1394/05/21 14:18

کاهش سنگ های صفراوی با رژیم غذایی

سنگ های صفراوی و کیسه صفرا غالباً نامشخص و مخفی هستند و مدت ها بدون آن که علامت مهمی از خود نشان دهد یا مزاحمتی فراهم آورد، باقی می ماند. برای کاهش و پیشگیری از بروز این سنگها بهتر است از راهکارهای تغذیه ای زیر استفاده کنیم:

کاهش مصرف کلسترول برای کاهش سنگهای صفراوی

به توصیه عدم مصرف بیش از ۳۰۰ میلی گرم کلسترول در روز گوش فرا دهید کاهش مقدار کلسترول خون ممکن است توانایی بدن را برای تشکیل سنگهای صفراوی کاهش دهد.

کلسترول رژیم غذایی منحصراً از منابع حیوانی تامین می شود؛ گوشت و فرآورده های لبنی برای کاهش میزان کلسترول باید از این غذاها و چربی اشباع شده اجتناب کنید .

کاهش میزان کالری مصرفی در رژیم غذایی افراد مبتلا به سنگ کیسه صفرا

بررسی ها نشان می دهند زمانی که آنقدر کالری مصرف می کنند که چاق می شوند شش برابر زنان با وزن طبیعی در معرض خطر ابتلا به سنگهای صفراوی قرار دارند .

پرهیز از مصرف شیرینی برای کاهش سنگهای صفراوی

 رژیم غذایی پر قند می تواند خطر سنگهای صفراوی را تقریباً دو برابر کند . هیچ کس به دقت نمی داند چرا ، ولی پژوهشگران فکر می کنند که قند ممکن است مقدار کلسترول - ساده ای که اکثر سنگهای صفراوی را می سازد را در کیسه صفرا افزایش دهد .

ماهی در رژیم غذایی افراد مبتلا به سنگهای صفراوی

روغن ماهی ممکن است تشکیل سنگهای صفراوی را کاهش دهد . ما نمی گوییم که می توانیم سنگهای صفراوی را حل کنید ، اما می توانیم سرعت تشکیل آنها را کاهش دهیم . لذا کسانیکه زیاد در معرض خطر ابتلا به سنگهای صفراوی قراردارند . مانند زنانی که زیاد شیر می دهند و زنانی که حامله اند ، می توانند ماهی را بعنوان بخش منظمی از رژیم غذایی خود در نظر داشته باشند .
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :