1394/05/21 13:30

جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا

درحال حاضر اصطلاح جراحی لیزری کیسه صفرا مکررا توسط بیماران بازگو می شود. جالب است بدانیم که در حال حاضر لیزردر درمان جراحی کیسه صفرا نقش عمده ای ندارد وتنها روش استانداردی که در تمام دنیا مورد تایید می باشد جراحی کیسه صفرا با روش لاپاروسکوپی(جراحی کم تهاجم یا بسته )می باشد وجراحی باز تنها در مواردخاصی که امکان لاپاروسکوپی نیست اندیکاسیون دارد.

در جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا پس از ایجاد سوراخ های کوچک روی شکم (حداکثر ۴ سوراخ ۰.۵-۱ سانتیمتری)  وپر کردن داخل شکم با گازco2 ،دوربین های مخصوص واردشکم شده و توسط وسایل و سیستم های پیشرفته عمل جراحی جهت بیماران انجام می شود .

باتوجه به اینکه در این روش از دوربین های خاص استفاده می شود و امکان بزرگنمایی  تا ۱۸برابر وجود دارد، دید جراح بسیار بهتراز جراحی باز می باشد و با توجه به اینکه روده ها در معرض هواقرار نمی گیرند، حرکات روده مختل نشده واحتمال چسبندگی بعداز عمل بسیارکمتراست وبیمار پس از عمل زودتر می تواند شروع به خوردن کند .

از طرف دیگر در روش لاپاروسکوپی سیستم ایمنی بیمار کمتر مختل می شود وبیمار سریع تر به وضعیت فیزیولویک قبل از عمل برمی گرددو عفونت زخم کمتر می باشد. همچنین بیماران زودتر از بیمارستان ترخیص شده وسریع تر به کار برمی گردند. نهایتاً چون برش ها بسیار کوچک هستند درد بیمار پس از عمل کمتر است واز نظرزیبایی نیز نتایج بسیار بهتری دارد.

با توجه به اینکه جراحی لاپاروسکوپی کیسه صفرا با ایجاد سوراخ هایی کوچک انجام می شود، برخی تصورمی کنند که نوعی جراحی لیزری است در حالی که درحال حاضر لیزر نقش مهمی در جراحی کیسه صفرا ندارد.
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :