیلونیدال بازگشته

در نمونه هایی که در مدت عمل جراحی بافت کیست به صورت کامل برداشته نمی گردد و یا اینکه پس از جراحی موهای قسمت موردنظر با لیزر نابود نمی گردد احتمال بازگشت بیماری است.
در شیوه های سنتی درمان کیست مویی بازگشتبیماری خیلی زیادتر است در صورتی که به آسانی می توان با سوزاندن ریشه موهای موجود در قسمت موردنظر عمل جراحی احتمال بازگشت بیماری را تا ٩٠٪ پایین آورد بنابراین مناسب ترین شیوه برای درمان موارد بازگشت بیماری در مرحله نخست بهره گیری از لیزرهای سوزاننده مو است.

نتیجه گیری در درمان کیست مویی

در هر حالت درمان این بیماری در هر مرحله، جراحی است، به هیچ وجهی درمان دارویی در کیست موئی به هیچ نحوی درست نیست الا زمانی که به عنوان کار کمکی لحاظ شود، که جراحی صورت گرفته و یا بعد از اینکه جراحی صورت می گیرد به منظور آماده کردن بیمار آنتی بیوتیک و پس از عمل نیز آنتی بیوتیک تجویز می گردد اما خود آنتی بیوتیک به عنوان درمان قطعی به هیچ وجه موردی ندارد. بایست درمان جراحی انجام شود همان طوری که از صدها سال قبل عمل جراحی با شیوه برداشتن توده و دوختن زخم حاصله انجام می پذیرفت، ولی در کل جراحی کیست مویی به صورت باز ویا به صورت بسته با نظر جراح انجام پذیر است به به طور قطع نمیتوان برای همه از یک روش استفاده کرد با توجه به تجربه حاصله در این باره امروزه با بهره گیری از لیزراین جراحی به آسانی وبا درصد موفقیت بالا انجام پذیر است

نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

اشکان

سلام . خسته نباشید. من ی زخم کوچک روی استخوان دنبالچه (نزدیک مقعد) دارم که هنگام نشستن برای مدت طولانی با خونریزی و چرک همراهه. احتمال داده میشه که کیست پالونیدال باشه! این کیست چطور کیستیه؟ وآیا جراحی سختی داره؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

بلی کیست پایلونیدال است و باید عمل شود عملش بسیار ساده است و چاره ای هم جز عمل جراحی ندارید .

پاسخ
نریمان

آیا مردها فقط در معرض بیماری کیست مویی هستند یا خانمها هم به ای بیماری مبتلا میشن؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

خدمت شما باید عرض کنم این بیماری زن ومرد وکوچک وبزرگ نمیشناسد همه افرادی که شرایط این بیماری را داشته باشند را میتواند مبتلا سازد

پاسخ
علیرضا


با سلام اگر کیست مویی عمل نشود و همه چیزش را تحمل کرد چه خطراتی دارد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام سوال شما در حقیقت این است که در صورت عدم جراحی سینوس پیلونیدال یا کیست مویی عوارض آن چه خطراتی داردبه طور خلاصه کیست مویی می توانددارای عوارض کوتاه مدت و دراز مدت باشد.

کیست مویی تا وقتی که عفونی نشود، علایم نداشته و معمول بیماران پس از عفونی شدن و ایجاد دردوالتهاب متوجه می شوند که کیست مویی دارند. عفونت عارضه کوتاه مدت کیست مویی است که می تواندطیف درگیری از یک عفونت ساده و قابل کنترل تا یک آبسه درد ناک که حتما باید جراحی شود ،تا یک عفونت وسیع سطحی و عمقی که آسیب و تخریب عفونی وسیع ایجاد کرده و خطر مرگ دارد، داشته باشد. مسلما عفونت ساده قابل تحمل است ولی آبسه ای که سر باز نکند و عفونت های وسیع تر نه قابل تحمل بوده و نه عدم درمان آن معقول می باشد.ضمن اینکه عارضه دراز مدت تمامی سینوس ها وفیستول های عفونی می تواند ایجادسرطان پوستی در محل التهاب طولانی مدت باشد، لذا به هیچ وجه علائم کیست مویی نباید تحمل شود و مراجعه به جراح و درمان مقتضی شدیدا توصیه می شود.

پاسخ
شهرام

آیا دارویی هست که کمکی به حل مشکل کیست مویی کند؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی


آنتی بیوتیک ها یکی از روشها و داروهای مرسومی هستند که استفاده میشن. حتما دوره درمان رو کامل کنید.. حتی اگه درد برطرف شده باشه.شما هم مثل خیلی های دیگه این اشتباه رو نکنید که میتونید با آنتی بیوتیک کیست پیلونیدال را رفع کنید.آنتی بیوتیک ها صرفا عفونت شعله ور شده رو خاموش میکنن.. اما دیگه نمیتونن کیست مویی حاوی اونها رو از بین ببرن... که میشه به آتش زیر خاکستر تشبیه کرد.

سعی کنید از محلول ید Iodex یا Iodine به همراه پانسمان استفاه کنید..چون عفونت فعال رو خاموش میکنه. اون محلول Iodex میتونه لباسها رو رنگی کنه.بهتره شب هنگام ازش استفاده کنید..و چه بهتر اینکه پس از استفاده یک دستمال گرم هم روی ضایعه بزارید تا درد رو کم کنه

پاسخ
مسعود

با سلام در ناحیه کمر من نزدیک به مقعد سوراخی ایجاد شده که بوی بسیار بدی میداد یه مدت پیش بر اثر ورمی که کرد بود فشار کمی روش اوردم که یه مقداری مو از داخل سوراخ ریز بیرون امد و هم ورم از بین رفت هم بوی بد از بین رفت فقط اون سوراخ ریز سرجاشه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

دوست عزیز شما مبتلا به کیست مویی هستیداین مشکل مجددا عود میکند حتما باید عمل شود . من با روشی که عمل میکنم ممکن است در کلینیک و بسادگی و با لیزر عمل شوید و بدانید که کیست باید یکجا خارج شود

پاسخ
بهرام

با سلام ، پسری 18 هستم. چیزی شبیه یک حفره ی کوچک بین دو باسنم وجود داره که یک بار خونریزی کمی داشته گاهی اوقات هم درد میگیره، می خواستم بدونم که کیست مویی هست؟ راه درمانش چیه؟ با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

به احتمال زیاد بله شما مبتلا به کیست مویی یا سینوس پایلونیدال شده اید . تا زمانی که مشکلی برای شما ندارد درمان نمیخواهد ولی اگر عفونت و درد شدید داشت باید جراحی شود.

پاسخ
علیرضا

سلام اقای دکتر.مدتیه موقع نشستن کمی پایین تر از کمر (ناحیه ی فیستول)درد احساس میکنم.ممکنه مستعده ابتلا به سینوس پایلونیدال باشم؟هنوز کار به جای باریک و عفونت نکشیده.با سونوگرافی میشه از وجود کیست مویی در زیر پوست با خبر شد؟میخوام اگه بشه قبل اینکه کار به جاهای باریک بکشه در صورته وجوده کیست خارج بشه .اگر به موقع اقدام کنم میشه مدته درمان رو کاهش داد؟من قبلا سابقه ی خارج کردن کیست مو در داخل نافم رو داشتم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

بلی اگر در این مرحله مراجعه نمائید شاید حتی بشود بخیه کرد و در عرض ده روز خوب و سالم به کارتان برسید . شما میتوانید یک سونوگرافی انجام دهید سپس برای درمان با لیزر مراجعه نمائید

پاسخ
کامران

با سلام/ در انتهای ستون فقراتم بین دو لگن تورم و احساس درد دارم به پزشک معالجه کردم گفت کیست مویی هست و کپسول سفالکسین و کپسول پیروکسیکام قرص امپرازول برام تجویز کرد گفت تا 72 ساعت اینها رو مصرف کن اگه درد بهبود نیافت دوباره بیا/میخواستم بدونم ایا امکان این هست که با این داروها تورمم بخابه و چرکش خشک شود و نیازی به عمل نداشته باشد و یه سوال دیگه هم اینکه در صورت نیاز به عمل ایا بعد از عمل ایجا حفره و سوراخ در پشتم باقی میمونه چون پزشکم گفت یه توده از پشتت برداشته میشه ممنون که کمکم میکنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

اگر هم تورمش بخوابد به ان معنی نیست که کیست درمان شده و مشکل شما حل شده باید عمل شود اگر این بار تورم کرد باید تشریف بیاورید تا مورد معاینه قرار گیرید

پاسخ
براتی

سلام و خسته نباشی . اقای دکتر من مشکل اختلال نعوظ الت دارم . متوجه شدم که کیست مویی دارم که باید عمل بشم میخواستم بدونم ایا ممکن از کیست مویی باشه که به عصب ساکرال (خاجی) اسیب رسونده باشه ؟ و باعث اختلال نعوظ بشه ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سوال بسیار مهمی است. درگیری پایین نخاع که بصورت اسپینا بیفیدا است می تواند همراه با کیست مویی باشد. قبل از عمل حتما با یک جراح اعصاب مشورت کنید

پاسخ
محمدرضا

باعرض سلام.من کیست مویی در قسمت خط باسنم دارم.زمانی که زیاد در حالت نشسته هستم و تحت فشار ویا استرس زیادگهگاه عود میکند درد وترشح دارد.ایا من نیاز به عمل دارم ؟ایا اگر بیخیالش شم و کارهایی ک باعث عودش میشه انجام ندم باعث افزایش سوراخ این کیست میشه و حتما باید عمل کنم؟ایا سکس از مقعد باعث عود مشکلم میشود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

همین الان در حال وسیع شدن است باید شما هر چه زودتر بفکر درمان باشید . تا تشریف اوردن شما به مطب فقط انجا را تمیز نگه دارید و اگر مو دارد بتراشید .سکس از مقعد هم به این بیماری ربطی ندارد و برای ان مشکل ایجاد نمیکند ولی مراقب باشید منجر به گشادی و صدمه به اسفنکتر نشود حتما باید با ژل و به ارامی انجام شود . بیماری شما درحال حاضر در حال وسیع شدن است و انتشار است لذا درمان هر چه زودتر باید انجام شود

پاسخ
حجت

سلام
بنده چند روز پیش برای گزینش ارتش رفته بودم که بعد از معاینه پزشک مربوطه از ناحیه مقعد رد شدم و علت را هم سینوس گفتند.در برگه پزشکی من هم به زبان انگلیسی نوشتند پیلونیدال سینوس.
آیا این همان کیست مویی است؟
با توجه به اینکه برای بنده مشکلی ایجاد نکرده نیاز به عمل جراحی دارد؟
منتظر پاسخ جنابعلی هستم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز پیلونیدال سینوس همان کیست مویی است بهتر است زودتر قبل از اینکه دردناک شود برای درمان آن اقدام کنید وهیچ راهی جز جراحی ندارد البته با تکنیکی که من با لیزر عمل میکنم شما به راحتی میتوانید به امور روزمره خود رسیدگی کنید بودن اینکه نیاز به بستری شدن داشته با شید

پاسخ
شناى

سلام،پسرخاله ى من بيش از ٦ بار عمل كرده ولى باز هم اين كيست در مياد؟چيكار بايد كنه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

ایشان حتما باید معاینه شوند متاسفانه در عمل های قبلی ایشان خوب کیست را خارج نکرده اند ومجددا کیست مویی رشد کرده است توجه فرمایید قبل از درمان قطعی کیست مویی از تخصص وسابقه کار پزشک خود مطلع شوید من این کار را با ضمانت انجام میدهم

پاسخ
فرشید

سلام . خسته نباشید.
شما کیست مویی رو به چه روشی عمل میکنید؟روش باز یا بسته؟
شما کیست رو کلا بر میدارید یا با لیزر میسوزونیدش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام دوست عزیز من کیست مویی را هم به روش باز عمل میکنم هم به روش بسته بستگی به نوع کیست داردودر هر دو روش هم از لیزر استفاده میکنم اما نه برای سوزاندن مو از لیزر به جای چاقوی جراحی استفاده میشود که در این روش اثری از درد وخون ریزی نیست و نیازی به بیهوشی وبستری شدن ندارد وشما میتوانید بعد از عمل به زندگی روز مره خود بپردازید

پاسخ
افشین

سلام من کیست مویی دارم میخوام جراحی کنم .همه میگن اگه با لیزر جراحی کنم صد در صد دوباره سبز میشه
.البته این بار دوممه بار اول جراحی باز بود.حالا واقعا لیزر جوابگو هست؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز منظور از همه که میگن لیزر کابرد نداره چه اشخاصی هستند من هم اگر با این روش اشنا نبودم شاید اون رو رد میکردم ولی جهت اطلاع اون دوستانی که با این روش اشنا نیستن باید بگم من از لیزر به عنوان چاقوی جراحی استفاده میکنم وچون در تکنیکی که من انجام میدم بدون خون ریزی است کل کیست را خارج میکنم ودیگر برگشتی نداره در صورت لوزوم میتوانید تشریف بیارید با تعدادی از افرادی که سالیان قبل برایشان این عمل را کردم تماس بگیرید ومیزان رضایت عمل را از خودشان پیگیر شوید
بار دیگر از محاسن استفاده از لیزر در عمل کیست مویی را برای شما باز گو میکنم:
1-به علت بسته شدن عروق کوچک توسط لیزر خونریزی حین عمل کیست مویی به حداقل میرسد.
2-لیزر عصب های قطع شده ی حین برش جراحی را ترمیم میکند و به همین علت درد بعد از عمل کیست مویی کاهش میابد.
3-از همه مهمتر اینکه لیزر هنگامی که به بستر زخم تابانده میشود باعث از بین رفتن ریشه های باقیمانده احتمالی حین عمل کیست مویی میشود.
4-استفاده از لیزر درمانی بعد از عمل برای سرعت بخشیدن به ترمیم زخم
5-لیزر عروق لنفاوی باز شده ی حین عمل کیست مویی را میبندد و در نتیجه ورم بعد از عمل کاهش بسیار کاهش می یابد.

پاسخ
محمد

سلام.من 20 روزی هست از شروع این بیماری اول فقط استخوان دمبالچم درد میکرد بعد برآمدگی ایجاد شد و بعد عفونت سر باز کرد ولی ترشحات من هیچ بویی ندارد درد خیلی کمی دارم و به راحتی همه جا میتونم بشینم میخواستم ببینم این کیست مویی هستش؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

با سلام با توجه به علائمی که دارید به احتمال زیاد شما مبتلا به کیست مویی هستید ولی احتمالا در اوایل این بیماری به سر میبرید وهنوز علائمش حاد ودردناک نشده پیشنهاد میکنم سریعتر به پزشک مراجعه کنید

پاسخ
داود

باسلام- چند سال پیش عمل پیلونیدال داشتم و پس از گذشت مقطعی متوجه شدم که نزدیک محل قبلی و همچنین در قسمت پایین تر آن (یک یا دو بند انگشت نزدیک به مقعد) (هر دو در قسمت عمل شده قبلی می باشند)حفره ها وجود داشته و از حفره پایین تری ترشحات بیشتری دارم، کدام روش جراحی را پیشنهاد می کنید؟ آیا سینوس پینونیدال عود شده در ارتباط با مقعد یا داخل کانال نخاعی شامل بیماری من می باشد؟ باتشکر فرآوان.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام حتما تشریف بیارید باید شما رو معاینه کنم

پاسخ
پیمان

سلام اقای دکتر مرسی بابت زحماتتون من کیست مویی دارم و از عمل جراحی متنفرم خیلی وحشت دارم و تازه متوجه شدم درمان گیاهی هم برای این بیماری وجود داره نظر شما راجب درمان گیاهی چیه؟؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان کیست مویی

سلام دوست عزیز درحال حاظر برای درمان قطعی کیست مویی به جز جراحی هیچ روش دیگری وجود ندارد در ضمن ترس شما بی مورد است چون روش وتکنیکی که من برای جراحی کیست مویی انجام میدم با روش های قدیمی وسنتی بسیار متفاوت است ودیگر نیاز به بیهوشی وبستری ندارد احتمالا ترس شما به خاطر نوع عمل های قدیمی است

پاسخ
تعیین وقت اینترنتی
نام و نام خانوادگی:  
سن:  سال 
جنسیت :
تلفن تماس:  
نوع بیماری:
شهر محل سکونت:
توضیحات: