دانستنیهای هموروئید
1394/06/25 23:40

علائم و نشانه های بواسیر

هموروئید (بواسیر) در واقع تورم و التهاب رگ های خونی و بافت هایی است که در نشیمنگاه قرار گرفته است.
در ناحیه‏ انتهای روده (مقعد) بالشتک های کوچک عروقی وجود دارند که بر اثر عواملی مانند یبوست مزمن متورم شده و در هنگام دفع خونریزی می کنند و گاهی نیز اندازه آنها بزرگتر شده و با زور زدن از ناحیه‏ مقعد بیرون می زنند. این بالشتک های عروقی را هموروئید یا بواسیر می نامند.
از علل ایجاد بواسیر می توان به یبوست، بارداری، رژیم غذایی کم فیبر و مصرف کم میوه و سبزیجات، بلند کردن اجسام سنگین، مصرف زیاد ادویه، مصرف کم مایعات، نشستن های طولانی مدت، چاقی و وجود سابقه خانوادگی (جنبه ژنتیکی) اشاره کرد و اما توصیه های درمانی ما برای مبتلایان به این مشکل شامل:
در مراحل اولیه (درجه یک و دو ) درمان با داروهای برطرف کننده یبوست و پماد یا شیاف نرم کننده صورت می گیرد و نشستن در لگن آب گرم نیز کمک شایانی به برطرف کردن علائم بواسیر می کند، اگر درمان داروئی مؤثر نبود یا شدت بیماری زیاد بود ( درجه سه یا چهار ) برای اقدامات دیگر تصمیم گیری می شود. در این مرحله می توان هموروئید را با استفاده از دستگاه‌ های مخصوص یا با عمل جراحی برداشت.
نشانه های بواسیر
هموروئیدها می توانند ناراحتی متعدد اما مشکلات غیر جدی ایجاد کنند.
• ترومبوز و درد:
یک لخته خون در هموروئید ممکن است درد شدید ایجاد کند و معمولاً به توجه فوری پزشکی نیاز دارد.
• خونریزی:
هموروئیدها چه در خارج و چه در داخل قرار گرفته باشند می توانند خون قرمز تازه را تراوش کنند. هموروئید های خارجی اغلب چکیدن خون از مقعد را هنگام نشستن در دستشویی ایجاد می کنند. خون همچنین ممکن است به شکل لکه دار کردن لباس زیر دیده شود. هموروئیدهای داخلی که خونریزی می کنند ممکن است خون تازه در مدفوع ایجاد کنند.
• خارش و تحریک:
هموروئیدهای خارجی می توانند خارش دار باشند، بخصوص اگر ناحیه مرطوب و تحریک شده باشد.

 
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :