دانستنیهای هموروئید
1394/06/24 14:23

تاثیر لیزر بر درمان همورئید

لازم است در ابتدای عرایضم  به اطلاع عزیزان برسانم که  درمان بواسیر یا هموروئید با استفاده از لیزر علاوه بر درد و خونریزی کمتر نسبت به جراحی معمولی در مدت زمان وتاهی بهبود می‌یابد.
 

 متاسفانه یکسری تبلیغات اشتباه در جامعه برای درمان با لیزر به خصوص درمان هموروئید دیده می‌شود که موجب تصمیم گیری‌های نادرست می‌شود.

 

بطور کلی  لیزرها برای درمان هموروئید به دو نوع کم توان و پرتوان تقسیم می‌شوند که لیزرهای کم توان در بهبود زخم، کاهش ورم و کاهش اسپاسم عضلانی کارآیی بالایی دارند.

 

 لیزر کم توان در بهبود درد موثر بوده و در مطب بدون خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی قابل انجام است.

 

 لیزرهای پرتوان به دلیل دارا بودن انرژی بالا برای بریدن یا سوزاندن بکار می‌روند که برعکس لیزرهای کم توان نیازمند بیهوشی یا بی‌حسی موضعی هستند.البته لازم است این نکته را بعرض برسانم لیزری که من در مطب استفاده می کنم لیزر شیرینکیج رادیال است یعنی لیزری است که  تابش ان بصورت نوری و مستقیم نمی تابد بلکه  با زاویه 140 درجه جلوی خود را تحت تابش قرار می دهد  لذا نیاز به بریدن و قطع توده هموروئیدی نیست و من در زیر مخاط عروق و بافت همبند ایجاد کننده توده هموروئیدی را از بین میبرم .

 

 استفاده از لیزرها برای درمان هموروئید با درد و خونریزی کمتری نسبت به جراحی معمولی همراه است.

 

 مزیت اصلی استفاده از لیزر پرتوان را باید کاهش درد و خونریزی و ترمیم سریعتر زخم خواند و گفت: بهبود درمان هموروئید با لیزر نسبت به جراحی معمولی در مدت زمان کمتری ایجاد می‌شود.

 

لذا در رابطه با عوارض درمان با لیزرباید  گفت: عوارض درمان هموروئید بستگی به انواع تکنیک‌های مورد استفاده دارد که در لیزرهای کم توان بدون عارضه است ولی در استفاده از لیزرهای پرتوان که برای ازبین بردن توده هموروئید در زیرمخاط و سوزاندن آن بکار می رود در صورت انتخاب نامناسب با قدرت زیاد ، این احتمال وجود دارد که باعث سوزاندن بافت شود ولی در دستگاه های پیشرفته این احتمال بسیار کم است.

 

در آخر باید بعرض برسانم : در تکنیک استفاده از لیزرهای با فیبر نوری و استفاده از فیبر لیزر  شیرین کیج و رادیال عوارض بسیار کم اتفاق می افتد و در تجربه ای که داشته ام کمتراز 5 در صد دیده شده است .
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :