دانستنیهای هموروئید
1394/06/25 22:46

بواسیر و اهمیت درمان آن

2/5 سانتی متری انتهای کولون (روده بزرگ ) کانال مقعدی نامیده می شود . کانال مقعدی یا شبکه ای از وریدهای کوچک که درست زیر پوست هستند پوشیده می شود . وضعیت های معینی چون زور زدن هنگام دفع مدفوع (اسهال و یبوست ) و یا نشستن های طولانی مدت ممکن است باعث بزرگی این وریدها شود . این وریدها بزرگ شده لایه های متورم بافتی را به وجود می آورند که به آنها بواسیر می گویند . فشارهای زیاد هنگام دفع ممکن است بواسیر را بیشتر تحریک کرده و آنها را از کانال مقعدی بیرون براند .

وجود بواسیر به تنهایی بیماری تلقی نمی شود و عوارض آن نیز جدی و خطرناک نیست . این مشکل موضعی بوده و تاثیری روی سایر اندام ها و قسمت های بدن ندارد .

اهمیت درمان بواسیر (هموروئید)

مسئله مهم شباهت برخی علائم آن از قبیل خونریزی از مقعد با بیماری های بسیار جدی چون پولیپ یا سرطان روده بزرگ است . اکثر بیمارن مشاهده مقدار کمی خون در مدفوع را به حساب بواسیر می گذارند در حالی که با وجود بواسیر ممکن است علت خونریزی پولیپ یا سرطان روده بزرگ باشد . به همین دلیل پس از مشاهده خون در دفع مدفوع برای اولین بار لازم است با پزشک مشورت کرده و در صورت لزوم برای بررسی کامل روده بزرگ کولونوسکوپی انجام گردد.

 
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :