1394/05/16 15:55

آشنایی با شرایط قبل از کولونوسکوپی

کولونوسکوپی ساده ترین راه برای پیدا کردن سرطان و نجات جان انسان ها است. یک روش نسبتا آسان و موثر برای اطلاع از سرطان روده بزرگ است. کاهش نگرانی های خود و از بین بردن سردرگمی است. برخی از افراد مبتلا به بیماری هایی که مستعد به سرطان، مانند کولیت اولسراتیو، سرطان روده بزرگ هستند باید زودتر تحت بررسی قرار گیرند.

یک روز قبل ازکولونوسکوپی باید از خوردن غذاهای جامد بپرهیزید و فقط مایعات بخورید ، مایعاتی مانند آب،چای ، قهوه ، آب میوه ها . اجتناب از هر چیزکه رنگ قرمز، آبی یا بنفش داشته باشد . همچنین پزشک ممکن است به طور موقت داروهای رقیق کننده خون را متوقف کند ، ممکن است پزشک متخصص کولونوسکوپی به شما بگوید که قبل از کولونوسکوپی آنتی بیوتیک بخورید.

به احتمال زیاد آرام بخشی و بیهوشی داده خواهد شد ،اگر پزشک متخصص کولونوسکوپی در داخل روده بزرگ مورد مشکوکی ببینید ، نمونه برداری کرده و به یک پاتولوژیست خواهد فرستاد تا مورد بررسی قرار گیرد . بعضی از پولیپ های های سرطانی ممکن است در طی کولونوسکوپی به طور کامل ار بین بروند مدت زمان کولونوسکوپی حدود ۲۰-۶۰ دقیقه است ، اما تمامی مراحل کار از ورود تا خروج معمولا چند ساعت طول می کشد و ممکن است تا ۵ ساعت طول بکشد

ناراحتی پس از کولونوسکوپی شامل کرامپ های خفیف، نفخ شکم است . این امکان وجود دارد که متوجه مقدار کمی خون در اجابت مزاج خود شوید که این بعلت کولونوسکوپی است ، به خصوص اگر دکتر با کولونوسکوپی پولیپ را برداشته باشد . اگر شما مقدار زیادی خون در مدفوع دید ، و یا اگر دارای درد شکم مداوم یا تب داشتید با پزشک متخصص کولونوسکوپی که فوق تخصص گوارش دارد؛تماس بگیرید.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :