فیلم علائم بواسیر

بواسیر چیست و علائم بیماری بواسیر

بواسیر چیست؟

بیماری بواسیر بیماری رایجی است که نیمی از افراد در هر برهه ای از زندگی شان به آن مبتلا می شوند همورئید یا بواسیر همان رگ های خونی بزرگ شده در ناحیه پایانی روده ( رکتال) می باشد که غالبا ماندن آن در درون مقعد به جز خونریزی مشکل دیگری به وجود نمی آورد به این دلیل که درون مقعد عصب زیادی به منظور احساس درد موجود نیست ولی هنگامی که هموروئید یا بواسیر در ناحیه خارجی مقعد نمایان می شود به جز خونریزی، درد ناراحت کننده ای را نیز همراه دارد که اگر به آن توجه نشود بعد از مدتی  و با گذشت زمان منجر به کم خونی و عفونت و حتی باعث سرطان رکتال نیز می گردد.

 

علائم  یا نشانه های بیماری بواسیر یا هموروئید

بواسیر 

1-خونریزی موقع اجابت مزاج شایعترین علامت هموروئید یا بواسیر است که بعد از دفع مدفوع سفت به وجود می آید و به صورت قطره قطره روی کاسه توالت خون چکه می کند.

2- دومین نشانه بارز هموروئید یا بواسیر خارج شدن یا بیرون زدگی توده از مخرج بیمار است، برخی مواقع بعد از زور زدن زائده ای از مخرج بیمار بیرون می زند که گاهی خود به خود به درون می رود و گاهی بیمار خودش مجبور است آن را با دست موقع شستشو به درون مقعد هدایت کند و در مواقعی نه خودش به درون می رود و نه با دست می شود آن را به درون هدایت کرد بلکه این زایده در بیرون باقی می ماند و منجر به درد می گردد، که در این وضعیت اخیر بیمار باید هر چه زودتر به جراح رجوع کند. در ۳۵% نمونه های خونریزی به خاطر حرکت جرم سفت مدفوع در موقع اجابت مزاج است. گره های بیرون شده از ناحیه مقعد در نتیجه اصطکاک با لباس و یا جا انداختن با دست، آسیب دیده، دچار خونریزی می گردند.

3-سومین علامت و نشانه هموروئید یا بواسیر، درد است. درد از علائم اصلی و ثابت بیماری هموروئید یا بواسیر است که تقریبا در ۴۰ % بیماران، به ویژه در موقع دفع مدفوع دیده می شود. کناره های مقعد به خاطر التهاب مخاط راست روده و پوست به آسانی صدمه می بیند. در هنگام زور زدن، حرکت مدفوع در روده، انجام تنقیه و برخی مواقع استفاده از شیاف های آنتی هموروئیدی هم مخاط راست روده به راحتی صدمه دیده، کناره پسین کانال مقعد ترک بر می دارد.

بواسیر

در زیر نشانه های هموروئید یا بواسیر را به طور خلاصه و فهرست وار برای شما می آوریم تا به محض بروز هر یک از این نشانه ها سریعا به پزشک متخصص مراجعه فرمائید.​

1- بروز درد در ناحیه مقعد در موقع دفع مدفوع 
2- ظاهر شدن ترشح مخاطی (بلغمی) پس از اجابت مزاج 
3- دفع ناقص مدفوع (موقعی که حس می کنید  روده شما بعد از دفع مدفوع هنوز به صورت کامل خالی نشده است)
4- به وجود آمدن برآمدگی در ناحیه مقعد 
5- به وجود آمدن درد و خونریزی در ناحیه مقعد در زنان باردار 
6- بی اختیاری مدفوع 
7- به وجود آمدن التهاب و تورم ناحیه مقعد 
8-  خارج شدن بالشتکهای عروقی از مقعد 
9- خونریزی از مقعد 
10- مشاهده رگه های خونی بر روی مدفوع یا خون در مدفوع
11- خارش در ناحیه مقعد.


انواع بواسیر یا هموروئید

بواسیر

 
 
 
 
 
 
 
 

 

هموروئیدها یا بواسیرها به سه گروه قسمت می گردند:

1-بواسیر یا هموروئید داخلی
2-بواسیریا هموروئید خارجی
3-بواسیر یا هموروئید ترومبوزه

 

نشانه های بواسیر داخلی

بواسیر

 بواسیرداخلی در بیشتر موارد دردی ندارند، فقط نشانه آنها خونریزی با بیرون زدن توده و زایده از ناحیه مقعد است.رایج ترین نشانه بواسیر داخلی دیدن رگه های خونی به رنگ قرمز روشن به روی مدفوع ودستمال توالت ویا چکیده شدن خون بروی کاسه توالت بعد از دفع مدفوع است. سایر نشانه های بواسیر داخلی به شرح زیر است
خارش: اکثرا جزء علائم بواسیر خارجی می باشد، چون این عارضه غالباً با ترشح مخاط همراه است که باعث تحریک پوست مقعد و در نتیجه خارش می‌شود.
سوزش پوست: بواسیرهای بزرگ بیرون زده از مقعد چون با ترشح مخاط همراه هستند، تحریک و سوزش ملایم پوست را به دنبال دارند.
احساس ناراحتی: گاهی بیمار پس از دفع مدفوع احساس می‌کند که تخلیه کامل صورت نگرفته است. این احساس ناراحت کننده از برجستگی بواسیر در بخش انتهایی روده بزرگ و مجرای مقعدی نشأت می‌گیرد. در کل هر چه هموروئید بزرگ‌تر باشد، ناراحتی بیمار بیشتر است.

درد: اکثر هموروئیدها دردناک نیستند، اما بواسیرهای بزرگ بیرون زده از مقعد، در صورت ورم کردن و فشرده شدن توسط عضله‌های کنترل کننده مقعد، دردناک می‌گردند. درد شدید گاهی نشانه‌ی نرسیدن خون به هموروئید (بواسیر مختنق) است که باید به سرعت درمان شود.
درد و خونریزی راست روده و تغییر یافتن عادت‌های روده‌ای که مدت زمان زیادی از آن نگذشته است از علائم سرطان مقعد، راست روده و روده بزرگ نیز به شمار می‌روند. در صورت مواجه شدن با این علائم، به ویژه اگر بیش از ۵۰ سال دارید یا در خانواده سابقه ابتلا به سرطان روده بزرگ وجود دارد، حتماً در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید تا بهترین درمان بواسیر و یا مشکل دیگری که ممکن است به آن مبتلا باشید را برایتان تجویز نماید.

نشانه های بواسیر خارجی

بواسیر خارجی که توام با درد و لمس زایده حساس در ناحیه مقعد هستند که برخی مواقع باعث خونریزی زیر جلدی گشته و موجب درد شدیدی می گردد، در این وضعیت ضروری می باشد هر چه سریعتر به پزشک جراح مراجعه کنید. 

سوزش و خارش مقعد و کناره های آن در نتیجه اثرگذاری ترشحات غده مخاطی روده بزرگ بر اعصاب حسی این ناحیه است. به دنبال پایین افتادگی طولانی گره ها، کشیدگی اسفنکتر (ماهیچه تنگ کننده) مقعد کاهش یافته، گاز و مدفوع آبکی به طور غیر ارادی بیرون می آید. این روند باعث تحریک و التهاب مزمن پوست و برخی مواقع پوسته دادن لایه بالایی آن می گردد.

انواع درجات بواسیر

فیلم انواع درجات بواسیر


حال که با بواسیریا هموروئید داخلی وخارجی آشنا شدید میتوان نسبت به شدت آنها بواسیر یا هموروئید را به 4درجه تقسیم کرد
بواسیر درجه یک: در این حالت بالشتکهای بواسیرهنوز وخیم وعارضه دار نشده اند واز مخرج خارج نمی شود و تنها علامتش دفع خون قرمز می باشد وفرد بیمار دردی ندارد
بواسیر درجه دو: دراین حالت بالشتکهای بواسیراز مخرج خارج می شود ولی خود به خود جا می رود.
بواسیر درجه سه: درمرحله سوم بالشتکهای بواسیراز مخرج خارج می شود ولی خود به خود جا نمی رود بلکه با دست جا می رود
بواسیر درجه چهار: ودر نهایت دراین مرحله بالشتکهای بواسیرهمیشه در خارج مخرج است و جا نمی رود. واحساس نا خوشایندی را برای فرد بیمار به همراه دارد

 


 

علت بواسیر

فیلم علل ایجاد بواسیر

فشار آوردن موقع دفع مدفوع: اگر مجبور هستید به منظور دفع مدفوع، بیشتر از ۵ دقیقه روی خود فشار بیاورید، بدانید که این امر نرمال نمی باشد. این فشار منجر به خون ریزی می گردد.

چاقی مفرط: وزن بالا، فشار زیادی بر قسمت تحتانی بدن وارد می کند که می تواند از علت های بواسیر باشد. رگ های خونی در قسمت رکتال بزرگ می شود و در نتیجه هنگام دفع مدفوع فرد دچار خون ریزی می شود.
مصرف کم آب: آب ترکیب اصلی مدفوع است. آب باعث نرمی مدفوع و آسانی دفع می شود و هنگام دفع، روی رگ های رکتال فشاری وارد نمی کند. بنابراین طی روز آب کافی بنوشید.
برنامه غذایی کم فیبر: کمبود فیبر در برنامه غذایی باعث سفت شدن مدفوع می شود. مدفوع سفت نیز، روی دیواره های مقعد اصطکاک ایجاد می کند که سرانجام به خون ریزی منجر می شود. درمان بواسیر مصرف فراوان سبزی های برگ سبز است.
بارداری: خیلی از زنان در زمان بارداری گرفتار بواسیر یا هموروئید می گردند. در موقع بارداری، رگ های خون گشاد می گردد. به همین خاطر زنان باردار به هموروئید مستعدتر هستند.
یبوست مزمن: برخی افراد در طول سال به یبوست مستعدند و تغییرات غذایی نیز همیشه روی وضعیت آن ها تأثیر نمی گذارد. اگر دچار یبوست مزمن هستید، به مرور زمان دچار بواسیر خواهید شد. برای پیش گیری بهتر است از قرص های رونده استفاده کنید.
نشستن درازمدت: بیشتر افراد مجبورند به مدت طولانی پشت میز بنشینند که این امر منجر به متورم شدن رگ های خون در ناحیه مقعد می شود.
مصرف دستمال توالت زبر: دستمال کاغذی که از آن استفاده می کنید، باید نرم باشد تا مقعد را زخم نکند
وضعیت نامناسب بدن: یکی از علت های بروز بواسیر، حالت نادرست نشستن است. خمیدگی بدن، روی قسمت پایین بدن فشار وارد می کند. این فشار اضافه می تواند باعث تحریک بواسیر شود.
استفاده از غذاهای پر ادویه: ادویه، مقعد زخم شده را تحریک و دفع مدفوع را سخت می کند.
بعضی از ورزش ها: برخی برنامه های ورزشی از جمله وزنه برداری شاید مناسب افراد مستعد به بواسیر نباشد. به ویژه نشستن روی زانو با وزنه، می تواند به متورم و زخم شدن رگ های مقعد منجر شود.

اسهال: در این مواقع، فرد به طور مکرر به دستشویی می رود که این امر باعث ایجاد اصطکاک، زخم و عفونت مقعد می شود.

در صورت وجود این نشانه ها چه کارهایی بایست انجام دهید؟

بواسیر 


اگر در مدفوع خود خون مشاهده کردید حتما به منظور تشخیص قطعی باید به پزشک و به ویژه به جراح مراجعه کنید. زیرا خونریزی از نشانه های بیماریهایی نظیر سرطان های روده و غیره نیز است که برای بررسی بیشتر ضروری است پزشک، معاینه ها و آزمایش های بیشتری را در باره شما انجام دهد.

آیا این نشانه ها می تواند نشانه های سرطان و یا بیماری های بدخیم باشد ؟

بواسیر 

بلی. درصدی از خونریزی های دستگاه گوارش قسمت زیرین به خاطر سرطان های روده هستند. بنابراین هر گونه خونریزی از ناحیه مقعد باید تحت بررسی لازم قرار گیرند.

از سایر علائم می توان به احساس‌ اینکه‌ بعد از اجابت‌ مزاج‌، راست‌ روده‌ به‌ صورت کامل‌ تخلیه‌ نشده‌ باشد، این‌ وضعیت فقط در باره هموروئید یا بواسیر بزرگ‌ مشاهده می‌شود و پدید آمدن التهاب‌ و تورم‌ در ناحیه مقعد اشاره نمود. 

 همانگونه که گفته شد از جمله علایم هموروئید یا بواسیر خونریزی هنگام دفع مدفوع، خارش و درد روده بزرگ رایج‌ترین علائم هموروئید محسوب می‌شوند. در ادامه علائم انواع این بیماری به صورت فهرست وار با شرخی مختصر  آورده می شود:

هموروئید خارجی: درد راست روده عموماً همراه با بواسیر خارجی است. خون جمع شده در زیر پوست، توده یا برآمدگی دردناک و سختی را به وجود می‌آورد که با اصطلاح ترومبوزه یا بواسیر دلمه شده از آن یاد می‌شود. در این حالت بیمار مبتلا به هموروئید پس از دفع مدفوع گاهی اوقات رگه‌های خون را روی دستمال و یا کاسه توالت می‌بیند.

هموروئید داخلی: خونریزی راست روده رایجترین‌ علامت بواسیر داخلی است و بیمار رگه‌های خونی قرمز روشن را روی دستمال توالت یا خون قرمز روشن را روی کاسه توالت پس از اجابت مزاج می‌بیند. همچنین گاهی اوقات خون روی سطح مدفوع نیز دیده می‌شود.

 

 

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5

  021-88870896

  09901942474

  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

سروش

با عرض سلام و پوزش
من حدود 3 روز است که در ناحیه ی مقعدم احساس برآمدگی دارم. که گاهی درناک هم هست. به نظرم مربوط به عضلات ناحیه مخرج است.25 ساله - لیسانس

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

باسلام چند عامل می تواند به صورت برآمدگی در این ناحیه بروز کند .در مواردی که فرد دچار بواسیر است بواسیر می تواند به دو صورت بواسیر خارجی یا داخلی باشد .بواسیر داخلی معمولا همراه با خونریزی است . توده می تواند بعد از اجابت مزاج از مقعد بیرون بزند وخود بخود ویا با کمک دست جا برود .در بواسیر خارجی این بر آمدگی خارج از مقعد ودر کنار آن قرار دارد .البته گاهی شقاق هم می تواند مطرح باشد .در مواردی که شقاق طولانی مدت وجود داشته باشد بدلیل زخم وبهبودی های پشت سرهم زایده ای در خارج از مقعد ایجاد می شود که به آن زایده نگهبان می گوییم .جهت تشخیص دقیق ضایعه باید تشریف بیارید تا شما رو از نزدیک معاینه کنم

پاسخ
رعنا

سلام بابای من یه چند وقتیه که خونریزی داره اونم بواسیر داره ما هم میترسییم سرطان باشه خیلی نگرانیم نظر شما چیست

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام بهتر است قبل از اینکه خودتان را ناراحت کنید ایشان را برای معاینه وتشخیص قطعی بیارید تا ایشان را ببینم در ضمن خون ریزی از مقعد دلایل متعددی دارد

پاسخ
نسرین

سلام
دارچینی که با شله زرد و حلیم خورده میشه برای بیماری بواسیر اشکال داره و همچنین ادویه جاتهایی که در ترشی ها وجود داره چطور آیا خوردن خود ترشی برای بواسیر ایراد داره و همچنین خوردن سس گوجه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام
دوست عزیز مصرف زیاد ادویه جات به ویژه فلفل تند برای بواسیر مضر است. سس گوجه هم اگر حاوی ادویه نباشد و ببدون فلفل باشد مانعی ندارد.

پاسخ
فریبرز

باسلام
برای درمان بواسیر چه تغذیه ای مناسب است؟متشکرم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام
درمان های تغذیه ای برای بواسیر به قرار زیر است:
1-استفاده ازغذاهای پر فیبر یا به عبارت دیگر سبزی جات و میوه جات،که هم در جلوگیری از بروز این بیماری و هم در درمان این بیماری مؤثرند. برخی از انواع غذاهای پرفیبرعبارتند از:
انواع حبوبات به خصوص نخود ، لوبیا و باقلادانه های کامل و سبوس دارمانند سبوس جو و شلتوک برنج انواع میوه جات :انجیر-آلو-زردآلو-انگور-هلو-طالبی
سبزی جات مانند کاهو، هویج و کلم .
مصرف روزانه 6 تا 8 لیوان آب
استفاده از روغن زیتون به جای سس های سالادپرهیز از مصرف ادویه جات تند و تحریک کننده مانند کاری، پودر فلفل و...استفاده از عادات غذایی صحیح و مشاوره با متخصص تغذیه
کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل

پاسخ
کامران

چه عواملى باعث ایجاد هموروئید مى شود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

علت واقعى هموروئید مشخص نیست. ولیکن عوامل مهم و موثر در بروز آن عبارتند از: ۱- یبوست مزمن ۲- اسهال مزمن ۳- زور زدن موقع اجابت مزاج ۴- نشستن طولانى مدت در توالت ۵- افزایش سن ۶- عوامل ارثى ۷- حاملگى ۸- تحرک کم ۹- مصرف غذاهاى کم فیبر، عدم استفاده از میوه جات و سبزیجات، مصرف الکل و...

پاسخ
سلمان

درچه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

اگر در همان‌ جایی‌ که‌ بواسیر بوده‌ است‌ یک‌ برجستگی‌ سفت‌ تشکیل‌ شود.اگر بواسیر باعث‌ درد شدید می‌شود.اگر خونریزی‌ زیاد باشد ( بیش‌ از مقداری‌ که‌ در قسمت‌ علایم‌ ذکر شد ) . البته‌ باید به‌ یادداشت‌ که‌ خونریزی‌ ممکن‌ است‌ یکی‌ از علایم‌ اولیه‌ سرطان‌ باشد

پاسخ
رضا

چند روزی است دچار بیماری بواسیر خارجی شدم در صورت امکان راه حل های درمان بیماری از طریق دارو و درمان های خانگی و گیاهی را معرفی نمایید .چه مدت طول می کشد تا این بیماری از طریق درمان خانگی برطرف گردد ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام :هموروئید یا بواسیر بزرگ شدن وریدهای مقعدو ضعف جدار مقعد است که می تواند با التهاب خونریزی و گاهی انسداد رگ توسط لخته خون همراه شودو در برخی افراد استعداد ژنتیکی آن وجود دارد خونریزی ان می تواند بصورت قطره و بعداز اجابت مزاج باشد . معمولا درد ندارد مگر اینکه زخم شود یا انسدادرگ ایجاد گردد. بواسیر بسته به شدت ان درجه بندی می شود یعنی ممکن است فقط خونریزی داشته باشد یا ممکن است بصورت توده ای از مقعد به خارج راه یابد که شاید خود به خود جا برود یا به کمک دست آن را جا انداخت.درمان بستگی به شدت بیماری دارد در مراحل اولیه معمولا طبی است ولی مراحل پیشرفته تر نیازمند جراحی می باشد. رعایت برخی مواد کمک کننده است:
باید مانع ایجاد یبوست شد یعنی با استفاده از مواد فیبری مثل نان سبوس دار ،میوه ها و پودر پسیلیوم یا برن باید حجم مدفوع را افزایش داد و ان را نرم کرد. مصرف مایعات کافی نیز ضروری است. توجه داشته باشید که مصرف میوه های سرد ( پرتقال ، نارنگی ، خیار و...) برای شما مناسب نیست و بهتر است از میوهایی مثل موز ، سیب ، انگور و آب هویج استفاده کنید. در صورت وجود درد می توان از لگن اب گرم استفاده نمود. در صورت وجود خونریزی به کلینیک بنده مراجعه فرمایید

پاسخ
میثم

با سلام و عرض خسته نباشیداینجانب حدودا 2 هفته است که دچار یبوست شدید شده ام و در این چند روزه هم دچار بواسیر شدید شده ام . من در این مدت از روغن زیتون به میزان زیاد هم استفاده کرده ام و لی فایده ای نداشته است

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام:در یبوست مزمن علل مختلف عملکرد و حرکت طبیعی روده ها را دچار اختلال می کند. گاه علل سیستمیک از عوامل ایجاد کننده است مثل کم کاری تیروئید کلسیم بالای خون اوره بالای خون گاه علل روانشناختی مانند افسردگی وسواس و اضطراب. همچنین رژیم عذایی کم فیبر فعالیت کم روده ها و برخی داروها نیز می تواند باعث یبوست شود یبوست درد شکمی تهوع ضعف بی اشتهایی ایجاد می کند برای درمان افزایش فعالیت و تحرک ،دوری ار تنش و استرسها و رعایت برخی نکات تغذیه ای کمک کننده است فرد باید از مواد فیبر دار مانند سبزیجات میوه نان سبوس دار و اب فراوان استفاده نماید. پودر پسلیون یا برن روغن زیتون انجیر الو و .. می تواند باعث نرم شدن مدفوع گردد.در افرادی که بواسیر یا شقاق دارند یبوست باعث بدتر شدن ان می شود بنابراین این افراد باید سعی کنند شرایطی را فراهم نمایند که اجابت مزاجشان با سهولت همراه باشد

پاسخ
رامین

با عرض سلام و خسته نباشید

2 روز پیش بطور ناگهانی دچار دفع مدفوع بلغمی و خونی شدم بدون هیچ درد یا علایمی از قبل

این حالت 2 بار موقع دستشویی رخ داد و دیگه تکرار نشد . هیچ علایم دیگه و درد خاصی هم ندارم
این مشکل بخاطر چیست و ایا لازم است به پزشک مراجعه کنم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

باسلام :اگر چیزی قرمز در مدفوع دیدید، لزومی ندارد برای تشخیص آن پزشک باشید. وجود چیزی به رنگ خون در مدفوع، به جز در چند مورد، حتماً خون است.شاید شایعترین علت وجود خون در مدفوع بواسیر یا شقاق مقعد باشد. بواسیر بافت کوچک پفکردهای است که از محل خود در مقعد خارج شده و بیرون زده است. مالیدن زیاد و زور زدن زیاد میتواند آن را به خون بیندازد. شقاق مقعد هم وجود ترکهائی در پوست اطراف آن است که آن هم در اثر زور زدن زیاد به وجود میآید.در هر دو مورد، این خون به مدفوع اضافه میشود. ولی اگر خون مخلوط با مدفوع است، علل دیگری دارد. اگر برای تسکین درد التهاب مفاصل مقدار زیادی آسپیرین یا دیگر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی خوردهاید مدفوع خونی میشود. این داروها دیوارهء معده و روده را تحریک کرده و حتی ممکن است زخم ایجاد کنند، که گاهی بدون درد ولی با خونریزی همراه است.بیماری التهابی روده - که اختلال گوارشی با علت نامعلوم است - نیز ممکن است مدفوع را خونی کند. این بیماری اغلب با درد همراه است.همچنین وجود خون در مدفوع ممکن است نشانهٔ وجو پولیپ یا تومور سرطانی در رودهٔ بزرگ باشد. بسیاری از پولیپهای کوچک اصلاً علامتی از خود بروز نمیدهند، تا این که به اندازهٔ مشخصی برسند. خونریزی پولیپ ممکن است بر سطح مدفوع یا مخلوط با آن باشد.
دیورتیکولوز هم از علل دیگر خونی بودن مدفوع است، گرچه کمتر احتمال دارد به آن مبتلا باشید. دیورتیکولوز ضعیف بودن نقاطی از دیوارهٔ روده است که برجسته شده و گاهی خونریزی میدهد. این خونریزی کاملاً مشخص است، چون یکی دو قطرهٔ یا رگهٔ کوچکی از خون نیست و معمولاً خونریزی کاملاًً واضح است.اگر دچار خون دماغ شوید، بینی را با دست بگیرید. اگر انگشتتان برید، آن را باندپیچی کنید و اگر مدفوعتان خونی شد،حتما به پزشک مراجعه کنید. بهتر است هرچه زودتر علت خونریزی معلوم شود.آب زیاد بخورید. یکی از سادهترین راههای کاهش زور زدن به هنگام دفع مدفوع و جلوگیری از پیدایش بواسیر و شقاق، نوشیدن زیاد مایعات است. خوردن لااقل شش تا ده لیوان آب در روز از یبوست جلوگیری میکند.دارو را عوض کنید. اگر آسپیرین یا داروی ضدالتهابی غیر استروئیدی میخورید و دچار مدفوع خونی شده اید، به پزشک اطلاع دهید تا آن را با داروی دیگری جایگزین کند.آزمایش کنید. پزشک با استفاده از دستگاه درونبین درون روده را معاینه کرده و علت خونریزی را پیدا میکند

پاسخ
مریم

با سلام وخسته نباشید. بنده چند سوال دارم؛ ۱- مدتی است حدودا هر دو ماه یکبار از مقعدم هنگام دفع بدون هیچگونه درد وسوزشی خون می آید. که باعث نگرانی من شده است. ۲- گاهی اوقات در ایام عادت ماهیانم که البته همیشه سر وقت هم هست فقط لکه بینی دارم وخونریزی نمیباشد ،‌لطفا در این مورد هم راهنمایی بفرمایید. و سوال آخر هم اینکه بنده پرو لپس دریچه مبترال دارم ، که در این رابطه به چند دکتر متخصص قلب مراجعه کرده ام که همگی به من گفته اند این مشکل جدی نمیباشد و با دردهایی که داری باید کنار بیایی و برای درد قلبت بهتر است که دارو مصرف نکنی تا به دارو عادت نکنی ، اما من از وقتیکه قرص امگا ۳ مصرف میکنم به طور محسوسی قلبم درد نمیکند آیا این ارتباطی با هم دارند و دیگر اینکه من باید رژیم خاصی ویا مراقبت های خاصی را داشته باشم. در ضمن بنده متاهل هستم و یک فرزند ۵/۲ ساله هم دارم. با تشکر از لطف شما.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام :در مورد خونریزی از مقعد با توجه به اینکه همراه با درد نیست می تواند ناشی از وجود بواسیر باشد . در بواسیر معمولا خونریزی به صورت خون روشن و قطره قطره بعد از اجابت مزاج می باشد . اگر فقط خونریزی در فرد وجود داشته باشد و علایم دیگر مانند خروج توده از مقعد وجود نداشته باشد بواسیر درجه اول می گوییم . اگر میزان خونریزی زیاد نباشد نیازی به درمان جراحی ندارد و می توان با استفاده از درمان های دارویی و نیز پیشگیری از بروز یبوست که می تواند سبب تشدید علایم فرد شود آنرا درمان کرد. موارد شدید خونریزی می تواند سبب ایجاد کم خونی در فرد شود .که حتما باید به پزشک مراجعه کرد.در مورد میزان خونریزی هم باید گفت که به نظر می رسد شما به طور کلی دارای خونریزی کم در حین قاعدگی های خود می باشید . در صورتی که قاعدگی های منظمی دارید مشکل خاصی نخواهدبود .
در مورد تاثیر مصرف قرص امگا3 در درمان پرولاپس میترال باید گفت که تا کنون چنین امری اثبات نشده است . در پرولاپس دریچه میترال اگر علایم فرد شدید نباشد نیاز به اقدام خاصی نیست ولی اگر فرد دارای علایم شدید می باشد می تواند برای کاهش علایم از دارو استفاده نماید . بعضی عقیده دارند اگر فردی دارای پرولاپس دریچه شدید است بهتر است از انجام ورزش هایی که با فعالیت بدنی شدید همراه است خودداری نماید .

پاسخ
کمالی

سلام:مدتی است هر وقت توالت میرم مواقعی که مدفوع سفت باشد یا قسمتی از مدفوع سفت باشد.به مقدار زیادی خون به کاسه توالت ریخته می شود و هر چه بیشتر زور میزنم بیشتر خون میریزد.این مشکل از بهمن 83 مواجح شدم ولی مدتی بود که هیچ مشکلی نداشتم از این لحاض حتی یک زمان من یوبوست گرفته بودم که 3 4 روزی شکمم کار نمیکرد که بلاخره توانستم به توالت برم مسئله اینجاست که آن موقع مدفوع ب قدری سفت بود که من با کلی زور و فشار توانستم مدفوع کنم ولی آن موقغ هیج خونریزی نداشتم(این زمان مرداد84 بود)هر چند وقت یکبار من با این مشکل مواجح می شم.لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام:شما در ابتدای بیماری هموروئید یا بواسیر هستید و ادامه این روند باعث می شود به تدریج توده بواسیر بوجود آید.بنابراین حتمآ باید از بروز آن پیشگیری کنید.پودری به نام "پسیلیوم" را از داروخانه تهیه کنید ، و روش استفاده را از بروشور موجود در آن بخوانید . مدفوع باید به شکلی شل باشد که قوام نداشته باشد.میزان مصرف در بروشور موجود است اما خود آنرا تنظیم کنید تا به حد مناسب برسد.به شما توصیه میکنم در صورت تداوم حتما به کلینیک من مراجعه کنید

پاسخ
شریفی

با سلام:هر از چندگاهی وقتی مدفوع خشک و سفتی دارم پس از دغع یا همراه آن مقدار کمی خون دفع میشود.آیا جای نگرانی هست؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام:بله. جای نگرانی دارد.شما در ابتدای بیماری هموروئید یا بواسیر هستید و ادامه این روند باعث می شود به تدریج توده بواسیر بزرگتر شود.بنابراین حتمآ باید جهت درمان ان اقدام کنید

پاسخ
محسن

با سلام، در هفته گذشته یک بار در مدفوع خودم اثری از خون دیدم، میخواستم ببینم چیکار باید بکنم، قبلا سابقشو نداشتم بعد از اونم دیگه تکرار نشده. ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام:بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد ولی با توضیحاتی که داده اید احتمالا" دچار بواسیر یا همان هموروئید میباشید و برای کنترل آن باید ضمن نرم نگه داشتن مزاج پیشگیری از یبوست بکنید ،و در صورت تکرار ، برای معاینه درصورت تمایل به کلینیک من مراجعه نمایید.

پاسخ
مهری

باسلام:من مهرماه92 عمل سزارین داشتم،آذر ماه93 دچار بیماری هموروئید شدم، اردیبهشت 94 عمل جراحی کردم، تاچند هفته پیش حالم خوب بودو دوباره چند روزی است از مقعدم خون میاد، به خدا خسته شدم ازاینکه صبح ها باید این درد را تحمل کنم، لطفا منو راهنمایی کنید که چه باید کرد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام:در درمان هموروئید ابتدا باید علت زمینه ساز را که معمولا" یبوست و اجابت مزاج سخت است را با استفاده از رژیم غذائی پرفیبر و مصرف سالاد و سبزیجات از بین برد و سپس جراحی انجام داد و در غیر اینصورت با ادامه یبوست ، بواسیر مجددا" عود خواهد کرد

پاسخ
جوانمرد

سلام.6ماه قبل در مدفوع من خون بود وبعد از 1روز خوب شد وحالا باز شروع شده...چیکار کنم خیلی میترسم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام:خونریزی در مدفوع ممکن است از هر قسمت از دستگاه گوارش از دهان تا مقعد ایجاد شود و یکی از فوریتهای پزشکی است. این خون می تواند ناشی از خونریزی مری یا معده یا روده کوچک و بزرگ و یا معقد باشد و تشخیص های متفاوتی مطرح می باشد و حداقل عارضه عدم مراجعه به پزشک کم خونی است و هر کدام از این موارد ممکن است شکل خونریزی و علائم همراه متفاوتی ایجاد کنند.اگر خون بصورت مخلوط با مدفوع است ‏منشا روده ای دارد اگر بصورت قطره قطره بعد از مدفوع است بدلیل بواسیر است و اگر بصورت ‏یک خط در اطراف مدفوع و همراه با ان است و با درد نیز همراه است علت آن شقاق است بنابراین بهترین راه این است که با رعایت رژیم غذایی مانع ایجاد یبوست و شقاق شوند به طور کلی به شما پیشنهاد می کنم جهت معاینه و تشخیص علت و ارائه راه درمانی مناسب به کلینیک من مراجعه نمایید

پاسخ
یاسر

هنگام دفع مدفوع خونریزی دارم ایا من همورئید دارم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

ممکن است اگر خون‌ قرمز روشن به‌ صورت‌ رگه‌هایی‌ در مدفوع دیده‌ شود یا به‌ دنبال‌ اجابت‌ مزاج‌، خون‌ به‌ مقدار کم‌ و به‌ مدت ‌کوتاهی‌ چکه‌ کند که در هر دو صورت به هموروئید مشکوک می شویم.

پاسخ
شایان

اینجانب میخواستم بدانم علت بیماری بواسیر چیست و اینکه به هنگام دفع مقعد دچار خونریزی میشود همان بواسیر است یا خیر و اصولا این خونریزی به چه دلایلی میتواند باشد

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام:هموروئید یا بواسیر در واقع بدلیل ضعف دیواره مقعد در بعضی نقاط ایجاد می شود که در نتیجه آن ورید های خونی در آن مناطق پرخون شده و تغییر شکل پیدا می کنند و حجیم و گشاد می شوند. این روند باعث خونریزی و ایجاد یک توده عروقی می کند که بداخل مجرا مقعد برجسته می شود .البته خونریزی از مقعد علل مختلف دیگری نیز دارد که ممکن است برخی بدخیم باشند.بنابرای هر بواسیر یا خونریزی از مقعد نیاز به بررسی ومعاینه دارد

پاسخ
عباس

سلام
من یکبار عمل کردم بیرون میاد ولی وقتی خودم رو میشورم به داخل میرود گاهی خونریزی داشتم ولی قطع میشد الان چند روز درموقع مدفوع خونریزی دارم حتی قطره ای

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

سلام دوست عزیز جای نگرانی نیست شما به احتمال زیاد به بواسیر درجه 2 یا 3 مبتلا شده اید وقت بگیرید تشریف بیارید تا مشکلتان را برطرف کنم در ضمن اگر به یبوست مبتلا هستید سعی کنید با خوردن مواد غذایی فیبر دار مانع از یبوست خود شوید

پاسخ
حامد

سلام یک هفته است کنار مقعدم مثل یه جوش بزرگ بیرون امدگی زده و دست که میزنم سوزش و درد دارم اولش حالت نرمی داشت اما الان سفت شده میخواستم بپرسم این همون بواسیره یا چیزه دیگه ای هستش ضمنا من یا اسهال دارم یا یبوست بخاطر مشکل معدم ممنون میشم جواب بدین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

سلام هم میتونه بواسیر باشه هم میتونه فیستول باشه به هر حال باید تشریف بیارید معاینه شوید تا تشخیص دقیق داده شود

پاسخ
بهناز

با سلام.حدود پنج سال قبل بعد از زایمان دچار یبوست شدید شدم که حدودا دوبار خون هم مشاهده شد. بعد از چند ماه کاملا بهبود پیدا کردم و دچار بواسیر یا مشکل دیگه ای نشدم. متاسفانه چند روز قبل بدون اینکه برای دفع مشکلی داشته باشم یک قطره خون مشاهده کردم و بعدش متوجه شدم که دو زائده از مقعد خارج شده والان بعد از گذشت یک هفته همچنان موقع دفع خون مشاهده میشه.درد زیاد یا خارش و سوزش هم ندارم. مدت زیادی در طول روز برای انجام کارهای منزل ایستاده هستم و میشه گفت اصلا استراحت ندارم.نزدیک یک سال هست که متاسفانه به اصرار همسرم ارتباط از پشت داریم که این نوع ارتباط در دوماه اخیر انجام نشده. آیا دچار بواسیر شدم و میتونم با درمان خانگی خونریزی رو قطع کنم؟ باید از وان آب گرم استفاده کنم یا کیسه ی یخ ؟ خیلی نگرانم و میترسم.ممکنه کبدم مشکل داشته باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام خدمت شما باید عرض کنم که به احتمال زیاد شمابه بواسیر درجه 2مبتلا شده اید برای همین هنوز درد ندارید من در سایت درمان به روش خانگی را توضیح داده ام تا 10روز کارهایی را که گفته ام را انجام دهید اگر نشانه هایتان بهتر نشد تشریف بیارید با لیزر درمان میشوید در ضمن از لگن اب گرم بعداز هردفعه دفع مدفوع استفاده کنید اگر درد داشتید باید جهت تسکین درد از کیسه یخ استفاده کنید که ظاهرا شما درد ندارید پس روزانه 2تا3بار درلگن اب گرم(ولرم)بشینید.

پاسخ
ناهید

با سلام
ببخشید که میگم متاسفانه من چند روزیه که در مدفوعم خون زیادی مشاهده میکنم این درحالیه که خیلی ببخشید مدفوعم کاملا شل و گاهی وقت ها اسهالی بوده اما خونریزی دارم و درد هم اصلا ندارم این هم میتونه بواسیر باشه اگر هست از چه نوعیه و باید چیکار کنم ممنون میشم جوابمو بدید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام بله احتمال اینکه بواسیر باشه هست معمولا بواسیر های داخلی تا زمانی که به بیرون مقعد کشانده نشده اند جز خون ریزی علائمی مثل درد ندارند ولی خون ریزی از مقعد دلایل دیگه ای هم میتونه داشته باشد بهتر است سریعتر جهت بررسی وتشخیص دقیق تر مراجعه فرمائید

پاسخ
يوسف

سلام من سه روز قبل دچار درد و سوزش در ناحيه مقعد شدم و از چند روز قبلش مدفوع من حالت روغني مانند بود. با معاينه اي كه خودم از خودم كردم يعني انگشتم داخل مقعدم فرو بردم متوجه شدم در ناحيه درد مقعدم يك برجستگي توپي مانند وجود دارد البته مدفوع من خوني نيست و من خوني تاحالا نديدم داخل آن. ميخواستم بدونم آيا بيماري من بواسير يا چيز ديگري ميباشد. متشكرم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام حتما باید شما را معاینه کنم تا تشخیص قطعی بدهم

پاسخ
فریبرز

شماره وآدرس دکتربرام بفرستین تاتماس بگیرم برای درمانپاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، نبش زاینده رود، پلاک 16 طبقه دوم
021-88870896
09901942474

پاسخ
سحر

سلام من ۲۸سالمه ورزشکارو مربیه بدنسازی وکیک وبوکس وساندا هستم..وتمرینات بسیار سخت انجام میدم..حتی تمرینات فشرده وسخت شکم..چندماه پیش هنگام خروج مدفوع بدون داشتن یبوست خون خارج کردم..که درنظرم جدی نیامد..الان هم بعد ازانجام تمرینات شکم روز بعد ازانجام هنگام خروج مدفوع خون فراوان که بسیار شفاف بود و شدید دفع کردم..که بازهم ادامه دارد..سوال من اینه من کدام یک از مشکلات رو شامل میشم!؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام خدمت شما
خون ریزی از مقعد دلایل مختلفی داره که حتما باید مراجعه فرمائید تا مشکلتان بررسی شود ولی به خاطر ورزشهای سنگینی که انجام میدهید احتمال اینکه به بواسیر مبتلا شده باشید زیاده

پاسخ
لیلا

با سلام چند وقتیه که بیرون مقعدم یه برآمدگی کوچیک به وجود اومده، نرمه ،و درد و خونریزی هم ندارم،به نظر شما میتونه بواسیر باشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بله احتمال بواسیر هست ولی بهتر است تشریف بیارید تا جهت تشخیص قطعی معاینه شوید

پاسخ
م-ن

سلام من دختریم 18 ساله رابطه معقدی زیاد و بیش از چندین بار داشتم و الان گشاد شده معقدم و احساس بدی دارم آیا راهی هست برای درمان ؟خیلی اذیت میشم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بله مشکل شما قابل درمان است جهت بررسی مشکلتان به کلینیک بنده مراجعه فرمائید

پاسخ
مریم

سلام وقتتون بخير لطفا نوبت من براي ساعت٤:٣٠تا٥باشه روزش خيلي مهم نيست فقط ساعتش برام مهمه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بنده در خدمتم فقط محبت فرمائید با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمائید

پاسخ
سينا

با سلام چند روزي است كه احساس ميكنم زايده نرم از مقعد بيرون زده و در هنگام دفع دردناك است اما خونريزي ندارد آيا هيچ راه حل دارويي وجود ندارد و تنها گرينه برايم جراحي است؟ضمنا با انگشت هم سرجابش نميرود و هميشه بيرون است

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام مشکل شما با کمک لیزر در یک جلسه قابل درمان است شما به بواسیر درجه 4 مبتلا هستید که درمان دارویی ندارد

پاسخ
اردلان

سلام.من در کنار مقعدم در بیرون احساس خارش دارم زیاد هم خارش نمیده بعضی وقتا خون ریزی هم ندارم.ایا بواسیر هست یا چیزی دیگه هست.یک چیز دیگه جوش ریز لبه مقعد چی هستن ک بعضی وقتا می ایند و ازبین می رونند در مواقعه ای روده ات تحریک پذیر باشد همین جوش ها می اید مثلا دوهفته یک بار.راه درمان خارش کنار مقعد چیه؟؟ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام برای تشخیص قطعی بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید ولی با توضیحاتی که دادید احتمال شقاق میباشد

پاسخ
اردلان

ممنون از پاسخت....مسیر من تا تهران دور هست.هرمزگان بندرخمیرم...درمان شقاق چه چیزی هست تا استفاده کنم..ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام اگر با مواردی که میگم بهتر نشدی حتما باید مراجعه کنی
درمان دارویی شقاق برای افرادی که درد کمتری دارا هستند شامل استفاده از استامینوفن و یا بی حسی های موضعی می باشد و افرادی که احساس سوزش می کنند می توانند از مالیدن پماد زینک کمک بگیرند و از نرم کننده های مدفوع به منظور پیشگیری از ظاهر شدن درد موقع دفع مدفوع بهره ببرند نشستن روزی 3بار در لگن آب گرم به مدت 15دقیقه منجر به آرام شدن درد و کم شدن اسپاسم عضله های مقعد می شود.
باید توجه داشت که شیوه درمان بوسیله دارو غالبا برای آرام کردن درد شقاق می باشد و درمان خوبی به منظور شقاق مزمن نیست و این شیوه تنها منجر به مزمن تر شدن بیماری می گردد.

پاسخ
علی

سلام , ایا این ضایعه روی مقعد در عکس بواسیر هست ؟

علی
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بله شما به بواسیر مبتلا هستید در صورت تمایل میتوانید تشریف بیاورید بواسیر شما در یک جلسه با لیزر قابل درمان است

پاسخ
علی

هزینه درمان به روش لیزر حدودا چقدر میباشد ؟ درمان خانگی یا دارویی امکان پذیر نمیباشد ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام چرا بواسیر هم درمان دارویی دارد هم درمان خانگی وهم عمل با لیزر ولی با ید شما را معاینه کنم تا ببینم چه روشی برای شما مناسب تر است در صورت تمایل میتوانید تشریف بیارید کلینیک

پاسخ
اردلان

تشکر از پاسخت...من درد فعلا ندارم.وقتی که یبوست میشوم منو اذیت می کنه بعد از مدفوع کردن مثلا..بعد دیگه درد نداره.وقتی ک یبوست ندارم.هیچ اثری ازش نیست.انگار غیب میشه .بهترین روش انجا واسه درمانش چه دارید شاید 4ماه دیگه آمدم .هزینه اش چقد هست.ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام حتما از مواد غذایی پر فیبر استفاده کنید وروزانه 8لیوان آب بنوشید تا از بروز یبوست جلوگیری شود در ضمن سعی کنید روزی 2تا 3بار به مدت 10تا 15دقیقه در لگن آب گرم (ولرم)بشینید

پاسخ
یاسر از چابهار

سلام دکتر عزیز ..برای درمان شقاق آیا میشه در وقت بعدازظهرها که اب دریا گرم هست.داخل آب راه بروی .نظرت درمورد آب دریا چیه..با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام بهتر است از استخرآب گرم برای این کار استفاده کنید

پاسخ
کریم از بلوچستان

سلام.بواسیر داخلی چه نشانه های داره.من بعضی وقت کناره لب مقعدم احساس خارش دارم و وقتی ک زور می زنم کمی خون می ریزه رو توالت .درد بعد از مدفوع کمی داره بعد بند میشود.معمولا این خونروزی هفته ای یکبار بم دست میده با خارش کنار مقعد بعد ک دستشویی ک می رویم رو مدفوع خون هم هس هم رو سنگ دستشویی.نمیدونم شقاق هس یا بواسیر داخلی.اول فکر کردم شقاق شاید هس.نشستم داخل اب گرم انجا هم خونی شد اب ها..با تشکر منتظر پاسخت هستم دکتر جان

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام دوست عزیز من علائم بیماری بواسیر را به طور کامل داخل سایت توضیح داده ام بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص قطعی بدهند که شما بواسیر دارید یا شقاق در صورت تمایل میتوانید یک روز را با منشی کلینیک هماهنگ کنید وتشریف بیارید تا در همان روز هم مشکل شما تشخیص داده شود ودر همان روز هم درمان صورت گیرد

پاسخ
امين

احساس خارش شديد و سوزش همراه با بدبو شدن مدفوعم و چسبناك آن دارم . اكثر مواقع اسهال دارم از پماد بتامتازون استفاده ميكنم اما الان پاسخگو نيست . شديدا احساس سوزش دارم . خونريزي ندارم اما درموقع اجابت مزاج و پس از آن هنگامي كه بواسطه ي خارش با دستمال داخل مقعد را ميخارانم دستمال آلوده به مقداري خون سرخ كم رنگ ميشود. چه كنم ديگر حتي قادربه نشست و برخواست نيستم شديدا سوزش و درد دارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام احتمال اینکه به شقاق وهموروئید مبتلا شده باشید هست ولی باز بهتر است جهت تشخیص قطعی تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
Mohamad

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده 18 سال دارم و همین امروز پس از مدفوع خود احساس کردم ضایعه ای ب اندازه ی یک جوش از مقعدم بیرون زده
البته خون ریزی ندارد
و درد خاصی هم حس نمیکنم
ب اندازه یک جوش آزار دهنده هست


آیا یک به بواسیر مبتا شدم ؟ یا فقط یک جوش بد جا و مزاحم هست؟ ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بهتر است معاینه شوید تا بتوانم نظر قطعی به شما بدهم

پاسخ
كيان

سلام من چند هفته پيش عمل جراحي همورئيد خارجي انجام دادم.ولي يكي دوروزه احساس خارش دريك طوف ديگه معقدم ميكنم.ووقتي دست ميزنم زير پوست كنار معقدم احساس سفتي ميكنم و نشستن رو برام مشكل كرده نظر شما در مورد اين چي هست

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام احتمالا شما رابه روش سنتی عمل کردند وهنوز جای جراحات شما خوب نشده ولی حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا شما را مجددا معاینه کنند

پاسخ
علی

با سلام میخاستم ببینم این ضایعه که دور مقعدم هست موقع دفع مدفوعم که همراه با سوزش و بعضی اوقات با چند قطره خون در اوخر دفعم هست چیه ایا باید به دکتر مراجعه کنم یا با دارو حل میشه ممنون

علی
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام متاسفانه من عکس را با کیفیت خوب نمتوانم ببینم ولی احتمالا شما به شقاق مبتلا هستید تشریف بیارید تا معاینه شوید تا از بهترین روش درمانی برای شما استفاده شود اون زائده هم که شما میفرمائید را میتوان با لیزر به راحتی برداشت

پاسخ
امین

سلام.وقت بخیر .امین هستم از ایلام.با توجه به توضیحات و مطالبی که اینجا مطرح کردی بنده مبتلاح به بیماری بواسیر هستم .و هم دارای خونریزی بعد دفع مدفوع هستم (البته هر چند مدت یه بار )و موجب یه غده رو به بیرون شده .که همیشه راحت نشستن من روی صندلی یا زمین را مشگل کرده چون موجب دردم میشود.و همیشه باعث ترشح عفونت به صورت پیوسته میباشد ..این بیماری تقریبا به مدت 10 سالی هست که من دارم ولی همیشه یه مدت احساس نبود یا خوب شدن این بیماری میکردم و بازم به سراغم میومد .و این به مدت 1 ماهی هست که باعث ترشح زیاد عفونت و درد زیاد شده ..من مایلم حضوری برای درمان خدمت برسم .ولی به دلایل دور بودن و ضعیف بودن وضعیت اقتصادی یه کم مشگل است که خدمت برسم .اگه شما محبت کنی یه توضیحی تقریبی در مورد هزینه بدی ممنون میشم .و مدت درمان چند روز طول میکشه .متشکرم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام دوست عزیز بنده در خدمت شما هستم درمان شما در یک جلسه در کمتر از یک ساعت انجام پذیر است وبعد از عمل شما میتوانید به محل زندگی خود باز گردید در ضمن اگر احتیاج به توضیحات کامل تری دارید میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

پاسخ
امین

سپاسگزارم .بله حتمی فردا به وقت اداری با کلینیک تماس میگیرم .

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

در خمت شما هستم

پاسخ
الهه

سلام
من بعد زایمانم دچار یبوست شدم ک هم فیشر گرفتم و همورید فیشرم با پوماد رکتول خوب شد الان چنند روزیه ک خونریزی میبینم موقع اجابت مزاج ک ن درد دارم ن سوزش ولی امروز ی مقداری درد و سوزش دارم.از پوماد رکتولم استفاده کردم فایده نداشت.ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بیماری شقاق وهموروئید در بارداری و زایمان بسیار شایع است بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید احتمالا شما بواسیر داخلی هم دارید به همراه شقاق وحتما باید مانع یبوست شوید که در سایت به طور کامل توضیح داده ام که چه بخورید شاید نیاز به عمل نداشته باشید وبا یک رژیم غذایی مشکلتان برطرف بشه

پاسخ
مانا

سلام
23 ساله هستم
حدودا یکسال پیش یک توده کوچک کنار مقعدم ایجاد شد درد و ناراحتی نداشت و نسبت به آن بی تفاوت بودم بعضی اوقات هنگام یبوست به اندازه یک نقطه خون به دستمال می آید، چند روزه که کنار اون توده یک بیرون زدگی هم هست که با دست داخل میره
درد و ناراحتی ندارم
بیشتر نگران این هستم که به جراحی نیاز داشته باشم
با توجه به شرح حالم، به نظر شما راهی به جز جراحی نیست؟؟
ممنون میشم جواب بدین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام به احتمال زیاد شما مبتلا به بواسیر وشقاق هستید وبرای انتخاب نوع درمانتان حتما باید معاینه شوید ولی اگر هم به عمل نیاز داشتید جای نگرانی وترس نیست من مشکل شما را با لیزر در کمتر از یک ساعت بدون بیهوشی ودردوخون ریزی عمل خواهم کرد وبعد از عمل شما میتوانید به محل زندگی خود باز گردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشید

پاسخ
م.ی

با سلام.یکی از بستگان بنده قسمتی از روده که مجاری مدفوع هست خارج شد و هنگام شستشو با دست اون رو به داخل هدایت میکنه.میشه راهنمایی کنید که مشکل چیه و درمان چیه؟!

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام به احتمال زیاد ایشان به بواسیر درجه 3مبتلا شده اند جای نگرانی نیست در صورت تمایل به ایشان به فرمائید تشریف بیارن تا مشکلشان در یک جلسه به کمک لیزر برطرف شود

پاسخ
ماندانا

سلام من حدود یکماه است که در نزدیک مقعدم شروع به پوسته پوسته شدن وسوزش شده میتونه از علایم همو رئید باشه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام باید حتما معاینه شوید شاید به شقاق مبتلا شده باشید

پاسخ
امین

سلام مجدد خدمت دکتر عزیز .بنده همون طور که قبلا عرض کردم دچار بیماری بواسیر هستم .دیگه فعلا فرصت نشده حضوری خدمت برسم ..الان بازم یه سوال برام پیش اومده که .تو یکی از غده های که بیرون اومده.احساس میکنم که سوراخ شده و ترشح داره و حس میکنم ترشحم همون مایعات مدفوعه که از اونجا دفع میشه و بعضی موقه باد معد ای که میخواد خارج بشه از همون سوراخی که تو غده در اومده از اونجا خارج میشه .. ایا اینجور چیزی امکان داره.یا من اشتباه میکنم .یا اینکه شاید مریضی دیگه ای است .راهنمایی کنید ممنون میشم تا خیالم راحت بشه تا موقه ای که حضوری بیام خدمتت .

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام اون بیرون زدگی که شما بهش غده میگید همان رگهای دیواره انتهای کانال مقعد است که متورم شده وبیرون امده است که در اصطلاح هموروئید یا بواسیر نامیده میشود شما مشکل دیگه ای نداری تشریف بیارید در یک جلسه با لیزر درمان میشوید وبعد از درمان به زندگی روزمره خود برسید

پاسخ
سمیرا

سلام خسته نباشیدمن بعداززایمانم یک توده یابرامدگی مشاهده کردم که خونریزی ویاعلائم دیگری ندارم میشه کمکم کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام شما یا به بواسیر مبتلا شده اید یا به شقاق که برای تشخیص ودرمان قطعی حتما باید معاینه شوید

پاسخ
رضا

هموروئید در زنان شایعتر است یا در مردان؟
علت هموروئید در زنان به غیر از حاملگی و زایمان چه چیز دیگری میتواند باشد؟
با تشکر.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام ایجاد ودلایل هموروئید یا بواسیر در بین زنان ومردان یکسان است اما در زنان بار دار بیشتر

پاسخ
مینا

سلام و خسته نباشید. من ماه سوم بارداری هستم و الان حدود سه هفته اس دچار یبوست شدم و بعد از عمل دفع چند قطره خونریزی دارم. واقعا زجر میکشم از این موضوع. علاوه بر این تهوع شدید بارداری هم دارم و روزای بدی رو میگذرونم. دیروز متوجه شدم که در ناحیه مقعد یه توده سفید رنگ به وجود اومده و این موضوع منو وحشت زده کرده. خیلی هم خجالت میکشم برای معاینه به پزشک بگم. خواهش میکنم اگر با دارو رفع میشه کمک کنید بهم. متشکرم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام ایجاد هموروئید ویا بواسیر در زنان باردار یک امر طبیعی و رایجی است تا جایی که میتوانید سعی کنید مانع یبوست شوید با خوردن سبزیجات ومیوه جات ومواد غذایی پر فیبر البته حتما سعی کنید آب در روز به میزان 8تا10لیوان میل کنید کار دیگری که باید انجام دهید روزانه 21تا3بار درلگن آب گرم (ولرم) به مدت 10تا 15دقیقه بشینید اگر شرایط شما بعد از یک هفته بهتر نشد حتما برای معاینه تشریف بیارید

پاسخ
سارا

یک سال پیش بدنبال اسهال شدید و همچنین یبوست دچار درد و خونریزی از مقعد شدم که متاسفانه مجدد عود کرده به پزشک مراجعه کردم و درمان خانگی هم انجام دادم نتیجه نگرفتم میخواستم بدونم آیا استفاده از لیزر درمان قطعیه ؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام شما مبتلا به بواسیر شده اید که مشکلتان با لیزر برطرف میشود اما باید به دستورالعملی که بعد از عمل به شما داده میشود عمل کنید تا دیگر به هموروئید مبتلا نشوید

پاسخ
پریل

سلام
پدر من چند روزی موقع دفع مخرج دچار خونریزی میشد و موقع نشستن درد عجیبی داشت ب جراح مراجعه کردیم گفت آبسه و بردن اتاق عمل و وقتی باز کرد گفت هیچی نیست و آبسه ای نیست و گفت ۳ روز دیگه باید خوب بشی الان دو هفته میگذره و پدرم پیش جراح دیگه ای رفت ک بهش گفت میبرمت اتاق عمل بیهوشت میکنم دست بزنم ببینم دردت از کجا و بعد کولنسکوپی میکنم ممکن تشخیص ندم دردت چیه پدرم خیلی درد داره و هیچوقتم یوبسیت نداشته و همیشه راحت دستشویی میکرد و اینکه ما ارثی سرطان روده و عفونت روده داشتیم ک پدر بزرگم مجبور شدن از کیسه براش استفاده کنن برای همین خیلی میترسیم الان چیکار کنیم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام دوست عزیز توکلت به خدا باشه ولی من تا پدر را معاینه نکنم نمیتوانم اضهار نظر کنم در صورت تمایل پدر را با تمام آزمایشهایش جهت تشخیص وبررسی بیشتر بیار کلینیک

پاسخ
ک

با سلام و وقت بخیر و تشکر از اطلاعات و راهنمایی های عالیتون.با عرض پوزش بنده تقریبا سه ماه پیش و بصورت یهویی و اولین بار دچار سوزش و خارش مقعد شدم که تا ده روز طول کشید و بصورت رگه ای خون روشن در مدفوع دیدم و بعد ده روز خوب شد و بعد از بیس روز به دلیل سفتی مدفوع احساس پارگی و کشیدگی در مقعد کرده دوباره دچار سوزش و درد خارش هنگام دفع شدم که باز ده روز درد بیس روز خوب شدم تا اینکه این اخرین بار بیس روز بود که بخوبی تموم شده بود درد ولی باز به خودی خود احساس سوزش کردم و باز احساس پارگی و اولش دفع انگار حالت با فشار خون بزنه بیرون در حد پنج شیش قطره و بعد خون به حالت کم رگه ای روی مدفوع دیدم البته از اول تمام خون بصورت روشن و خارج از مدفوع یوده یعنی یا رگه ای بوده یا دو سه قطره بعد مدفوع .خواستم در این خصوص ازتون راهنمایی بخوام

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام شما به احتمال زیاد به شقاق یا فیشر مبتلا شده اید و برای روش درمان مناسب و قطعی حتما باید تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم ولی سعی کنید دچار یبوست نشوید وتا میتوانید از مواد غذایی پر فیبر استفاده کنید

پاسخ
امیری

با سلام من بعد دفع مدفوع دچار خونریزی شدم .ضایعه ای مثل زگیل در مقعد ایجاد شده وهيچ گونه دردی هم ندارم .دارای بیماری روماتیسم مفصلی نیز می باشم .آیا دچار بیماری بواسیر شدم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام حتما جهت تشخیص قطعی ودرمان باید تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
ایمان

با سلام؛
بنده چند مدت پیش دچار مسمومیت غذایی شدم که بر اثر اون دچار اسهال شدم و میشه گفت که کلا توی دسشویی چادر زده بودم؛ بعد چند روز روی مدفوع خودم لایه ای از خون دیدم؛ و الان خونریزی بیشتر شده و درد زیادی نیز دارم؛ چه در زمانی که میرم دسشویی و چه در زمانی که راه میرم و یا ایستاده و نشسته ام؛

دو سال پیش هم همچین وضعیتی داشتم که با استفاده از آنتی فیشر و ملین خوب شد؛ 24 ساله

ممنون از وقتی که میزارید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام حتما باید تشریف بیارید تا معاینه شوید ولی احتمال میدهم که مبتلا به شقاق یا هموروئید داخلی شده باشید

پاسخ
حبیب

با سلام خسته نباشید
من ۲۸ سالم است و حدود 6 ماه میشود که علایمی دارم لطفا راهنمای بفرماید از چیه
من از معقدم خون ریزی ندارم ولی مایع زرد رنگ لزلجی با متفوع و بدون متفوع خارج میشه و شکمم بد جور باد میکنه چون متوجه شدم باد شکمم خارج نمیشه و بعضی وقتا یه سوزشی از شکمم احساس میکنم و بعضی وقتا هم شکمم بد جور داغ میکنه و یبوست هم شدید دارم و معتاد هم هستم لطفا راهنمای بکنید ممنون میشم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام حتما باید تشریف بیارید تا معاینه شوید چون علائمی که شما گفتید برای تشخیص کافی نیست احتمالا باید به بواسیر داخلی هم مبتلا شده باشید ولی برای سایر مشکلاتتان حتما باید شما را معاینه کنم

پاسخ
فرحان

سلام من فکر میکنم بواسیر دارم
ولی خونریزی فقط روز اول داشتم ولی زائده هنوز وجود داره گاهی درد دارم ولی کم نه زیاد که عذاب اور باشه
الان عمل شدنی هست یا با دارو درمان میشه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام تا شما را معاینه نکنم نمیتوانم راه درمان متناسب با مشکل شما را خدمتتان عرض کنم در صورت تمایل تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
سجاد

سلام دکتر جان بنده دو بار عمل سینوس کرده ام سال 88 به طور باز عمل کردم که قسمت سکافته شده به طور طبیعی پرشد ولی پوست رویی که تشکیل شده بود خیلی نارک بود با کمترین فشاری که میاوردم پوست حالت خونی میگرفت دوباره یال 89 به صورت بسته رفتم جای عمل اولیو بستم الان بعد از چن سال هنوز اون پوست محکم تسکیل نشده ورزش زیاد یا رو دوچرخه میشینم دوباره پوستم ملتهب میشه یا اینکه بعضی اوقات تو دستشویی چن قطره خون به صورت چکه چکه میاد به نظر شما مشکل اصلی من مربوط به سبنوسمه که عود کرده یا دچار بواسیر شدم؟،؟؟؟در ضمن در هنگام مدفوع کردن درد یا هیچ گونه سوزشی ندارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام خون ریزی شما به عمل گذشته کیستتان مربوط نمیشود تشریف بیارید تا معاینه شوید معمولا این گونه خون ریزی ها نشانه بواسیر یا شقاق است

پاسخ
ا.حسینی

سلام
با عرض پوزش
من ۲۶ سال دارم و تقریبا از وقتی یادم میاد با مشکل یبوست مواجه بودم. البته الان تقریبا یکی دو ساله کمتر شده، ولی ۲-۳ هفته ای هست که موقع اجابت مزاج دچار سوزش و خارش مقعد میشوم و گاهی هم در طول روز خارش مقعد رو دارم و احساس میکنم یه ضایعه ی کوچیکی که قبلا نبوده یه مدت ایجاد شده؟ این یعنی حتما بیماری بواسیر هستش؟ بهتره به پزشک مراجعه کرد یا درمانی خانگی وجود داره براش؟
ممنونم اگر راهنماییم کنید.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام حتما باید معاینه شوید تا روش درمان متناسب برای شما انتخاب شود شما به شقاق هم مبتلا هستید

پاسخ
مصطفی

سلام آقای دکتر
چند وقت پیش اولش بدون درد،موقع اجابت مزاج خونریزی داشتم،تا اینکه خونریزی متوقف شد و پس از چند هفته دوباره تکرار شد، منم دکتر شهرستان مراجعه کردم و رکتول مقعدی و دیلتیژل برام نوشتن، موقع مراجعه بعدی خون ریزی قطع ولی خارش و سوزش وحشتناک پس از اجابت ایجاد شده بود،بهشون گفتم و این دفعه همورکس و دیلتیژل نوشتن، ولی بازم هیچ تاثیری نداره
الان چند روزه به شدت روی تغذیه فیبر دار و اجابت بدون زور زدن در هر روز کار میکنم و روزی یک یا دوبار حدود نیم ساعت چهل دقیقه ابگرم میشینم ولی همچنان این خارش و سوزش همرامه و با مراقبت هایی که داشتم به جای ۶-۷ ساعت به ۱-۲ ساعت رسیده ، ضمنا تورم مقعد بعد از همین حدود دو ساعت از بین میره، در قسمت بالای عکس یه زائده هست که احساس میکنم بیشترین سوزش و خارش از اونجا میاد،ممنون میشم راهنمایی کنید مشکلم چیه؟ احساس میکنم دکتر شهرستان اهمیت نمیده بهم
متشکرم

مصطفی
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام شما به هموروئید یا بواسیر واحتمالا به همراه شقاق مبتلا شده اید در صورت تمایل تشریف بیارید تا مشکلتان در یک جلسه در کمتر از یک ساعت درمان شود

پاسخ
علی اکبر

سلام
چند روزی است موقع اجابت مزاج درد دارم
و فشار همانند دل پیچه بهم وارد میشه و هیچ علامت ظاهری دیگه ای نیست
لطفا راهنمایی نمایید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام متاسفانه توضیحات شما برای تشخیص اینجانب کامل نیست در صورت تمایل تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
لیلا
http://Www.havin2@gmail.com

من رفلاکس و تحریک پزیری روده دارم و حدود دو هفته شده که خون ریزی زیادی از مقعد دارم و فکر میکنم که همراه با عفونت هست . نمیدونم بواسیری هست یانه ولی با مطالعاتی که درباره ی این موضوع انجام دادم نباید خونریزی زیاد باشه و اینکه یبوست هم ندارم نمیدونم باید چیکار کنم دو ماه تحت نظر دکتر داخلیم اما احساس میکنم وضعیتم ثابت بوده و الانم این خونریزی شروع شده و همینطور سردرد و حالت تهوع شدیدی گرفتم لطفا راهنماییم کنید ممنون .

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام تا شما را معاینه نکنم هیچ نظری نمتوانم به شما بدهم در صورت تمایل تشریف بیارید در ضمن جواب آزمایشات وداروهایی هم که مصرف میکنید را برای من بیارید جهت بررسی بیشتر

پاسخ
فرزانه

با سلام خسته نباشید، چند سال پیش با همسرم رابطه مقعدی داشتم و همون لحظه اول یه برامدگی اطراف مقعدم بوجود اومد، و هنوزم مونده بدون درد و خون ریزی فقط ظاهر بدی داره، ایا همون لحظه بواسیر بوجود اومده، دارویی هست که از داروخانه بگیرم که بهتر شه یا نیاز به مراجعه به پزشک داره، ممنونم.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام حتما باید جهت معاینه و تشخیص قطعی به پزشک مراجعه کنید متاسفانه توضیحات شما برای تشخیص کافی نمیباشد

پاسخ
M.k

سلام. من دو روزی به یبوست مبتلا شدم.دفع مدفوعم خیلی سخت بود.و هنگام دفع قطرات خونی همراه مدفوع خارج می شد. البته فقط یکبار. هیچ زائده ای هم دیده نمیشه.الان هم یکم درناحیه خروجی مقعد از داخل احساس درد و سوزش دارم. بنظرتون برای تشخیص بواسیذ باید به پزشک مراجعه کنم؟ یا صرفا بخاطر فشاری ک به برای دفع وارد شده باید خراشیدگی پوستش شده؟ چون یبوست شدیدی داشتم که الان بهتر.ممنون میشم جواب بدید.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام بله حتما باید مراجعه کنید احتمال اینکه به شقاق هم مبتلا شده باشید هست

پاسخ
نسرین

سلام نزدیک یک سال است دچار شقاق و همورویید شدم چند روز خوبه بعد باز شروع میشه الان 2 هفته میشه که دوباره شروع شد و شروعش با خونریزی شدید و بعدا درد شد مدت 4 روز پشت سر هم خونریزی شدید داشتم الان خونریزی قطع شده دردش هم کم شده ولی بیرون زدگیش خوب نمیشه این حالتش بیشتر ناراحتم میکنه تا دردش . راه حلی هست واسه بهتر شدنش یا فقط باید جراحی بشه ؟ اندازه بیرون زگی هم اینبار زیاده اندازه یک بند انگشت. لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام در صورت تمایل تشریف بیارید تا بعد از معاینه شما بهترین روش درمانی را برای شما توضیح دهم

پاسخ
آرش

با عرض سلام و خسته نباشيد به شما
من ٣١ ساله هستم و از دوران كودكى به ياد دارم كه هميشه يبوست بودم و دكتراى زيادى رفتم در اون دوران تا كه متاسفانه عادت كردم به اين بيمارى
و الان بعد از گذشت ساليان يبوست بنده تبديل به همورئيد شده، و باعث اذيت و رنجش من، بنده هر ٤/٥ روز يكبار اجابت مزاج ميكنم، و گاهى به علت زور زدن توام با خونريزى ميشه، گاهى به صورت خونريزى روى مدفوع و گاهى هم به علت زور زدن شديد به صورت قطره قطره و گاهى هم امكان داره بدون خونريزى باشه، علائم بنده كه باعث رنجش شده:
تنبلى روده
زور زدن به هنگام اجابت مزاج
احساس و تلقين تخليه كامل نشدن بعد از اجابت مزاج
و كمى درد ١/٢ ساعت بعد از اجابت مزاج
و پوسته پوسته شدن دو طرف كنار معقد
ممنون ميشم بنده رو راهنمايى بفرماييد سپاسگزارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام آنچه مسلم است شما به بواسیر مبتلا هستید که با لیزر قابل درمان است ولی از آن مهم تر درمان علل ایجاد بواسیر است که اگر مانع یبوست نشوید دوباره به بواسیر یا هموروئید مبتلا خواهید شد

پاسخ
هاله

سلام.من یه مدت هست که هم شدیدا خارش در ناحیه مقعددارم وهم بعضی مواقع خون در مدفوع و یبوثت دارم چند باری جراح عمومی مراجعه کردم که گفتن حساسیت هست و طبق مشاهدشون بواسیر ندارم ولی دارو ها که میدن اصلا حالم خوب نکرده فقط خارش دارم.که اینبار گفتن اگه خوب نشدم برم عمل کنه درحالیکه میگن بواسیر ندارم...چند نفر هم گفتن به دکتر گوارش مراجعه کنم نظر شما؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام اگر تهران تشریف دارید تشریف بیارید تا شما را معاینه کنم اگر هم مسیرتان دور است بهتر است به یک پزشک گوارش یا جراح عمومی دیگر مراجعه کنید

پاسخ
مهدی

سلام میخواستم ببینم با لیزر بواسیر درجه 2کاملا درمان می شود و احتیاج به درمان مجدد نیست..

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام با لیزر IRCبه راحتی درمان میشود و از بین میرود البته در بعضی موارد بواسیر درجه 2را میتوان با دارو و با رژیم غدایی پرفیبر به کمک روشهای درمان خانگی میتوان درمان کرد که البته باید تشریف بیارید تا معاینه شوید تا بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد بدهم

پاسخ
امیر

سلام، من دو سه ساله که یبوست و بواسیر دارم و ی توده بدون درد در قسمت داخلی مقعدم هست، خیلی دکتر عمومی رفتم اما درمان قطعی نشدم و فقط واسه مدت کمی بهتر میشدم... اما جدیدا وضعیتم وخیم تر شده و دچار نفس تنگی، ورم معده، نفس تنگی شدید هنگام غذا خوردن، سفت شدن معده و ورم معده و یبوست شدید هستم..البته تقریبا هنگام مدفوع خونریزی هم دارم... راهنمایی میکنید لطفا

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام تا شما را معاینه نکنم نمیتوانم نظر قطعی به شما بدهم ولی احتمالا به بواسیر داخلی مبتلا هستید که با لیزر در یک جلسه قابل درمان میباشد

پاسخ
علی

سلام من چند روزیه که درد نسبتا شدیدی در ناحیه مقعد دارم و یه توده خیلی کوچک سفت هم کمی با فاصله از مقعد به وجود آمده که علت درد هم همان است
آیا مشکل من بواسیر است؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام حتما باید معاینه شوید تا مشکل شما بررسی شود تا نسبت به درمانش اقدام شود

پاسخ
Faezeh

سلام.ببخشید من یه دختر 15ساله ام.چند هفته ای میشه هنگام دفع مدفوع...همراه با مدفوع خون و درد بسیاری بهم وارد میشه و تا ۱روز این درد همرام هست بطوریکه از ترس درد سعی میکنم مدفوع نداشته باشم و تازگیا هم یه برامدگی تو قسمت خارجی بوجود اومده..ایا حتما لازمه به پزشک و جراح مراجعه کنم و ایا نیازی به عمل نیست و با مصرف دارو میشه حلش کرد؟ممنون میشم راهنماییم کنید.باعرض پوزش

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام در صورت تمایل تشریف بیارید تا معاینه شوید تا علائم شما بررسی شود احتمالا به شقاق یا فیشر هم مبتلا هستید

پاسخ
...

سلام من 17 سالمه و چند وقته که در ناحیه مقعدم برامدگی به و جود اومده یکم هم درد میکرد و گاهی اوقات هم خارش داره باید چیکار کنم ؟ الان چند روز هست که گوشتی که از مقعد بیرون اومده بیشتر شده بواسیره؟ لطفا جواب بدید. ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام احتمالا شما به هموروئید یا بواسیر مبتلا هستید جهت تشخیص قطعی در صورت تمایل تشریف بیارید تا معاینه شوید تا درمان مناسب برای شما لحاظ شود

پاسخ
اریا

سلام من بعضی مواقع دچار خونریزی موقع دفع مدفوع میشدم البته در سال یکی دو بار یبوست هم میشدم حالا چند وقتیه موقع دفع احساس میکنم یه توده اندازه نخود در لبه داخلی مقعد دارم البته درد و خونریزی نداره راه درمان چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام شما مبتلا به بواسیر یا هموروئید داخلی شده اید در صورت تمایل تشریف بیارید تا با لیزر نسبت به درمان شما اقدام شود

پاسخ
...

ببخشید من چند وقته به خاطر اینکه درس میخونم زیاد میشینم روی صندلی بعد یه مدت ازناحیه پشت درد داشتم هنگام دفع اذیت میشدم.بعد الانم هنگام دفع سخته واسم درد میاد یکم هم خون میاد یه دونه کوچیکم اطراف مقعدم هست.ببخشید این نوع بواسیر؟
باتشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام توضیحات شما برای تشخیص بیماریتان کامل نیست باید تشریف بیارید تا معاینه شوید احتمال شقاق و هموروئید هست ولی قطعی نیست

پاسخ
ع.ن

سلام.من چند سالی هست که هر سال چند هفته در ناحیه مقعد احساس سوزش میکردم ولی با قرص مسهل این درد تو چن روز حل میشد.بنده بواسیرم نه جون ریزی داره نه بیرون زدگی.الانم یک ماهه احساس میکنم داخل مقعدم زخمه و نمک رو زخممه دیگه تحملش غیر ممکن شده برام.۲۵ سالمه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام شما خودت تشخیص دادی بواسیر داری یا تشخیص پزشکه به هر حال کار درستی برای مصرف خود سرانه دارو نکرده اید به نظر من علائم شما بیشتر به شقاق نزدیکتره به هر حال برای تشخیص ودرمان قطعی باید تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
سمیر احمدی

سلام ببخشید معقد من وقتی که گرمی کنم یعنی عرق کنم بسیار زیاد خارش میکند من این مشکل را نه فهمیدم چی است

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

حتما باید تشریف بیارید تا معاینه شوید تا دلیل خارش مقعد شما بررسی شود دلایل متعددی برای خارش و سوزش مقعد وجود دارد

پاسخ
سیمین

سلام دکتر، مشکل من اینه که اکثر وقت ها هنگام دفع مدفوع کامل تخلیه نمیشم و بعد از شست و شو باز هم روی دستمال کثیفی میمونه. خونریزی هم ندارم و این مشکل بیشتر موقعی پیش میاد که مدفوعم کمی شل هست. دلایل بوجود آمدن این مشکل چیه و چجوری میشه درمانش کرد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام برای تشخیص و درمان قطعی باید معاینه شوید ولی یکی از دلایل میتواند ایجاد بواسیرهای داخلی باشد

پاسخ
علي

سلام
من حدود يكي دو ماه هست كه تقريبا مدفوع شُل دارم
ولي بدون خون و درد
جديدا بعد از خروج احساس سوزش هم دارم
به عمرا احساس عدم خروج كامل
نظرتون چيه؟؟؟؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

حتما باید معاینه شوید تا نسبت به درمان شما بتوان اقدام کرد

پاسخ
بهرام

سلام من چند سالی هست بواسیر دارم، هنگام دفع مدفوع قطره های خون چکه میکند ولی دردی احساس نمیکنم مگر بعضی مواقع آیا نیاز به جراحی دارم؟ یا نه؟ ممنون.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام بواسیر هم درمان دارویی دارد هم درمان به روش جراحی که پس از معاینه و مشاهده علائم شما مناسب ترین روش درمانی به شما پیشنهاد خواهد شد در صورت تمایل تشریف بیارید کلینیک

پاسخ
ژاله

سلام
میخواستم بدونم بواسیر داخلی هم احتیاج به جراحی یا لیزر داره؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام بله هم هموروئید داخلی روش درمان با لیزر دارد هم هموروئید خارجی فقط نوع لیزر آنها با هم متفاوت است البته در مواردی هم میتوان هموروئید داخلی را با دارو درمان کرد

پاسخ
فرشته

سلام خسته نباشیدمطالب تون مفیدوکامل بودباتشکرازشما.موفق باشید.👌👌👌👌✌✌👏👏👏

پاسخ