1394/05/20 21:38

کیسه ایلئال بعد از کولکتومی

کیسه ایلئال بعد از کولکتومی

یک روش جایگزین در ایلئوستومی برای افرادی که کولونشان خارج گردیده است ، ایجاد کیسه ای توسط جراح از طریق رویهم قرار دادن چین های ایلئوم می باشد. که به شکل S  ، J و W می تواند ایجاد گردد. مانندکولون در کیسه ایلئال میکروفلور رشد می کند و قادر به تخمیر مقداری از فیبر و کربوهیدرات رژیم است. به علت کوچکی این کیسه نسبت به کولون ، حرکات روده بیشتر از حالت طبیعی خواهد بود ( بین 4 تا 8 بار در روز ).

درمان :

تزریق ویتامین B12  معمولاً لازم می باشد، به علت اینکه مشابه سندرم قوس کور میکروب ها رشد می کنند و برای دریافت B12  رقابت می کنند. سایر مشکلات شامل انسداد ، التهاب کیسه ، افزایش دفع مدفوع و تکرر آن و تولید گاز می باشد. با توجه به وجود انسداد ، کاهش اندازه ذرات غذایی ، جویدن و بلع وعده های غذایی کوچک و مکرر می تواند در طول روز موثر باشد .  در حالت عادی و نرمال ، کولون 80 تا 90 درصد مایعات را جذب می کند وفقط 100 تا 200 میلی لیتر مایع ایلئوم را ترک می کند، اما بعد از جراحی ایلئوم پس از تطابق حدود 300 تا 600 میلی لیتر مایع را دفع می کند . pauchitis   یا التهاب بافت موکوس کلیه از جمله عوارض ایجاد کیسه است.

از جمله علل pauchitis میتوان به رشد بیش از حد باکتری ها ، سوءجذب نمک صفراوی یا تولید ناکافی SCFA اشاره کرد . ٱنتی بیوتیک ها  اولین درمان هستند ، اما مصرف فیبرهای رژیمی متنوع پروبیوتیک ها و پره بیوتیک ها و سایر مواد مغذی نیز در کاهش شیوع pauchitis   موثر هستند.

مطالعات کمی در ارتباط با تغذیه درمانی پزشکی مرتبط با کیسه ایلئال  وجود دارد. عدم تحمل های غذایی رایج بوده ولی شدت اندکی دارد. تمام مواردی که برای کاهش خروجی مدفوع زیاد کاربرد دارد مثل کاهش مصرف کافئین ، اجتناب از لاکتوز در افراد دچار عدم تحمل لاکتوز و محدودیت دریافت سوربیتول و فروکتوز ، در این بیماران باید لحاظ شود. دریافت کافی مایعات و الکترولیت ها خصوصاً درمواردی که از دست دهی روده ای زیاد باشد توصیه می شود.
تعیین وقت اینترنتی
نام
تلفن شما (الزامی)
پیام شما
ارتباط با ما
    میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5  جواب دهی تلفن همه روزه از 9 صبح تا 9 شب
مراجعه و پذیرش حضوری فقط با تعیین وقت قبلی
نظر شما درباره این مطلب
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :