درباره کبد بیشتر بدانیم
1394/05/22 14:37

ورزش برای مقابله با سرطان کبد

ورزش برای مقابله با سرطان کبد

 
سرطان کبد رشد خارج‌ از کنترل‌ سلول‌های‌ بدخیم‌ در کبد است، بطوریکه سرطان‌ کبد اولیه‌ ممکن است از سلول‌های‌ غیرطبیعی‌ کبدی‌ یا مجاری‌ صفراوی‌ منشأ گرفته‌ یا از گسترش‌ سرطان‌ عضوی‌ دیگر به‌ کبد ناشی‌ گردد (متاستاز).
شایع‌ترین‌ سرطان های‌ گسترش‌ یابنده‌ به‌ کبد عبارتند از سرطان‌های‌ رکتوم‌، کولون‌، ریه‌، پستان‌، پانکراس‌، مری و پوست‌ (ملانوم‌ بدخیم‌). سرطان‌ کبد در همه‌ سنین‌ ممکن‌ است‌ بروز کند ولی‌ در مردان‌ بالای‌ ۶۰ سال‌ شایع‌تر است‌.
یک آزمایش خون ساده می تواند سرطان کبد را که یکی از بیماری های کشنده در آسیا و آفریقاست تشخیص دهد. آزمایش هایی که در حال حاضر برای تشخیص سرطان کبد انجام می شود، شامل: نمونه برداری، تصویر برداری و تست AFP است که پزشکان با استفاده از نشانگرهایی در خون می توانند سرطان کبد را تشخیص دهند.
ورزش و سرطان کبد
پزشکان به افرادی که مبتلا به سرطان کبد هستند توصیه اکید می‌کنند تا ورزش منظم و روزانه انجام بدهند، زیرا ورزش و افزایش فعالیت بدنی مانع از عود مجدد بیماری در بسیاری از موارد شده است.
افرادی که با داشتن سرطان کبد ورزش مستمر و فعالیت بدنی زیاد دارند، به تدریج البته در کنار سایر درمان‌های صورت گرفته برای سرطان کبد از سوی پزشکان، اندازه تومور سرطانی کبد در آنها کاهش فراوانی یافته است، به نسبت دیگر افرادی که تنها درمان‌های پزشکی و رژیم غذایی مناسب را برای درمان سرطان کبد دریافت می‌کردند.
گفتنی است ورزش حتی بر روی فاکتورهای سرطانی و خون بیماران هم تاثیر مثبت گذاشته و مانع از افزایش و یا کاهش برخی از فاکتورهای اصلی سرطان کبد در افراد می‌شود. پزشکان به افراد مبتلا به سرطان کبد توصیه می‌کنند تا به وسیله ورزش اکسیژن بیشتری به بدن خود برسانند و باعث افزایش گردش خون شوند زیرا به این ترتیب بدن آنها توانایی بیشتری برای مقابله با سرطان کبد پیدا خواهد کرد.
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :