1394/05/16 18:22

کولونوسکوپی و اقدامات بعد از آن

انجام کولونوسکوپی به افرادی که در فامیل درجه یک آنها مورد ابتلا به سرطان روده وجود داشته باشد از سن ۴۰ سالگی توصیه می‌شود.

بعد از کولونوسکوپی شما تا حدود ۶ ساعت تحت نظر خواهید بود. بعد از انجام معاینه، حدود یک ساعت طول می کشد تا اثر داروها تا حدودی کاهش یابد. ممکن است یک روز طول بکشد تا اثر داروهای مسکن و آرام بخش کاملاً از بین برود. استراحت کنید و در باقیمانده روز رانندگی نکنید. در روز انجام معاینه حتماً باید یک نفر همراه شما باشد. شما ممکن است برای مدت چند ساعت بعد از معاینه دچار نفخ شکم یا احساس دفع گاز شوید، قدم زدن ممکن است ناراحتی شما را کاهش دهد. ممکن است مقدار کمی خون در اولین دفع مدفوع بعد از انجام معاینه داشته باشید که معمولاً این یک اخطار یا زنگ خطر نیست. اگر خون یا لخته ادامه پیدا کرد، دل درد مداوم داشتید یا تب بالا، به پزشک متخصص کولونوسکوپی که فوق تخصص گوارش دارد؛ مراجعه کنید.

برخی از نتایج بعد از اتمام معاینه به شما گفته خواهد شد ولی اگر نمونه بافتی گرفته شود این نمونه برا ی بررسی بیشتر به آزمایشگاه پاتولوژی ارسال خواهد شد که نتیجه آن ممکن است چند هفته به طول بینجامد.

بیماران با سابقه بیماری دریچه ای قلب و یا سابقه عفونت قبلی دریچه قلب ممکن است جهت پیشگیری قبل و بعد از کولونوسکوپی آنتی بیوتیک دریافت کنند.
قبل از انجام کولونوسکوپی پزشک متخصص کولونوسکوپی را در مورد داروهای مصرفی، حساسیت دارویی، سابقه بیماری خصوصاً بیماری قلبی، اختلال انعقادی خون، مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهای حاوی آسپرین و حاملگی (در صورت مونث بودن بیمار) مطلع نمائید.

تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :