1394/06/26 13:43

یبوست مزمن

ممکن است شما خیلی از نشانه های یبوست را بشناسید اما احتمالا هنوز ندانید که از کدام دید و از چه منظری بیماری تان را ارزیابی نمایید. به طور نرمال، یک شخص سالم هر روز بین یک تا سه بار شکمش کار می کند و دست کم آن، هر سه روز یک بار می باشد. غالبا یبوست را این گونه بیان می کنند: دفع مدفوع کمتر از سه بار در هفته، اما این بیان کامل و جامعی نمی باشد. یبوست همینطور می تواند استحکام مدفوع را عوض کند به صورتی که مدفوع سفت و خشک گردد و یا اینکه دفع مدفوع برای تان دشوار باشد و مجبور باشید فشار بیاورید. احتمالا هر روز شکم شما کار کند اما ممکن است درد داشته باشید و احساس کنید که روده شما به طور کامل تخلیه نشده و عمل دفع مدفوع کامل صورت نگرفته است. ممکن است حس کنید مدفوع گیر کرده و بیرون نمی آید و برخی وقتها نیز مجبور باشید به منظور بیرون آمدن مدفوع از دستتان کمک بگیرید. هر کدام از این نشانه ها می تواند نشانگر یبوست مزمن در شما باشند.

دلیل یبوست
ما در این نوشته در مورد یبوست هایی که به علت بیماری ویژه ای به وجود می آید، حرفی نمی زنیم اما موقعیت های گوناگونی است که می توانند سبب به وجود آمدن یبوست شوند یا آن را بدتر نمایند.
کلا یبوستی که دلیل ظاهر شدن آن بیماری زمینه ای نمی باشد، دو گونه است: یک گونه که به دلیل کند شدن سرعت حرکت روده به وجود می آید و گونه دیگری که در آن ناسازگاری فعالیت یک سری عضله ها عامل ظاهر شدن این عارضه می باشد. هیچ کدام از این دو خطرناک نمی باشند اما هر دو می توانند دردناک باشند و می توانند به صورت تاثیرگذاری باشند و تحت کنترل در آیند. در عمل، برخی بیماران با هر دو گونه یبوست گرفتار هستند. پزشک می تواند با انجام تست های ویژه ای معین کند بیماری تان از کدام گونه می باشد و درمان مربوط به آن گونه را برای  شما آغاز نماید.
 
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

parmidaa125

این ویدیو خیلی خوب بود به دوستانم پیشنهاد میکنم.

پاسخ
برچسب ها :