فیلم بواسیر یا همورویید چیست؟

همورو​ئید یا بواسیر چیست ؟ 

درمان هموروئید

بیماری هموروئید بیماری رایجی است که نیمی از افراد در هر برهه ای از زندگی شان به آن مبتلا می شوند هموروئید یا بواسیر همان رگ های خونی بزرگ شده در ناحیه پایانی روده ( رکتال) ​می باشد که ​غالبا ماندن آن در درون مقعد به جز خونریزی مشکل دیگری به وجود نمی آورد به  این دلیل که درون مقعد عصب زیادی به منظور احساس درد موجود نیست ولی هنگامی که هموروئید یا بواسیر در ناحیه خارجی مقعد نمایان می شود به جز خونریزی، درد ناراحت کننده ای را نیز همراه دارد که اگر به آن توجه نشود بعد از مدتی  و با گذشت زمان منجر به کم خونی و عفونت و حتی باعث سرطان رکتال نیز می گردد.

نشانه های بیماری هموروئید یا بواسیر

در زیر نشانه های هموروئید یا بواسیر را به طور خلاصه و فهرست وار برای شما می آوریم تا به محض بروز هر یک از این نشانه ها سریعا به پزشک متخصص مراجعه فرمائید.​

درمان هموروئید

1- بروز درد در ناحیه مقعد در موقع دفع مدفوع 
2- ظاهر شدن ترشح مخاطی (بلغمی) پس از اجابت مزاج 
3- دفع ناقص مدفوع (موقعی که حس می کنید  روده شما بعد از دفع مدفوع هنوز به صورت کامل خالی نشده است) 
4- به وجود آمدن برآمدگی در ناحیه مقعد 
5- به وجود آمدن درد و خونریزی در ناحیه مقعد در زنان باردار 
6- بی اختیاری مدفوع 
7- به وجود آمدن التهاب و تورم ناحیه مقعد 
8-  خارج شدن بالشتکهای عروقی از مقعد 
9- خونریزی از مقعد 
10- مشاهده رگه های خونی بر روی مدفوع یا همان مشاهده خون در مدفوع
11- خارش در ناحیه مقعد.

انواع هموروئید یا بواسیر 

نشانه های هموروئید غالبا با توجه به موقعیت قرارگیری این بیماری متفاوت می باشد.  از این رو بیماری هموروئید یا بواسیر را میتوان به 3دسته تقسیم کرد:

1-هموروئید یا بواسیر داخلی        2-هموروئید یا بواسیر خارجی        3-هموروئید یا بواسیر ترومبوزه

هموروئید یا بواسیر داخلی
دراین حالت بالشتک هموروئید یا بواسیر از درون روده متورم می شود وفرد بیمار قادر به دیدن ولمس کردن این بالشتکها نمی باشد ودر بیشتر نمونه ها این نوع هموروئید یا بواسیر باعث درد وناراحتی در فرد بیمار نمیشود اما هنگام فشار آوردن در موقع دفع مدفوع باعث خراشیدگی توده هموروئیدی یا بواسیر شده که منجر به خون ریزی میگردد که تکرارآن باعث میشود به مرور زمان این بالشتکها به سمت خارج از مقعد کشیده شوند وفرد بیمارمبتلا به هموروئید یا بواسیر خارجی  شود

هموروئید یا بواسیر خارجی
این نوع از هموروئید یا بواسیر غالبا بسیار دردناک میباشند.هموروئید یا بواسیرخارجی در زیر پوست کناره مقعد ایجاد میشود واین بالشتکهای بواسیری به درد وخون ریزی حساس تر میباشند وغالبا فرد بیماراحساس خارش شدید میکند که توده با اولین خارش دچار خون ریزی میشود در بعضی از مواقع بواسیر یا همان هموروئید مانند کیسه ای پراز خون مشاهده میشود که این بالشتکهای پر خون خیلی دردناک ومتورم میشوند که مستعد پاره شدن وخون ریزی میباشند
هموروئید یا بواسیر ترومبوزه
این نوع از بواسیر در لبه های کناری مقعد پدیدار میشوند واندازه آن همانند یک لوبیا میباشد که علل اصلی ایجاد آن زورزدن وفشار آوردن بیش از حدهنگام دفع مدفوع وکسانی که زیاد مینشینند مانند راننده کامیونها وموتور سوارها وغیره....وکسانی که ورزش های سنگین انجام میدهند وافرادی که جسم سنگینی را یکباره بخواهند بلند کنند اتفاق میافتد.این نوع از بواسیریا همروئید بسار دردناک بوده وظرف حداکثر چند ساعت به وجود می آید که باید بلافاصله به ​متخصص کلورکتال جهت درمان مراجعه کرد

شیوه تشخیص هموروئید و بواسیر

 

رایج ترین نشانه های هموروئید، خونریزی کناره مقعد می باشد اما هر نوع خونریزی را نبایست به هموروئید مربوط کرد. بایست بدانیم که برخی انواع سرطان های روده ی بزرگ و پولیپ ها منجر به دفع خون در مدفوع می گردند. پس تشخیص نوع بیماری توسط دکتر بواسیر ( هموروئید) و متخصص کولورکتال بوسیله کولونوسکوپی (مشاهده داخل روده ی بزرگ از طریق لوله نوردار و مجهز به عدسی) امکان پذیر می باشد. مشاهده و معاینه دقیق توسط دکتر هموروئید و دست آخر رکتوسیگموئیدسکپی کلیدهای اصلی تشخیص هموروئید می باشند. هموروئید یا بواسیر بر پایه شدت آن به چهار گونه زیر دسته بندی می گردد.همینطور آزمایش های لازم در این مورد نقش مهمی را ایفا می کنند.

انواع درجات بواسیر یا هموروئید

بعد از معاینات بالینی فرد بیمار نسبت به شدت آن میتوان هموروئید یا بواسیر را به 4درجه تقسیم کرد:

بواسیر درجه1: سیاهرگ های گشاد شده اما هرگز از مخرج بیرون نمی گردند و فقط نشانه آنها خونریزی می باشد.
بواسیر درجه2: سیاهرگ های گشاد شده در زمان دفع از مخرج بیرون می شوند اما با پایان دفع مدفوع خودبه خود به درون مخرج برمی گردند.
بواسیر درجه 3:
 توده های هموروئیدی با دفع مخرج بیرون می گردند اما خودبه خود به درون مخرج بر نمی گردند بلکه باید آنها را با کمک دست به درون مخرج برگرداند.
بواسیر درجه 4: توده های هموروئیدی حتی به کمک دست نیز به درون مخرج بر نمی گردند و همواره در خارج از مخرج هستند.

دلایل ایجاد هموروئید یا بواسیر

عکس هموروئید 

البته لازم به ذکر است که دلیل وعلت های اصلی پدیدار شدن بیماری بواسیر یا هموروئید در دست تحقیق و بررسی است اما عوامل متعددی در بروز وحتی حاد کردن بیماری بواسیر وجود دارد که عنوان های آن به شرح زیر است:
1-داشتن یبوست مزمن وطولانی مدت
2-داشتن اسهال مزمن وطولانی مدت
3-فشار آوردن وزورزدن بیش از حد هنگام دفع مدفوع مخصوصا در دوران یبوست
4-از بین رفتن قوای جوانی وتحلیل رفتن توان عضلانی در سنین بالا
5-عوامل ارثی وژنتیکی
6-بلند کردن اجسام سنگین که باعث فشار آوردن به سیاه رگهای مقعد یا راست روده میشود
7-کم تحرک بودن ونشستنهای طولانی مدت
8-دوران بارداری وحتی فشار آوردن هنگام زایمان های طبیعی
9-بالا بودن فشار خون
10-لواط
11-ایجاد سرطان روده بزرگ
12-داشتن بیماریهای کبدی
13-عدم استفاده از مواد غذایی پر فیبرومیوجات وسبزیجات
14-مصرف نکرن آب به صورت روزانه به مقدار لازم(حداقل8لیوان)
یبوست، به ویژه یبوست حاد و دراز مدت که با فشار آوردن موقع دفع مدفوع توام می باشد، اسهال، استفاده مداوم ، و زیاد از ملین ها ، موقعیت های ایستادن و نشستن های درازمدت و  تغذیه نامناسب با مواد فیبری، نبود تحرک لازم که باعث پایین آمدن قدرت عضلانی قسمت لگن می گردد و عوامل زمینه ای یا ژنتیکی از علت های پدید آمدن هموروئید می باشند. تجربیات نشان داده که در اشخاص مبتلا به هموروئید داخلی فشار داخلی قسمت تحتانی در حال استراحت بیش از اندازه نرمال بوده و توام با امواج غیرنرمال می باشد. خیلی از بیماران هموروئیدی دارای منشاء موروثی از طرف خانواده مادری می باشند. 
اتساع وریدهای انتهایی راست روده که با پدید آمدن گره توام است هموروئید خوانده می شود. این بیماری برای نخستین بار به وسیله بقراط پدر علم پزشکی Hemorrhoids ــ خونریزی خوانده شد، ولی با توجه به اینکه خونریزی فقط در ۲۸ تا ۴۸ درصد بیماران دیده شده است اصطلاح هموروئید تنها شامل قسمتی از واقعیت مرتبط با این بیماری است.
 بالا رفتن فشار و اختلال در خارج شدن خون از گره های هموروئیدی باعث احتقان شبکه هموروئیدی و پدید آمدن بیماری می شود. 
جریان خون وریدی در بافت ها نه تنها در اثر انقباض عضله های صاف دیواره سیاهرگها (به شکل غیر ارادی) بلکه بیشتر در نتیجه انقباض عضله های مختط (به گونه ارادی) است.
۱ــ پایین آمدن ظرفیت انتقالی وریدهای شبکه هموروئیدی
۲ــ افزایش ورود خون شریانی به گره های هموروئیدی که سازگار با ظرفیت خروجی و رمال سیاهرگها نمی باشد.
در افرادی که غیرفعال و کم تحرک می باشند بازگشت خون وریدی به قلب به دشواری جریان دارد، عضله های صاف دیواره سیاهرگها متحمل فشار و بار فیزیکی زیادی می شوند. این پروسه سرانجام منتهی به به نارسایی عمل سیاهرگ ها، کند شدن جریان خون در بافت های هموروئیدی راست روده و پدید آمدن لخته می شود.
 لخته های پدید آمده هم ظرفیت انتقالی وریدها را کاهش می دهند. گره های هموروئیدی در اثر اختلال در خروج خون بزرگ شده، باعث پدید آمدن برجستگی هایی در لایه مخاطی راست روده می شوند. این گره ها با توجه به موقعیت پدید آمدن شان به گره های خارجی، داخلی و یا مختلط تقسیم می شوند.

درمان بواسیر

 هنگامی که فرد مبتلا به بواسیر یا هموروئید توسط پزشک معاینه میگردد ونوع و درجه بواسیر آن تشخیص داده شد به صلاح دید پزشک از یکی از روشهای درمان هموروئید زیر جهت مداوای بیمارخود اقدام می کند جهت مشاهده هر یک از روشهای درمانی بروی لینکهای زیر کلیک کنید.علائم خون در مدفوع را از اینجا بخوانید.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5

  021-88870896

  09901942474

  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

سعید

سلام،دکتر من دختری 22ساله ام،پارسال یک دوره ی یبوست داشتم ک خیلی زور میزدم هنگام دفع و درد و سوزش هم داشتم و گاهی 2قطره خون میدیم ک متوجه شدم ی تکه گوشت از مقعدم بیرون اومده ک رفتم دکتر گفت اگه تا 2هفته بعد ب کمک پماد انتی هموروئید نرفت داخل باید عمل کنی،ولی من رژیممو پر فیبر کردم و تا الان ک ی سال گذشته سوزش،درد،خارش نداشتم و خیلی خوب بودم اما چون اون زائده هنوز بیرونه نگرانم،البته با دست میره داخل و من تو این کار مصمم هستم ایا ممکنه خودش بره داخل بعد از ی سال؟و اینکه بهترین راه درمانش چیه و چه موقع واقعا ضرورت داره ک برای درمانش اقدام کنم؟سپاسگذارم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر
http://www.darmancolorectal.com/hemorrhoid

اگر شما هیچ علائمی بجز ان زائده ندارید نیازی مبرم به درمان ندارید ولی اگر برای شما جنبه زیبائی دارد که حتما دارد باید با لیزر انرا برداشت این کار بسیار ساده است ان زائده خود به خود داخل نمی رود

پاسخ
یوسف


با سلام .به استحضار عالی میرسانم اینجانب پس از کولونسکپی ،دکترم فرمودند با دیلتیازیم و لیدوکایین اچ درد و سوزشت خوب میشود با این حال آقای دکتر من حدود شش ماه است که رنج میکشم و در تشخیص کولونوسکپی در ناحیه anal canal ، همورویید داخلی ذکر شده (در صورت اعلام شما برایتان ایمیل کنم ) که تنها التهاب شدید رویت میشود .اگر لطف بفرمایید و دستور دهید چه انجام دهم ممنون میشوم . با تشکر از وقتی که گذاشتید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام و تشکر

معمولا درد و سوزش هنگام دفع مدفوع به خصوص همراه با خونریزی ناشی از شقاق یا فیشر آنال می باشد

در صورتی که شقاق به 3تا4 هفته درمان طبی پاسخ ندهد باید جراحی شود و نظر به اینکه جنابعالی همورئید

هم دارید بهتر است درمان همزمان فیشر و همورئید صورت گیرد

پاسخ
رفوئی


با عرض سلام و خسته نباشید،تقریبا 17_16سال پیش جراحی همورویید سنتی انجام دادم اما چند سالی است که هموروییدم مجددا عود کرده و با مطالعه مقالات هموروییدم از نوع درجه 3هستش،خونریزی بسیار شدیدی هم دارم انگار که دارن شیر میدوشن،زمانیکه ملتهب میشه نمیتونم به درستی مدفوعمو دفع کنم و زمانیکه همورویید با انگشت به داخل برمیگردونم بازهم باید برای دفع به دستشوئی برم،ممنون میشم از راهنماییتون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام و تشکر
با توجه به توضیحات جناب عالی شما مشخصا همورئید گرید سه دارید و با توجه به عوارض احتمال ورود به همورئید درجه 4بهتر است هر چه سریعتر جهت درمان مقتضی اقدام کنید وبا توجه به پیشرفت دانش و توانایی بهره گیری از امکاناتی نظیر جراحی با استپلر و جراحی با لیزرIRCدرمانهای خوبی برای شما پیشنهاد می شود.

پاسخ
میترا

آقای دکتر با عرض سلام سن من 47سال می باشد مدت چند سال است که به اندازه یک بند انگشت داخل مقعدم در دیواره روده

مهره های گرد کوچکی ایجاد میشود و درد ناک هستند که پس از مدتی از بین می روند،اول این چه نوع بیماری است آیا نیاز به درمان دارد؟َ

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام به احتمال زیاد شما مبتلا به بیماری همورئید هستید در بیماری همورئید در انتهای روده و نزدیک به مقعد بالشتک های وریدی بزرگ ایجاد می شود، گاهی در این کلافه های وریدی ایجاد لخته شده و دردناک و قابل لمس می شودکه شما به صورت تکمه هایی در پوست اطراف مقعد (همورئید خارجی)و یا داخل کانال (همورئید داخلی) می توانید آنها را لمس کنید.
از نظر درمان :درمان همورئید به دو صورت انجام می گردد یک نوع درمان نگهدارنده و طبی که سعی در عدم پیشرفت و بدتر شدن بواسیر وبهبود وضعیت فعلی دارد ولی از آنجا که بیماری بواسیر اصولا سیر پیشرونده دارد به دلیل مشکلات زمینه ای (نظیر یبوست طولانی مدت) لذا در نهایت اقدامات پیشرفته تر نظیر لیزر ودر نهایت جراحی الزامی می شود بنابراین ویزیت شما و دریافت نوصیه های متناسب با بیماری شمل مقتضی است.

پاسخ
محمد

آیا راه هایی برای پیشگیری ازایجادبواسیر وجود دارد؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

اگر تابه حال آنقدر خوش شانس بوده اید که به این بیماری مبتلا نشوید ، در اینجا راه هایی برای پیشگیری از آن آورده ایم. حتی اگر مبتلا به آن هستید ، با این روش ها می توانید از ابتلا شدن دوباره در آینده جلوگیری کنید.

موادغذایی فیبردار بیشتر بخورید : خوردن بیشتر میوه جات ، سبزیجات و حبوبات باعث می شود مدفوع بزرگتر شده و آسان تر دفع شود.

مایعات بیشتر بنوشید : خوردن مایعات زیاد ، مدفوع را نرم تر می کند و فشار هنگام عمل دفع کمتر می شود.

عمل دفع را سرموقع انجام دهید : به تاخیر انداختن عمل دفع باعث خشک و سفت شدن مدفوع می گردد و دفع آن بسیار دشوار خواهد شد.

ورزش کنید : فعالیت بدنی باعث کاهش فشار وارد بر رگ ها شده و احتمال یبوست را نیز کاهش می دهد.

به مدت طولانی ننشینید و نایستید : نشستن و ایستادن به مدت طولانی بر رگ ها فشار وارد می آورد. اگر کارتان طوری است که باید برای مدتی طولانی بنشینید ، حتماً هر از چند گاهی بلند شده و در اطراف چرخی بزنید.

خود درمانی برای تسکین موقت : گرچه اکثر بواسیرها به خودی خود درمان می شوند ، راه هایی هست که بتوانید این فرایند درمانی را سریعتر کرده و از میزان درد خود بکاهید. در لگن اب گرم بنشینید میتوانید در روز دو بار هر بار بمدت 15 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید این کار التهاب ناحیه را کم میکند و آن توده ملتهب بواسیری را از التهابش می کاهد.

از کرم استفاده کنید: کرم های موجود در بازار که حاوی عصاره ی فندق ، هیدروکورتیزون یا سایر عوامل ضد التهاب هستند ، می توانند به کاهش تورم و درد کمک کنند.البته این نکته را لازم است اشاره کنم که این کرم ها درمان کننده نیستند و فقط تسکین دهنده هستند.

پاسخ
شیرزاد

آیا ممکن است بواسیر باعث کم خونی شود؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

بله. شایع‌ترین تظاهر بواسیریا هموروئید ، خونریزی است و اگر برای مدت طولانی وجود داشته باشد و یا شدید باشد و شخص از تغذیه کافی و مناسبی برخوردار نبوده و آهن مورد نیاز بدنش تأمین نشود ، می‌تواند منجر به کم خونی فقر آهن شود. و گاهی با زردی و کم خونی مراجعه می نماید و پس از تحقیق برای کشف محل خونریزی به هموروئید پی برده میشود.

پاسخ
محمد

با سلام خدمت دکتر گرامی.
پسری 27 ساله ام که به طور ناگهانی متوجه شدم زائده ای در دور معقد شدم. (در یک روز رخ داد و نبود)
به اندازه یک نخود یا لوبیا در روی معقد و بیرون.
دکتر داروی ملین، سيپروفلوكساسين‌ و ایبو بروفن و پماد آنتی هموروید دادن و گفتن بعد از ده روز برای جراحی باز مراجعه کنم.
میخواستم بدونم با لیزر قابل درمان هست؟ مدت زمان انجام نوع بی حسی یا بی هوشی و دوران نقاهت بعد از جراحی یا لیزر (بازگشت به کار) جقدر هست.
تشکر
عکس ضمیه شده است.

محمد
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام دوست عزیز جای نگرانی نیست تشریف بیارید من مشکل شما را در کمتر از یک ساعت به صورت سرپایی بدون در وخون ریزی با لیزر درمان میکنم واصلا نیاز به بیهوشی وبستری نیست وبعد از عمل شما به محل کار ویا زندگی خود برمیگردید

پاسخ
محمدی

باسلام
من دختر25ساله ای وستم که خیلی یبوست میشم مدتی هست دچار خارش وسوزش مقعد شدم هنگام دفع هم درد زیآدی دارم ولی خونریزی ندارم.میخواستم بدونم من هموروید دارم؟باید چکار کنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام احتمالا مبتلا به شقاق شده اید برای اینکه بدانید هموروئید دارید باید تشریف بیارید معاینه شوید

پاسخ
ستایش

با سلام.من حدود ۳ماه است زایمان کردم اونم طبیعی.بعد از زایمان دچار شقاق شدم به طوری که موقع دستشویی رفتن درد دارم تا آخره دفع هم سوزش هم‌درد و خون هرجی پماد میزنم.رکتول.ام جی.آنتی هموروئید.خوب نشده خواستم بدونم جز عمل راهی هس؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام لطف کنید تشریف بیارید تا معاینه شوید اگر لازم بود درمان خانگی برایتان تجویز میکنم

پاسخ
Nader

سلام آقای دکتر من چند روز پیش هموروئیدم عمل کردم
و مشکل ادرار دارم با سون وصل کردن ادرارم ب آسانی میاد سون ک بردارم دوباره مشکل دار میشه
آیا مشکلم بعد مدتی ک هموروئیدم خوب بشه حل میشه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام دوست عزیز این اتفاق ممکن است به ندرت پیش بیاد وبه زودی برطرف میشه اگر این مشکل بیشتر از 72ساعت بشه طبیعی نیست من هم نمیدونم دقیقا چند روزه از عملت میگزره

پاسخ
سینا

سلام اقای دکتر وقتتون بخیر، ببخشید دنبال درمان مشکل بواسیرم میگشتم چندتا لز دوستانم وبسایت شمارو معرفی کردن،من 27 سالمه، الان حدود 4 سال میشه این مشکل بواسیر رو دارم، در دفع هم خیلی مشکل دارم گاهی اوقات حجم مواد دفعی خیلی بیشتر از حجم مقعدم است و این وضع خیلی عذاب اوره برام،تصویر براتون ارسال میکنم اطفا بهم بگید چیکار باید بکنم دیگه خسته شدم، ایا با لیزر خوب میشم؟ دوره نقاهت چقدر داره؟ و لطف کنید تقریبی هزینه شو بگید ،تا من وقت بگیرم از کلنیکتون،درضمن این مشکل بواسیر باعث شده تا از جهش اسپرمم جلوگیری کنه چون برای پرتاپ اسپرم قدرت گیری از مقعد میباشد، کلا تمام کارها با فشار و قدرت گرفتن تز مقعد پیش میرود. قبل از بواسیر پرتاپ اسپرمم عالی بود اما الان ک ب بواسیر شدید دچار شدم و قصد بچه دارشدم هم دارم پرتاپ اسپرم خیلی ضعیف شده

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام دوست عزیز شما تشریف بیارید تا معاینه شوید تا من بدونم به بواسیر درجه چند مبتلا هستی تا بهترین روش درمانی را خدمت شما عرض کنم در ضمن درمان با لیزر دوره نقاهت واستراحت مطلق ندارد وبعد از عمل شما میتوانید به محل زندگی خود برگردید واز فردای آن روز به سر کار بروید

پاسخ
حبیبی

سلام دکترحدود4سال پیش براثربارداری متوجه شدم چیزی اندازه عدس ازدیواره مقعدم زده بودبیرون چندباردکتررفتم ولی هیچ اثری نداشته الان دراطراف معقدم بیرون زدگی زیادشده واکثرمواقع دچارسوزش وخارش میشوم ایابالیزراین زائده برطرف میشه وآیاامکان بازگشت داره،وآیاامکان این هست که کنترل روازدست بدم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بیماری بواسیر وشقاق در دوران بارداری ویا در زمان زایمان بسیار شایع است خدمت شما عرض کنم شما به راحتی با لیزر درمان میشوید در صورت تمایل وقت بگیرید تشریف بیارید

پاسخ
تینا

احساس خارش در ناحيه مقعد و گاهي بدون علت درد خيلي شديد دارم به حدي كه از شدت درد از خواب نيمه شب بيدار ميشم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام جای نگرانی نیست تشریف بیارید به راحتی مشکلتان درمان میشود

پاسخ
شبنم

سلام خسته نباشید من چند روز یبوست شدید داشتم وبعد از اون ی توده کوچک از مقعدم بیرون زده درد و خونریزی هم ندارم میشه منو راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام احتمالا مبتلا به بواسیر شده اید ولی باز هم برای تشخیص قطعی بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
سحر

با سلام من چندساله مشکل معده دارمو یبوست دارم اما چند باریم از پشت نزدیکی داشتم الان احساس میکنم گوشت اضاف آورده و هر وقت کار سنگین میکنم ورم میکنه خونریزی و درد موقع مدفوع ندارم اما موقع مدفوع هم ورم میکنه خواستم ببینم با پماد ودارو خوب میشم یا نه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام لطفا تشریف بیارید کلینیک جهت معاینه وتشخیص قطعی

پاسخ
ندا

1روز که رفتم دستشویی کمی زور زدم مدفوع کردم چندروز بعدش پشتم دردگرفت که دیدم مقعدم ورم کرده وبزرگ شده

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام حتما جهت بررسی وتشخیص دقیق تشریف بیارید کلینیک تا معاینه شوید

پاسخ
ساسان

سلام آقای دکتر من یه مدت یبوست داشتم که درمان شد وباهمجنسگرایی ازقبل از یبوستم مقعدی گشاد داشتم والآنم که یبوست ندارم مقعدم بسیارگشاداست میخواستم ببینم چطور باید درمانش کنم که مقعدم تنگ بشه درمانی کم هزینه وبدون عمل

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام تشریف بیارید تا معاینه شوید بعد روش درمان راخدمتتان عرض خواهم کرد

پاسخ
محسن

سلام ضمن تشکر از مطالب مفید ارائه شده یک سوال داشتم :من حدود سه ماه هست در ناحیه مقعد دچار ترشح و کمی درد هستم برای معاینه مشهد امکان معرفی دکتر باتجربه وجود دارد و یا درمانی رو شما میشه ارائه کنید به من
با تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام من از همکاران در مشهد کسی رو نمیشناسم ولی تا شما رو معاینه نکنم نمیتوانم کمکی به شما بکنم در صورت تمایل تشریف بیارید کلینیک

پاسخ
مرتضی

سلام دكتر من يه دوساله شلي مقعد گرفتم نميتونم خودمو نگه دارم ترسم زيادشده پيش دكتر رفتم همه ازمايشارو انجام دادم منتها گفتن عمل نكنم از پنبه استفاده كنم قابل تحمل شده ولي باز اذيت ميشم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام دوست عزیز مشکل شما قابل درمان است در صورت تمایل تشریف بیارید کلینیک

پاسخ
افشین

سلام دکتر من پسری 24ساله هستم و از سال اسفند 90مشکل بواسیر دارم و موقع دفع مدفوع درد و سوزش دارم و از وقتی این مشکل را پیدا کردم شکمم و روده هام درست حسابی کار نمیکند و بیرون رویه من با مشکل برخورد میکند به طوری که من پسری شاد و اهل سفر و میهمانی بودم ولی درست نزدیک5سال هست که این مشکل بواسیر یا همورویید من را از زندگی سیر کرده ایا بعد عمل این بیرون روی ها به حالت عادی و قبلی برمیکردد یا نه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام دوست عزیز در جامعه ما خیلی از افراد به بیماریهای نشیمنگاه مبتلا هستند ومتاسفانه بعضی از این بیماران مانند شما درمان خود را به خاطر دلایل گوناگون به تعویق می اندازند البته بیشتر افراد مدتها به خاطر خجالت وترس از عمل به پزشک مراجعه نمیکنند که این تاخیر فقط باعث میشه روز به روز علائم بیماریشان حاد تر بشه ومانند شما زندگی روز مره شان با اختلال سپری بشه در صورتی که امروزه میتوان این گونه بیماریها را در یک روز درمان کرد بدون درد بدون خون ریزی وبدون بیهوشی وفرد میتواند بعد از عمل به محل زندگی خود برگردد بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشد مطمئن باش بعد از عمل پشیمان میشوی که چرا 5سال دیر اقدام به درمان کردی

پاسخ
افشین

سلامه دوباره به دکتر مسئولیت پذیر خیلی خوشحال هستم که پاسخ سوال من را دادید مطمعن هستم در کار جراحی هم به مراتب مسئولیت پذیرتر هستید و من خواهان ان هستم که به شما مراجعه کنم ولی من 15ساعت از شما دور هستم نمیدانم چطور این مشکل بواسیر را حل کنم چون در شهر ما امکانات لیزری برای جراحی وجود ندارد و جراحی ساده میکنند ولی باز خیلی خوشحال هستم که با شما اشنا شدم. به امید ان که مشکلم حل شه

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام افشین اقا ممنون از لطف شما

پاسخ
محمد

سلام وقت بخیر من الان چند وقته احساس درد وبرامدگی بروی معقد دارم باتوجه به عکسهای اینترنتی متوجه بواسیر شدم در صورت امکان یک نوبت برای درمان میخواهم باتشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بنده در خدمتم ولی لطف فرمائید جهت گرفتن وقت با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمائید

پاسخ
سعید

سلام دکتر بیماری فیشر وبواسیر دارم باید عمل لیزر انجام بدم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بنده در خدمتم فقط لطف فرمائید جهت تشریف فرمایی با شماره های کلینیک تماس بگیرید با تشکر

پاسخ
ح

سلام. ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. من بواسیر دارم که داخلی هست و گاهی بیرون می آید. چندهفته خوب هست و گاهی خونریزی شدید دارم که بخاطر فعالیت بدنی زیاد و یبوست اتفاق می افته. اما سوالم این هست که زمانی که خونریزی میکنه اصلا متوقف نمیشه. لطفا یک روش اورژانسی برای متوقف شدن یا کمتر شدن خونریزی در زمان شروعش بفرمایید؟ مثلا آب گرم یا آب سرد؟ دراز کشیدن؟ ... خیلی متشکرم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام اگر درد دارید میتوانید در لگن آب گرم(ولرم)بشینید اما اگر خون ریزی دارید باید جلوی یبوست را بگیرید تا هنگام دفع مدفوع فشار وارد نکنید ولی اینها که گفتم برای چند روز موثر است وحتما باید عمل شوید

پاسخ
ندا

سلام.خسته نباشید.من دختری 30 ساله هستم که الان چند روزه نزدیک مقعد یه چیز سفت شبیه توده از داخل دراومده که خیلی درد داره.اصلا نمیشه دست زد و داخلیه.از سوراخ مقعدم زایده اومده بیرون.هم میسوزه هم میخاره.موقع دستشویی رفتن هم که فشار میدم خون میاد.این توده از داخل آیا همورویید هستش؟ چیکار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام با علائمی که شما فرمودید مبتلا به بواسیر عارضه دار مبتلا شده اید وحتما باید جهت درمانش اقدام کنید

پاسخ
سمیرا

سلام اقای دکتر .من هفته 34 بارداریم متوجه شدم که به توده درکنار مقعد بیرون زده .الان برای درمانش بابد اقدام کنم یا بعد زایمان

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام خواهر گرامی بیماری بواسیر در زنان باردار وحتی هنگام زایمان بسیار شایع است اگر مشکلی برای شما ایجاد نکرده است بهتر است بعد از زایمان جهت درمانش اقدام کنید ولی حتما سعی کنید از مواد غذایی فیبر دار استفاده کنید تا دچار یبوست نشوید وحتما روزانه تا 8لیوان آب بنوشید وسعی کنید روزانه 2بار در لگن آب گرم(ولرم) هر بار به مدت 10تا 15دقیقه بشینید تا بواسیر شما عارضه دار نشود باز هم میگویم از مبتلا شدن به یبوست جلوگیری کنید ودر هنگام دفع مدفوع از نشستن طولانی مدت به روی دستشویی و فشار آوردن زیاد هنگام دفع مدفوع جلوگیری کنید با آرزوی سلامتی برای شما موفق باشید

پاسخ
Mohammadreza
http://Darmancolorectal.com

سلام - ٣٠ سالمه و چندين ساله به هموروئيد دچارم و متاسفانه به هموروئيد ميكس تبديل شده و به دلايلي مثل درگيري كاري و ترس از جراحي حتي ليزري نتونستم سير درمان رو طَي كنم.ميخوام بدونم كه با ليزر و بدون جراحي و بخيه و درد درمان ميشم يا خير؟!
عكس رو هم ميفرستم خدمتتون همينجا اگر لطف كنيد جواب بديد ممنون ميشم - اگر هم نه كه اگر امكانش هست جواب رو به صورت شخصي واسم ايميل كنيد تا خدمت برسم- راستش خسته و ناتوان و عاجزم كرده و به كشاله پاهام و فيله هاي كمرم هم داره آسيب ميزنه و نشستن و راه رفتن من رو كلاً مختل كرده .
سپاس بيكران

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

باسلام خدمت شما با ید عرض کنم تمام افرادی که مثل شما از عمل با لیزر میترسیدند وحتی به خاطر ناحیه بیماریشان خجالت میکشیدن ودرمانشان را مدتها به تاخیر انداخته بودن بعد از عمل پشیمان بودن که چرا این همه مدت این درد را تحمل میکردن شما هم بهتر است خجالت وترس را کنار بزارید ویک با برای همیشه خودتان را از این دردی که میکشید راحت کنید در ضمن در تکنیکی که من با لیزر عمل میکنم نیازی به بیهوشی نیست فقط با بیحسی موضعی بدون درد وخون ریزی انجام میشود و مزیت این روش این است که شما بعد از عمل میتوانید به خانه برگردید بدون اینکه نیاز به بستری شدن داشته باشید

پاسخ
نیلوفر

سلام اقای دکتر خسته نباشید ببخشید من دختری 21 ساله هستم . بر روی مقعدم برامدگی ای به وجود امده بود که بزرگتر شده و حالا یکی دیگه هم به وجود امده که کوچیک هست یعنی تبدیل به دو برامدگی شده . ولی اصلا علائم سوزش و درد و خونریزی رو ندارم . میتونم ازتون بپرسم که باید چکار کنم ؟ ممنون میشم ازتون که راهنماییم کنید تشکر

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام حتما برای معاینه وتشخیص قطعی تشریف بیارید احتمالا مبتلا به شقاق یا فیشر شده اید

پاسخ
بهمن

سلام . من فردی 50 ساله هستم که بعضی مواقع درد و بعضی مواقع خون ریزی دارم خواهشمند است راهنمایی فرمایید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام جناب بهمن عزیز شما مبتلا به بواسیر هستید البته احتمال اینکه مبتلا به شقاق هم باشید هست ولی برای اطمینان حتما باید تشریف بیارید تا معاینه شوید

پاسخ
غزل

سلام دختری 25 ساله ام.چند سالی هست بیرون زدگی از مقعد دارم ولی چون خیلی میترسم و خجالت میکشم تاحالا به پزشک مراجعه نکردم
این بیرون زدگی با دست هم داخل میره
الان درحال حاضر درد و خونریزی ندارم فقط اون زائده اذیتم میکنه. ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام شما مبتلا به بواسیر شده اید لازم است خدمت شما عرض کنم بسیارری از افرادی که مبتلا به بیماریهای مقعد می شوندتا مدتها از این بیماری به خاطر خجالت در بیان آن رنج می برند، در صورتی که مراجعه نکردن افراد مبتلابه بیماریهای نشیمنگاه به خاطر ترس و خجالت به پزشک فقط روند درمانی آنها را سخت تر و پیچیده ترمی کند، در صورتی که امروزه با پیشرفت چشم گیر علم و تکنولوژی و درمان بیماریهای ناحیه مقعد به راحتی در کمتر از یک ساعت به صورت سر پایی و بدون بی هوشی با بی حسی موضعی با روشهای جدید از جمله لیزر که امروزه در تمامی دنیا رایج شده است قابل درمان است و شما به راحتی می توانید بعد از عمل به محل کار خود ویا امور زندگی خود برگردید

پاسخ
خلقی

مطالبی که واسه مادرج کردین خیلی عالی وکار ساز هستن دستتون درد نکنه خیلی ازتون سپاس گذارم.خلقی

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سپاس فراوان

پاسخ
اریان

سلام....من پسر 27 ساله هستم ..هنگام دفع مدفوع مقداری خون روشن جدای مدفوع خارج میشه و در یه سال گذشته نه بار این اتفاق افتاده.

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

سلام اریان جان خونریزی از مقعد دلایل متعددی داره که حتما باید معاینه شوی تا علت آن مشخص شود احتمال اینکه بواسیر داخلی داشته باشید هم هست ولی حتما برای معاینه بیا تا از علت خون ریزی برسی شود تا نسبت به درمانش اقامات لازم انجام شود

پاسخ
حسین

سلام وقت بخیر
من حدود4سال پیش عمل فیشرانجام دادم والان مدتی است که ترشح غیرارادی ازمقعددارم وبسته به نوع غذاکم ویازیادمیباشدوباتوجه به کارم که معمولابین 9تا10ساعت نشسته هستم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام نیاز است جهت تشخیص ودرمان قطعی شما را معاینه کنم تشریف بیارید کلینیک

پاسخ
الهام

سلام.من ۲۷سالمه و تیر ماه زایمان طبیعی داشتم. بعد از یک ماه عمل آپاندکتومی پرفوره داشتم بعد از عمل نیز درد داشتم و بستری بودم و بعد از گذشت تقریبا یک ماه مجددا لاپاراتومی شدم که آبسه تخمدان داشتم سالپنگواوفورکتومی سمت راست انجام شد و طبق گفته های پزشکم چسبندگی شدید روده نیز داشتم بعد از عمل دوم مشکلات گوارشی داشتم و دردی که هر بیست دقیقه تا نیم ساعت توی شکمم میپیچید و یبوست نیز داشتم و خونریزی با مدفوع داشتم که پزشکم قرص سی لاکس و پودر بهم دادن که من قرص رو به علت شیردهی استفاده نکردم پودر رو یه مدت استفاده کردم ولی باز هم با مدفوعم درد داشتم ولی خونریزی خوب شد.الان یه هفته است که شکمم خیلی صداهایی شدید میده و میپیچه و دائمی هم هست از صبح تا شب که میخوابم یبوست هم دارم و درد هنگام مدفوع کردن دارم که دوباره خونریزی به مقدار کم وبیش دارم احساس میکنم کامل مدفوع نکردم و شکمم به نظرم بالا اومده هم چنین یک حجم تقریبا به اندازه ۱۰سی سی خلط مانند سفید هم از من خارج شد اطراف مقعدم هم برآمده است و متورم ....چکار کنم خسته شدم...آب سبزی و الو بخارا هم میخورم ولی .....

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام احتمال اینکه به خاطر بیماریتان ویبوست شدیدی که داشتید به بواسیر مبتلا شده باشید هم هست ولی بهتر است تشریف بیارید برای تشخیص قطعی معاینه شوید

پاسخ
مهسا

سلام...من 27 سالمه..5 سال پیش دچار هموروئید شدم و عمل کردم...یعنی هم خونریزی هم درد هم بیرون آمدگی داشت...اما الان بعد تز 5 سال البته این قضیه مال همون چندماه بعز عمل هستش که از لبه های مقعدم انگار تیکه هایی بیرون زدگی داری...البته خیلی کم بود می خواستم بدونم گوشت اضافست یا همون باقیمونده هموروئیده...ممنون

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بای دتشریف بیارید تا معاینه شوید هم احتمال بواسیر هست هم شقاق که بعد از معاینه دمتتان عرض خواهم کرد

پاسخ
عليرضا

سلام جناب دكتر.پسري ١٩ ساله ام.بعضي مواقع(خيلي كم) اواخر مدفوعم مقداري خون مشاهده ميشه.ولي مشكل اصلي اينه كه من حدودا هر ٥ يا ٦ بار يك بار به خاطر رژيم كم فيبر،مدفوع سفتي دارم و موقع خروج درد شديدي احساس ميكنم.بطوريكه بعد از خروج از دستشويي تا دو سه ساعت احساس سوزش مقعدي دارم.الآن چندروزه با روزي دوبار شياف آنتي هموروئيد و دوتا قرص مترونيدازول در روز،كاملا خوب شدم ولي با توجه به شايع بودن بسيار زياد بيماري هموروئيد در خانواده مادري،خيييلي ميترسم.چه كنم؟باسپاس

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام شما احتمالا به بواسیر داخلی همراه با شقاق مبتلا هستید وهمان طور که خودتان گفتید یبوست هم دارید که میتواند دلیل خون ریزیتان باشد در صورت تمایل تشریف بیارید جهت معاینه ودرمان مشکل شما در یک جلسه قابل درمان است

پاسخ
حميد

سلام ميخواستم ببينم بعد از عمل ليزر شقاق و بواسير عمل دفع به مشكل نميخوره و به راحتي انجام ميشه بدون درد و امكان اينگه به بي اختياري دفع مدفوع مبتلا بشيم چقدر احتمالش هست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام با تکنیکی که من عمل میکنم هیچ مشکلی برای دفع مدفوع نخواهید داشت به شرط اینکه مواردی را که بعد از عمل برای رفع یبوست به شما آموزش میدهم انجام دهید درباره بی اختاری مدفوع هم بر میگردد به مهارت وتکنیک پزشک معالجتان

پاسخ
مجتبی

سلام وخسته نباشید
من 2 ساله هستم دوهفته ای است از درد ناحیه مقعد و نشیمنگاه احساس درد دارم وهمچنین یک سوراخ کوچک تو رفته ای در کنار مقعدم هست که وقتی مینشینم بیشتر آزار دهنده است وعلت چنین مشکل هم به این خاطر است که دوساله یبوست شدید همراه با دفع سفت مدفوع که این دردی که این هفته ایجاد شد هم به این دلیل بود که یک غذای سنگین که شب خورده بودم و متأسفانه صبح آن روز برای اولین بار نیم ساعت در دستشویی همراه با انگشت تلاش برای دفع مدفوع کرده که منجر به زخمی سوراخ در کنار مقعد بدون خون شده وطی این هفته از پماد رکتول استفاده کردم که درد درونی حدودی درمان شده ولی درد بیرونی هنوز آزار دهنده است لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام باید حتما تشریف بیارید تا مشکلتان بررسی شود تا بتوانم تشخیص قطعی بدهم

پاسخ
فائزه

سلام من دختری 18ساله هستم وهمیشه یبوست داشتم،ولی بهش اهمیت نمیدادم تااینکه دیروزدیدم دوتا زائده گوشتی کوچیک ونرم ازمقعدم زده بیرون بادست فشارمیدم میره تو ولی بازم میادبیرون،خیلی هم دردمیکنه اماخونریزی ندارم و اطراف مقعد و مابین مقعد ودستگاه تناسلیم چندین جوش بزرگ زده که سفت و خیلی دردمیکنن ونوکشون هم سوراخه،لطفامیشه بهم بگید اینا برای جیه؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بلا شک شما به بواسیر مبتلا شده اید که جای نگرانی ندارد با لیزر به راحتی درمان میشوید اما در باره زائده ها باید انها را ببینم تا تشخیص قطعی بدهم

پاسخ
مهسا

ببخشید من بعد از زایمان دچار هموروئید داخلی و خارجی شدم فکر میکنم از نوع 3 باشه
6 ماه درمان خانگی داشتم کرم و قرص و وان آب ولی تاثیری نذاشت
به نظرتون الان عمل کنم بهتره؟ لیزر هم میشه برای این مورد؟ یا فقط جراحی باید بشم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام با لیزر هم میتوان عمل کرد جای نگرانی نیست به راحتی در کمتر از یک ساعت مشکلتان بر طرف میشود و بلافاصله بعد از عمل میتوانید به محل زندگی خود باز گردید وبه امور روزانه خود برسید

پاسخ
آرمان

سلام
پسری 30 ساله هستم.چندی پیش با انگشت داخل روده بزرگ رو لمس کردم توده کوچک دانه مانندی به اندازه کوچک بدون درد و بدون خونریزی احساس کردم.هیچ مشکلی در دفع ندارم.فقط بعضی مواقع که برای دفع فشار زیاد میاورم تا دو سه روز مایع مخاطی در ابتدا دیده میشه.ایا جای نگرانی هست؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام بهتر است معاینه شوید تا مطمئن شوید که ایا به بواسیر داخلی مبتلا هستید یا خیر

پاسخ
zahra

سلام آقای دکتر من دو روز هست که یک زائده ی خیلی کوچک(یک سوم بند انگشت) در مخرج احساس میکنم و هنگام دفع هم سوزش ایجاد میکنه و خونریزی شدید ندارد.
آیا این قضیه مشکوک به بواسیر است ؟ و برای درمان نیاز به پزشک دارد یا خیر؟شما چه کاری را توصیه میکنید؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام حتما باید به پزشک مراجعه کنید احتمال شقاق هم در شما وجود دارد اگر تهران هستی در صورت تمایل برای معاینه تشریف بیارید جهت معاینه وبررسی بیشتر

پاسخ
محمدرضا
http://www.darmancolorectal.com/hemorrhoid

سلام آقای دکترخسته نباشید!من پسری هستم 20ساله!من یادمه14سالم بودکه یه چیزی مثل همین هایی که همه بیمارا بهتون میگن در من ایجاد شد ولی ماله من بیرون نیومده بود و وقتی برا اولین بار رفتم دستشویی ومتوجه شدم همون لحظه کندمش!اون موقع خیلی بچه بودم حدود یکی دو دقیقه چند قطره ازم خون رفت!اما حتی فرداش هم دیگه اثری ازش نبود الان پنج شیش ساله اثری ازش نیست به نظرتون من خوب شدم یا نیاز به معاینه دارم؟ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید!با سپاس فراوان

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام تشریف بیارید تا معاینه شوید بعد ازمعاینه خدمتتان عرض خواهم کرد

پاسخ
مژگان

با سلام
خانمی ۲۶ ساله هستم که به مدت ۲ سال مداوم دستم بند همورییدم بوده
یه زخمی هست که هیچ.وقت بسته نمیشه داخل مقعدم هستش
گاهی اصلا اذیت نمیکنه اما گاهی خیلی اذیت میشم
روزی ۲ تا ملین میخودم که شکمم کار کنه اگه نخورم ممکنه تا ۴ روزم شکمم کار نکنه
الان که ملین میخورم اذیت نیستم
اما این زخم و گوشت اضافه میخوام خوب بشه...

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر

با سلام جای نگرانی نیست در صورت تمایل تشریف بیارید تا با لیزر در یک جلسه مشکل شما درمان شود و هم نسبت به درمان یبوست شما اقدام شود که بسیار در بهبودی شما مهم است

پاسخ
hoda

سلام میتونم شماره تماس طراح سایتتون را داشته باشم من برای تغذیه و ورزش یک سایت میخوام که مثل سایت شما طراحی بشه ممنون میشم جواب بدین

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام با آقای کاشانی به شماره 09123724135تماس بگیرید

پاسخ
عارف

سلام بنده پسری 30 ساله هستم یکی دو ساله یبوست مداوم داشتم و در ناحیه مقعد احساس درد و خارش میکردم به طور تقریبی چند ماه یک بار از مقعد خون میچکید به دکتر مراجعه کردم و کلونوسکپی انجام دادم مشخص شد که زائده گوشتی در انتهای مقعد وجود دارد ولی بیرون زدگی وجود ندارد و موقع دفع مدفوع هنگام زور زدن بیرون میاد خواهشنا راهنمایی کنید که چه کار کنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام جای نگرانی نیست در صورت تمایل تشریف بیارید تا در یک جلسه کمتر از یک ساعت نسبت به درمان شما اقدام شود طبق توضیحاتی که شما داده اید به بواسیر درجه 2مبتلا هستید وتا به درجه 3و4تبدیل نشده است بهتر است نسبت به درمان خود اقدام کنید

پاسخ
حسن عرب

سلام جناب دکتر من دیروز مطب خدمتتان رسیدم که تشخیص همورویید دادید و چند قلم دارو تجویز کردید در رابطه با دفع مدفوع سوال کردید که گفتم مشکلی ندارم ولی امروز که دقت کردم مدفوع حدود 4بار قطع میشود و منظورتان از باریکی مدفوع به چه اندازه است

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام سوال من به خاطر این بود که بدونم ایا علائم شقاق یا فیشر هم دارید یا خیر

پاسخ
محمد

سلام جناب دکتر با کمک شما از این درد هموروئید راحت شدم خیلی ممنون از تشخیص و درمان خوبتان

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام شما لطف دارید همیشه شادوسلامت باشید

پاسخ
محمد

با سلام وخسته نباشيد من مشكل هموريت دارم در دبي هستم شما دكتر متخصص در اين زمينه در دبي سراغ داريد .

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام نه متاسفانه کسی از همکاران را در دبی نمیشناسم

پاسخ
حسین

با عرض سلام خدمت اقای دکتر مدت ۴ ساله که بواسیر دارم وتا یه ماه پیش هیچ دردی نداشت با دست میبرمش داخل ولی الان به سختی و همراه با یک درد وحشتناک سر جا میره و به جز اون تمام روزو در دارم و به جز اون یک تیکه گوشت سفت و تیز کنار مقعدم زده بیرون که سوزش و خارش شیدی میگیره

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام شما به بواسیر درجه 4مبتلا شده اید وباید حتما تشریف بیارید تا نسبت به درمانش اقدام کنید جای نگرانی نیست در ضمن احتمالا شما به شقاق هم مبتلا هستید که نیاز به معاینه وبررسی بیشتر است

پاسخ
آیدین

سلام،
من24سالمه،سه چهار ماه پیش موقع دفع مدفوع متوجه شدم که یکی از رگهای ناحیه مقعدم اتساع پیدا کرده و بیرون زده اولش خیلی ترسیدم،مخصوصا وقتی نگاه کردم دیدم رگه،بعد فهمیدم هموروییده،البته تو این مدت دکتر نرفتم،چون نمیدونستم پیش چ متخصص باید برم،از علایمم بخوام بهتون بگم تو این چن ماه هر از چند گاهی رگ بیرون میزنه،یبوست ندارم،خونریزی ندارم،خارش خیلی جزیی وقتایی ک میزنه بیرون یه کم دارم،آخرین بارم ک زد بیرون احساس کردم مقدارش بیشتر شده از اون موقع.
چیکار باید بکنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید...

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام حتما باید تشریف بیارید تا معاینه شوید چون هموروئید درجات مختلفی دارد ودرمانهای مختلف پس باید مشکل شما بررسی شود تا بهترین روش درمان برای شما تجویز شود

پاسخ
رضا

سلام آقاي دكتر ميخواستم ببينم شما بواسير داخلي را نيز معالجه ميكنيد ودر صورت ليزر كردن شخص دچار بي اختياري در دفع گازها ومدفوع ميگردد

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام بله هموروئید یا بواسیر داخلی با لیزر به راحتی قابل درمان است که به بی اختیاری مدفوع منجر نمیشود

پاسخ
ابوالفضل

سلام.خسته نباشید
من موقع دستشویی کردن بیرون زدگی دارم و با درد خون ریزی هست و بعدش از دستشویی سوزش و درد و خارش دارم که خیلی ااذیتم میکنه تا چند ساعت بعدش کاملا قط میشه توی بهداشتم شخصی خیلی اذیت میکنه هزینه درمان لیزی من چقدره و من شهرستانم امکانش هست یه روزه کار من تموم بشه برگردم شهرستان

ابوالفضل
پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاه

با سلام شما به هموروئید واحتمالا شقاق مبتلا هستید که در صورت تمایل میتوانید تشریف بیارید تا در یک جلسه نسبت به درمان شما اقدام شود

پاسخ
مهدی

سلام...من 18سالمه...حدودا یک ماه پیش هنگام دفع مدفوع زور زدم..و چون مدفوع کمی سفت بود به سختی خارج شد...و بعد از خارج شدن دو قطره خون هم اومد و تا چندر روز هنگام نشستن نشیمنگاهم کمی درد میومد...بعد از یه درد نداشتم...الان بعد از یک ماه دوباره که مدفوعم سفت شد و فشار اوردم...کمی سوزش اومد و یخورده هم درد...که بعد از یک ربع درد و سوزش رفع شد...ب نظرتون بواسیر دارم؟

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام اسهال و یبوست وفشار آوردن زیاد هنگام دفع مدفوع با عث ایجاد بواسیر وشقاق میشود که بعد از معاینه شما به طور قطع به شما خواهم گفت مشکلتان چیست

پاسخ
مسعود

سلام خسته نباشیدمن دجار اسیب اسفنکتر شده ام ایا میشه اسفنکتر رو به حالت اولش در اورد

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام بهتر است تشریف بیارید تا معاینه شود تا مشکل شما بررسی شود

پاسخ
امیر

سلام
ایا در روش لیزر شما سوزش هنگام دفع تا چند روز وجود دارد
چون من یکبار اصفهان لیزر کردم و تا ده روز موقع دفع خیلی اذیت بودم
الام طرف دیگم مشکل پیدا کرده و فقط موقع دفع بیرون زدگی بدون خون ریزی بوجود میاد ولی برای نشستن اذیت میشم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام بعد از عمل هموروئید با لیزر شما هیچ درد وسوزشی نخواهید داشت عمل قبلی شما هم با لیزر نبوده فقط باید بعد از عمل دستور عملهایی که به شما میدهم را رعایت کنید تا دیگر به بواسیر یا همان هموروئید مبتلا نشوید

پاسخ
نادیا

سلام اقای دکتر من حدود یکسال پیش دوچار خونریزی و درد در ناحیه مقعد شدم که با پمادو شیاف انتی هموروئید بهتر شد بعد یکسال دوباره دوچارش شدم بازهم خونریزی و درد البته دفع بسیار سختی داشتم دوباره دکتر همان داروهارو داد و من بهد دوره درمان که یک هفته طول کشید دوباره خونریزی و دردو تجربه کردم و الان حدود یکماه
هست درد دارم ولی دیگه موندم چکار کنم از عمل جراحی هم میترسم در ضمن بچه شیر میدم و ورزش هم میکنم اما همچنان این بیماری با منه لطفا راهنمتیی کنید ممنون ب کدوم دکتر مذاجعه کنم

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان بواسیر (هموروئید)

با سلام احتمالا شما به شقاق مقعد مبتلا هستید هر چه زود تر جهت معاینه تشریف بیارید تا مشکل شما بررسی شود اگر شما به شقاق مبتلا شده باشید و به مرحله مزمن تبدیل نشده باشد میتوان با درمان دارویی نسبت به درمان اقدام کرد اما اگر به شقاق مزمن مبتلا شده باشید نیاز به عمل دارید

پاسخ