دانستنیهای هموروئید
1394/06/24 14:14

همورئید داخلی و خارجی

دو نوع هموروئید ممکن است ایجاد شود.

الف ) هموروئید داخلی

شایع‌ترین تظاهر هموروئید داخلی ، خونریزی از مقعد است که ممکن است همراه با اجابت مزاج ( روی مدفوع و نه مخلوط با آن ) و یا در پایان اجابت مزاج ( به صورت خون خالی و معمولا چند قطره ) باشد که معمولا همراه با درد نیست.

در هموروئید داخلی فقط در صورت بروز زخم یا سیاه شدن هموروئید و یا بیرون زدن غیر قابل بازگشت آن به خارج از مقعد ، درد وجود خواهد داشت. در برخی موارد ممکن است شخص پس از یک اجابت مزاج و تخلیه روده همچنان احساس وجود مدفوع و عدم تخلیه کامل روده داشته باشد. گاهی ممکن است توده هموروئید بزرگ باشد و در طی زور زدن یا اجابت مزاج بیرون بزند و شخص با لمس کردن مقعد متوجه آن شود که خوشبختانه در غالب موارد خود به خود بالا رفته و به اصطلاح جا می‌افتد.

مسائل دیگری ممکن است علایمی شبیه به علایم هموروئید ایجاد کنند؛ یک شقاق ( ترک خوردگی کانال مقعد که معمولا زخمی ایجاد مینماید که باید از هموروئید افتراق داده شود ) ممکن است خودش را در کانال مقعدی ظاهر کند و باعث درد و خونریزی شود.از طرفی این نوع هموروئید را هموروئید درجه 1و 2 طبقه بندی می کنند.

ب ) هموروئید خارجی

هموروئید خارجی معمولا با وجود یک یا چند برجستگی نخودی یا لوبیایی شکل در دهانه مقعد و گاهی بروز دردِ نه چندان شدید در موقع اجابت مزاج مشخص می‌شود. ممکن است خونریزی نیز رخ دهد. از عوارض نسبتا مهم هموروئید خارجی ، لخته شدن خون درون رگ است که با درد نسبتاً شدید و حساسیت روی ناحیه مربوطه مشخص می‌شود.

برجستگی پوستی یا Skin tag ( پوست اضافه فیبروزه‌ای که درحاشیه سوراخ مقعد قرار دارد و باقیمانده یک هموروئید خارجی است ) و هموروئید خارجی ممکن است باعث خارش ناحیه مقعد شوند و اگر بزرگ باشند ازلحاظ بهداشتی مشکل ایجاد می‌کنند.این نوع هموروئیدها را هموروئیدهای درجه 3 و 4 تقسیم بندی می کنند در درجه 3 توده هموروئیدال داخل است به بیرون می اید و خود به خود و یا با دست داخل میرود ولی در نوع هموروئید درجه 4 خارج است و نه خودش داخل میرود و نه میشود آنرا داخل مقعد کرد.
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :