علائم فیستول

فیستول مقعدی یک مجرای غیر معمول بین فضای داخلی کانال مقعدی  و سطح پوست اطراف مقعد است. در موارد نادری فیستول به شکل مجرایی بین واژن یا دیگر حفره‌های لگنی و سطح پوست مشاهده می‌شود.
فیستول می‌تواند به حفره آبسه ارتباط داشته و یا مستقیماً بین پوست وکانال مقعد ارتباط داشته باشد.
در واقع آبسه و فیستول مقعدی عوارضی هستند که در ادامه عفونت‌های ناحیه مقعدی و کانال مقعدی ایجاد می‌شوند. آبسه یک عارضه چرکی حاد است که مراحل مزمن‌تر آن منجر به ایجاد ارتباطی غیر طبیعی بین فضای بین عضلات مقعد وکانال مقعد می‌شود. این مجرای ارتباطی عامل ترشح دائمی از آبسه‌های چرکی است.
اکثر فیستول‌های مقعدی در اثر یک آبسه مقعدی شکل می‌گیرند. در مواردی که آبسه به صورت خود به خودی باز شده (یا از طریق جراحی باز شود) فیستول شکل می‌گیرد. در 50% موارد بعد از ایجاد آبسه، فیستول به وجود می‌آید که بروز آن قابل پیش‌بینی نیست. از دیگر عوامل نادر ایجاد کننده فیستول می‌توان به سل، سرطان و یا بیماری‌های التهاب روده اشاره کرد.
از این رو بنده علائم بیماری فیستول، را در اختیار شما قرار می دهم تا در هنگام مشاهده این علائم سریعا به پزشک مراجعه فرمائید.

علائم بیماری فیستول

1-ترشح چرکی طولانی مدت از یک سوراخ و یا چند سوراخ در اطراف مقعد

2-وجود برجستگی سفت و دردناک به هنگام لمس آن در حوالی مقعد
3-درد داشتن در هنگام دفع مدفوع
4-سوزش و خارش ناشی از ترشحات در اطراف ناحیه مقعد
5-تغییر رنگ پوست اطراف ناحیه مقعد
6-درد داشتن بعد از دفع مدفوع

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

فردین

باسلام كارمند بانكم متاسفانه حدود ٤سال در ناحيه مقعد برجستگي ايجاد شده به دو جراح شهر مان مراجعه كردم ولي هر دو دستور فيستولگرافي داده اندو گفتند بايد عمل كني حالا دوس دارم شما راهنمايي كنيد كه با دارو درمان ميشه يا بايد عمل بشه هنوز هم فيستولگرافي نكرده ام در شهر ما موجود نيست همچنين دكترها احتمال عود دوباره رو دادن و ١٠٠٪‏نيست

پاسخ
کلینیک تخصصی درمان فیستول

با سلام اگر مبتلا به فیستول باشید حتما باید عمل شوید ودرمان دارویی وجود ندارد

پاسخ