دانستنیهای هموروئید
1394/06/30 16:41

علائم بواسیروعلل آن

علامت ها و نشانه‌های مبتلا شدن به هموروئید غالبا به ناحیه ظاهر شدن آن وابسته است. رایج ترین نشانه های هموروئید دارای خونریزی و خون در مدفوع، درد، خارش‌، سوزش، ترشح‌ مخاطی‌ بعد ار دفع مدفوع،‌ ایجاد یک‌ برآمدگی در مقعد، التهاب‌ و تورم می باشد. احتمال دارد خون‌ قرمز به‌ حالت رگه‌هایی‌ در دفع مدفوع مشاهده شوند و یا بعد از دفع مدفوع‌ مقدار کمی به‌ مدت‌کوتاهی‌ خونریزی از قسمت مقعد دیده شود. همینطور برخی وقتها این احساس امکان دارد به مبتلا دست بدهد که بعد از دفع مدفوع، راست‌ روده‌ به صورت کامل‌ تخلیه‌ نشده‌ است که البته این‌ حالت‌ در باره هموروئید حجیم درست است. در اکثر موردها همورئید بی خطر بود و به جز خونریزی کم نشانه علامت دیگری را ندارد. باید دانست که هر خونریزی از ناحیه مقعد را نبایست به حساب همورئید یا بواسیر بگذارید بلکه بوسیله پزشک متخصص بایست ارزیابی های ضروری صورت گیرد تا دلیل اصلی خونریزی معین شود.
رایج ترین نشانه های هموروئید از خارش و خونریزی، بیرون ماندن و درد تشکیل شده است. خونریزی معمولا بعد از دفع مدفوع صورت می گیرد. هموروئید ها امکان دارد بیرون آمدگی داشته باشند (به بیرون بلغزند) و از مقعد خارج شوند. درد در مدت حرکت های روده یا پس از نحریک هموروئید ها ظاهر می شود. در اکثر موردها نشانه ها در مدت چند روز کاسته می شوند. اگر نشانه ها ادامه داشته باشند درست تر آن است که به پزشک مراجعه نمایید.
جلوگیری و درمان‏های بسیاری برای جلوگیری و درمان هموروئید موجود است پزشک به شما کمک می کند تا بهترین درمان را بر اساس درجه نشانه ها انتخاب کنید.
خونریزی‌. ممکن است خون‌ قرمز روی آن به‌ طور رگه‌هایی‌ در دفع مدفوع مشاهده گردد یا بعد از دفع مدفوع خون‌ خیلی کمی در مدت‌کوتاهی‌ چکه‌ چکه بریزد.
درد، خارش‌ یا ترشح‌ مخاطی‌ بعد از دفع مدفوع 
وجود یک‌ برآمدگی در مقعد
احساس‌ تخلیه نشدن راست‌ روده‌ به‌طور کامل‌ بعد ار دفع مدفوع. (این‌ وضعیت فقط درباره همورئید بزرگ‌ مشاهده می‌شود.)

علت های هموروئید یا بواسیر
اصلی ترنی فاکتورهای اثرگذار در مبتلا شدن به هموروئید عبارت از فشار پی در پی به‌ سیاهرگ‌های‌ مقعد یا راست‌ روده‌، نشستن‌ یا ایستادن‌ به‌ مدت‌ دراز مدت، چاقی، یبوست، کاسته شدن توان ماهیچه‌های کناره مقعد به خصوص در سن های بالاتر و رژیم‌ غذایی‌ بدون فیبر خوراکی می باشد. ‌ افزون بر اینها جراحی‌ راست‌ روده‌ یا پارگی‌ مجرای‌ تناسلی‌ به‌ موقع زایمان‌ و بخیه کردن دوباره آن‌، مبتلا شدن به بیماری‌های‌ کبدی‌، مبتلا شدن به سرطان‌ روده‌ بزرگ‌، بالا رفتن فشارخون‌ در سیاهرگ‌های‌ دستگاه‌ گوارش، فشار دادن به شکم هنگام اسهال و مدفوع خشک و محکم از علت های رایج هموروئید می باشند. همینطور خیلی از زنان در زمان دوره بارداری گرفتار همورئید یا بواسیر می‌شوند. افزون بر اینها عوامل دیگری مانند جابجا نمودن وسایل سنگین، ورزش نکردن یا تمرینات ورزشی خیلی سخت و سنگین، سرفه مزمن می‌توانند باعث طهور این بیماری شوند.

 
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :