درباره کبد بیشتر بدانیم
1394/05/22 14:34

نقش پرهیز غذایی در کاهش چربی کبد

نقش پرهیز غذایی در کاهش چربی کبد

یکی ازمحل های انباشت چربی در بدن، را کبد است که با انباشت چربی در این محل، اصطلاحا کبد چاق شده و دچار التهاب می شود و مشکل کبد چرب بروز می کند. به افراد دارای کبد چرب توصیه می شود از مصرف غذاهای چرب، موادقندی و نشاسته ای پرهیز کنند و در صورتی که از نظر بیماری های قلبی و ریوی ممنوعیتی نداشته باشند، حداقل هفته ای سه بار (هر دفعه حدود ۳۰ دقیقه) به انجام فعالیت ورزشی بپردازند.

اگر رژیم غذایی شما بر پایه اصلاح و پاکسازی کبد بنا شده باشد و از مصرف غذاهای مضر برای کبد (شکر سفید، آرد سفید، مواد سرخ کردنی و ... ) پرهیز کنید، چربی های بدن به تدریج آب می شود. اگر شما غذاهای مفید و میوه، سالاد و عسل مصرف کنید، عملکرد کبد بهبود می یابد و با توان بیشتری به کار تنظیم سوخت و ساز بدن می پردازد و چربی ها را می سوزاند.

با اتخاذ رژیم غذایی سالم، دیگر مجبور نیستید در هر وعده کالری غذا را حساب کنید و یا خود را گرسنه نگه دارید زیرا کبد شما سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند. وزن بیماران سنگین وزن حتی با کم خوردن غذا کاهش نمی یابد، مگر این که در مرحله اول کار کبد آن ها تنظیم شود.

عوارض عدم پرهیز غذایی در چربی کبد

با مصرف فراوان شکر، توان کبد کاهش می یابد و نمی تواند همه بار دفع سموم ناشی از مصرف شکر و غذاهای چرب را تحمل کند. این امر زمینه ساز ابتلا به سنگ کیسه صفراست. وقتی کیسه صفرا با جراحی برداشته می شود اگر بیمار به مصرف غذاهای مضر ادامه دهد، ناراحتی ها به صورت بیماری لوزالمعده، بیماری مجرای صفرا یا تجمع چربی در کبد بروز می کند. بهترین راه، استفاده از رژیم غذایی پاک کننده کبد و گیاهان تقویت کننده آن است. توجه داشته باشید اگر دچار فشارخون هستید، بدانید برای کاهش فشارخون، باید عملکرد کبد بهبود یابد.

 
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :