دانستنیهای هموروئید
1394/06/26 10:28

هموروئید یا بواسیر

بواسیر عبارت‌ است‌ از سیاهرگ‌های‌ گشادشده‌ در راست‌ روده‌ یا مقعد. بواسیر ممکن‌ در مجرای‌ مقعدی‌ (بواسیر داخلی‌) یا در مدخل‌ مقعد (بواسیر خارجی‌) واقع‌ شده‌ باشد. بواسیر ممکن‌ است‌ سال‌ها وجود داشته‌ باشد اما تنها با وقوع‌ خونریزی‌ بدان‌ پی‌برده‌ شود.
علت هموروئید
هموروئید یا بواسیر در واقع بدلیل ضعف دیواره مقعد در بعضی نقاط ایجاد می شود که در نتیجه آن ورید های خونی در آن مناطق پرخون شده و تغییر شکل پیدا می کنند و حجیم و گشاد می شوند. این روند باعث خونریزی و ایجاد یک توده عروقی می کند که بداخل مجرای مقعد برجسته می شود . البته خونریزی از مقعد علل مختلف دیگری نیز دارد که ممکن است برخی بدخیم باشند.بنابرای هر بواسیر یا خونریزی از مقعد نیاز به بررسی توسط جراح عمومی دارد.
بهترین درمان بواسیر
بلاشک بهترین روش در درمان هموروئید، درمان لیزری بواسیر است ولی این روش درمانی هم شرایط خاص خود را دارد که باید رعایت شود.
شرط اصلی آن اینست که دستگاه لیزر مخصوص درمان هموروئید باشد و در درمان بواسیر فقط از این نوع دستگاها استفاده شود (در دستگاهای لیزر معمولی اشعه به یک نقطه روبروی خود می تابد نه جای دیگر و این خاصیت ذاتی لیزر است و برای از بین بردن هموروئید با دستگاه های معمولی لازم است توده هموروئیدی یا سوزانده شود و یا به تمام نقاط آن بارها و بارها لیزر تابانده شود که سوزاندن هموروئید خود عوارضی دارد.)
بواسیر ممکن‌ است‌ سال‌ها وجود داشته‌ باشد اما تنها با وقوع‌ خونریزی‌ بدان‌ پی‌برده‌ شود. از علل اصلی ابتلا به این بیماری میتوان به چاقی , ایستادن بیش از حد سرپا و یبوست اشاره کرد.
بواسیر معمولاً با مراقبت‌ مناسب‌ خوب‌ می‌شود، اما علایم‌ بواسیر ممکن‌ است‌ افت‌ و خیز داشته‌ باشند (یعنی‌ بواسیر ممکن‌ است‌ پس‌ از یک‌ دوره‌ یبوست‌ دوباره‌ ظاهر شود). در مواردی‌ که‌ به‌ درمان‌ محافظه‌کارانه‌ خوب‌ پاسخ‌ نمی‌دهند شاید جراحی‌ مورد نیاز باشد.
عوارض‌ هموروئید
از جمله عوارض ناشی از هموروئید عبارتند از:
• کم‌خونی‌ فقر آهن‌ اگر خونریزی‌ قابل‌ توجه‌ باشد.
• درد شدید در اثر وجود لخته‌ خون‌ در بواسیر
• عفونت‌ یا زخم‌ شدن‌ بواسیر
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :