1394/05/21 13:47

عفونت و افزایش صفرا

بدن انسان دارای ۴ خلط خون، بلغم، صفرا و سودا است. خلط ماده‌ای مرطوب و روان است که در مرحله اول هضم غذا به وجود می‌آید و در رگ‌ها جریان پیدا می‌کند. خلط می‌تواند در درون رگ‌ها خارج از عروق و در فضاهای میان بافتی یا در داخل ریه‌ها قرار گیرد و همه اخلاط چهارگانه مانند صفرا و سودا با وجود خشکی مزاج در خون مرطوب و روان هستند. خلط خون، معادل خون قرمز خوشرنگی است که زیادی آن در بدن ماهیچه می‌سازد همچنین بلغم معادل یک ماده غلیظ و لذیذی است که در خون یا سایر نقاط بدن یافت می‌شود که زیادی آن بافت شل و آبکی ایجاد می‌کند که پرولاکتین، پروژسترون و تری‌گلیسیرین از نمونه‌هایی از خلط بلغم در خون افراد است.

صفرا معادل ماده زرد رنگی است که کلسترول نوعی از خلط صفرا است که زیادی آن موجب افزایش چربی خون و هورمون های بدن می‌شود و بافت هیبری بدن را تکتیر پیدا می‌کند.بیلی‌روبین، کلسترول، تستسترون و استروژن نمونه‌های از خلط صفرا در خون افراد است.

سودا معادل رسوب خون یا املاح معدنی مانند کلسیم است که بافت‌های سفت بدن مانند استخوان، ناخن و مو را می‌سازد. معمولاً بیشتر از همه اخلاط سودای خون حاصل از متابولیسم یا سوخت و ساز صفرای بدن افراد است.

تاثیر عفونت بر صفرا

علت اینکه در بدن برخی افراد عفونت‌های ویروسی و میکروبی یا سدیم خون بالاتر می‌رود آن است که اکثر بیماری‌های عفونی خلط صفرا و حرارت بدن را بالا می‌برد و در مراحل اولیه انسان را دچار تب و برخی از بیماری‌ها مانند آبله، سرخچه و سرخک می‌کند.

زیادی حرارت بحرانی که تولید شده است باعث می‌شود صفرا بسوزد و به جای آن سودا جایگزین شود به همین دلیل سدیم خون نشانه افزایش سودا یا پیدایش عفونت در بدن است افزایش پیدا می‌کند.
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :