1394/05/16 15:07

اندوسکوپی و فواید آن

اندوسکوپی عبارت است از دیدن درون بدن انسان بوسیله دستگاه مخصوص است. برای دیدن هر قسمت از بدن انسان دستگاه مخصوصی ساخته اند. برای دیدن درون مری، معده و اثنی عشر دستگاهی بصورت لوله لاستیکی انعطاف پذیر ساخته اند که در انتهای آن عدسی کوچکی به قطر حدود دو میلی متر وجود دارد و تصاویر بوسیله فیبرهای نوری باریک و ظریفی به عدسی چشمی منتقل می شود و پزشک از بیرون می تواند درون دستگاه گوارش را به راحتی ببیند.

اندوسکوپی با بی حسی موضعی

انجام اندوسکوپی گرچه برای بیمار قدری ناخوشایند است ولی درد ندارد و بدون بیهوشی انجام می گیرد و فقط اسپری بیهوش کننده در حلق بیمار می پاشند. البته یک آمپول آرامش بخش و آمپول کم کننده بزاق دهان در رگ دست بیمارتزریق می کنند. پزشک هنگام اندوسکوپی علاوه بر دیدن و تشخیص بیماریهای مری و معده و اثنی عشر و گرفتن نمونه برای آزمایش از مخاط گوارشی، گاهی بعضی از کارهای درمانی مانند بند آوردن خونریزی و غیره را نیز می تواند انجام دهد.

اندوسکوپی اشعه ایکس ندارد لذا برای زنان باردار قابل انجام است. اندوسکوپ پس از هر بار استفاده شستشو شده و ضدعفونی می شود لذا احتمال انتقال بیماری و میکروبها بوسیله آن وجود ندارد مگر اینکه در شستشو و ضد عفونی صحیح آن کوتاهی شود.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :