دانستنیهای هموروئید
1394/06/25 22:48

بواسیر و خون ریزی های مقعدی

صحبت از برخی بیماری ‌ها کار چندان ساده‌ ای نیست؛ نه از آن جهت که مشکلات پیچیده و غیر قابل درمانی داشته باشند؛ بلکه برعکس، گاهی آن ‌قدر ساده درمان می ‌شوند که انسان به سختی باور می‌ کند افرادی هستند که سال‌ ها است از این بیماری‌ ها رنج می ‌برند. بیماری‌ های ناحیه مقعد از این دسته بیماری‌ ها هستند.

خون ریزی های مقعدی می‌ تواند به علت بیماری‌ های ناحیه مقعد و یا بیماری ‌های قسمت‌ های بالاتر روده باشد. خون ‌ریزی‌ های بالاتر از مقعد که در روده بزرگ است اغلب به علت غده ‌های خوش‌ خیم یا بدخیم روده و گاهی زخم‌ های روده است اما از بیماری ‌های مقعد دو دسته هستند که خون ‌ریزی‌ می ‌دهند، یکی هموروئید (بواسیر) که سبب خون ‌ریزی می ‌شود. این خون ‌ریزی ( خون در مدفوع ) به صورت قطرات خون روشن روی مدفوع است و با درد همراه نیست. علت دیگر فیشر مقعد یا همان شقاق است.

درمان بیماری های مقعد و بواسیر


تفاوت عمده ‌ای در پی گیری و شیوع بیماری ‌های مقعد بین زن و مرد وجود ندارد اما به دلیل بارداری و زایمان ممکن است هموروئید در خانم‌ ها کمی شایع‌ تر شود، خصوصا در دوران بارداری، اما زن ‌ها به علت حجب و حیای بیشتر اغلب دیرتر به پزشک مراجعه می ‌کنند. در مورد پیشگیری، تفاوت عمده ‌ای بین زن‌ ها و مردها نیست.

بسیاری از داروهای رایج مثل پماد آنتی ‌هموروئید در درمان هموروئید تقریبا هیچ جایگاهی ندارد. توصیه ی اکید بنده این است که به هیچ ‌وجه از این داروها به صورت سرخود استفاده نشود. نه به دلیل تاثیر نداشتن این داروها، بلکه به این دلیل که بیمار با تشخیص احتمالی هموروئید و یا شقاق اقدام به مصرف این داروها می‌ کند در حالی که ممکن است بیماری‌ جدی‌ تری مطرح باشد.
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :