1394/05/16 17:42

روش انجام اندوسکوپی با بیهوشی

اقدامات قبل از اندوسکوپی

قبل از انجام انجام اندوسکوپی با بیهوشی، بیمار باید روش انجام آن را بداند و نسبت به آن آگاهی داشته باشد زیرا همکاری بیمار با پزشک از اصول کار است.

پزشک باید از مسایل قلبی- ریوی و دیگر مشکلات بیمار آگاه باشد چون در برخی موارد نیاز است قبل از انجام اندوسکوپی با بیهوشی، آنتی‌بیوتیک تجویز شود (مانند انسداد دریچه‌ای قلب) و یا مشاوره های پزشکی با سایر متخصصین (نظیر متخصص قلب یا بیهوشی) بایستی صورت گیرد. برای انجام اندوسکوپی با بیهوشی دستگاه گوراشی فوقانی، ناشتا بودن بیمار به مدت ۶ تا ۸ ساعت کافی است، جز در بیماران با انسداد خروجی معده که ممکن است زمان بیشتری لازم باشد.

از آنجایی که لازم است در هنگام انجام اندوسکوپی با بیهوشی، معده شما خالی باشد، اگر قرار است آندوسکوپی در صبح انجام شود، شما باید بعد از خوردن شام، دیگر هیچ چیزی تا هنگام انجام اندوسکوپی با بیهوشی نخورید و به صورت ناشتا باشید. اگر هم قرار است آندوسکوپی در بعدازظهر انجام شود، شما باید بعد از اینکه یک صبحانه سبک میل نمودید، دیگر هیچ چیزی تا هنگام آندوسکوپی نخورید.

برای انجام آندوسکوپی، شما باید راحت بوده و بر روی سمت چپ خود دراز بکشید. همچنین یک قطعه کوچک محافظ در بین دندان های شما قرار داده می شود. این کار باعث می شود که دندان های شما آسیبی نبیند و نیز دندان های شما هم به آندوسکوپ صدمه نزنند.

روش انجام اندوسکوپی

وقتی که شما برای انجام اندوسکوپی با بیهوشی آماده بودید، پزشک، سر آندوسکوپ را روی زبان شما قرار داده و آن را به سمت گلو می‌برد و از شما می‌خواهد که آن را قورت دهید، با این کار، مری باز شده و آندوسکوپ داخل آن می شود و سپس به سمت پایین و معده می‌رود. در هنگام داخل کردن نوک آندوسکوپ به سمت گلو، ممکن است شما یکی دوبار آروغ بزنید که این یک واکنش طبیعی می باشد.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :