1394/05/16 18:08

کاربرد کولونوسکوپی در بیماری های روده

کولونوسکوپی، تکنیکی برای بررسی آخرین قسمت دستگاه گوارش است که به آن کولون یا روده بزرگ هم میگویند.

کولونوسکوپی، روش بی خطری است که اطلاعاتی در اختیارمان قرار می دهد که شاید تست های دیگری نتوانند آنها را گردآوری کنند. افرادی که به کولونوسکوپی احتیاج دارند معمولاً درباره این روش سوالات و نگرانی هایی دارند. کولونوسکوپی به صورت قرار دادن وسیله به نام کولونوسکوپ در مقعد و هدایت آن به تمامی کولون می باشد.این روش معمولاً ۲۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

دارو و مایعات از طریق سرم به بیمار داده می شود. خیلی از افراد هنگام تست می خوابند، بقیه هم بسیار آرام و معمولاً غیر هوشیار هستند.

کولونوسکوپ لوله ی انعطاف پذیر و تقریباً به قطر انگشت اشاره است. وسیله ای، هوا را درون کولون پمپ می کند تا متسع شود و پزشک بتواند تمام پوشش روده را ببیند. احتمالاً فرد احساس اتساع و نفخ خواهد کرد. بیمار نباید از خارج کردن گازهای شکم احساس شرمندگی کند و اگر ناراحت بود باید با پزشک درمیان بگذارد.
گاهی هنگام این آزمایش، پزشک بیوپسی (نمونه برداری) انجام می دهد یا پولیپ های را برمی دارد. پولیپ ها قسمتی از بافت هستند که رشد کرده اند و می توانند اندازه ای از نوک یک خودکار تا چندین اینچ (۱Inch=2.54cm) داشته باشند. بیشتر پلیپ ها، خوش خیم(غیر سرطانی) هستند.
هرچند گاهی بعضی پولیپ ها اگر به مدت طولانی رشد کنند سرطانی می شوند. برداشتن پولیپ درد ندارد.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :