1394/05/16 17:37

درمان ریفلاکس معده از طریق آندوسکوپی در ایران

درمان ریفلاکس معده از طریق آندوسکوپی در ایران

 

ریفلاکس معده یا ترش کردن که تاکنون به روش جراحی، لاپاراسکوپی یا تجویز دارو در کشور درمان می‌شد از امروز با استفاده از تجارب جهانی به روش آندوسکوپی نیز در کشور درمان می‌شود.

ریفلاکس معده یا بازگشت اسید از معده به مری عارضه شایعی است و بنا به روایتی حدود 30 درصد مردم به این عارضه دچار هستند.

تاکنون درمان این بیماری در کشور به روش دارویی یا جراحی با برش انجام می شد، درمان از طریق لاپاراسکوپی هم که به سوراخ کوچی بر روی بدن نیاز دارد نیز برای این عارضه در کشور انجام می‌شود اما درمان از طریق آندوسکوپی برای اولین بار امروز در یک مرکز خصوصی در تهران انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: هزینه این عمل 6 میلیون تومان است که تحت پوشش بیمه هم نیست اما 80درصد این هزینه بابت ابزار و تجهیزات پزشکی آن است که در بخش دولتی وجود ندارد.

بین 30 تا 40 درصد مردم با عارضه ریفلاکس معده یا بازگشت اسید از معده به مری مواجه هستند و برخی مجبورند تا پایان عمر از دارو استفاده کنند در این روش روش درمانی این مشکلات وجود ندارد.

درمان ریفلاکس معده به روش آندوسکوپی در کشورهای مختلف انجام می شود اما این برای اولین بار است که از این روش برای درمامن این عارضه در کشور استفاده می‌شود.

در این روش از طریق دهان ابزار آندوسکوپی را وارد می کنیم و با تقویت دریجه معده به مری امکان بازگشت اسید معده به مری را از بین می‌بریم به این ترتیب ریفلاکس معده، سوزش سر دل و بازگشت محتویات از معده به مری از بین می‌رود.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :