1394/05/16 16:13

آندوسکوپ چیست؟

یکی از وسایلی است که متخصص گوارش با آن زیاد سر و کار دارند و بیماران مراجعه کننده ما از این خدمت استفاده می کنند آندوسکوپی است. قدمت این دستگاه حدود ۳۰-۳۵ سال است که در دنیا کشف و رایج شده است. ابتدا فرم هایی داشت که بدون انعطاف بود. اما امروزه با قطرهای مختلف و انعطاف پذیری بالا ساخته شده است. ما ۲ استفاده از آندوسکوپی می کنیم. یک استفاده تشخیصی است و استفاده دیگر درمانی است.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه آندوسکوپ

آندوسکوپ یک لوله ی کاملاً انعطاف پذیر است که در انتهای آن یک لامپ و یک دوربین قرار دارد. که پزشک بوسیله ی آندوسکوپ داخل معده و روده را می بیند.

آندوسکوپ یک منبع نور، پردازشگر نور و یک مانیتور دارد که با کیفیت های مختلف تصویر در داخل مانیتور دیده می شود و به کامپیوتر و پرینتر وصل می شود و به وسیله آن می توان از آن تصاویری تهیه کرد. تصاویر کاملاً حقیقی است.

آیا این لوله های آندوسکوپ ضدعفونی میشود؟ آیا آندوسکوپ ها باعث انتقال عفونت یا بیماری نمی شوند؟ در تمام دنیا وسیله ای مثل آندوسکوپ نداریم که یکبار مصرف باشد، بلکه فقط دستگاه را بوسیله ی مواد ضدعفونی بعد از استفاده برای هر بیمار ضدعفونی می کنند (۲۰-۱۰ دقیقه داخل مواد ضدعفونی کننده می ماند)، چون هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :