1394/05/16 18:28

کولونوسکوپی و تشخیص زودرس بیماری های روده

کولونوسکوپی برای تشخیص بیشتر بیماریهای روده بزرگ کولونوسکوپی کمک ارزنده ای می کند و در بسیاری از موارد نیاز به عمل جراحی برای معالجه را نیز مرتفع می کند. انجام آندوسکوپی و کولونوسکوپی و برونکوسکوپی طبق صلاحدید پزشکان فوق تخصص گوارش و ریه و در صورت نیاز این خدمات همراه با بیهوشی انجام می شود.

کولونوسکوپی عبارت است از دیدن درون روده بزرگ (کولون) با دستگاه مخصوص. کولونوسکوپ دستگاهی است بصورت یک لوله انعطاف پذیر به قطر حدود یک تا یک و نیم سانتی متر و به طول حدود ۱/۵ متر که مجهز به فیبر نوری برای دیدن درون کولون است.

کولونوسکوپی کمک زیادی به تشخیص و درمان بیماریهای روده بزرگ می کند.برای انجام کولونوسکوپی یک تا دو روز به بیمار رژیم غذایی مایعات و سپس روغن کرچک یا مسهل دیگری می دهند صبح روز کولونوسکوپی بیمار را تنقیه می کنند تا روده کاملا تمیز شود. تمیز نبودن روده هم تشخیص را دچار اشکال می سازد و هم عوارض را بیشتر می کند. برای کولونوسکوپی بیهوشی داده نمی شود و ناراحتی این کار تشخیصی معمولا قابل تحمل است. در کولونوسکوپی همه روده بزرگ و حتی قسمتی از انتهای روده باریک قابل مشاهده و بررسی است.

تشخیص زودرس سرطان روده بزرگ و پیگیری بعد از عمل جراحی به کمک کولونوسکوپ امکان پذیر شده است. به طور کلی هر بیماری که همراه با مدفوع خون دفع می کند لازم است کولونوسکوپی شود.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :