1394/05/15 14:31

اندوسکوپی مری

موقعیت بارت دستگاه گوارشی مری Barretts Esophagus موقعیت پیش از سرطان است که به دلیل مواجه شدید با اسید معده ایجاد میشود و از طریق اندوسکوپی ( فرستادن یک میله نازک برای عکس برداری از معده و مری از طریق گلو) قابل تشخیص می‌باشد. محققین دستگاه جدیدی برای انجام اندوسکوپی مری طراحی کرده اند. این دستگاه پیشرفته که یک کپسول بلعیدنی است حاوی لیزر چرخانیست که امکان دیدن سریع و آسان مری بیمار را به پزشک میدهد.

کپسول ساخته شده بی‌ رنگ و شفاف است و به اندازه قرص مولتی ویتامین می‌باشد. همچنین این کپسول به یک سیم نازک متصل است که این سیم به یک کنسول عکسبرداری وصل میشود. داخل این کپسول سیستم )OFDIتصویربرداری با دامنه فرکانس نوری) تعبیه شده است. این سیستم شامل یک لیزر چرخشی است. هنگامی که اشعات لیزر به چرخش در می‌آیند این اشعات به پوشش مجاور مری برخورد میکنند و به سنسورهای عکس برداری تعبیه شده در کپسول منعکس میشوند. با استفاده از نور منعکس شده، طرح بسیار دقیق 3D از آن پوشش در کنسول عکسبرداری رسم میشود.

این دستگاه به وسیله تیمی از دانشگاه هاروارد به سرپرستی پروفسور گری تیرنی ساخت شده است.طبقه گفته پروفسور تیرنی، با وجود اینکه تصویر گرفته شده در مقیاس میکروسکوپی قابل رؤیت می‌باشد اما جزئیات بسیار دقیقتری را نسبت به اندوسکوپی با رزولوشن بالا نشان میدهند.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :