1394/05/19 12:18

چگونه علت بی اختیاری مدفوع مشخص می شود

پس از مطرح کردن مشکل با پزشک، درجه اختلال کنترل و تاثیر آن بر  نحوه زندگی شما مشخص می شود. در تاریخچه بیمار ممکن است سرمنشاء های متفاوتی برای ایجاد این بیماری یافت شود. به عنوان مثال تاریخچه زایمان زنان بسیار مهم است. تعداد زایمان ها، نوزادان دارای وزن بالا، زایمان با استفاده از انبرک یا برش پرینیوم هنگام زایمان ممکن است منجر به آسیب عضلات و اعصاب در هنگام زایمان شود. در برخی موارد، وجود اختلالات پزشکی و داروها ممکن است در ایجاد اختلال در کنترل نقش داشته باشند.

معاینه فیزیکی ناحیه مقعد باید انجام شود. ممکن است به آسانی جراحت کاملا مشخصی در عضلات مقعد شناسایی شود.

 

علت های بی اختیاری:

آسیب های مربوط به زایمان

آسیب عضلات مقعد

عفونت مقعد

کاهش قدرت عضلات مقعد با افزایش سن

 

مطالعات بیشتری مورد نیاز می باشد تا ناحیه مقعد بهتر شناخته شود. در آزمایشی به نام مونومتری، کتتر کوچکی در ناحیه مقعد قرار داده می شود تا فشار هنگام استراحت و انقباض عضلات مقعد را ثبت کند. این آزمایش میزان ضعف یا قدرت عضلات مقعد را مشخص می کند. آزمایش دیگری نیز ممکن است انجام شود که مشخص می کند عملکرد اعصاب مربوط به ناحیه مقعد چگون است. علاوه براین، می توان از دستگاه اولتراسوند در ناحیه مقعد استفاده کرد که تصویری از عضلات فراهم کرده و نقاط آسیب دیده مقعد را نشان می دهد.

 

برای درمان اختلال چه می توان کرد؟

پس از بررسی دقیق تاریخچه، آزمایشات فیزیکی و آزمایشات تعیین علت و شدت اختلال نوبت به درمان می رسد. مشکلات ملایم ممکن است خیلی آسان و با تغییر رژیم غذایی و استفاده از داروهای ضد اسهال برطرف شود. علاوه براین پزشک به شما  انجام برخی حرکات ورزشی را در خانه توصیه کند  که به افزایش قدرت عضلات مقعد در موارد ملایم بیماری کمک می کند.

در سایر موارد، می توان از بایوفیدبک برای کمک به درک بیمار در زمانی که مدفوع آماده تخلیه است، استفاده کرد. بایوفیدبک همچنین برای کمک به تقویت عضلات استفاده می شود. آسیب عضلات مقعدی ممکن است با جراحی درمان شود. بیماری هایی که منجر به التهاب رکتوم می شود، مانند کولیت، ممکن است منجر به مشکلات مقعدی شود. درمان این بیماری ها نیز ممکن است بی اختیاری را از بین برده یا علائم اختلال را بهبود بخشد. در برخی موارد تعویض داروهای مورد استفاده در بیمار نیز ممکن است کمک کننده باشد.

 

در گذشته بیمارانی که در آنها هیچ امیدی به برگشت کنترل دستگاه گوارش وجود نداشت، نیاز به کولوستومی داشتند. امروزه، این عمل به ندرت مورد
نیاز می باشد. علاوه براین، تحقیقات در زمینه تولید عضلات مصنوعی مقعد در حال انجام است و ممکن است به زودیجای خود را در درمان بیماران مبتلا به اختلال کنترل پیدا کند.

 

درمان بی اختیاری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تغیییر رژیم غذایی

استفاده از داروهای ضد اسهال

حرکات ورزشی تقویت کننده عضلات

بایو فیدبک

اصلاح عضلات از طریق جراحی
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :